Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Šta je ovo, udvajanje polazaka. Devedesete se vratile u GSP.
 
solecar":tzmakvim je napisao(la):
Cuburac93":tzmakvim je napisao(la):
Nevidi se slika.

Iskreno ja mislim da je glupo sto ima samo po dva vozila radnim danom. Zar ne bi ovi iz direkcije mogli da narede barem da se stavi jos po dva autobusa.

Evo sad sam se vratio autokodeskom koji mi je dosao u 23:25.

Slike se vide. Ako ih ne vidiš , pritisni ctrl+F5. Ako ih ni tada ne vidiš , idi na busevi.com/red-voznje i klikni na red vožnje za liniju 92.

The owner of this website (www.busevi.com) does not allow hotlinking to that resource (/images/stories/Red-Voznje/Gradski-Prevoz-BG/linija.92-2.png). :violina:
 
Nije browser, već taj sajt ne dozvoljava hotlinking. Ti si verovatno član buseva.com i već si učitao slike ranije posećujući taj sajt i pošto te je sajt (preko cookies-a) zapamtio kao člana, možeš da vidiš iste. Svi ostali, koji nisu registrovani na busevi.com, ne mogu da vide fotografije.
 
Ne mogu biti 90te kad je bus 2001. godiste :D. Salu na stranu, bar su pustili zglobni autobus pa ima mesta...
 
Primetio sam da su u poslednje vreme na skoro sve buseve polepili znak za zabranjeno pusenje na sva vrata.
 
To što su pustili dupli autobus , dođe mu isto kao da su pustili dva solo autobusa na 303 i 302.
 
loyola":14sr3ain je napisao(la):
Primetio sam da su u poslednje vreme na skoro sve buseve polepili znak za zabranjeno pusenje na sva vrata.
2 ili 3 godine to stoji, minimum.
 
solecar":3k93j1z0 je napisao(la):
To što su pustili dupli autobus , dođe mu isto kao da su pustili dva solo autobusa na 303 i 302.
Ne dođe mu prijatelju, odakle im još 2 autobusa? :D Nek budu zadovoljni što i ovako rade, kako su krenuli slaće zglobove pa da krenu redom po selima da razvoze...
 
liponiiiii":16134s1k je napisao(la):
Pa izgleda ili sam ja pogresio nesto u onom mraku ali bi mogao da se zakunem da je bio 313 izgleda majstori zaboravili struju da urade :D
Evo ga, sređen jeee :)
k2vgOTA.jpg

Autor: Chumlee www.balkantransport.net/forum
 
solecar":1usul0fh je napisao(la):
Dođe , sa stanovišta kapaciteta.
OK, sa tim se slažem.
Ipak, treba naći još 2 ispravna busa, pored ovog da odrade te polaske na 303 i 302 ;) :) To je u rangu magije trenutno...

Danas, divno iznenađenje po pristizanju na smenu.






Servis pristigao u roku od par minuta, i za desetak minuta je vozilo već bilo spremno, nažalost morao je u garažu pošto su španeri ostali iskrivljeni, zbog čega je uostalom i došlo do spadanja kaiša. U garaži, takođe za sve pohvale za jako kratak period odradili vozilo i izbacili ga u saobraćaj, konačno nešto i za pohvalu u GSPu, ovog puta zasluge idu za SP "Zemun".


A onda o drugoj strani medalje, dok smo čekali servis imali smo šta i da vidimo, ovako izgleda kabina iza nekih vozača...


Da se iskoristi slobodno vreme, sve to se lepo sredilo i počistilo, evo šta sve sakupismo...

Ovo nije propust održavanja, ovo je propust nekog od vozača, nalaziti stvari kao što su semenke, kikiriki, sir, paklice cigareta su pravi bezobrazluk i pravi primer nekolegijalnosti.
 
Beks,

Kad se setim medijkih spinova o "tonama smeća" koje radnici održavanja čiste a PUTNICI ostavljaju. Naravno da ostavljaju, ali je to jako mali procenat polusveta, isto kao što i kod vozača postoji jednak procenat polusveta, jer i vozači i putnici su isti narod i isto vaspitanje.

Za vas sve pohvale, a tu seljačinu nije teško naći, zna se ko je vozio to pre tvog kolege pa lepo popričati sa njim za početak. Ili kupiti plastičnu kantu od 100 dinara i postaviti u kabinu kao pokon.
 
stf":1t3zaaey je napisao(la):
Beks,

Kad se setim medijkih spinova o "tonama smeća" koje radnici održavanja čiste a PUTNICI ostavljaju. Naravno da ostavljaju, ali je to jako mali procenat polusveta, isto kao što i kod vozača postoji jednak procenat polusveta, jer i vozači i putnici su isti narod i isto vaspitanje.

Za vas sve pohvale, a tu seljačinu nije teško naći, zna se ko je vozio to pre tvog kolege pa lepo popričati sa njim za početak. Ili kupiti plastičnu kantu od 100 dinara i postaviti u kabinu kao pokon.
Nije problem kupiti kantu, problem je što bi ta kanta koliko isto veče dobila noge. Ne zbog toga što nekom treba, uzimali su i prljave krpe iz busa, plastične čaše i slične predmete, već očigledno iz čiste dosade.
Međutim, baš gore iznad vozača u pregradi, zbog ovakvih stvari, uvek stoji plastična kesa za odlaganje ambalaže i hrane, da se ne baca ni ovde ni kroz prozor kako su neki radili, međutim izgleda da se navike nekih baš i ne razlikuju od istih tih putnika po kojima pljuju.

Moram opet da pohvalim SP "Zemun", na gar. br. 308 je bila oštećena signalizacija pa je umesto sijalice bio katadiopter namešten i nije bilo zaštitne plastike preko toga, već danas je u saobraćaj izašao sa sijalicom i sa novom plastičnom kutijom!
Takođe, važno je da napomenem da su broj Ikarbusa N serije van saobraćaja smanjili na samo 2, u odnosu na 7 ili 8 njih, tako da su ponovo u saobraćaju garažni brojevi 402,403,404,406,408,409, dok su i dalje van saobraćaja oni najviše rastureni garažni brojevi 401 i 405, međutim kako sam čuo do nove godine bi i oni trebali u saobraćaj, od mene za sada velika pohvala na ažurnosti i trudu, a videćemo hoće li se pojaviti do kraja godine i preostala dva N-a u saobraćaju!
 
Sjeca li se ko kantica iz troljbusa plasticnih gdje li je to zavrsilo kao i rotkapne
 
becks89":cblaypt0 je napisao(la):
stf":cblaypt0 je napisao(la):
Beks,


Takođe, važno je da napomenem da su broj Ikarbusa N serije van saobraćaja smanjili na samo 2, u odnosu na 7 ili 8 njih, tako da su ponovo u saobraćaju garažni brojevi 402,403,404,406,408,409, dok su i dalje van saobraćaja oni najviše rastureni garažni brojevi 401 i 405, međutim kako sam čuo do nove godine bi i oni trebali u saobraćaj, od mene za sada velika pohvala na ažurnosti i trudu, a videćemo hoće li se pojaviti do kraja godine i preostala dva N-a u saobraćaju!
ohoho divna vest .tako bi trebao i Kosmaj da se ugleda na Zemunce i da popravlja svoju N seriju.Nista bez N serije :D
 
Ratkapne su u Dorćolu, skinute su. Ako se sećate jedan MAN SG 313 (Japanac) konkretno Garažni broj 1313, je imao te ratkapne :D
ZNam da je drugar jedan pitao da mu nabave preko garaže te ratkapne da je i on hteo da stavi na svoj bus, ali od toga na kraju nije bilo ništa...
 
dare":10g023vw je napisao(la):
ohoho divna vest .tako bi trebao i Kosmaj da se ugleda na Zemunce i da popravlja svoju N seriju.Nista bez N serije :D
Tako je, još jednom pohvale za Zemunce!
 
dare":ng9bdw8g je napisao(la):
Гага":ng9bdw8g je napisao(la):
. Видећу који је ГБ па јављам или ћу га сликати, ако ми возач дозволи :p
Добро су се сетили да ову линију појачају са дуплим аутобусима.
GB autobusa je 503 ti vidi slikaj ga na okretnici pridji mu malo blize i gledaj obavezno kad je vozac u kabini pod uslovom da ne cita novine da dozivljaj bude potpun :p
У питању је Икарбусов дупли аутобус са ГБ 1350. Овај аутобус је у пристојном стању за разлику од претходног дуплог Икарбуса који је био на линији 82.
Слика је лоша иако сам сликао апаратом. Нисам подесио све како треба јер сам сликао на брзину да ми аутобус не "побегне", док га сликам. :p
 
Данас, четвртак-27.11., се потписује уговор између Икарбуса и Арива Литас о куповини 10 комада Икарбус-Мерцедес аутобуса. Интересантно да је објављена слика аутобуса са нашег форума, коју је снимио наш велики вођа Игор. :)

Ariva Litas kupuje srpski mercedes
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Kompanija Ikarbus će 27. novembra sa firmom "Arriva litas" iz Požarevca potpisati ugovor o kupoprodaji 10 solo gradskih autobusa.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... =ghgpmbaea^b^_hVPisohmkh7
 
Vrh