Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 284 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,0%

  • Ukupno glasača
    299
Da, pa lepo bi bilo da su uniformisani ili makar da postoji neki kodeks oblacenja, medjutim ajd malo da razmislimo dal je realno ocekivanje da nekog ko nema usadjen osecaj za adekvatno oblacenje teramo na to, dok istovremeno niti ima radnu uniformu, a istovremeno ga prisiljavamo da svakodnevno izlazi u saobracaj sa u vecoj ili manjoj meri tehnicki neispravnim vozilom?
:-?

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Postoje određeni ljudi koji isključivo dolaze u odelu na posao, uredno odeveni uvek, ali njih niko ne ceni i blago rečeni ih smatraju ludacima. Ali, koje crno odelo kada ti uvale neki "šporet" da voziš kome trebaš da dolivaš vodu, da se penješ po stolicama, kontejnerima, merdevinama, da otvaraš poklopce ili šta već kako to možeš da radiš u odelu. Međutim, doći u trenerci na posao je po meni blago rečeno "seljački", to je sam dokaz koliko ceniš i poštuješ posao koji te hlebom hrani...
 
I ja se slazem, lepo je videti da postoji kodeks oblacenja, i rado bi ga i ja video u svim nasim skolama, da bude kao u nekim zemljama, da svi ucenici budu jednako ubuceni, da nose masne, kravate ili sta vec, sve skole pod obavezno isis nacin oblacenja, tako i u gsp i sve gde je nesto javno :D

Mada, mi smo naopaka zemlja, pa nece to nikada moci :D
 
Ti se pridržavaš nekog kodeksa, eto i ti da dobiješ neku pohvalu :D
Moram da nakačim slike...

ELem, jel ste primetili da remontovane IK-103 i dalje imaju "grbe"?
 
Ja videh danas jednog na 309, ono nije grba, ono su neki talasi koji se pruzaju sve do srednjih vrata... Sve u svemu kako su ih radili bolje da nisu...
 
djape IK-103F":36l8aol0 je napisao(la):
eta0yd.jpg
http://www.gspbeograd.net/viewtopic.php?f=8&t=26&start=3340#p104759
Не дај боже да се врата поправе, никако..
 
Mene je sramota da izadjem na ulicu u trenerci, jel to smatram neprikladnom odećom za grad.
Trenerka je za kuću, za trening, za sport, za selo po svojem dvorištu.
Ne moraju da imaju uniforme, samo da ne dolaze u trenerkama !! Čak bi i airmax izgledao manje seljački kada bi imali farmerke
 
Da pohvalim "moje" Zemunce, juče su sva vozila generalno oprana, bilo ih je divno videti onako čiste i sjajne, onako za promenu :D

Ma kakav remont, bačene pare...
 
http://www.mediafire.com/view/v8yz09i6r ... 19_376.jpg
http://www.mediafire.com/view/c5vbvwrx6 ... 17_125.jpg
http://www.mediafire.com/view/tfa7azv7d ... 57_640.jpg
http://www.mediafire.com/view/kgvdsn7qq ... 03_466.jpg

Sinoc oko pola 7 na stanici Karadjordjev park (kod Hrama) u smeru ka Autokomandi stao je Solarisov autobus na liniji 31 (gr. br. 3159). Slike su malo mutne zbog telefona. Koliko sam mogao da vidim, autobus je "izvalio" ivicnjak iz kolovoza (ivicnjak koji deli kolovoz od tramvajske bastice) i udario u negde kod motora. Na prvoj slici se vidi kako je autobus stajao. Na drugoj se vidi kako se ivicnjak nalazi ispod autobusa. Na trecoj je mesto odakle je ivicnjak. Na cetvrtoj je sklonjeni deo ivicnjaka.
Posle uklanjanja ivicnjaka na travu, autobus i dalje nije mogao da ide. Nisam video ostecenja u vidu da je stradao karter. Vozac je stalno pokusavao nesto da ide napred-nazad, ali nije uspeo. Za to vreme se napravila kolona tramvaja skoro do Slavije.
 
Da postavim jedno pitanje, za sve koji koriste BusPlus aplikaciju, da li vam baguje? Jel vam se desava i koliko da ne prikazuje na mapi gde je trenutno vozilo, pa se iznenda pojavi pred vama, ili da stoji da je tu iza ugla, ali uopste ni ne dodje?
Generalno, meni nekad radi odlicno, nekad totalno lose, ne pokazuje pola autobusa.
 
Na mom telefonu radi skoro odlicno. ZTE Blade G. Prikazuje tacnu poziciju vozila, ali joj treba dosta da ucita podatke. Predhodna verzija ove aplikacije je radila dosta brze. :)
 
MAN":1l7jxo7m je napisao(la):
Da postavim jedno pitanje, za sve koji koriste BusPlus aplikaciju, da li vam baguje? Jel vam se desava i koliko da ne prikazuje na mapi gde je trenutno vozilo, pa se iznenda pojavi pred vama, ili da stoji da je tu iza ugla, ali uopste ni ne dodje?
Generalno, meni nekad radi odlicno, nekad totalno lose, ne pokazuje pola autobusa.

Od daljih ispravki aplikacija, tj. ažuriranja velika je verovatnoća da možemo da se pozdravimo.

Sada kada grad kupi Busplus, zar stvarno mislite da će se tamo postaviti sposobni ljudi koji su
u stanju i kompjuter da upale.

A i sumnjam da će se uopšte interesovati da taj posao povere određenoj IT firmi.
 
lenonluka":9845i77g je napisao(la):
http://www.mediafire.com/view/v8yz09i6rgh19gm/IMG_20140224_185419_376.jpg
http://www.mediafire.com/view/c5vbvwrx6 ... 17_125.jpg
http://www.mediafire.com/view/tfa7azv7d ... 57_640.jpg
http://www.mediafire.com/view/kgvdsn7qq ... 03_466.jpg

Sinoc oko pola 7 na stanici Karadjordjev park (kod Hrama) u smeru ka Autokomandi stao je Solarisov autobus na liniji 31 (gr. br. 3159). Slike su malo mutne zbog telefona. Koliko sam mogao da vidim, autobus je "izvalio" ivicnjak iz kolovoza (ivicnjak koji deli kolovoz od tramvajske bastice) i udario u negde kod motora. Na prvoj slici se vidi kako je autobus stajao. Na drugoj se vidi kako se ivicnjak nalazi ispod autobusa. Na trecoj je mesto odakle je ivicnjak. Na cetvrtoj je sklonjeni deo ivicnjaka.
Posle uklanjanja ivicnjaka na travu, autobus i dalje nije mogao da ide. Nisam video ostecenja u vidu da je stradao karter. Vozac je stalno pokusavao nesto da ide napred-nazad, ali nije uspeo. Za to vreme se napravila kolona tramvaja skoro do Slavije.

A u novostima citam sasvim drugaciju pricu, da se autobus pokvario. Nema ni reci da je autobus udario zbog rupe koja se nalazi u tramvajskoj bastici. Strasno je kako su nasi mediji kontrolisani strankama.
@MAN
Meni aplikacija od nedavnog azuriranja daleko sporije ucitava, iako jos uvek imam neiskoriscene megabajte. Ali nikada mi se nije desavalo da prikazuje "duhove", cak pre neki dan kucam u Sumicama, a pojavi mi se 50ica u garazi Kosmaj :laugh:
 
Pa meni se pojavio duh, ali cesce ne pokazuje vozila. Recimo, prikaze 88 i 18 ali ne i 17 koji je izmedju njih.
To sto pokazuje u garazi, to je zbog toga sto se ne odjavi voznja kad se iskljucuje, ili se jos u garazi prijavi voznja iako se ceka vreme da se ukljuci, pa onda sistem pokazuje i to vozilo.
E sad za update ne znam, ja to ponekad kliknem update all, pa je moguce da od tad brljavi. Pu bem ti, da sam znao, nisam trebao updateovati :D
 
kopmania":agxih97z je napisao(la):
Mene je sramota da izadjem na ulicu u trenerci, jel to smatram neprikladnom odećom za grad.
Trenerka je za kuću, za trening, za sport, za selo po svojem dvorištu.
Ne moraju da imaju uniforme, samo da ne dolaze u trenerkama !! Čak bi i airmax izgledao manje seljački kada bi imali farmerke
Е сад претера :D Ја обожавам тренерке и није глупо носити их ван куће. Посао је већ друга прича и то треба да важи за све, поготово за тог сељака :roll:
 
Danas nešto posle 16h došlo je do udesa putničkog vozila marke Reno Laguna i autobusa na liniji 78, garažni broj #448. Do udesa je došlo zbog nepoštovanja prava prolaza u kružnom toku kod opštine Novi Beograd, auto je pokušao da iseče autobus, međutim vozač očigledno nije dobro procenio sitauciju i rastojanje od vozila, pa je onda došlo do ozbiljnog udesa. Vozila su ubrzo sklonjena sa kružnog toka, nakon uviđaja i tada je kolega napravio fotografije koje ja sada kačim.
Reno Laguna, tj. to je bilo pre udesa, branik se vidi u pozadini....
onnw.jpg


A sada oštećenja na #448, reklo bi se vrlo čvrsto vozilo, naročito što je skoro imao udarac u isti branik... Nažalost, rekao bih da je puklo staklo na prvom krilu...

qjmo.jpg

gst0.jpg

rg35.jpg
 
To mesto zaslužuje crnu tačku i neko dodatno rešenje. Video sam tu sigurno preko 100 udesa i jednom sam jedva izbegao jedan.
 
To mesto ti je dokaz koliko naši vozači nemaju grama mozga i koliko ne poznaju propise, dakle svakog dana tu bude neki udes i svakog dana zbog iste stvari, baš kao i ovde, čovek nije stao gde je trebao već je krenuo da prođe ispred, e onda se desi ovo. Sreća pa niko nije povređen i niko nije nedaj bože stradao, a ovakve gluposti će se svakodnevno dešavati, jer džabe je iscrtano, džabe stoje znakovi kad su naši vozači najpametniji. 99% njih da išamaraš i izvučeš iz auta da ga pitaš što je izašao metar ili 5m preko crte nebi znalo da ti kaže, mora ovako nešto da se desi svakome od njih da bi se pameti naučili...
 
Ne bih se slozio sa tobom u tome becks, pre bih rekao da je sam taj deo kruznog toka problematican. Jer kako objasnjavas da se bas tu dnevno desi 2-3 cukanja, da, dnevno, svaki dan ih gledam, a na ostalim delovima nista? Sta, samo na taj deo idu koji ne znaju da voze?
Tu je problem nesto drugo, treba adekvatno obeleziti, treba tu nesto promeniti.
Isto je kao i u lancanom udesu, kad je magla ili slicno, ispada da kad ih bude na zapadu 100 u lancanom, da se desi da bas 100 vozaca za redom nisu znali da voze?
Zato sluze obavestenja na putu o brzini, uslovima puta i slicno, zapad je to primenio bas zbog ovakvih situacija. Verujem da u nemackoj na primer, ako bi se desilo takvih par udesa na istom mestu, u roku od odmah bi neko to resavao, dok u Srbiji, bilo da je konfuzno ili ne, teraj dalje.
Zato postoje skole za saobracaj, jer neko i to treba da resi :D
 
Upravo, samo mesto nosi probleme. Zbog tako postavljenog izlaza i ulaza.
Mislim da je neko ovde već davao predlog. Ako je neko ovako nešto već kačio ili bolje, ja se izvinjavam.

kru_nitok.jpg


Mislim da bi takvo rešenje dosta pomoglo.
 
Према званичним подацима за кружни ток код Тријумфалне капије у Паризу чукања се дешавају просечно на сваке 4.3 СЕКУНДЕ.
 
Ovo nije cukanje...
Nema veze sa kruznim tokom, ovo je iskljucivo posledica nekulture i neznanja vozaca... Sve ovo se desava iz dana u dan i svaki put se ponavlja ista stvar, dakle nisu greske, a preglednost je sasvim pristojna kada bi se postovali propisi...
 
Ljudi, dajte se urazumiti? Ako se samo tu dešavaju udesi a na drugim mestima daleko manje onda mora da postoji razlog zašto je to tako. Ne sumnjivo da je ljudski faktor u pitanju, ali infrastruktura mora da se prilagodi prosečnom vozaču, i onom manje prosečnom. Čim tu ima toliko udesa nešto nije kako treba. I to ne mogu da budu samo vozači. Jedan čovek je pre možda godinu dana na tvu pričao o saobraćaju sa otprilike sledećom izjavom: U parizu put (rupe, oštećenja, loša infrastruktura) učestvuje sa oko 30% u razlozima nesreća, kod nas je to 5 ili 10%. Zaključak? Ili imamo mnogo dobre puteve ili nam je statistika užasno loša.

Stf? Jesi li ozbiljan? Izvor?
 
Могуће је ово што каже Стф, јер се у Паризу "рутински" чукају и приликом паркирања (не подижу ручну и гурају један другога браницима, да би искористили простор за паркирање до максимума - видео својим очима), не воде рачуна као Немци (и као друг Чабор) да им кола нису изгребана (у не тако давној прошлости нису уопште имали технички преглед), и тамо нико за ситно чукање не би звао полицију, нити заустављао саобраћај.

Код Општине НБ је, међутим, друга ситуација, ту има и удеса са тежим последицама, јер су брзине проласка кроз кружни ток превелике. То се може поправити повећањем углова под којима се улази у раскрсницу - најлакше укидањем проширења у разделним површинама између трака пред кружни ток.
 
Vrh