Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

Ok, Koridori kažu da je visina ok, ali ipak ako budete preticali kamione u tim tunelima obratite pažnju da nisu ka sredini tunela, posebno što u tunelima nema zaustavne trake pa je prostor skučen. Verujem da takve situacije ipak mogu biti opasne pri velikim brzinama, a mi do sad i nismo nešto u zemlji imali iskustva sa tunelima punog profila na autoputevima. Mislim sa će ovo biti prvi tuneli punog profila na nekom našem autoputu (na obilaznici je trenutno poluprofil)
 
Da li neko zna kako ce izgledati to privremeno ukljucenje kod Ljiga. Na google maps vidim neka dva putica koja u Dicima idu od Ibarske magistrale do autoputa. Nije valjda to petlja koja ce se koristiti?!
 
A gde je taj kruzni tok? Pre ili posle onog nadvoznjaka kad ides od Beograda ka Cacku? Prosao sam tuda kolima pre 20-ak dana i ne secam se da sam video neki kruzni tok.
 
Pre nadvoznjaka, vidi se negde na nekom snimku, relativno skoro je uradjen.
 
Stomatolog":2pszw8oc je napisao(la):
B92, 28.09.2016.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1181901

Vučić dogovorio: Besplatno auto-putem do kraja godine

Beograd -- Deonica Koridora 11 Ljig - Preljina biće završena i puštena u saobraćaj do kraja oktobra, a njeno korišćenje biće besplatno do kraja godine.

To je dogovoreno na sastanku premijera Srbije Aleksandra Vučića, ambasadora Azerbejdžana Eldara Hasanova i predstavnika kompanije AZVIRT.

Odluka o tome da korišćenje deonice bude besplatno do kraja ove godine, doneta je na predlog premijera Srbije, navodi se u saopštenju Kancelarije za saradnju sa medijima Vlade Srbije.

Tokom susreta bilo je reči i o potencijalno novim infrastrukturnim projektima na deonicama Beograd - Vršac, Beograd - Zrenjanin, Novi Sad-Zrenjanin i Novi Sad – Šabac.

"Tema susreta bila je i obilaznica oko Beograda, odnosno završetak Sektora B od mosta Ostružnica do Bubanj potoka, kao i Sektora C, koji obuhvata završetak celokupne obilaznice oko Beograda, uključujući i most kod Vinče", navedeno je iz te Kancelarije.

Kako se dodaje u saopštenju o obilaznici se razgovaralo u skladu sa Memorandumom o saradnji potpisanim između Ministarstva građevinarstva, kompanije AZVIRT iz Azerbejdžana i kineske kompanije Sinehidro, uz podršku vlada Azerbejdžana i Kine.

Deleaciju azerbejdžanske kompanije AZVIRT predvodio je izvršni direktor za Evropu Murat Turkoglu.

Dal sam ja poludeo ili je nesto drugo, al ova vest je....

Premijer dogovorio sa Azerima (ambasador i ova iz Azvirta) da se autoput ne naplacuje do kraja ove godine???

Cekaj bre malo!!!
Ciji je ovo autoput?
Pa majka mu stara, nismo mi dali koncesiju Azerima pa da oni moraju biti saglasni za tako nesto!
Taj autoput je nas, kreditirali su ga i realizovali azeri, ali mi otplacujemo kredit i kamate na kredit!

Koliko mi je odvratna ova farsa, gde doticni premijer konstantno pisa po gradjanima ove zemlje, dok istovremeno ponizno lize 'pedu' svakom ko je sa strane...
Fuuuuuuuj!

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ay79lCSEj8U[/youtube]
Meni ovaj tunel deluje vise uzano nego nisko ali moguce da je i opticka varka.
 
Nepismeni novinari sa raspadnutog RTSa ne umeju ni da prosto prenesu vest sa mesta odakle izvestavaju. Verovatno je zvalavko onako velikodusno, kao da vadi pare iz svg dzepa, rekao kako je ON odlucio da se putarina ne placuje do kraja godine , a ovi imbecili preneli ovo. Uzgred budi receno, kako stvari stoje , taj besplatni period ce da traje jedva par sedmica. Nema poteza koji napravi, a da se normalnom coveku ne povraca od odvratnosti. Svaki potez mu je u cilju samoreklame i politicke kampanje. uzas.
 
Evo ovde u jednom prilogu sva jad i beda ko nam se bavi izgradnjom puteva i kakva smo trenutno rspad drzava.

https://www.youtube.com/watch?v=Tcmp0lxEMCQ

Voditelj glavnog drzavnog dvevnika nema pojma kad je rok za zavrsetak radova pa kaze :"Radovi ce biti gotovi 31.oktobra mesec dana posle roka."'

Zatim raspala ministarka koja je 2,5 godine ministarka gradjevine i koja je sve to vreme samo mlatarala svojom izblajhanom kosom i nista zivo nije niti znala niti radila,serunja bez imalo blama kako nismo imali nadzor do februara ove godine!!! Pa cija je to odgovornost,majke ti ga nabijem!?!

I na kraju zvalavi premijer koji je , kako kaze reportrka RTSa :"Stavio tacku da ce sve da se zavrsi 31.oktobra"!?@#$% Isto pominju onaj njegov predlog da put bude besplatan do kraja godine, a sudeci po ovom snimku,
https://www.youtube.com/watch?v=AimUkhmvD5s

naplata ranije nemoze ni da pocne jer se nece ni zavrsiti naplatne rampe.

Sve u svemu , raspad drzave na svakom nivou, bez imalo osecaja za odgovornost,bez imalo stida bez skrupula, uzas!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408082#p408082:1l2w9skz je napisao(la):
gygy11 » Чет Сеп 29, 2016 4:47 am[/url]":1l2w9skz]Evo ovde u jednom prilogu sva jad i beda ko nam se bavi izgradnjom puteva i kakva smo trenutno rspad drzava.

https://www.youtube.com/watch?v=Tcmp0lxEMCQ

Voditelj glavnog drzavnog dvevnika nema pojma kad je rok za zavrsetak radova pa kaze :"Radovi ce biti gotovi 31.oktobra mesec dana posle roka."'

Zatim raspala ministarka koja je 2,5 godine ministarka gradjevine i koja je sve to vreme samo mlatarala svojom izblajhanom kosom i nista zivo nije niti znala niti radila,serunja bez imalo blama kako nismo imali nadzor do februara ove godine!!! Pa cija je to odgovornost,majke ti ga nabijem!?!

I na kraju zvalavi premijer koji je , kako kaze reportrka RTSa :"Stavio tacku da ce sve da se zavrsi 31.oktobra"!?@#$% Isto pominju onaj njegov predlog da put bude besplatan do kraja godine, a sudeci po ovom snimku,
https://www.youtube.com/watch?v=AimUkhmvD5s

naplata ranije nemoze ni da pocne jer se nece ni zavrsiti naplatne rampe.

Sve u svemu , raspad drzave na svakom nivou, bez imalo osecaja za odgovornost,bez imalo stida bez skrupula, uzas!

Nemoj nam kuditi toliko plavušu. Pa nema ona bas mnogo vremena da se posveti svom poslu. Znaš li ti koliko samo vremena potroši na svoj izgled... frizura extra....šminka...odeća..obuća. Eh šteta što je malo zašla u godine inače ja bi svaki Dnevnik gledao. :vops:
 
Šta znam... sa Igorovog snimka deluje knap ako u tunelu jedan kamion pretiče drugi pri velikim brzinama karakterističnim za autoput. Za kola ima malo više mesta. Možda "genijalno" reše problem tako što stave ograničenje 80 km/h kroz tunel i mir mir mir niko od nadležnih nije kriv, nego nek vozači paze i budu krivi.
 
Pa upravo i postoje ta dva pravila koja nisu "genijalna", nego su takoreći standard svuda u Svetu:

- U tunelima je zabranjeno preticanje kamionima i vozilima sa prikolicom
- U tunelima je ograničenje brzine najčešće upravo 80 km/h
 
Pa čekaj, šta onda radiš kada si u levoj traci u tunelu i ideš brže od kamiona (ili bilo kog drugog vozila) koji je u desnoj? Ako ideš brže pretičeš ga. Šta bi značilo suprotno, da moraš da usporiš na njegovu brzinu kako ga ne bi pretekao? To prvi put čujem. Naravno da smeš da imaš različitu brzinu od njegove i pređeš ga.
Evo prvi autoputski tunel na kog sam naleteo na netu ima ograničenje 113-120 km/h
 
nije napisao zabranjeno preticanje kamiona nego zabranjeno preticanje kamionima.
 
Da, da pogrešio sam :D Nesporazum otklonjen :sesir:
hmm zašto li su onda Koridori u Igorovom snimku, kao dokaz da su tuneli dovoljno gabaritni, u levu traku stavili kamion ako je takva situacija zabranjena?
 
2222.jpg
 
Možda za neke vanredne situacije kada je zatvorena desna traka u tunelu ili neko vozilo ostane pokvareno (a u tunelu nema zaustavne trake) pa se sva vozila, uključujući i kamione, preusmeravaju u levu ili ako neki kamiondžija krši pravila i pretiče u tunelu pa da ipak ne zagine :D
 
A sto bi bilo zabranjeno da dva kamiona se nadju paralelno jedan sa drugim u nekom trenutku u tunelu
Zemljo pomjerac palis se na kurir i informer kao hepokocka
 
To sam i ja prvo pomislio ali onda me Goje ispravio da je u normalnim situacijama zabranjeno da se dva kamiona nađu paralelno jedan s drugim u tunelu jer bi to značilo da jedan pretiče drugi.
PS samo kratko pojašnjenje o mom niku. To je u stvari skraćenica od Earthmoving machinery (ili Earthmoving equipment, ili Heavy machinery), engleski naziv za grupu mašina koje pomeraju zemlju: buldozer, bager, utovarivač, kombinirku, grejder...
 
Elem,

Naša vlada je fantastično je pokazala kakav državnički potencijal poseduje:

1. Raspisala je prevremene parlamentarne izbore i zajedno sa parlamentom ušla u tehnički mandat. Naravno zaboravili su da pre toga potpišu aneks ugovora sa Azerbejdžanom, tako da Azvirtu i podizvođačima nekoliko meseci nije bilo moguće platiti ugovorene pozicije.
2. Tokom celog predizbornog procesa, a i kasnije tokom leta najavljuju otvaranje autoputa u roku (kraj avgusta).
3. Kad je postalo jasno da se rok probija najmanje dva meseca, prvo optužuju Azvirt i prete tužbama, a kasnije hvale Azvirt i optužuju podizvođače rečima da domaća operativa ne zaslužuje da gradi?!?!
4. Saznajemo da pristupi nisu gotovi, naplatne rampe takođe, sa nekim kosinama postoje problemi, a spinuju se svakakve priče o tunelima, kroz kontrolisanu štampu.
5. Javnost biva obaveštena da je premijer predložio besplatno korišćenje autoputa do kraja godine, i to na sastanku sa ambasadorom Azerbejdžana. Kakav pregovarač -u korist štete JP Putevi Srbije.

Dakle sve se radi u korist štete domaćih preduzeća (kako javnih tako i privatnih).

Da sumiram: Kasnimo sa uplatom stranom izvođaču, pa to kompenzujemo tako što oštetimo sopstvena preduzeća, a strancima zauzvrat obećamo izgradnju sektora B i C na obilaznici oko Beograda, a u javnosti serviramo priču o nesposobnosti domaće struke, snižavajući obavezno učešće domaćih podizvođača u budućim tenderima.

Kakva vizija, kakav državnički stav! Pa prosto mi je neprijatno kako nam dobro ide.

PS: Posebno je fantastično što je tokom 2014. i 2015. ministarka već uračunala sve kilometre ovog autoputa u već izgrađene!!!
 
@GOJE Bravo !
Odlicno si sumirao odnos vlasti prema sopstvenoj zemlji i narodu.
Ponekad se zapitam da nisam prespavao nesto, mozda je ovo neka 'strana' okupaciona vlast?
Jer prosto mi je neverovatno da iko normalan moze konstantno povlaciti poteze na svoju stetu... :-(

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh