Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
Mislim da si ti pogresio, sada ukucaj julino brdo na google i shvatices da nema dodirne tacke izmedju Julinog brda i 52. Stanica Julino brdo je usred Zarkova. To sto u DJP sedi svako ko ne zna gde je koje naselje, ne znaci da ime stanice odgovara naselju. Imas stanicu Knezevac na sred vidikovca, ali 56 npr ne ide kroz Knezevac
Ja sam mislio da one zgrade koje se nalaze kod stanice "Julino brdo" tj zgrade sa leve i desne strane Trgovačke od vodovodske do Ace Joksimovića takodje pripada Julinom brdu baš zbog te stanice, ali svakako i stanovnici Julinog brda kakvog i jeste sa pravim granicama do Zelenjaka moraju da koriste 56, imaju vezu pasarelom do okretnice Banovo brdo skoje ništa nema i 52 svakako ako nema 56
Ne znam da li postoji neki puteljak probijen kroz onu sumu do stanice Valjevska ili ne ?
 
Mislim da si ti pogresio, sada ukucaj julino brdo na google i shvatices da nema dodirne tacke izmedju Julinog brda i 52. Stanica Julino brdo je usred Zarkova
Ja sam mislio da one zgrade koje se nalaze kod stanice "Julino brdo" tj zgrade sa leve i desne strane Trgovačke od vodovodske do Ace Joksimovića takodje pripada Julinom brdu baš zbog te stanice, ali svakako i stanovnici Julinog brda kakvog i jeste sa pravim granicama do Zelenjaka moraju da koriste 56, imaju vezu pasarelom do okretnice Banovo brdo skoje ništa nema i 52 svakako ako nema 56e
Ne znam da li postoji neki puteljak probijen kroz onu sumu do stanice Valjevska ili ne ?
Nemaju puteljak. Silaze kod Djelmasa a ima i stanica Kulino brdo u Vodovodskoj. Ljudi u Zarkovu su se ljutili zbog nazi a stanice u sred Zarkova jer nastaje zabuma kada vam neko kaze na julinom brdu sam a vi ga cekate u Zarkovu. Pisali smo DJP a nista. Tako sada ljudi za isto mesto vicu i Julino brdo i Zarkovo sto stvara zabunu. Trazili smo da se stanica zove Trgovacka jer takva ne postoji. Rekli su da ce staviti na razmatranje
 
@prostorni planer
Ono što prikazuju Gugl mape je samo deo Julinog brda.
Screenshot_20220917_113116.jpg

Ovo je zapravo Julinog brdo.
 
Mislim da si ti pogresio, sada ukucaj julino brdo na google i shvatices da nema dodirne tacke izmedju Julinog brda i 52. Stanica Julino brdo je usred Zarkova. To sto u DJP sedi svako ko ne zna gde je koje naselje, ne znaci da ime stanice odgovara naselju. Imas stanicu Knezevac na sred vidikovca, ali 56 npr ne ide kroz Knezevac
Znaš kao je kada sam išao na petlak zbunio taj naziv stanice. Radni naziv Vidikovca je bio Kijevo-Kneževac, ali to je dok se gradilo.
 
@prostorni planer
Ono što prikazuju Gugl mape je samo deo Julinog brda.
Pogledajte prilog 144960
Ovo je zapravo Julinog brdo.
Druze a gde je onda Zarkovo? Nije pogresio google vec ti. Julino brdo su samo soliteri sivi na Julinom brdu. Tako je od kada postoji Julino brdo, tj od kada su napravljeni ti soliteri. To sto si ti zaokruzio apsolutno nigde se ne racuna u Julino brdo. Pitaj ljude koji zive oko Djordja Krstica gde zive. Ja sam tu ceo zivot i znam sta pricam. Evo procitaj nesto o Julinom brdu.
 
Poslednja izmena:
Problem Šimanovaca nije uopšte bila registarska tablica, nego "fijasko" trase, odnosno, toliko je putnika kupio da je više proizvodio troškove nego što je zarađivao. Problem je u tome što su Šimanovci "Farmerski" i industrijski kraj, sa gomilom fabrika koje imaju sopstveni prevoz putnika. Slična situacija je i sa Dobanovcima, s tim što njih vadi to što je 50% industrijsko naselje, a 50% stambeno.​
Мислио сам на одузимање таблица у то време.
 
То је било неко тренирање строгоће и селективна примена закона, као када су кажњавали тролејбусе због таблица.
 
Вратио се ЛЕ 3207 на 2/407, месецима га није било. Кинеска караконџула 3450 је најзад склоњена са овог поласка, требало је одавно. Не само да је скоро сваки дан изостајао, него је и у исправном стању био неподношљив за вожњу. Његов вршњак 3402 са 1/407 је куд и камо бољи, иначе вози га у вечерњим сатима један врло фин и пристојан човек.
 
Sad na 83 nailazi Solaris krcat da ljudi stoje na vratima, odmah iza još jedan Solaris koji nije bio baš krcat, ali jako dobro popunjen, znači nisu svi ljudi sedeli nego je dosta njih i stajalo i to sve govori koliko je odluka da se na tu liniju stave solo busevi bila neverovatno glupa, dok sad prolazi 52-ka u sred špica prazna, ta linija je u ovakvoj situaciji zrela za solo buseve.
 
Ne znam zašto bi iko imao pik na bilo koju liniju. Svuda gde možeš proteraj zglob. Manje vozača + komfornija vožnja.
Slažem se ali već par godina je na temi natezanje oko linija 83 i 52. Ono što vidim kao problem je što deo forumaša koji insistira na tome da se sa zglobni autobusi uklone sa 52-ke rekao bih ne razumeju kako ona funkcioniše samostalno i u sadejstvu sa linijama 88 i 85.
 
@Igor
Zglobovi su potrebniji na 53, 83, 89 i sl. :D
Ali kao što rekoše veliki umovi, svaka linija se može zameniti solo vozilima umesto zglobnim i da funkcioniše normalno. To su onda drugi protumačili, nijedna linija osim 52 ne može da se zameni sa solo vozilima.​
Na 53 takođe ne treba.
 
Na 53 ne treba pošto ima prateću liniju 23.
 
Prihvatljiv bi mi bio kompromis da se 89 prebaci na okretnicu na Ceraku i da ide kroz Jablaničku pa dalje postojećom trasom na NBG. U tom slučaju mogla bi ići solo vozila na obe linije.
 
Od okretnice 52 na Ceraku do Milke i dalje postojećom trasom linije 89.
 
Razumem ali ne može se od g... pita napraviti a ovo mi je nekako solidno kompromisno rešenje pošto 89 deli trasu 85-ce koja je zglob.
 
85 je nepouzdana i retka linija. Pik postoji na 52 jer su brojanjem putnika utvrdili da 52 treba da bude solo a 89 i 83 zglob, sve dok komunjare sa Ceraka (znam govorim istinu ziveo sam na Ceraku a i moj cale je bio komunjara sa Ceraka pa se rehabilitovao) nisu urgirali i preko starih komunistickih veza vratili na Cerak zglob, a ta vozila na 89 i 83 pretvorili u solo. Od tada pik na Cerak Vinograde jer je neko iznad pravila i misli da je copavi zagorac jos ziv.
 
Vrh