Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
Ul. Tošin bunar je zatvorena, 18,78 idu pored Bolnice, preko starog merkatora, pa dalje od opstine redovnom trasom.
 
Šta kažete, bila je anketa na Blic sajtu pre mesec dana o izboru boje za autobuse? Tada su slučajni čitaoci koji su tada bili na sajtu Blica izabrali crvenu boju za autobuse. :)

Evo značenje boja:


CRVENA

crvena.jpg


Pozitivno značenje: Strast, ljubav, Seks,uzbuđenje, krv, energija, entuzijazam, toplota, snaga.

Negativno značenje: Agresija, ljutnja, borba, revolucija, surovost, nemoral.

Zanimljivosti: Crvena je najtemperamentnija boja koja budi najintenzivnija osećanja, ubrzava rad srca i disanje.( Obolele od srčanih smetnji ubiće samo ako prođe autobus pored njih).

autobusi-crveni.png


Mene ti crveni autobusi podećaju na tri stvari: Prvo KPJ, drugo SPS i treće stanje za građanski rat 90-te. Nerviranje građana dok čekaju autobus kada idu na posao koji rade za sve manju platu. Onda nije ni čudo što su poverovali u tadašnje vesti da je rat pravo rešenje. Već su im oči bile pune crvene boje, a Beograd je 20% Srbije i sa 60% uticaja na ostatak Srbije.

Zato mislim da bi bilo bolje da su pitali neko stručno lice da im izabere boje autobusa. Ne treba tek tako kontrirati bivšim vlastima.



ŽUTA

zuta.jpg


Pozitivno značenje: Strast, ljubav, intelekt, mudrost, optimizam, sjaj, radost, idealizam.

Negativno značenje: Ljubomora, kukavičluk, prevara, opreznost.

Zanimljivosti: Prva boja koju ljudsko oko opaža.Talasna dužina žute boje je relativno velika. Smatra se psihološki najstimulativnijom bojom. Svetlija od bele, ubrzava metabolizam…Najzamornija boja – može da izazove iritaciju očiju. Povećava koncentraciju.

GSP%20KROP.jpg




ZELENA

zelena.jpg


Pozitivno značenje: Plodnost, novac, uspeh, priroda, harmonija, poštenje, mladost, ponovno rađanje.

Negativno značenje: Zavist, ljubomora, gađenje, otrov, rđanje, neiskustvo.

Zanimljivosti: Boja koja najviše prija oku, može da poboljša vid. Boja koja umiruje, okrepljuje…Koristi se u bolnicama i školama za relaksaciju i umirivanje…Smatra se da pomaže varenju i smanjuje stomačne tegobe, Okvir za meditaciju


autobus-zeleni.png



Nadam se da će svi autobusi biti u nekoj reklami tako da ćemo imati boje reklama koje traju po mesec dana na vozilu i veseliji prevoz kao do sada.


article-2291875-1892DC84000005DC-303_634x877.jpg


Dok crvenu boju volim da vidim samo na ženama. :)

Izvor fotografija: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Ko-farba-vozni-park-u-gradskom-prevozu.sr.html

Izvor značenja boja: http://www.bronzic.com/psihologija-i-znacenje-boja/
 
Добре су им слике у Политици, ко зна шта се све крије по фото архивама новина.
 
Mene crvena podseca na Sanose, na jurnjavu od 120 km/h niz Borsku. Na putovanje od Miljakovca do Slavije koje je trajalo 16-17 minuta, a ne pola sata kao sad. Na IK-201 iz 2002. kad su bili novi (inace najlepsi autobusi u GSP ikad, po mom misljenju). Ovo za zene se slazem, mada ovoj sa slike svaka boja lepo stoji. :D
 
I onaj zvuk Sanosa dok ide niz Banjicu i razmisljanje da l' ce uspeti da ukoci dole.. :D
 
Хм, црвена боја, а нико од вас не би имао "проблем" да има и вози (по потреби) баш овакав црвени Ферари ЛаФерари :D

 
Sanosi su bili najbrži i uz Borsku. U petu kod vidovite Zorke i kao tajfun odleti. :D
Inače bilo je produžavanja pravo kad nisu mogli da uspore.
Inače autobusi sa najboljim rasporedom sedišta, velikom prohodnošću i ogromnim prostorom / kapacitetom.
 
Ogromnom preglednoscu, mekocom u voznji,a o performansama tek ne treba puno trositi reci :)
 
ja ih nijesam prezirao obozavao sam ih.Obozavao sam da se vozim sa njima na liniji 50
 
Ciji je autobus gbr 50062 prije neki dan na 27 preskace stanice posto vozac prica na mobilni neobraca paznju ima li ko da izadje .ps nisam se ja vozio
Tamo vozi gsp i arriva da nije neko uskakao
 
AGENCIJA koja zakupi vozilo dužna je da ga nakon isteka ugovora o reklamiranju, koji se sklapa na tri, šest meseci ili godinu dana, vrati u prvobitno stanje.
Ali skroz su upropastili 82 BKM trole, nijedna nije vracena u prvobitno stanje :bash:
 
Изгледа је јако лоша комуникација на релацији градоначелник - ДЈП - превозници, па су се неки превозници на основу новина одлучили да офарбају аутобусе, док нпр. ГСП ремонтује све аутобусе у жуту, иако је одлучено да баш нова возила за њих буду црвена. луд збуњеног укратко.
 
c1749023327e603ee4845c140ed92447.jpg


Neki novajlija ali ne vozi u sistemu jgpa
 
То је ова турско-иранска АКИА, о којој се писало по медијима. Видех и ја тај бус у Кнеза Милоша. Мислио сам да је на градској линији.
 
Igor":1a0c7y1x je napisao(la):
c1749023327e603ee4845c140ed92447.jpg


Neki novajlija ali ne vozi u sistemu jgpa

^^^Videh ga kod Beogradjanke. Prvo sto mi pade na pamet je JGSP ali reko svetliji je, to mora da je Banbusov Turcin. Nakon 10 minuta na Trgu vidim Curdicev Maz u all-red semi i mogu reci da je jad ispod jada u odnosu na svetloplavu.

Glasaci nisu ni svesni koliko je plava lepsa kada se parkiraju jedan pored drugog.

Trebalo je da parkiraju 2 autobusa na Trgu Republike da ljudi vide razliku uzivo.
 
Пантограф":1rm34hv3 je napisao(la):
То је ова турско-иранска АКИА, о којој се писало по медијима. Видех и ја тај бус у Кнеза Милоша. Мислио сам да је на градској линији.
Па писали смо и код нас на форуму о томе :D : viewtopic.php?p=342177#p342177
Иранска фирма Акиа која има своју монтажну фабрику у турској.
 
Vrh