Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Mislim da je najkredibilniji izvor do sada bio i ostao @KrCan , a da najnekredibilniji Vesara i režimski medicine.

"Treca lepa vest" - 15.10 - probijanje desne tunelske ceve, a 23.11 - probijanje leve tunelske cevi i sve gotovo do 01.06.2025.

U desnoj ostalo jos 260-270 metara i oko 130 metara u levoj ceni do probijanja.
Vesić priča bajke.
 
Datum deluje realno ali bih uzeo sa rezervom jer nam je Krcan dao dobru sliku sa kakvim se sve problemima susreću unutar tunela. Čak i da ga probiju ako opet dođe do odrona to će još odložiti završetak. Ako sam dobro razumeo sve dok ne završe sekundarnu oblogu postoji rizik od obrušavanja. Pre sam mislio da otprilike kada se probije tunel da se može očekivati za nekih 6-9 meseci završetak. Sada, tek kada se završi sekundarna.
 
Pa mora da kaže do početka sledeće letnje sezone sve gotovo. U ovom trenutku bzvz zvuči ono mnogo realnije “do kraja sledeće godine”. To će negde u Junu/Julu sledeće godine da kaže jer tada “još 5-6 meseci” neće zvučati tako strašno za široke mase.
 
Dakle ako sam vam vac rekao da za 132m Leo mi kaze da mu treba dva meseca I ocekuje da ce zavrsiti do 1 Novembra. Onda prosta matematika kaze da je u levoj ostalo duplo vise metara, a ostalo je 290m I vise nego duplo. Valjda bi svima trebalo biti jasno da ne da nema govora da ce to biti 15 Novembar. vec u idealnom scenariju to moze biti po Novoj godini negde u Januaru. Srecom kao sto sam vam rekao poprilicno dobro napreduju sa sekundarnom, tako da taj rok za 1 Jul je po meni realan za desnu I vrlo vrlo tesko za levu. I sam inzinjer mi je rekao za levu do godinu dana je najrealnije. Uostalnom vreme ce pokazati. Ono sto je dobro je da je sutra na trasi oko sokolovo, tj dron @srdjanprpa pa cemo sve sveze opet videti iz pticije perspective.
 
Vrh