Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 238 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 12 4,8%

  • Ukupno glasača
    250
Koja lepota! 😫
IMG_9481 (2).jpg
 
Sada je gotovo svaki dan po jedan ili dva solo busa na 16.
 
Ovaj Venac je već godinama jeziv i za vozače i za putnike. Toliko linija na jednom mestu, haos svakog dana, ne zna se jel gore ako vozilo stigne pre polaska (onda nema gde da sačeka vreme) ili ako kasni, pa treba da se probije između vozila i pešaka.


Poslato sa Huawei Mate 20 Pro uz pomoć Tapatoka
 
Treba jednu liniju skratiti do podvoznjaka ispod Brankovog mosta odnosno Pop Lukine, dve do Usca i jednu produziti do Trga Republike. I resile bi se guzve.
 
Poslednja izmena:
На 3А, радио зглобни јапанац. Могуће да је нека прекоманда са 52/56/601. Свакако је занимљиво видети то, али 3А није за зглоб. И у шпицу је довољан соло аутобус, а у осталим деловима дана, некада иде и са мање од 5 путника. Можда би било и ок да ради по који зглоб на 3А, да није актуелно слање соло возила на линије које су "традиционално" зглобна.

Такође на 3А, данас је виђен Ик-103 #485, са наранџастим дисплејом. Без обзира на то, веома је похвално да зелени дисплеји раде без проблема на многим возилима и то 20 година, рачунајући да одржавање код ГСП-а није јача страна.
 
Pre par meseci mi se isto desilo da mi naleti zglobni japanac 1341 na 3A i to sam čuo od vozača da je menjao 3 ili 4 vozila, znači to se desi ako pocrkaju ikari 103, a onda ostane neki japanac u garaži koji nije izašao na liniju zbog nekog problema, a da mu je u međuvremenu taj problem rešen, a iz nekog razloga ne daju Bmc na 3A, možda se dva puta desilo da ga daju, dok Kosmaj bez problema daje Higere na 3A
 
На 3А, радио зглобни јапанац. Могуће да је нека прекоманда са 52/56/601. Свакако је занимљиво видети то, али 3А није за зглоб. И у шпицу је довољан соло аутобус, а у осталим деловима дана, некада иде и са мање од 5 путника. Можда би било и ок да ради по који зглоб на 3А, да није актуелно слање соло возила на линије које су "традиционално" зглобна.

Такође на 3А, данас је виђен Ик-103 #485, са наранџастим дисплејом. Без обзира на то, веома је похвално да зелени дисплеји раде без проблема на многим возилима и то 20 година, рачунајући да одржавање код ГСП-а није јача страна.
Japanca su možda poslali iz garaže kao zamena jer NBG (IK 103 i 112N) i Kosmaj (112N, O345 I Higer) održavaju 3A.
 
Pre par meseci mi se isto desilo da mi naleti zglobni japanac 1341 na 3A i to sam čuo od vozača da je menjao 3 ili 4 vozila, znači to se desi ako pocrkaju ikari 103, a onda ostane neki japanac u garaži koji nije izašao na liniju zbog nekog problema, a da mu je u međuvremenu taj problem rešen, a iz nekog razloga ne daju Bmc na 3A, možda se dva puta desilo da ga daju, dok Kosmaj bez problema daje Higere na 3A
Био БМЦ прошле недеље.

Послато са M2102J20SG помоћу Тапатока
 
Zaboravih da napišem - kad je bila Spasovdanska litija pre dve nedelje, kad već, u Solarisu na 31 se vozač oglasio putem razglasa kada je morao da saopšti putnicima da ne može da vozi dalje. To je bio prvi put posle ko zna koliko godina da čujem vozača GSPa preko razglasa. Obično svi koriste samo glas.
 
Arrivina Temsa na liniji 33 bocno udarila Skodu Karleusine policije na uglu Ohridske i Bulevara Oslobodjenja. Skoda je pokusavala da skrene iz Bulevara u Ohridsku i tad je naleteo autobus.

Temsa ne deluje mnog osteceno, a Skodi su dobrano ulubljena desna zadnja vrata i desni bok. Sad upravo rade uvidjaj, bio sam u 31 pa nisam mogao da slikam.
 
Poslednja izmena:
Vrh