Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
У ГСП-у би се и вода запалила.
 
Па ондак да оформимо новог градског превозника, а људе из ГСП-а да пребацимо у београдске топлане и ТЕНТ? :mrgreen:
 
@ Somi303
U cemu ste se do sad vozili te kante kako ih ti zoves su vam svemirski brodovi. Nije ravnopravna raspodela, nelogicno je sto nisu kupili solo vozila, ali kukati na poboljsanje ma kakvo da je mi nije jasno.
 
Pristojan autobus.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Nažalost, mi sa juga i istoka smo došli do tačke razmišljanja: "Daj šta daš" ... mada je vrlo neprijatno znati da te grad tretira kao nižerazredno biće, kao neki teret, višak ... eto, dobili smo tuđe smeće iz centra, kao da nam nije dosta sopstvenog ... tužno je kako se grad godinama ophodi prema ... primetno je ... SNS opštinama /Voždovac i Grocka - baš one koje drži Kosmaj ... a otpadi po Železniku imaju više ispravnih vozila od tog pogona .../

A najžalosnija je činjenica da je smeće iz centra bolja opcija od onoga što sada imamo ... i još treba da budemo zadovoljni ? ... Ma nije moguće ...
 
bazinga":2thdw4yb je napisao(la):
@ Somi303
U cemu ste se do sad vozili te kante kako ih ti zoves su vam svemirski brodovi. Nije ravnopravna raspodela, nelogicno je sto nisu kupili solo vozila, ali kukati na poboljsanje ma kakvo da je mi nije jasno.
Da li si video stanje tih autobusa? Zanemarimo vozno stanje, tehnicke stvari i slicno, spoljasnjost je sramota. Kada se nekome nesto donira, to se prvo sredi, ako barem nije sredjeno za sopstveni pogon. Prljavo, reklame iscepane i izbledele, poklopci vise. O unutrasnjosti da ne govorim. To nikako nisu svemirski brodovi za nas, na kraju je Ikarbus od pre 10+ godina daleko bolji od ove donacije.
 
MilisaV":2q78em9j je napisao(la):
Pristojan autobus.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Za te linije sasvim pristojni, dobili ste i iz Zemuna niskopodne, pojedini primerci (276 i 283) su extra utegnuti, a ove gluposti iscepana reklama, fali poklopac ne pišite. Dok god vozilo odrađuje zadatke ono je dobro, ili više volite lepe reklame i pešačenje?
 
@marrecar
Jel se ti vozis u bilbordu ili autobusu pa ti je bitno stanje reklame? Do sada su vam svakodnevica bile kante kao 14,30, 48, 128 itd, koje nemaju grejanje, kroz koje duva na sve strane, sedista nema ili nisu pricvrscena. Ne kazem da trebate da gledate ova vozila kao nova, ali makar cete ove zime imati grejanje i kolko tolko nece duvati na sve strane. Poboljsanje postoji, bar dok ne dodju nova vozila.
@ stf
Nema to nikakve veze sa politikom, Kosmaj od svog otvaranja drzi te linije. Kosmaj je do skora po godistu imao najmladji vozni park, sa preko 50 Conecta, sa 40 IK-FAP, sa 10 112N. To sto su Kosmaj osakatili nesposobni direktori i rukovodstvo nema apsolutno nikakve veze sa politikom vec sa tim da se radilo sta je ko hteo. Sada je situacija takva da je u svim pogonima neophodna veca kolicina novih vozila, a kada se uslo u proces kupovine Solarisa ostavljen je period Ikarbusu da napravi normalan solo autobus, ali je njima bilo lakse da kukaju...
 
bazinga":2pswkemh je napisao(la):
Do sada su vam svakodnevica bile kante kao 14,30, 48, 128 itd,
До сада ?!?! :lol:
А сад су шта, расходована? Или је можда један од тих примерака последње технологије виђен малопре на 302? :D
Причали смо Директор и ја са више возача са "потеза 300" и добили консензус око тврдње да су та возила 14, 30 ... далеко поузданија од каНти.
Што се иначе може видети и на терену. Не памтим када је неки од тих лешева остао у квару, али сваки дан виђам мртви А-215 како на 302, 303 или 307 испушта душу по више пута на дан....

Према томе, немојте ми причати о "побољшању". Можда ћемо ове зиме имати грејање у самом бусу, али ћемо више пешачити по зими "до следеће станице" ...

bazinga":2pswkemh je napisao(la):
Nema to nikakve veze sa politikom, Kosmaj od svog otvaranja drzi te linije.
Не, уверен сам да нема ... :lol:
Само ето случајно, примера ради, је Гроцка једино приградско насеље преко 8 000 становника, које је административни, образовни и културни центар општине од преко 80 000 људи а која 18 година нема и не може да добије назад своју линију ... док ДС Звездара добија мафијашке 26Л линије, разне 310-ке чије трасе не испуњавају минумум минимума прописаних услова ... не ... нема политике ... :bash:


bazinga":2pswkemh je napisao(la):
Kosmaj je do skora po godistu imao najmladji vozni park, sa preko 50 Conecta, sa 40 IK-FAP, sa 10 112N.
Колико ме сећање служи, а нека ме неко исправи ако грешим, Космај је добио све Мерцедесе само зато што је сам Мерцедес поставио услов ГСП-у да сви бусеви буду у једном погону. Како се Космај распадао, ГСП није имао куд ... Једино је ИК-ФАП заиста била наменска поруџбина за Космај.
bazinga":2pswkemh je napisao(la):
To sto su Kosmaj osakatili nesposobni direktori i rukovodstvo
Ово једино стоји.
 
bazinga":24lcsyq1 je napisao(la):
@ Somi303
U cemu ste se do sad vozili te kante kako ih ti zoves su vam svemirski brodovi. Nije ravnopravna raspodela, nelogicno je sto nisu kupili solo vozila, ali kukati na poboljsanje ma kakvo da je mi nije jasno.
То је "побољшање" једино на папиру. Возило старо 5 година заменило је возило старо 20 година. на терену је то катастрофа. Данас је #276 прави пар пауза не би ли поправио висину, а био је празан. #750 се мучио на препуној 302, имао је висину али не и снагу. Путовање од Заклопаче до устаничке се одужило јер та возила нису за такав терен. Да ли је то побољшање и корак напред?
becks89":24lcsyq1 je napisao(la):
Za drumove u pojedinim naseljima i to je luksuz, ne znam šta bi vi?
Када у све ово политика не би била умешана имали би и нормалан асфалт и нормалан аутобус.
 
Ne znam zašto se žalite, ako vam odgovaraju ti leševi, slobodno se pobunite nek vrate sva vozila matičnim pogonima, jer vama nisu neophodna, vratiće lepo Zemunu osakaćenom svoja vozila, ima kome trebaju. Dobili ste full sposobne 295, 296 i najbolji iz cele serije solo vozila 297 pa i to ne valja, ne znam za 300+ i 400+ linije, jedino Citaro je odgovarajući...

#276 ili popularni lowrider, ima probleme koji se rešavaju za 35 minuta posla, ali nekome je mrsko da odradi svoj posao i da zameni jastuke, sem te visine koja je posledica loših jastuka, sve ostalo je na nivou.
 
becks89":dq8k2h7y je napisao(la):
Dobili ste full sposobne 295, 296 i najbolji iz cele serije solo vozila 297 pa i to ne valja...
Добили смо 3 (словима: три) добра половна буса ... до јаја!

Не знам за Шомија, али ево ја нећу бити незахвалан и рећићу да сам пресрећан тим побољшањем ... :lol:
 
bazinga":33zzfukz je napisao(la):
@marrecar
Jel se ti vozis u bilbordu ili autobusu pa ti je bitno stanje reklame? Do sada su vam svakodnevica bile kante kao 14,30, 48, 128 itd, koje nemaju grejanje, kroz koje duva na sve strane, sedista nema ili nisu pricvrscena. Ne kazem da trebate da gledate ova vozila kao nova, ali makar cete ove zime imati grejanje i kolko tolko nece duvati na sve strane. Poboljsanje postoji, bar dok ne dodju nova vozila.
Recimo ovako. Verovatno sam pogresio garazni broj, mislim da je u pitanju #509. Autobus je poslat tog i tog dana. U saobracaj se ukljucio nakon dve nedelje jer je bio u kvaru. Poslat je u kvaru.
Pricao sam iz perspektive "obicnog" putnika, koji ce pre gledati izgled i higijenu autobusa nego to da li on trosi manje ili vise goriva nego sto treba, da li dize temperaturu i ostale gluposti. A i lepo rekoh, zanemarimo tehnicke stvari, sama donacija ne bi trebalo uopste da izgleda tako. Sta bismo onda rekli da su iz Bazela poslali tramvaje koji su isarani grafitima, isvrljani iznutra i puni sitnih otpadaka, zalepljeni selotejpom na nekim mestima? Slazem se da je rukovodstvo Kosmaja unistilo pogon, jer oni potpuno lezerno i neprofesionalno rade svoj posao, a time vuku ostale radnike da isto cine, cast izuzecima. Evo, ja te u moje ime, a nadam se i u ime Somija i stf-a, pozivam da provedes neko vreme na potezu 300, prica nije tako bajna kao sto se cini, prosek izvlace samo privatni prevoznici koji svoja vozila odrzavaju i vrlo retko ne ispunjavaju svoje polaske, a da ne pricam i o godistima autobusa, koji je duplo nizi od GSPovog proseka. Eto prosle nedelje sam se vozio u #95, unutra izgleda cvrsto, ja se lepo uhvatim za rukohvat, autobus malo skrenu, rukohvat iskoci iz lezista i ja umalo padoh. Da je barem jedan, ali takvih ima mnogo, kao sto i u #101 fali par sedista pozadi. Mislim da niko od nas ne trazi svemirske brodove i slicno, samo normalne autobuse, koji su pouzdani, cvrsti, uredni i odrzavani.
 
@ Stf
I ti isti vozaci sa gnusanjem odbijaju da voze sve te krseve od N serije i otimaju se za stotrojke stare 15 godina i fapove. JUCE
Odmah da ti kazem, 310 pokriva zaista opstinu zvezdara, ali je itekako korisna linija jer pokriva dobar deo koji je jako udaljen od trase autobusa. 26L je na opstini vozdovac gde gle cuda vlada isti taj jadni SNS kome zli DS ne da autobuske linije. :blah:
Vozila Mercedes Bezn Conecto nabavljana u 2 serije kupovana su planski samo za Kosmaj, zabole isti taj Mercedes gde ce ici vozila kad su ona placena. To sto sada ta vozila ne lice ni na sta je druga prica, ali realno gledano Kosmaj je jedini pogon ja mislim u Evropi koji je uspeo da unisti MB O405, koji su stigli u nemackoj donaciji.
@ Somi
Ajde ovako da kazemo, sve je to tacno, ALI, da to vozilo provede 10 dana u radionici izaslo bi kao sasvim pristojan autobus, a da bilo koja stara 103 ili fap provede i mesec dana u radionici opet bi izasli kao kanta. Ta vozila su poslata direktno sa linija u pogon Kosmaj, bez posete garazi, to sto Kosmaj nije zeleo da posveti trunku paznje tim vozilima i dodatno ih poboljsa i otkloni eventualne kvarove je opet dokaz da za njih nije nista drugo osim freze.

I jos jedna stvar, koju svi zaboravljate, velika vecina vozila koja je stigla u kosmaj je do juce sasvim dobro radila na linijama maticnog pogona...
I sad da opet ponovi, ne pricam ja sve ovo da bi ste vi bili bilo kome zahvalni, jer to nikako ne trebate da budete iz milion i jednog razloga, ali prica da ova donacija bar malo ne poboljsava stanje na kosmajskim linijama mi je poprilicno nerealna.
 
Jedan info za vas sve, navedeni pogoni su deo jedne iste firme, i ovo je samo preraspodela vozila, niko tu ne poklanja nista, a pogotovo ne clanovi foruma, kako se pojedini ponasaju. Putevi na potezu 300 su dosta dobri, usudio bih se cak da kazem bolji nego na dosta gradskih linija. Vozila su sa druge strane jako stara i potrosena, cak i ti mercedesi konekto su dosta stara vozila i ne moze se ocekivati da traju vecno.. Kosmaj je verovatno imao najmladji vozni park pre 2007, ali to je bilo pre cak 6 godina, znaci jako davno, i nije dobijao nova vozila negde od 2005 ili kad su vec stigli mutanti (izuzimajuci 10 buseva N serije koji su dokazano nepouzdano sranje i koje inace potez 300 skoro da nije video), dok su gradske linije redovno redovno dobijale nova vozila. Privatnici na potezu 300 su sranje jer su skoro sva vozila liazi. I na kraju, sto se ja ne bunim jer moja linija 305 nije videla cak ni te "donirane" autobuse :mrgreen:
 
Pa Liaz je i najbolji za Beograđane i za GSP, kad već pljujete sve, bar da pljujete sa razlogom(bar ćete imati veliki izbor razloga) , ne može se rasturiti čak ni u Karaburmi ili Kosmaju, ne može da se zapali, greje kao lud, sad imaju i klime, imaju niskopodne varijante, sve kompletno da ispuni uslove kupovine...
 
bazinga":3hgs4x6r je napisao(la):
@ Somi
Ajde ovako da kazemo, sve je to tacno, ALI, da to vozilo provede 10 dana u radionici izaslo bi kao sasvim pristojan autobus, a da bilo koja stara 103 ili fap provede i mesec dana u radionici opet bi izasli kao kanta. Ta vozila su poslata direktno sa linija u pogon Kosmaj, bez posete garazi, to sto Kosmaj nije zeleo da posveti trunku paznje tim vozilima i dodatno ih poboljsa i otkloni eventualne kvarove je opet dokaz da za njih nije nista drugo osim freze.
Чист пример ти је #219 који стоји у погону већ месецима и када га за пар година буду поправили он ће бити крш. А Космај им није посветио ни мало пажње са разлогом. Зато што је легло нерадника који су и изазвали такво стање да нам је сад добро нешто што је остатку града срање. Карабурма и земун су требали та возила да среде па да их пошаљу.
I jos jedna stvar, koju svi zaboravljate, velika vecina vozila koja je stigla u kosmaj je do juce sasvim dobro radila na linijama maticnog pogona...
Можда зато што се терен Гроцке, Заклопаче, Бегаљице, Ритопека и Винче мало разликује од линија на којима су та возила возила. Да би се стигло до прва три насеља аутобус се пење уз брдо једно 10 минута, а да би стигао до града мора да изађе уз огромно брдо код Заклопаче. За 303 то и не би требао да буде проблем јер није огромна количина оутника у питању, али опет возила једва иду. 302 је сулудо коментарисати. Потез 400 не знам па нећу да помињем.
veb983":3hgs4x6r je napisao(la):
Privatnici na potezu 300 su sranje jer su skoro sva vozila liazi. I na kraju, sto se ja ne bunim jer moja linija 305 nije videla cak ni te "donirane" autobuse :mrgreen:
Јесу лиази, али нису кршеви. Лиази су за разлику од н серије поуздана возила. То и сам доказујеш јер се не жалиш поред њих :p :D
 
U Zemun stigla cela donacija, veliko osveženje za sve putnike, a i za vozače.
 
Vrh