Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Sada je to leto 2025 (sto je opet klizni pojam, moze biti jun, moze i kraj avgusta). Do juce je bio oktobar 2024 a prethodni rok, ko to vec zna...
Sve u svemu u clanku se nista posebno ne navodi, nikakva korisna informacija. Vise smo informacija saznali ovde na forumu nego od zvanicnika i ljudi iz "struke".
 
mozda stignu ti leteci taksiji pa cemo imati shuttle sistem gde ce nas od januara prebacivati tim letecim taksijima preko Munjinog Brda (samo nas sa tagom)
Ne, nego voziš i onda ulećeš ispred tunela u "telepront" i pojaviš se na drugoj strani tunela. Leteći taksi, iliti "vazduplohov" samo ukoliko trčiš pored automobila.
 
Sada je to leto 2025 (sto je opet klizni pojam, moze biti jun, moze i kraj avgusta). Do juce je bio oktobar 2024 a prethodni rok, ko to vec zna...
Sve u svemu u clanku se nista posebno ne navodi, nikakva korisna informacija. Vise smo informacija saznali ovde na forumu nego od zvanicnika i ljudi iz "struke".
Koliko sam razumeo ostalo je da se Munja probije (ovde imamo info da je već jedna cev probijena) i da se opremi. Ostalo manje više može u relativno kratkom roku da se završi tako da praktično sve zavisi od Munje. Iskreno se nadam da su ovaj put "uboli" datum, ali videćemo....
 
Jasno je meni da je sam naslov clanka sa B92 klasican clickbait, napisan tako da privuce paznju ali u njemu se navodi kao rok leto 2025. E sad, da li je to namerna ili slucajna greska, iskreno mislim da nije greska. A sam ministar je do sada X puta pomerao rokove tako olako tako da se bojim da mu malo ko (posebno ovde na forumu) veruje na rec.
Opremiti trenutno najduzi tunel u Srbiji za manje od 6 meseci mi licno deluje kao naucna fantastika, ali hajde da verujemo :cool:
 
Zna li se otkud ime Munjino brdo? Pretpostavljam da je to lokalno ime. Ko je bio taj Munja? Zna li neko od lokalaca?
Не знам ко је био Муња. Али знам да је тај потез Муњино брдо пар километара источније од данашњег тунела. И туда је првобитно требао да буде тунел. А овај потез где је сад тунел се зове Јарећак. Fun fact: Кинези ускоро могу почети са блокадом моста у Крстацу, јер им општина није исплатила динара од договореног💸. Тешка је прича на терену. Неки овде колико видим и даље маштају о некаквом парцијалном пуштању до Лучана до нове године, и завршавању до Пж до краја 25.....за пробијање тунела сам се данас распитивао. Неке наше раднике сам "навато" они кажу да није пробијен. Да ли лажу, да ли су неупућени, да ли не смеју да причају, да ли говоре истину не знам.....ал кажу да није пробијен. Толико од мене са терена.
 
Poslednja izmena:


“U Putevima Srbije kažu da završetak kompletnog projekta diktiraju građevinski radovi u tunelu Munjino brdo, koji bi trebalo da budu okončani do decembra ove godine, jer je u toku probijanje tunelskih cevi. Nakon toga, pre puštanja ove deonice u saobraćaj, potrebno je još najmanje 6 do 8 meseci za elektro-mašinsko opremanje tunela i testiranje svih tunelskih sistema.

- Postignuta fizička realizacija na ovom projektu je oko 91,3%. Preostalo je da se završe radovi na iskopu i primarnoj podgradi tunela Munjino brdo, kao i radovi na kolovoznoj konstrukciji na otvorenoj trasi na dve trećine dužine trase. Sve pozicije na projektu koje mogu da se paralelno izvode, rade se istovremeno, od asfaltiranja otvorene trase, iskopa u tunelu Munjino brdo, do elektro-mašinskog opremanja tunela Laz - objašnjavaju u Putevima.

Takođe zanimljiv deo iz članka:
“Rešavanje imovine je takoreći završeno, čime se izvođaču radova omogućava kompletan pristup gradilištu”

“Takoreći završeno”?!? Tužno i smešno u isto vreme…
 
Vrh