Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Celo jutro sam radio i tad sam krenuo kući, mrzelo me da ustanem, valjda se vidi suština :D
 
GUŽVE Autobusi iz Rakovice čekaju se i više od pola sata

M. B. | 19. 11. 2014. - 11:25h | Foto: M. B. | Komentara: 1
Autobus na liniji 48 sugrađani su jutros čekali više od 45 minuta, a nekoliko čitalaca koji su pozvali našu redakciju požalili su se na ogromne gužve na autobuskim stanicama. Sugrađani ne samo da su bili ljuti i nervozni zbog gužve, već i zbog toga što je čak sedam autobusa na liniji 48 iz pravca grada otišlo ka okretnici!

539171_autobus-2-linija-48_f.jpg


Iz drugog autobusa na liniji 48 u koji je uspela da uđe, sugrađanka je slikala treći koji je naišao u roku od minut
- Više od pola sata čekam prevoz, a na okretnicu je otišlo čak sedam autobusa! Upravo je prošao jedan krcat, u koji nisam uspela da uđem, kao ni desetine građana. Posle nekoliko minuta, stigao je drugi, poluprazan autobus. Iza tog, pojavio se još jedan, takođe poluprazan. Verujte, ni tu nije kraj jer dok smo se vozili, oba autobusa prestigao je četvrti. U njemu je bilo samo nekoliko putnika - kaže ljutito sugrađanka Slađana koja je pozvala redakciju "Blica".


Kada je nakon dugog čekanja ušla u autobus, kaže, zatekla je očajan prizor.

539170_autobus-1-linija-48_ff.jpg


Sedišta su bila polomljena a vrata nisu bila dobro zatvorena - kaže ona.

539172_autobus-linija-48_ff.jpg


a vrata se ne zatvaraju kako treba...
U Dispečarskom centru GSP-a kažu za "Blic" da su razlog sustizanja autobusa radovi na putu od Crnotravske do Pere Velimirovića, a da su osim linije 48 neredovne i 42, 47, 50 i 59.

- "Beogradput" izvodi radove, skida se asfalt. Veća je gužva i zbog toga se sustižu autobusi na okretnicama. Zvog toga neki autobus ubrza, a neki malo sačeka - objašnjavaju u Dispečarskom centru GSP-a dodajući da su radovi počeli u 9 sati, a da je predviđeno da se završe 24. novembra.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/512391 ... -pola-sata
 
Ovaj sa 17 je otisao je prvo na novi most (china) pa mu tamo nisu dali, pa je i tamo manevrisao opasno pa u povratku usao kontra u okretnicu :D
Kaze lik ne znam ja ovo ovde, ja radim na 95 :D
Svasta se moze ovde videti. :mrgreen:
 
Juče ceo dan na 83 radi solo vozilo i to Neobus Citta :( Za to vreme na 78 koja je inače solo linija, rade 2 zglobna vozila. Bože sačuvaj šta rade.

Nije samo na ovim linijama svuda u gradu je juče bio haos, kašnjenje na 78 i po 40 minuta, na 73 takođe, zato služe otpravnici da ih uklope nekako a ne da idu svi jedan za drugim. I kakve veze ima GSP centar sa vozilom privatnog prevoznika?
 
EUKALIPTUS":22yvp6pi je napisao(la):
Fenomenalni 286. :)
Kako vuče?
Pre remonta je bio najveći krš.

becks89":22yvp6pi je napisao(la):
Juče ceo dan na 83 radi solo vozilo i to Neobus Citta :( Za to vreme na 78 koja je inače solo linija, rade 2 zglobna vozila. Bože sačuvaj šta rade.

Nije samo na ovim linijama svuda u gradu je juče bio haos, kašnjenje na 78 i po 40 minuta, na 73 takođe, zato služe otpravnici da ih uklope nekako a ne da idu svi jedan za drugim. I kakve veze ima GSP centar sa vozilom privatnog prevoznika?
Lasta danas solaća poslala i na 16, pritom zadnji displej zakucao i prikazuje "15", da zbuni narod, pošto danas iz meni nepoznatog razloga sve linije idu preko Novog Beograda, do ul. Trešnjinog cveta...
 
Proslu noć na auto putu Beograd-Zagreb idem ja iza gb 313 koji uopste nema zadnje osvetljenje mrkli mrak ... A napred samo radi leva strana :D Idemooo
 
Pa izgleda ili sam ja pogresio nesto u onom mraku ali bi mogao da se zakunem da je bio 313 izgleda majstori zaboravili struju da urade :D
 
Zbog toga treba da popiju ozbiljne kazne. Ako oni ne zele da tolerisu neplacanje karti i nevalidiranje, onda necu ni ja da tolerisem nijednu sitnicu koja moze da ugrozi moju bezbednost.
 
Miki BGD":107edclw je napisao(la):
Zdravo! Ja sam Milan i imam 16 godina. Veliki sam zaljubljenik u autobuse i gradski saobraćaj, pa ću ovde najviše doprinositi. Verujem da ću biti aktivan i u drugim temama, jer, za razliku od većine mojih vršnjaka, znam dobro Beograd i sve u vezi sa njim (ili bar tako mislim).

Da započnem jednim neobičnim prizorom, Solaris na 82:

Garažni broj 3029 na liniji 82: 8)
cam01880-2-3.jpg

@Мики Миланче,
Добро ти нама дошао на форум. За сваку је похвалу и лепо да један тако млад дечко као ти, познаје добро Београд, а пре свега да жели да допринесе његовом што лепшем и бољем имиџу.
Имаш наравно укњижен плусићћћ.

Питање: зашто мислиш да је необичан призор то што је на линији 82 један Соларис ? Зато што је дупли аутобус или зато што је Соларис ?

becks89":107edclw je napisao(la):
Na 82 je samo vikendom ;)

Није тачно, ради сваки дан на овој линији. Ове недеље сам се три пута возио са њим. И један дупли Икарбус (доста оронуо) ради на 82-ки. Видећу који је ГБ па јављам или ћу га сликати, ако ми возач дозволи :p
Добро су се сетили да ову линију појачају са дуплим аутобусима.
 
Гага":bfqyhwh6 je napisao(la):
. Видећу који је ГБ па јављам или ћу га сликати, ако ми возач дозволи :p
Добро су се сетили да ову линију појачају са дуплим аутобусима.
GB autobusa je 503 ti vidi slikaj ga na okretnici pridji mu malo blize i gledaj obavezno kad je vozac u kabini pod uslovom da ne cita novine da dozivljaj bude potpun :p
 
Гага":26nqpi5g je napisao(la):
becks89":26nqpi5g je napisao(la):
Na 82 je samo vikendom ;)

Није тачно, ради сваки дан на овој линији. Ове недеље сам се три пута возио са њим. И један дупли Икарбус (доста оронуо) ради на 82-ки. Видећу који је ГБ па јављам или ћу га сликати, ако ми возач дозволи :p
Добро су се сетили да ову линију појачају са дуплим аутобусима.
Od 1.10 je svaki dan, prethodno je testiran vikendom na toj liniji ;)
 
Danas, apsolutni hit od strane održavanja SP "Kosmaj"!
Bivše vozilo SP "ZemuN", garažni broj 304, redovan na liniji 408 danas viđen sa jako zanimljivim spoljim levim retrovizorom, radi se o unutrašnjem ogledalu koje je stavljeno na spoljašnji nosač, da su ga bar stavili vertikalno, nego ne, ostavili su ga položenog.
Nažalost, nemam bolje slike jer nisam stigao da ga fotografišem.




Obratite pažnju na veličinu ogledala, ovo je unutrašnje koje su oni stavili na spoljašnje, i to je podešeno kao ovo levo ogledalo na slici

A ovako bi trebalo da izgleda pravo ogledalo


Na vozilu od svih svetala radi samo desno i to mislim da je dugo, i valjda leva maglenka, ostalo ne radi.
Napomena: Otišao je kompletno ispravan u Kosmaj!

Ako je za utehu danas su imali i viška vozila na linijama 400, ali je u jednom momentu pomoć servisa potražilo 3 vozila, ubrz'o je stigao i gar.br 1 i stao u okretnicu da malo i on pravi gužvu.

Evo još nekih slika, #48


#47


#56 koji je tražio servis

 
Da li ima neko informacijiu koliko vozila ima na liniji 92 Zeleznicka stanica-Ostruznica i da li neko zna tacan red voznje.

Posto sam primetio odavno da kada idem do ostruznice da vozaci gsp-a i autokodeksa da na nekoliko stanica nestaju posto nema putnika na nekim stanica tj. i kada verovatno vide da niko ne silazi samo produze.
 
Nevidi se slika.

Iskreno ja mislim da je glupo sto ima samo po dva vozila radnim danom. Zar ne bi ovi iz direkcije mogli da narede barem da se stavi jos po dva autobusa.

Evo sad sam se vratio autokodeskom koji mi je dosao u 23:25.
 
Cuburac93":1w2rdmiy je napisao(la):
Nevidi se slika.

Iskreno ja mislim da je glupo sto ima samo po dva vozila radnim danom. Zar ne bi ovi iz direkcije mogli da narede barem da se stavi jos po dva autobusa.

Evo sad sam se vratio autokodeskom koji mi je dosao u 23:25.

Slike se vide. Ako ih ne vidiš , pritisni ctrl+F5. Ako ih ni tada ne vidiš , idi na busevi.com/red-voznje i klikni na red vožnje za liniju 92.
 
Vrh