Šta je novo?

Autobuska Stanica BAS

Sad nema Komunalne policije jer su to glasaci SNS-a.
 
Delija":3ao4o532 je napisao(la):
Где је сада комунална полиција?

Како где, па малтретира жене и бабе по превозу.
 
Turistički autobusi već kreću sa lokacije kod Buvljaka između parkinga i Bulevara, moram priznati da je prijatan osećaj za razliku od gužve i ludila na mestu gde je BAS. Realno je trenutno pustara, ali će biti bolje kada se napravi stanična zgrada.
 
Da li je moguce da se nista novo ne desava oko ovoga, a svi znamo da stanica bez godinu dana NEMA SANSE da bude izgradjena
U isto vreme treba da pocne gradnja one dve zgrade u SA tik iza haosa zvanog BAS, Prokop ce (pu pu) da bude gotov prema planu, na zimu..
 
U toku je izrada Plana detaljne regulacije koji bi, bar prema najavama iz grada, trebalo da bude usvojen do kraja godine. Izgradnja, kažu, treba da počne tokom 2016.

Ali ostaje problem finansiranja. Vesić je pominjao javno-privatno partnerstvo, ali to je Vesić - njegova reč ima težinu pera na košavi.

I Prokop neće biti gotov na zimu. Istina je da će biti funkcionalan za normalno odvijanje železničkog saobraćaja, ali bez stanične zgrade, pristupnih saobraćajnica i dobrog javnog prevoza, to ne može biti glavna stanica. Sve to možemo da očekujemo najranije 2018/19.

A i taj "Navodni Beograd" neće biti instant gotov. Prva faza će trajati oko tri godine. Tako da, ako su pametni, mogu da se sinhronizuju.
 
Fotografije od juče.


NEWBAS_01_zpsbbheckw9.jpg



NEWBAS_02_zpsvkcrsp19.jpg



NEWBAS_03_zps0kot2297.jpg



NEWBAS_04_zpswbwhlgyx.jpg



NEWBAS_05_zpscc0vd0ja.jpg


Nisam siguran šta se ovde tačno dešava, prolazio sam i videh žutu liniju u krajnjoj desnoj traci sa nekim plavim krugom na ulici, pa rekoh da "svratim". Ovaj žuti autobus je napravio takav zahvat da bi skrenuo desno, pa su ovi u srednjoj traci "sačekali" malo da završi skretanje pod uglom od 90 stepeni. Naravno automobili ne ulaze unutra jer im se ne isplati da za par minuta boravka plate za ceo dan parkiranje. Trebalo bi im dopustiti da mogu da uđu besplatno bar dok istovare stvari ili da se rampa pomeri dalje unutar bloka. Ovo je valjda bio međunarodni polazak.
 
Кофере истоварују насред улице
И. ПРЕКОВИЋ | 16. јул 2015. 16:06 | Коментара: 0

Праве битке се воде код привременог стајалишта туристичких аутобуса, преко пута "бувљака" на Новом Београду.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... sred-ulice
 
Odmah pored je parking za 50 RSD sa koga komotno i na miru mogu da se izvade sve stvari iz kola.
Ali u Srbiji su ljudi cicije, mnogo je 50 RSD za parking, a nije mnogo par stotina EUR za letovanje.
Najlakse je parkirati se nasred ulice Jurija Gagarina i blokirati celu jednu traku.
Ta ulica je vec i sada poprilicno operecena, tako da mi nije jasno kako oni misle tu da sagrade novu glavnu autobusku stanicu jer to ce izazvati pravi haos u tom delu grada.
 
Поставише на улазу у бивши Ганцивилл бетонске препреке како би се спречило даље одлагање шута и других глупости на простор будуће аутобуске станице.
https://www.google.rs/maps/@44.8056388, ... 6656?hl=en
Обратите пажњу на жути камион са све упаљеном ротацијом. Поред бетонског крша истоварио је и две бетонске уличне корпе за отпатке.





Мало пре њега други је истоварио неко купатило са све кадом и разлупаном клозетском шољом. Биће то добра основа за будућу станицу. :rant:
 
Odakle je ovo slikano cika Brane? Iz helikoptera?
 
Висока пословна зграда у Белвилу можда?
 
Са Белвил бизнис центра (ББЦ) на ћошку Јурија Гагарина и Марка Христића
 
RioBL":11p9bnwi je napisao(la):
Odakle je ovo slikano cika Brane? Iz helikoptera?
Рио, одговорили су ти и Чика Брана и Булбодерац о којој је згради реч, а ево и две слике, чисто да створиш бољу слику и позицију зграде.
Са ове стране зграде је Чика Брана сликао, са неког од ових прозора :D ја сам сликао зграду и околину са крајње завршене тачке УМП-а.


Слика снимљена са раскрснице Марка Христића-Ђорђа Станојевића, зграда Ер Србије отпозади :p


Надам се да ти је сад јасније.
 
Gaga,odusevljen sam tvojim nastojanjem da mi pojasnis stvari! Mozes li uslikati tu zgradu i sa druge strane? Cisto da "stvorim bolju sliku o poziciji zgrade". :wink:
(Pobogu, samo sam pitao covjeka odakle je slikao onaj kamion)
 
....Mozes li uslikati tu zgradu i sa druge strane...
Izgooglaj slike ,,Novobeograska toplana,, koja je odmah iza
osim toga kada se BB vodila ozbiljna rasprava (stariji postovi)
jedan od sporednih argumenata je bila i blizina Save
tj. mogucnost za aktiviranje i javnog recnog saobracaja
ako pronadjes te starije postove u njima imas i skice , mape i sl.

Vredi listati starije postove na BBu jer u njima ima puno vizionarskih predloga a neki se vec danas ostvaruju :D
 
hehe...dobro Boco. Hvala. imacu to na umu.
 
Korisnici nove autobuske stanice tesko ce je zamisliti panoramsku sliku bez te zgrade
Iz raznih aspekata prepuna je kontraverznosti

što se tice same zgrade vrlo je haj tek opremljena
ali nažalost nesto u proraćunima nije uredu , jer stakla na njoj pucaju sama od sebe (ako je dugo bila prazna)
te kada je loše vreme voda se sliva niz zidove raznim instalacionim kanlalima (prokišnjava)

Buducoj atobuskoj stanici ona nikako ne bi trebala da bude uzor za izgradnju
 
RioBL":3ibkpdav je napisao(la):
Gaga,odusevljen sam tvojim nastojanjem da mi pojasnis stvari! Mozes li uslikati tu zgradu i sa druge strane? Cisto da "stvorim bolju sliku o poziciji zgrade". :wink:
(Pobogu, samo sam pitao covjeka odakle je slikao onaj kamion)
@Рио, ја ти се извињавам што сам повредио твој его личности пред осталим члановима Беобилда. Буди уверен да ти од сада више нећу "помагати да боље створиш слике и појашњења" око упознавања Београда, посебно Новог Београда. Видим да те је то погодило, да ето не испадне, да не познајеш овај лепи град Београд.
 
Ma moj ego je dobro. Ne trebas se izvinjavati. :D

Meni se ucinilo da je ono slikano iz helikoptera u niskom letu a znam da Cika Brane ima neke veze sa vazduhoplovstvom pa reko...

Nemoj sad Gaga da se tvoj ego povrijedi! :D
Ja cijenim tvoje foto reportaze i uvijek ti dam plusic samo mi je bilo smijesno da iz jednog takvog pitanja nastane toliko objasnjavanja o nekoj zgradi koja me ne interesuje. Evo i Boca i Gorstak mi daju savjete i objasnjenja :D

necemo se ljutiti. to je samo smjesan nesporazum.
 
RioBL":16k2dgu5 je napisao(la):
Ma moj ego je dobro. Ne trebas se izvinjavati. :D

Meni se ucinilo da je ono slikano iz helikoptera u niskom letu a znam da Cika Brane ima neke veze sa vazduhoplovstvom pa reko...

Nemoj sad Gaga da se tvoj ego povrijedi! :D
Ja cijenim tvoje foto reportaze i uvijek ti dam plusic samo mi je bilo smijesno da iz jednog takvog pitanja nastane toliko objasnjavanja o nekoj zgradi koja me ne interesuje. Evo i Boca i Gorstak mi daju savjete i objasnjenja :D

necemo se ljutiti. to je samo smjesan nesporazum.
'
Malo je glupo sad da se izvlacis ovako.
Ako si postavio pitanje i neko je potrosio na to tvoje pitanje njemu vrednih 5 minuta ceni to i ne odgovaraj bahato.

Mislim da si zbog tog tvog odgovora izgubio ovde na forumu jednu osobu koja je jos uvek uopste citala tvoje postove (mene) i jednu koja ih je mozda i ponekad shvatala ozbiljno(Gagu).

Odgovaram ti ovo prijateljski...nadam se da ces to sve shvatiti pre nego sto vise niko ne bude obracao paznju na tvoje postove a to ce ti biti najveca kazna ovde.
 
Rado odgovaram na nj. postove u važnim temama kao sto je ova oko nove autobuska stanice
iz razloga sto su teme dosta stare a time i obimne (mnogo strana)
Takodje znamo da mnogi klinci buduci članovi BBa kao kao gosti prate ovaj forum
ali u tom uzrastu ih mrzi da listaju stare postove u koima je vec to i odogovoreno
Zato ne budite suviše strogi....
iz prikrajka prate nas i mladji koj ce jednog dana tako znati i uraditi mnogo onoga što mi nismo
 
Vrh