Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
ВождовачкиГАНГ":3e044ah6 je napisao(la):
Нa линији 51 откад су кренуле ове сурове врућине број солариса смањен на минимум, највише има приватника који наравно немају климу.

Danas sam bio u onom belom busu, unutr su ona odvratna narandzasta sedista tapacirana, ne znam ciji je, radila je klima za divno cudo. Danas na liniji 31 solaris klima ne radi, otvoreni oni minijaurni prozori, kuvanje samo tako.
 
Ја мислим да је тај бели бус најодвратнији бус икада. Ал ето изгледа да и они имају климу само што ја за ове 3 године како путујем том линијом нисам доживео да упале климу у том аутобусу. Наравно зависи и од возача можда се плаши да се не прехлади хахаха
 
Сва возила јавног градског превоза убудуће ће бити "униформисана", како ГСП тако и приватници. Фарбање возила коштаће од 1.800 до 5.500 европских новчаница

КРОЗ историју дугу 123 године ГСП "Београд" мењао је боје као семафор - црвена, жута, зелена. Сада је поново дошло време за фарбање, а возила градског превоза враћају се изворној - црвеној боји.

- Грађани су гласали да боја аутобуса, трамваја и тролејбуса у граду буде црвена и ми ћемо то прихватити - рекао је градоначелник Синиша Мали.

Директор ГСП "Београд" Жељко Милковић објашњава да се "униформисање" возила првенствено односи на наручена и она која ће се куповати убудуће.

- Префарбавање неће ићи одједном, већ ће 50 нових аутобуса који треба да стигну бити у црвеној боји - каже Милковић. - А остала која имамо у возном парку биће сукцесивно фарбана. Да би сви аутобуси, тролејбуси и трамваји били црвени потребно нам је од шест месеци до годину дана. "Пресвлачење" само једног аутобуса траје пет-шест дана.

ГСП тренутно има скоро 1.300 возила, па од рачунице "боли глава".

- То би нас по возилу коштало до 1.800 евра, док је цена за "Соларисове" аутобусе чак 5.500 евра - тврди Милковић уз напомену да је олакшавајућа околност што су трамваји већ црвени, те да ће уколико се буде фарбало у исту ту боју, моћи да уштеде при набавци.

ВОЗИЛА ИЗ ТУРСКЕ
Предузеће "Банбус", које у возном парку има око 200 возила свих категорија, од чега 80 саобраћа на линијама 24, 52, 56, 58, 310, 406, 513, А1, Е1, Е5, Е6 и Е8 и 860, купило је 22 нископодна соло градска возила из Турске и добило ексклузивно право продаје и сервисирања "АКИА хеш" возила на српском тржишту. Аутобуси ће стићи из Бурсе, првих десет до краја августа, а остали до краја године.

И приватни превозници који се у августу буду јавили на тендер, мораће да задовоље овај критеријум.

- Тек данас је објављено да ће боја градског превоза убудуће бити црвена, а доскоро се причало да би могла да буде и светлоплава - каже Велимир Ковачевић из "Банбуса". - То значи додатне издатке, али да бисмо конкурисали испоштоваћемо одлуку Града. Иначе, већ смо уговорили набавку аутобуса из Турске, и првих седам-осам су већ били у фази фарбања. Први контингент требало је да буде испоручен за 20 дана. Међутим, стопирали смо фарбање док се не донесе коначна одлука о боји, како не бисмо морали да се излажемо додатним трошковима.

ОД ЗЕЛЕНИХ ПА ДО ЖУТО-ПЛАВИХ

Ера зелених возила ГСП кренула је почетком 60-их, када су почели да пристижу први "лејланди", а почетком 70-их постаје доминирајућа. Та зелена фарба је напуштена при набавци зглобних трамваја из Чешке, почетком 80-их и доласком друге серије "санос" аутобуса 1986, када се почела враћати изворна, црвена боја. После 2000. било је покушаја да се уведе жута боја за возила ГСП.

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... e-autobuse
 
Zar ne bese receno da ce privatnici koristiti belu boju, a GSP onu koju se izglasa, sada crvenu?
 
I onda preko farbe od 5000 evra stave total reklamu i dzabe su krecili u bukvalnom smislu. Pa ustvari i nije dzabe, ugradilo se "mrsno".
 
Evo kada će Beogradom voziti samo crveni autobusi
Tanjug | 28. 07. 2015. - 14:39h | Komentara: 0

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je danas da će se od 1. januara sledeće godine početi sa uvođenjem crvenih vozila gradskog prevoza, s obzirom da su Beograđani u većini glasali da to bude boja vozila kojima se prevoze.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/578778 ... i-autobusi
 
nestorBK":1ahyrqxd je napisao(la):
I onda preko farbe od 5000 evra stave total reklamu i dzabe su krecili u bukvalnom smislu. Pa ustvari i nije dzabe, ugradilo se "mrsno".
Pa vec su skroz upropastili 82 nove trole
 
Вожд":2m57q7lt je napisao(la):
Evo kada će Beogradom voziti samo crveni autobusi
Tanjug | 28. 07. 2015. - 14:39h | Komentara: 0

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je danas da će se od 1. januara sledeće godine početi sa uvođenjem crvenih vozila gradskog prevoza, s obzirom da su Beograđani u većini glasali da to bude boja vozila kojima se prevoze.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/578778 ... i-autobusi

Noviji clanak Blic 28.07.2015 http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/578778/Evo-kada-ce-Beogradom-voziti-samo-crveni-autobusi

Od 1. januara ćemo krenuti, i sa privatnim pravoznicima i sa vozilima gradskog saobraćajnog preduzeća, da uvodimo vozila crvene boje” - rekao je Mali novinarima u Skupštini grada.

Stariji clanak iz druge teme 19.07.2015 http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Privatni-prevoznici-od-januara-na-43-linije.sr.html sa ovim natpisom.

Приватни превозници од јануара на 43 линије

Сви превозници који желе да се укључе у овај посао мораће да задовоље услове који су много детаљнији од досадашњих. Аутобуси неће смети да буду старији од 10 година, мораће да буду опремљени уређајима за наплату карата, за управљање возилима, на свим вратима и уређајима за бројање путника, али и да буду обојени у бело.

^^^Crveno-belo sa razlikom od oko nedelju dana :shock:
 
Mислим да Мали искрено некад нема појма шта каже. Нпр. у целој причи око боја се заборавља Ласта, а она изгледа тешко да ће хтети да мења своје плаво-плаве боје по којима је препознатљива.
 
U Londonu voze privatnici, ima jako puno kompanija koje voze, ali svi imaju crvena vozila, naravno svoj logo imaju na busu.

Arriva
Wright%20Eclipse%20Gemini_Arriva%20London%20VLW5_N_Large.jpg

Wright_New%20Bus%20For%20London_Arriva%20London%20LT2%20LT61BHT_N_Large.JPG


Abelio
13651577455_939c1d0e9d_b.jpg


Stagecoach
Stagecoach_East_London_bus_19000_%22Spirit_of_London%22_(LX55_HGC),_2012_North_Weald_bus_rally.jpg

Transdev
London_Buses_route_13.jpg


Metroline
London_Bus_route_139_A.jpg
 
Дошљак":2oqa6a4t je napisao(la):
Mислим да Мали искрено некад нема појма шта каже. Нпр. у целој причи око боја се заборавља Ласта, а она изгледа тешко да ће хтети да мења своје плаво-плаве боје по којима је препознатљива.

Mali zaboravio i BG:Voz da ofarba. :D

A ZS Stadleri crveni. Taman kada treba da odudaramo od plave ili crvene zutom mi cemo ponovo da budemo u tonu sa Zeleznicama Srbije. :bash:
 
kopmania":dx14yqa9 je napisao(la):
U Londonu voze privatnici, ima jako puno kompanija koje voze, ali svi imaju crvena vozila, naravno svoj logo imaju na busu.

Metroline
London_Bus_route_139_A.jpg

Као колор шема шпанских трамваја, само бела линија између црвене и плава много значи. Мислим га би и Шпанци много боље изгледали са белом штрафтом.
 
Што се мене тиче само да мењају жуту и наранџасту више. Једва чекам да видим маторе Икаре у црвеном поново :D
 
Pod garancijom su tako da nema problema.
U ponedeljak sam prolazio pored depoa na Novom Beogradu i zacudio se kada sam video gomilu parkiranih Solarisa. Sto njih ne ubacuju u saobracaj, ovamo sve kante na ulicama, a u garazi parkirani Solarisi. Ne znam kako je na Karaburmi, ali pretpostavljam da je ista situacija.
 
Sta je mogao Solaris drugo nego da se zaustavi u drugom autobusu koji mu je presao iz suprotne trake u liniju kretanja.
Mada bi sada svi koji su iole pametni i vesti valjalo da uzmu od osiguranja bar po jednu mesecnu platu ili penziju!?
 
Beogradjane zabole ona stvar koje su boje autobusi, stajalista... upravo se kuvam u raspalom ikarbusu koji sam cekala 20 min, da ne pricam da mi od djerma do zarkova redovno treba preko sat vremena. Operite smrdljiive autobuse klosari iz gsp-a za pocetak pa ih onda farbajte u boji evropskih novcanica.
 
i sto ih opste koj moj farbaju .Pa ljudi moji nece valjda da ofarbaju raspali 1277,1150,1151 i ostale krsine .Cime li smo mi putnici zasluyili da se vozimo u tim raspalim kantama :twisted:
 
Vrh