Šta je novo?

Autoput Miloš Veliki / A2: Beograd-Požega-Boljare (Koridor 11)

dići - preljina ibarskom 49.5 km (izvor PlanPlus)
AP 40.4
dakle AP kraće 9 km (ušteda oko 90 din za gorivo)

ali na ovoj deonici je ušteda vremena najveća, oko 50% vremena koje sad treba.
do sada je bilo odlično ako odvozite ovu deonicu sa prosekom 70km/h tj oko 43 min (realnije je bilo oko 50 min) a na AP će prosek biti oko 110km/h tj oko 22 min.
dakle stizaćemo duplo brže.
 
Pa ovo krece od mesta Dići koje je posle Ljiga nekih 7,6 km. S'obzirom da je deonica nekih 40'ak km, prelazice se za nekih 20-ak minuta sto je extra u odnosu na ibarsku gde od iste tacke do iskljucenja u Preljini treba 45 minuta po Google mapsu...
 
Како иду припреме за отварање ауто пута за кои дан имали неких фотки са завршене деонице?
 
Čitam ekspoze premijera i po njemu bi u naredne 4 godine sem završetka Bg-Preljina (deonice koje se trenutno rade) mogli očekivati i ugovaranje 31 km Preljina-Požega. Znači u sledeće 4 godine ne planira da se radi od Požege do Crne Gore. Ali ako bi se i ovo do Požege ostvarilo ja bi bio presrećan.
 
U današnjem ekspozeu premijera je navedeno da je jedan od prioriteta nastavak izgradnje ovog autoputa u dužini od 30tak km do Požege, doduše posle spajanja Pojate-Preljina.

Dakle, u najboljem slučaju za 4 god možemo dobiti deo do Požege koji je i realan da se sagradi, sve ostalo je nerealno bar u srednjem roku.
 
Kolko bi značilo što pre ugovoriti 10tak km od Preljine do izlaska iz Čačka (sa mostom preko Zapadne Morave) uverio sam se pre neki dan kad sam zbog radova na nadvožnjaku pola sata vozio kroz Čačak. Čak i kad nisu radovi muka je od gužve voziti južnom obilaznicom, a kad bi postojalo tih 10km nastavka autoputa ta deonica bi se prelazila bukvalno za 5 minuta. Zato i kažem ako nemaju para do Požege nek barem ovo usko grlo što pre počnu, posle je ipak lakše za vožnju.
 
E jbg... a taman sam mislio početkom septembra proći novom deonicom... Umesto što sad kuka trebali su redovnije kontrolisati izvođače:
Odlažemo Ljig-Preljina: Ne može samo jedna cev”
Beograd -- Mandatar za sastav nove vlade Aleksandar Vučić izjavio je da će otvaranje deonice Ljig-Preljina na Koridoru 10 biti odloženo jer izgradnja tunela kasni.
IZVOR: B92 SREDA, 10.08.2016. | 10:58
Vučić je tokom rasprave u parlamentu kazao da postoje problemi na izgradnji dva tunela na deonici Ljig-Preljina, zbog čega će otvaranje planirano za kraj avgusta, biti odloženo.“Možemo jednu cev da probijemo, ne obe i zato nećemo ni da otvaramo dok se ne završi sve”, naveo je Vučić. On je naveo da su radovi na deonici Lajkovac – Ljig, koje radi kineski izvođač, ubrzani, “da bismo mogli, posebno Beograđani kod Ćelija da uđu na auto put i da idu sve do Čačka autoputem, zato smo ih zamolili da ubrzaju”. Vučić je govoreći o izgradnji auto-puteva kazao da to nije ni malo jeftino i naveo da izgradnja samo jednog kilometra košta najmanje pet miliona evra. Taj iznos ide i do 19 miliona evra u Sićevačkoj klisuri, gde je gradnja veoma komplikovana, kazao je Vučić.
 
Ovde pise da josh nisu probijene 2 cevi ,a ministarka najavila bila otvaranje za 23.Avgust?!
 
Ništa nije čudno u ovoj državi. Zna li se bar novi termin kad će da puste tu deonicu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400489#p400489:216gbiv5 je napisao(la):
Earthmoving » Sre Avg 10, 2016 1:42 pm[/url]":216gbiv5]Čudno jer se još na onom Azvirtovom snimku iz decembra (https://www.youtube.com/watch?v=YBhFsi7vROs) vidi da su probijene sve cevi tunela Šarani (31:05) i Brđani (44:15), kao i jedna cev Savinca (26:05), dok je drugoj bilo ostalo svega par desetina metara. A to je bilo pre 8 meseci čak.
Probijene jesu, ali to ne znaci da su gotove. Koliko sam skontao nece stici da se odradi signalizacija i osvetljenje tunela u roku. Tuneli ce verovatno imati digitalnu kontrolu i video nadzor, kao sto postoji na obilaznici oko BG, pa je to za nase jos uvek space tehnologija da bi je postavili tako brzo.
Ne kasni se mnogo a pravi se pompa kao da ce kasniti godinu dana sa otvaranjem...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400590#p400590:2qlmj782 je napisao(la):
Dalmatinac » 10 Aug 2016 11:13 pm[/url]":2qlmj782]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400489#p400489:2qlmj782 je napisao(la):
Earthmoving » Sre Avg 10, 2016 1:42 pm[/url]":2qlmj782]Čudno jer se još na onom Azvirtovom snimku iz decembra (https://www.youtube.com/watch?v=YBhFsi7vROs) vidi da su probijene sve cevi tunela Šarani (31:05) i Brđani (44:15), kao i jedna cev Savinca (26:05), dok je drugoj bilo ostalo svega par desetina metara. A to je bilo pre 8 meseci čak.
Probijene jesu, ali to ne znaci da su gotove. Koliko sam skontao nece stici da se odradi signalizacija i osvetljenje tunela u roku. Tuneli ce verovatno imati digitalnu kontrolu i video nadzor, kao sto postoji na obilaznici oko BG, pa je to za nase jos uvek space tehnologija da bi je postavili tako brzo.
Ne kasni se mnogo a pravi se pompa kao da ce kasniti godinu dana sa otvaranjem...
Delimično tačno - cevi jesu probijene.
Na obilaznici oko Beograda dva tunela je radio Siemens, dva Institut Mihajlo Pupin (IMP) - toliko o space tehnologiji.
Savinac i Brđane radi IMP (između ostalih). Oprema je spremljena i deo je otpremljen u tunele.
Da li će kasniti sa povezivanjem iste, puštanjem osvetljenja je druga priča (koju do sada nisam čuo). Na obilaznici su kasnili sa puštanjem osvetljenja jer je 100 godina pravljena trafo stanica preko koje se napajaju tuneli.
 
Sva sreća da je rekao za kad se odlaže. Mislim, bilo bi dosadno kad bi sve znali. Ne bi me čudilo da ovo nije istina nego fora. A čak me ne bi čudilo ni da je istina. Tolko o poverenju.
 
Svemirska policija šalje nove snimke deonice Obrenovac - Ub :) i dalje postoje problemi sa određenom sekcijom južno od Obrenovca, možda je to deo gde Kolubara pravi probleme... A možda je eksproprijacija.

Uglavnom, zemljani radovi su odmakli, a trasa je lagana, ovde ne bi trebalo da bude većih problema. Naziru se i planirana odmorišta, ili predviđena mesta za benzinske stanice.

dn0cd3.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=400623#p400623:q7ffdyg6 je napisao(la):
Earthmoving » Čet Avg 11, 2016 11:57 am[/url]":q7ffdyg6]Sva sreća da je rekao za kad se odlaže. Mislim, bilo bi dosadno kad bi sve znali. Ne bi me čudilo da ovo nije istina nego fora. A čak me ne bi čudilo ni da je istina. Tolko o poverenju.

Bas to sam i sam pomislio. Toliko snimaka i toliko puta se pricalo da je ovo jedini projekat koji se kod nas od pocetka do kraja radio propisno i koji ce biti zavrsen u predvidjenom roku! I to je cak i izvodjac radova nedavno (pre mozda nedelju - dve) na nekom od snimaka i potvrdio. Mozda ce biti fora kao eto kasnilo je sva ali mi smo svemocni pa smo ih naterali da zavrse u roku, a da uopste nije ni bilo kasnjenja... A ko zna vise...
 
Vrh