Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
Da li postoji mogućnost da se ovde ili bilo gde drugo pokrene inicijativa da se zabrani lepljenje reklama po prozorima autobusa? Ni full reklama ni onih rupičastih, baš ništa.
 
Po mom ukusu je crveno-bela šema najgotivnija. BTW, kompletan korporativni dizajn GSB-a vapi za
redizajnom, ali na žalost...

bus%2520crveno%2520bela%2520shema.jpg
 
Мени ни ти "Cummins" мотори нису лоши, савршено извуче пуну 79 уз Батутову у МАЗ-у. ЛИАЗ-и поседују исто њега па добро иду, чак и ГСП-ови аутобуси на гас имају те моторе.
----------------------------------------------------------------------------------
nikoleta":e8nud5lx je napisao(la):
Evo i zvaničnih informacija u vezi nabavke 203 autobusa proizvođača Solaris. Dokumenti iz JKP GSP "Beograd" - delovodni brojevi 1590/13 i 1591/13 od 08.02.2013. godine:



Ево и српске верзије :)
http://gsp.rs/novine/Autobusi_MN44014_SR.pdf
 
A da li se zna koji autobusi stižu pošto solaris ima i hibride,cng.. da li se isporučuju urbino 18 ili metro styl.. Da li neko ima tu informaciju.. Hvala I koliki je rok isporuke?
 
ПРЕДОБРО! Уф, како је леп човече :D
Ево једне поруке са поменутом форума :)
gishko":2shyop76 je napisao(la):
Ето, драго ми је да вам се свиђа ;) окачићу и једну моју фотку задње стене ;)

седишта ће бити оваква (чак и плаве боје) само уместо тапацираног дела ће бити плава пластика.
http://www.bredamenarinibus.it/system/files/gallery/P5170036.JPG ево линка за седишта (ово је из једне Бреде)

Ево и једне моје, мада нисам смео да је објављујем, али они су криви што не пазе на вас :D
imag0061ag.jpg
 
Deluje stvarno lepo. Definitivno ikarbus ima smisla za dizajn, samo se nadam da su konačno ispravili kvalitet
 
Danas sam prolazio pored Ikarbusa,jedan autobus za BG(GSP žuto),skoro gotov je bio napolju i nešto su radili na njemu.Nije imao prednju masku,a sa zadnje strane je imao zaštitnu foliju tako da sam ga video samo bočno i primetio sam zanimljiv detalj koji do sad nisam video na Ikarbusima.
Otprilike iznad prvog sedišta iza vozača nalazi se neko prozorče ispod samog krova,i veličine je kao da će tu biti displej sa brojem linije.Zagledao sam posle Avancityije i na njima toga nema,znači nešto novo.Na mesti tog otvora je u trenutku kad sam prolazio bila rupa,verovatno su tek trebali da nešto nameste.
 
Dizajn su menjali zbog drugacije sasije i polozaja motora. Negde sam procitao da je sasija dosta laksa od ikarbusove te da bi trebalo i bolje da se ponasa po putu. Harmonika bi trebala da je bolje uradjena pa nece cistiti ulicu, unutra su sedista kao u Bredamenariniju, itd... Promena ima, i to dosta, a sad da li su na bolje, videcemo vremenom.
Ako nista imacemo direktno poredjenje sa Solarios, jos kad bi im i odrzavanje bilo na istom nivou, pa konacno da viidmo gde je Ikarbus u odnosu na svet
 
Iskreno, iz nekog razloga, ja se vise radujem ovom novom Ikarbusu nego Solarisu... :D
 
Isti je raspored vrata jer je ista sasija, nije moglo drugacije nikako. Interesantno je kakve su to sitne promene na prednjoj steni koju jos niko nije slikao.
 
Нисам ја мислио ништа лоше овим "копија", само сам написао даје вероватно урађен као тај модел. Ништа лоше :)
 
Још да распишу конкурс за нови логотип/знак...
 
Odlicno tman da dodjem na promociju istih u bg sve pohvale za dizajn i za spijunske fotke
 
Da nije ovo ono sto pricase da cemo kupiti neke zapadne autobuse u drugoj turi ali sklapane kod nas?
 
Vrh