Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Zdravo! Ja sam Milan i imam 16 godina. Veliki sam zaljubljenik u autobuse i gradski saobraćaj, pa ću ovde najviše doprinositi. Verujem da ću biti aktivan i u drugim temama, jer, za razliku od većine mojih vršnjaka, znam dobro Beograd i sve u vezi sa njim (ili bar tako mislim).

Da započnem jednim neobičnim prizorom, Solaris na 82:

Garažni broj 3029 na liniji 82: 8)
cam01880-2-3.jpg
 
Једно питање,
до кад је Икарбус уграђивао Флоридине фарове на своје бусеве?Чини ми се до 1996.
 
marrecar":1feospi3 je napisao(la):
Prijava poslata sinoc, nisam uspeo ranije, ali nebitno. Sad cekam kakav ce odgovor poslati, cekam 7 dana, ako ne bude, ide Direkciji i Saobracajnoj inspekciji da malo procesljaju stanje vozila.
Proslo 8 dana od slanja prijave, odgovora jos nema. Sacekacu jos sutra, imaju sasvim dovoljno vremena da pregledaju sve primljene prijave i da provere, pogotovo kada se precizira koji je pogon u pitanju. Ako ni sutra ne bude odgovora, prosledjujem mejl.
Povodom te svetlosne signalizacije, danas sam nakon duzeg vremena video zadnji deo #68 za koji sam prvi put pre mesec i nesto dana poslao prijavu i tada sam dobio odgovor da ce biti popravljeno i da ce biti izvrsena vanredna kontrola svih vozila. Danas ns 68 opet ne radi zadnja leva signalizacija, ili je autobus toliko prljav da se ne vidi da nesto svetli.
 
Dorcolski44":3vyx173m je napisao(la):
Једно питање,
до кад је Икарбус уграђивао Флоридине фарове на своје бусеве?Чини ми се до 1996.
I farove i migavce a pozadi štopaljka sa istog krša. Pre toga i posle toga kečevi farovi.
 
Kosmajci cak ni danas nisu u stanju da.odrze svoje polaske, danas zglob tri kruga na 405. Na 48 samo privatnike sam video, dva Gspova sam sreo usput u kvaru, neverovatna kolika neozbiljnost.
Sinoc videh garazni broj 1036, bez ijednog svetla za signalizaciju na zadnjoj steni, radio na liniji 15.

Da prenesem i jednu zanimljivost, Solaris sa 18 veceras ostade u kvaru na stanici Prilaz, stao je u stanicu, kolega stao iza njega i kad je trebao da krene treca vrata nisu htela da se zatvore, posle dvadesetak pokusaja odustao je i ostao tu da stoji, mi se jedva izvukosmo u rikverc posle tri minuta cimanja, tek kad sam izasao i oterao poludebilnog taksistu koji je stajao iza busa iako su bila upaljena sva cetiri migavca i rikverc svetlo, ocigledno da se nekima treba crtati...
 
ja sam danas čekao 48 oko 25 min, o tome sam ranije pisao na forumu (bljucGSP smiley here)
 
Ne znam zbog cega imaju toliko problema u poslednje vreme. I kod mene u sredu dva polaska nisu bila obavljena za redom. U poslednjih mesec i vise vrlo cesto nema autobusa i dosta kasnjenja. Prosle nedelje su bili radovi u Bulevaru tako da su bila ogromna ispadanja, tako da je to bilo razumljivo, ali i ranije su vrlo cesto bili neobavljani polasci. 405 je uzasna linija, drugarica vrlo cesto kasni jer se negde pokvari autobus i onda sledeci ceka pola sata, i to u vreme spica. Juce sam na 309 video 451 koji je u katastrofalnom stanju, pozadi prljav od ulja, desna strana signalizacije ne radi. Skrene autobus,pomeri se 100m i odjednom proradi i desna strana. I to je tehnicki ispravno vozilo koje je bezbedno za saobracaj?
Sutra lepo pisem prijave jer jos nisam dobio bilo kakav odgovor.
 
Miki BGD":2q2bgl0a je napisao(la):
Da započnem jednim neobičnim prizorom, Solaris na 82:

Garažni broj 3029 na liniji 82: 8)
cam01880-2-3.jpg
zaduzili ga na 82 dobro su se setili a na 46 i 94 sve same kante Boze sacuvaj da N seriju zaduze otkljucali japance a na liniji 46 i 94 nijedan japancac sramota :twisted:
 
becks89":1s6veg6s je napisao(la):
Kosmajci cak ni danas nisu u stanju da.odrze svoje polaske, danas zglob tri kruga na 405. Na 48 samo privatnike sam video, dva Gspova sam sreo usput u kvaru, neverovatna kolika neozbiljnost.
Sinoc videh garazni broj 1036, bez ijednog svetla za signalizaciju na zadnjoj steni, radio na liniji 15.

Da prenesem i jednu zanimljivost, Solaris sa 18 veceras ostade u kvaru na stanici Prilaz, stao je u stanicu, kolega stao iza njega i kad je trebao da krene treca vrata nisu htela da se zatvore, posle dvadesetak pokusaja odustao je i ostao tu da stoji, mi se jedva izvukosmo u rikverc posle tri minuta cimanja, tek kad sam izasao i oterao poludebilnog taksistu koji je stajao iza busa iako su bila upaljena sva cetiri migavca i rikverc svetlo, ocigledno da se nekima treba crtati...

Taj debeli dobro zna šta radi. Čeka da ga udarite od pozadi pa lepo da naplaćuje štetu i odštetu (ovo drugo zavisi od kretivnosti).
Zato nikad vožnja unazad ako nekog nema iza vozila da obezbeđuje.
 
Žika":1k9umt0b je napisao(la):
becks89":1k9umt0b je napisao(la):
Kosmajci cak ni danas nisu u stanju da.odrze svoje polaske, danas zglob tri kruga na 405. Na 48 samo privatnike sam video, dva Gspova sam sreo usput u kvaru, neverovatna kolika neozbiljnost.
Sinoc videh garazni broj 1036, bez ijednog svetla za signalizaciju na zadnjoj steni, radio na liniji 15.

Da prenesem i jednu zanimljivost, Solaris sa 18 veceras ostade u kvaru na stanici Prilaz, stao je u stanicu, kolega stao iza njega i kad je trebao da krene treca vrata nisu htela da se zatvore, posle dvadesetak pokusaja odustao je i ostao tu da stoji, mi se jedva izvukosmo u rikverc posle tri minuta cimanja, tek kad sam izasao i oterao poludebilnog taksistu koji je stajao iza busa iako su bila upaljena sva cetiri migavca i rikverc svetlo, ocigledno da se nekima treba crtati...

Taj debeli dobro zna šta radi. Čeka da ga udarite od pozadi pa lepo da naplaćuje štetu i odštetu (ovo drugo zavisi od kretivnosti).
Zato nikad vožnja unazad ako nekog nema iza vozila da obezbeđuje.
id*** :roll:

dare":1k9umt0b je napisao(la):
zaduzili ga na 82 dobro su se setili a na 46 i 94 sve same kante Boze sacuvaj da N seriju zaduze otkljucali japance a na liniji 46 i 94 nijedan japancac sramota :twisted:
Na 82 je samo vikendom ;)
Pa šta bi ti za 46 i 94? Sa čim su se do juče vozili?
U odnosu na to, ovo sad je premija!

tragac":1k9umt0b je napisao(la):
ja sam danas čekao 48 oko 25 min, o tome sam ranije pisao na forumu (bljucGSP smiley here)
Ja sam jurio da odem još jednom na Glumčevo brdo, trebalo je drugar da ide u 16:01 sa Banjice, ja u 15:20 bio na Autokomandi i nijedne "Devetke", nijedne 78, nijedne 42ke ni 59ke, došao je jedan 47 i umalo da se potuku oko toga ko će ući pošto je jedan matorac insistirao da uđe iako od njega ne mogu da se zatvore vrata, pa su ga molili jedno 4 minuta da bi se na kraju ugurao nekako unutra. Pojavila se 48ca posle nekih 5 minuta iza 47ce, naravno puna kao čep, samo su stajali jedno 3-4 minuta jer nisu mogla vrata da se zatvore... Posle toga naiđe 9A, pun kao čep jer su kosmajci poludebilni stavili solaća naravno, tu sam bukvalno na silu ušao i na Banjicu naravno zakasnio, srećom skinut je bio auto sa 405, a do sl. polaska na 78 je bilo još lufta. Prilikom te gurke i davljenja u 9a, odvalili su prva vrata, pa je i na tu već lošu situaciju smanjen ionako mali broj vozila...
I da vrhunac, krećemo sa Banjice i kod Pinka stanica pre kružnog toka gde staju, 49, 94 i sl i ljudi kreću da mašu i da trče ispred busa, kad ono neki pametnjaković nalepio na papiru A4 formata da tu sad staju sve linije, međutim skrenuli mi desno tu kad tu isto čekaju ljudi i oni mašu, niko nije obavešten koje stajalište je validno, koje nije, ali bar nismo ostavili ljude da zbog idiotizma nadležnih čekaju sledeći autobus do ko zna kada. Inače, redovno stajalište trola i linije 78 se valjda renovira, pa je sada premešteno na stanicu zajedno sa 49,94, čisto da znate :) :D
 
BECKS o kojkoj premiji pricas jedan od najgorih pogona pogon Kosmaj je na 94 i 46 stavljao mnogo bolja vozila
 
"Šampion" sa 17ce, ušao je u suprotnom smeru na okretnicu i izašao iz nje u suprotnom smeru :bash:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kSjyZHOctOQ[/youtube]
 
Vrh