Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
Јуче сам се возио Конектом из 2005. и уопште нису за расход. Требало би свих двадесет током лета послати на Дорћол на ремонт да одраде још четири године.
 
Ne verujem da ce ih slati izvan maticnih pogona jer su tu ceo zivot, tako da kazem. Kazem samo da ce se steci uslovi da se oni mogu rashodovati ako bude trebalo dolaskom novih buseva. I kao sto kaze Ripanjac, Kosmajeva garaza je pravljena za iskljucivo solo vozila, nemaju potrebnu infrastrukturu za zglobne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694517#p694517:wcyjyozv je napisao(la):
Daxara » Сре Јан 01, 2020 2:16 pm[/url]":wcyjyozv]Neće rashodovani Japance, nema sile. Mogu da ih daju Zemunu ili Kosmaju, ali od rashodovanja ništa. Ne bi ih oni sređivali sad da planiraju uskoro da ih se reše.
Koje su linije problematične na NBG i pogodne za zglob?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Ремонт па расход је игра коју ГСП врло добро зна да игра, тако да ништа није немогуђе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694495#p694495:1dt5eo0c je napisao(la):
Daxara » Сре Јан 01, 2020 11:49 am[/url]":1dt5eo0c]Srećna nova godina svima!
Pošto se već zna da je u planu nabavka novih zglobnih autobusa, njih 100 da budemo precizni, šta biste vi radili i kako bi rasporedili te autobuse?
Prvo po pogonima, onda po linijama.
Ja ovako na prvu znam da su 27e, 16 i 43 (poslednje dve vratiti skroz u zglobne) hitne linije, verovatno neku propuštam.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

27Е се држи топ у поређењу са 43, 83, 96 и чак и неким линијама где генерално раније нису радили зглобни аутобуси толико често. Ако мене питате, потребније је вратити бар део зглобних полазака на линије као што су 37 и 89, него враћати целу 27Е на злоб.
 
U poslednje vreme sam cesto na Trgu repblike i 43 ide bas lepo, stalno im idu busevi. Ona verovatno i moze sa solo ali 83 sa Higerima ne znam kako ide. Po onome sto ja vidim veca je guzva nego ranije. Problem kod 37ice je sto nju drze privatnici a oni ne koriste zglobne dok su 89 i 27E u Kosmaju koji ih ni nema. Trebalo bi se ozbiljno pozabaviti time i kada dodju novi busevi videti koji pogon moze da radi koju liniju. To ce biti bas zanimljivo.
 
Svaki put je prepun Higer na 83 od Krsta do Zemuna
A nazad da ne pricam, tek je tad prepuna da moras da sacekas drugu
 
Srećna Nova Godina i želim sve najbolje svima ovde o/

Evo vozio sam se sad sa #3521 na 305 i krcka ceo bus, zadnja vrata škripe ko vrata od Drakulinog zamka ali bus ide. Kako će to izgledati za par godina videćemo.

Inače evo i Kosmaj nam danas čestitao praznike, fali 1 od 3 vozila na liniji (interval 23/24 min).
Jako pohvalno i pažljivo :lool:
 
KizaNoSleep":1om00vy3 je napisao(la):
Srećna Nova Godina i želim sve najbolje svima ovde o/

Evo vozio sam se sad sa #3521 na 305 i krcka ceo bus, zadnja vrata škripe ko vrata od Drakulinog zamka ali bus ide. Kako će to izgledati za par godina videćemo.

Inače evo i Kosmaj nam danas čestitao praznike, fali 1 od 3 vozila na liniji (interval 23/24 min).
Jako pohvalno i pažljivo :lool:
Ništa čudno, o tom busu sam jako dugo pričao, skolinili su ga sa 307, a sad je tu od M serije 3239 koji je mnogo, mnogo bolji od njega.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694536#p694536:20hevd15 je napisao(la):
busspoter » Сре Јан 01, 2020 3:05 pm[/url]":20hevd15]U poslednje vreme sam cesto na Trgu repblike i 43 ide bas lepo, stalno im idu busevi. Ona verovatno i moze sa solo ali 83 sa Higerima ne znam kako ide. Po onome sto ja vidim veca je guzva nego ranije. Problem kod 37ice je sto nju drze privatnici a oni ne koriste zglobne dok su 89 i 27E u Kosmaju koji ih ni nema. Trebalo bi se ozbiljno pozabaviti time i kada dodju novi busevi videti koji pogon moze da radi koju liniju. To ce biti bas zanimljivo.

На 43 је проблематични део од Панчевачког моста до Котежа, код Панчевца много људи преседа на 16, 23, 33, 48...
 
#3090 tokom pauze na Keju juce :D

Solaris Urbino 18 by busspoter, on Flickr


I #358 koji ostavlja vozila iza sebe u oblaku plavicastog dima :lol:

UeknFcb.jpg
 
Добар је 358, није се погрбио. Колико још има ИК103 из 2003. на улицама?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694536#p694536:2vq39wwy je napisao(la):
busspoter » Sre Jan 01, 2020 3:05 pm[/url]":2vq39wwy]U poslednje vreme sam cesto na Trgu repblike i 43 ide bas lepo, stalno im idu busevi. Ona verovatno i moze sa solo ali 83 sa Higerima ne znam kako ide. Po onome sto ja vidim veca je guzva nego ranije. Problem kod 37ice je sto nju drze privatnici a oni ne koriste zglobne dok su 89 i 27E u Kosmaju koji ih ni nema. Trebalo bi se ozbiljno pozabaviti time i kada dodju novi busevi videti koji pogon moze da radi koju liniju. To ce biti bas zanimljivo.
Ima privatnih prevoznika sa zglobom, ali oni rade samo na 511 :wink:
Evo jednog:
 
Pricalo se o liniji 37, znam da zglobni mogu da rade na 511, i to MAZ-evi, Mega i Volvo Hibrdi ;)
 
Да сам превозник, и да пуштам на улицу 358 и 361, мислим да би истог момента узели дозволу за рад докле год се не расходује... Погледајте му линију крова на слици, а утисак је још грђи на страни где су врата, шупаљ ко 6ца Бајерна... И 319 је такав, то је за расход људи... Немојте се заваравати.
 
Komentar sa fb

Au, ne dao vam Bog da vam se dogodi ni deseti deo od onog šta vam putnici sa 27e žele... Poruka je upućena vozačima na liniji 27e

:notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694651#p694651:26bf1d5o je napisao(la):
Žika » Sre Jan 01, 2020 9:44 pm[/url]":26bf1d5o]Komentar sa fb

Au, ne dao vam Bog da vam se dogodi ni deseti deo od onog šta vam putnici sa 27e žele... Poruka je upućena vozačima na liniji 27e

:notok:
Vozacima su bukvalno uvalili vruc krompir sa solo busevima i produzenjem trase na 27E.Cinjenica da zaista vozacima na ovoj liniji ni u kom slucaju nije lako.Mogu samo da "zahvale"planerima(solo buseve i produzenje).
Linija je dovedena do ocaja objektivno gledajuci.
Ozbiljno sve te "planere" boli uvo za bilo sta.Ko je pitan za produzenje, ko je pitan za solo autobuse?Zelja gradjana Mirijeva i Karaburme.Kako da ne.Kakva je to grandiozno otvorena okretnica u Bloku 20.Sa toi toi-em.Sve linije koje imaju mogucnost, treba da bude zglobne.Ovo sada je dehumanizujuce.Putnici se svadjaju, deru na vozace,prete, a onaj ko je sve zakuvao,sedi zavaljen u nekoj fotelji.Svi vozaci beze od 27e.Treba slusati uvrede i voziti sto ljudi .Natrpali solase, koji se zapuse vec rano ujutru i to ceo dan se ne moze vratiti u normalu.Mogao bih jos sto sta, ali za sada toliko od mene.
 
Ja stvarno ne razumem ljude koji se ljute na vozače.
Rade ljudi za 6x manju platu nego u inostranstvu, nemaju ama baš nikakve veze s linijama i njihovim trasama i sa SMART planerima koji određuju gde će i koji autobusi voziti. Mora izgleda neko lično da ih nauči opet šta znači SMART plan, evo mogu npr ja, skoro sam položio menadžment. Pi**a im materna nesposobna.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Glupo je kriviti vozače jer od gužve ne može da prođe reku.
Kriv je tu onaj ko je inicirao da se produži od trga.
Ali takav smo narod, ne vidimo dalje od nosa :/

Inače danas na opravljenim vratima u #3211 videh piše poruka na ćirilici : иераде врата... Lepo se nasmejah :laugh:
 
Možda hoće sa njima da rade lokal ali mi deluje malo 10 komada za sve pogone..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=694666#p694666:2mhvotmw je napisao(la):
Daxara » 01 Jan 2020, 22:52[/url]":2mhvotmw]Ja stvarno ne razumem ljude koji se ljute na vozače.
Rade ljudi za 6x manju platu nego u inostranstvu, nemaju ama baš nikakve veze s linijama i njihovim trasama i sa SMART planerima koji određuju gde će i koji autobusi voziti. Mora izgleda neko lično da ih nauči opet šta znači SMART plan, evo mogu npr ja, skoro sam položio menadžment. p******a im materna nesposobna.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Возаче смеју да псују на сав глас, јер им не могу ништа, а пред замеником градоначелника не смеју ни да мрдну. Пуне су данас улице таквих, пред једним храбри, а пред другим бедне кукавице. Баш да их видим да се појаве пред мизеријом од ове Власти, сигурно би се улизивали и користили најфиније изразе, док би за своје суграђане сачували спектар псовки. То су вам данашњи Београђани. А да има изузетака, има.
 
Vrh