Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Koliko smo zaduženi ova sića za AP se neće ni primetiti.
 
Za tebe Alexandre je 100x100km Srbije kolko bi gravitiralo ovom autoputu đubre? Tu reč si upotrebio. Bravo care. Trošak I tertet. I što bi neko pitao ljude tamo šta žele kad ovi ovde znaju bolje od njih.
 
Samo se bojim da AP preko Peštera zimi bude zatvoren kao u HR. Sv. Rok-Maslenica zbog bura koji prevrću kamione. Ovde će se prevrtati od leda i snega ako ne budu čistili. Ma nek izgrade pa ćemo videti kako će biti voziti se kroz Srpski Sibir.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453222#p453222:2lrknp3a je napisao(la):
kuburicsrdjan » Uto Maj 23, 2017 9:56 pm[/url]":2lrknp3a]Ja smatram da je Zorana rekla dobre vesti, ni ne treba A2 do CG. Povezimo nas narod u Republici Srpkoj i Srbiji, izgraditi i remontovati mostove preko Drine. Odrzavajmo magistralni put u najboljem redu prema CG i bice super. Ko bi cistio onoliki sneg preko Pestera?

Послато са S57 уз помоћ Тапатока

Molim? A u CG ne živi između 30 i 40% srpskog naroda? Sneg preko Peštera? A Kad si poslednji put zimi prošao preko Romanije i Han Pijeska?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453232#p453232:19twmtyt je napisao(la):
Earthmoving » Uto Maj 23, 2017 10:46 pm[/url]":19twmtyt]Za tebe Alexandre je 100x100km Srbije kolko bi gravitiralo ovom autoputu đubre? Tu reč si upotrebio. Bravo care. Trošak I tertet. I što bi neko pitao ljude tamo šta žele kad ovi ovde znaju bolje od njih.
Hvala, hvala. :sesir:
Tako je, ne treba da se pitaju, ima ko o tome odlucuje. Samo se pomalo zabrazdi zarad jeftinih politickih poena. Bez kojih se ova sramota od deonice nikad ne bi ni pomenula.
 
Molim? A u CG ne živi između 30 i 40% srpskog naroda? Sneg preko Peštera? A Kad si poslednji put zimi prošao preko Romanije i Han Pijeska?[/quote

Ne znam da li si video ali dodao sam posle. Nije da ne treba Ap prema CG samo u neka bolja vremena gde cemo imati bar trecinu od tog novca a ostalo kroz kredu. Isto vazi i za odrzavanje istog



Послато са S57 уз помоћ Тапатока
 
S obzirom da je ova vlast odlucila sta je odlucila, i gurace te autoputeve dokle god je aktuelna, manite se politike, bavimo se onim sto se dogadja na terenu.
 
Zapadna Srbija nije prezadužena pošto nema autoputeva, te tako nezadužena ima prostora da se zaduži i sebi izgradi autoput. Isto važi i za Banat i deonicu Pa-Vš. Zar za te ljude tamo umesto da otplaćuju tuđe autoputeve nije bolje da svoje pare iskoriste da sebi izgrade autoput? Žive Pera i Mika zajedno. I Pera se prezaduži i kaže Miki: Miko mi smo prezaduženi. Malo razbojnička logika po Miku zar ne.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1C5iMub7Yr4[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dHL0FiZA1Z8[/youtube]
 
Slike kolko se trenutno ušlo u Savu, a vide se malo i radovi sa druge strane Save
 
Nema potrebe da zatrpavas temu uzastopnim postovima. To se ne radi. :)
Sto se tice busenja tunela i sam znas da to zavisi najvise od terena kroz koji se busi i sklonosti istog ka klizanju, urusavanju...
Ko je makar jednom prolazio kanjonom Morace, mogao je vidwti da ima (bilo je) tunela koji nisu betonirani, jer je materijal monolotan.
Sa druge strane, bili smo svedoci da je kod nas i probusen i zavrsen tunel morao biti produzen zbog nestabilnih kosina koje su pretile da se 'spuste' na autoput.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Daj bože da ti nekad "zatrpaš" temu kojim filmom, slikom i slično... :roll: Ko ona dvojica Mapetovaca koji sede na balkonu i sve kritikuju :mrgreen:
 
Možda ste znali odavno ali ja sam tek skoro otkrio pa reko da podelim. Land viewer izbacuje 2 do 3 puta mesečno satelitske snimke koje se nas tiču pa možda nije loše pratiti šta se dešava preko njih, tačnije snimci satelita SENTINEL-2. Primer: na snimku od 15. Maja se naziru radovi za most kod Obrenovca.

https://lv.eosda.com/?lat=44.66171&...ntinel2&cb=false&id=S2A_tile_20170515_34TDQ_0

fypeuWt.jpg
 
Earthmoving":8jo5s2ax je napisao(la):
Daj bože da ti nekad "zatrpaš" temu kojim filmom, slikom i slično... :roll: Ko ona dvojica Mapetovaca koji sede na balkonu i sve kritikuju :mrgreen:
O mister smartgaj! ;) :D
Da ja sam ko ona dvojica a ti krsis pravila foruma. Pa se zapitaj malo.

Samo sam ti napomenuo da si sve mogao postaviti u jedan post, zar ne?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Izvinjavam se ako sam prekršio pravila foruma ali gore sam postavio 4 odvojena posta jer je jedan bio za raniju diskusiju o zaduzenosti, drugi sa filmovima, treci sa slikama I cetvrti o vesti o gradnji nastavka u CG. Cetri posta-cetri različite stvari I teme, glupo bi bilo da sam sve izmesao u 1 post. Prosto, ima dosta različitih dešavanja oko ove teme trenutno: Obrenovac-ljig, analize isplativosti puštene Ljig-Preljina, Surčin-Obrenovac, Preljia-Požega, Požega-CG granica , plus Pančevo-Vršac I nastavak kroz CG.
 
Vučić je ranije obećao da će kineski (Sinohydro) radovi na Bg obilaznici početi u toku maja ali još ništa :(
 
Ne znam da li je potpisan i ugovor sa Eksim bankom, ako nije onda neće biti radova uskoro. Pri tom nismo rešili ni misteriju Azvirta na obilaznici, bar ja ne znam.
 
vidim da ovde nikome nije bitna bezbednost voznje koja se postize na autoputu. To niko ne pominje. Samo je bitno da manje kosta. Vec sam pisao o tome, putarina Preljina-Surcin ce sigurno biti cca 450 dinara u jednom pravcu. Nema potrebe da se raspravljamo da li je to mnogo. Naravno da jeste, to i ptice na grani znaju. Ali ako neko misli da je to vredno rizikovanja zivota vozeci Ibarskom ili preko Topole i Mladenovca, onda nema o cemu da pricamo. Cinjenica je da je sada uradjen vrhunski put Rudnik-Mladenovac ali to nije bezbednije i nikad ni nece biti bezbednije od autoputa. Zadnji put sam prosao Ibarskom od Ljiga do Cacka 05.10.2016. godine. I nikada vise u zivotu necu proci tim putem. Nikada! Jer nije vredno zivota mojih bliznjih ni mog zivota. Necu leba da jedem, ali cu da dam 300 evra na putarinu godisnje samo na deonicu od Cacka do Beograda. Jer mi je moj zivot najbitniji. Kraj price za mene
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453433#p453433:2tzc1duv je napisao(la):
msksim1 » Sre Maj 24, 2017 6:25 pm[/url]":2tzc1duv]vidim da ovde nikome nije bitna bezbednost voznje koja se postize na autoputu. To niko ne pominje. Samo je bitno da manje kosta. Vec sam pisao o tome, putarina Preljina-Surcin ce sigurno biti cca 450 dinara u jednom pravcu. Nema potrebe da se raspravljamo da li je to mnogo. Naravno da jeste, to i ptice na grani znaju. Ali ako neko misli da je to vredno rizikovanja zivota vozeci Ibarskom ili preko Topole i Mladenovca, onda nema o cemu da pricamo. Cinjenica je da je sada uradjen vrhunski put Rudnik-Mladenovac ali to nije bezbednije i nikad ni nece biti bezbednije od autoputa. Zadnji put sam prosao Ibarskom od Ljiga do Cacka 05.10.2016. godine. I nikada vise u zivotu necu proci tim putem. Nikada! Jer nije vredno zivota mojih bliznjih ni mog zivota. Necu leba da jedem, ali cu da dam 300 evra na putarinu godisnje samo na deonicu od Cacka do Beograda. Jer mi je moj zivot najbitniji. Kraj price za mene
kojim automobilom si prošao ibarskom?
jel to najbezbedniji auto koji se trenutno može naći u prodaji?
razmisli, život tvojih bližnjih i tvoj život nema cenu.
kupi najbolji pa koliko košta da košta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453311#p453311:2i0mvayd je napisao(la):
Earthmoving » Sre Maj 24, 2017 9:20 am[/url]"]Zapadna Srbija nije prezadužena pošto nema autoputeva, te tako nezadužena ima prostora da se zaduži i sebi izgradi autoput. Isto važi i za Banat i deonicu Pa-Vš. Zar za te ljude tamo umesto da otplaćuju tuđe autoputeve nije bolje da svoje pare iskoriste da sebi izgrade autoput? Žive Pera i Mika zajedno. I Pera se prezaduži i kaže Miki: Miko mi smo prezaduženi. Malo razbojnička logika po Miku zar ne.

ali ako se Mika leči kod Pere u kliničkom centru kad mu je loše, ako leti sa Perinog aerodroma, ide na fakultet u Perin univerzitet...
onda se Pera možda nije loše zadužio, a Mika nije nasamaren.
misli o tome.
 
Jadan Mika on se zaduzivao da bi Peri napravio aerodrome, bolnice, puteve. A sad mu Pera jos i nabija na nos sto mu pravi guzvu u tim istim bolnicama koje su zajedno pravili u Perinom dvoristu.

Tek kad ti neko ovako direktno nabije na nos koliko si jadan pocnes da shvatas istinu :notok: Na kraju ce svi iz Mikine kuce da se presele kod Pere pa ce i onako da bude besmislena ova rasprava :mrgreen:

A mozda bi mi trebali da se odreknemo svoje dedovine u ministarkinu korist, ipak ona zna sta je bolje za nas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453449#p453449:2h7xek7o je napisao(la):
dobri_samaricanin » Sre Maj 24, 2017 7:58 pm[/url]":2h7xek7o]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453311#p453311:2h7xek7o je napisao(la):
Earthmoving » Sre Maj 24, 2017 9:20 am[/url]":2h7xek7o]Zapadna Srbija nije prezadužena pošto nema autoputeva, te tako nezadužena ima prostora da se zaduži i sebi izgradi autoput. Isto važi i za Banat i deonicu Pa-Vš. Zar za te ljude tamo umesto da otplaćuju tuđe autoputeve nije bolje da svoje pare iskoriste da sebi izgrade autoput? Žive Pera i Mika zajedno. I Pera se prezaduži i kaže Miki: Miko mi smo prezaduženi. Malo razbojnička logika po Miku zar ne.

ali ako se Mika leči kod Pere u kliničkom centru kad mu je loše, ako leti sa Perinog aerodroma, ide na fakultet u Perin univerzitet...
onda se Pera možda nije loše zadužio, a Mika nije nasamaren.
misli o tome.

Glupo ti je poredjenje. I klinicki centar i aerodrom i fakultet se finansiraju parama svih gradjana Srbije.
 
Mika bi ipak vise voleo, cak i ako to ne shvata, da ima dovoljno bolnica, doktora, sestara, lokalnih puteva, gradskih ulica, da mu se popravi postojeci zeleznicki koridor koji ga povezuje sa svetom a preti da se raspadne potpuno, da se most kroz Mikin grad renovira cesce od jednom u nikad, a da tad kad se renovira umesto tri nedelje to ne traje tri meseca.
Da mu se srede klizista i odbrana od poplava, da mu se napravi most i tunel ka Ziki u RS i Bajinoj Basti umesto sto mu sleperi idu kroz grad.
I da mu se pride, uz sve to, napravi brz put koji je prema sadasnjoj katastrofalnoj situaciji, jednako brz kao "autoput", tj ona sramota sto se zove autoput izmedju Preljine i Ljiga. I da taj put ima izglede da bude odrzavan, a ne zaboravljen, pa prodat upola cene.

Eto Miki se to dopada, ali opasni su politicari koji Miki koji ima vecih problema nego da se obrazuje jos i za infrastrukturna pitanja, serviraju price i pricice i mazu oci lepim autoputevima. Od milijardu evra. Pa onda i Mika i Zika i Pera u domu zdravlja red cekaju duze nego sto su bolesni. Onda njihova deca uce skolu sa nezadovoljnim i nedovoljnim kadrovima, odakle najbolji profesori beze u inostranstvo ili u placenicke ustanove koje sluze za lagani prolaz, a ne obrazovanje. Onda njihovi unuci grcaju i otplacuju sulude kredite iz dedinog doba. Onda Miki nije jasno zasto je to bas tako.

Ali ima autoput.
 
Vrh