Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
hheeh pa nase fotke i vesti se cesto prenose na b92 :)

E zaboravih nocas Gagi da odgovorim da sam ja veliki vodja koliko smo mi lideri u regionu :p
 
Pise se i da.ce Arriva uzeti Lastu, navodno su bili predstavnici arrive na razgovoru sa ministarkom... Videcemo sta ce biti...
 
Aj malo preciznije, molim te.
Jel rec o kupovini cele laste kao firme, ili njenog dela koji se bavi gradskim ili prigradskim prevozom?
 
Pošto je Lasta kompletna, preduzeće u restrukturiranju sada već punih 13 godina, znam da je taj status donela Marija Rašeta Vukosavljević tada, tada je bio najteži period Laste kad su hteli da blokiraju autoput jer su imali svega desetak vozila u voznom stanju, sada su bili predstavnici Arrive da razgovaraju sa ministarkom Zoranom Mihajlović oko navodnog preuzimanja firme, ako se setite svojevremeno je Veolia(Danas Arriva) htela da preuzme SP "Kosmaj" kako bi prebili dug sa gradom, sada je Lasta u pitanju, meni to sve liči da bi samo da se dočepaju zemljišta i ništa drugo, nadam se da grešim....
 
Nisu hteli da kupe, već da preuzmu prostor, zbog neisplaćenog dohotka za njihove usluge. Valjda im je to bio jedan od predloga...
 
Uh kako bi se onda znao red, kad nam dođe neki švaba ili neki arapin da vidite kako ima da plaćate karte i od 300 dinara i da budete ko bele lale. Ovako ovo je naše pa ko ga j***, čim je državno ne mora da se plati.
 
I još da kažu dobar dan kada pružaju pare. A po izlasku srećan put.

Čuo malo modifikovanu priču. Navodno grad će da preuzme gradsku Lastu i istu da prebaci u Kosmaj. A Arriva Litas da preuzme ceo paket Kosmajski.
Navodno Kosmaj je bio zalog za Solarise.
 
Igor":1p115tni je napisao(la):
hheeh pa nase fotke i vesti se cesto prenose na b92 :)

E zaboravih nocas Gagi da odgovorim da sam ja veliki vodja koliko smo mi lideri u regionu :p

Без обзира на све Ти си ипак наш Беобилд :) вођа, хтео тито или не, али је тако. :gobb:
Уживај у
 
Rubrika "Pet pitanja pet odgovora"

Budimir sa Kanarevog brda žali se da autobus GSP sa linije 94 (garažni broj 1290) nema grejanja i da je 25.11. oko 9.50h bio toliko bučan da se nije čuo ni govorni aparat. S duge strane, pohvaljuje vozača ovog autobusa za dobru i pažljivu vožnju.

Od nadležne službe JKP GSP „Beograd" dobili smo odgovor da je primedba na vozilo garažnog broja 1290 prosleđena nadležnom pogonu, gde će na nju biti reagovano.

izvor: studio B
 
Verovatno će podeliti putnicima čepiće za uši...

To je bre "default" odgovor, kakvo reagovanje i kakva čuda...
 
Ne premjestice ga na drugu liniju kako vole da kazu daj ga tamo u neko selo


dsc03217.jpg
 
Mogu da reaguju da konacno stave neku N seriju
 
solecar":6ljrgnhf je napisao(la):
Rubrika "Pet pitanja pet odgovora"

Budimir sa Kanarevog brda žali se da autobus GSP sa linije 94 (garažni broj 1290) nema grejanja i da je 25.11. oko 9.50h bio toliko bučan da se nije čuo ni govorni aparat. S duge strane, pohvaljuje vozača ovog autobusa za dobru i pažljivu vožnju.

Od nadležne službe JKP GSP „Beograd" dobili smo odgovor da je primedba na vozilo garažnog broja 1290 prosleđena nadležnom pogonu, gde će na nju biti reagovano.

izvor: studio B
Ha ha ha
Taj bus probija uši još kad je izašao iz fabrike. Omašili diferencijal , stavili kraći pa se motor dere za sve pare.
 
Pročitah negde da lasta kupuje nove IK 206. Pa majka mu stara daj bre neka vise kupe niskopodni, za potrebe prevoza u beogradu dosta mi je bre da se petram vise. Eto Arriva kupuje 10 niskopodnih za gradski prevoz u beogradu a lasta ko da inat tera pa samo kupuje 206-ce!!!!
 
Pa znas zasto lasta kupuje ik-206 zato sto posle od prilike jedno 6 godina kada izađu iz gradskog oni ih lepo daju pogonima St.pazova , Mladenovac ,Loznica itd pa sta mislis da bi mogao na primer da se vozi Ik218 po sleima oko pazove pa oko Loznice pa ne ide to malo taj bus bi se raspao a ovako kupus ik-206 i ubijes dve muve jednim udarcem ...
 
Niskopodni zglobovi su predugački i jako nezgodni za uske i krivudave ulice.
Za prigrad opet posao lepo obavlja solo isto niskopodni.
 
Prvi srpski „mercedes“ još nije sklopljen

D. Nišavić | 29. 11. 2014. - 06:59h | Komentara: 0
„Ikarbus“ će tek krajem decembra, čak devet meseci nakon pompezne najave o saradnji sa „Mercedesom“, isporučiti prvi autobus sa čuvenom trokrakom zvezdom.

...Vićentić navodi da će za dva meseca biti raspisani tenderi za kupovinu 70 autobusa u Pančevu, Beogradu i Novom Sadu.

- Očekujemo da će „Ikarbus“ dobiti sve te poslove, a od čega bi oko 40 isporučenih autobusa bili „mercedesi“ - nada se Vićentić...

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/5151 ... -sklopljen
 
Sad će im 20-ta godina, sa par faceliftinga u međuvremenu.
Ti busevi su tehnološki još u sedamdesetim godinama.
 
Aj kad se frljamo terminom 'tehnoloski' , bilo bi lepo da neko ko se u to razume pojasni sta na 206 fali, odnosno, sta je cini toliko tehnoski zastarelom?
 
Bolje osovine, bolje vešanje. Cela konstrukcija vozila, naročito unutrašnjost vozila.
Prosta evolucija IK 161.
 
Vrh