Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 250 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    263
Uzegli Zejtin":1gztimy9 je napisao(la):
Кад видим који је, хајде назовимо медиј извор текста, одмах ми се текст згади. Додуше, сви знамо да су нам аутобуси неисправни или барем једва исправни ("покрпи да иде"), ту нема дилеме.
pa Pravda u 90% slučajeva objavi isinu sto se i na kraju ispostavi...
 
Uzegli Zejtin":37z4yfao je napisao(la):
Feanor":37z4yfao je napisao(la):
A ima neki medij koji ti se ne gadi?

Нажалост, нема. :( С једне стране Правда, Курир, Прес и слично ђубре на које не вреди трошити време, а с друге стране Б92 и е-новине, који су потпуно друга крајност која ми се такође гади. Нема човек више шта да чита. :/
Novosti,Blic,Politika.....
 
Podrazumevaju li oni ovde pod terminus početna ili krajnja stanica, što bi nekako odgovaralo latinskom originalu, jelte? :D

linija.83-1.png


Naravno da je sa sajta busevi.com, a ne sa stanice, tada bih znao o čemu se radi.
 
Од толико кршева на улицама баш три релативно нова аутобуса да се полупају... :/
 
Šalu na stranu, kakva je situacija sa putnicima u smislu naplate osiguranja. Pretpostavljam da su kupovinom karte automatski osigurani?
 
To je istaknuto u GSP-ovim autobusima, za ostale prevoznike ne znam.
 
Sreća u nesreći je što su u udesu učestvovala bozila novije proizvodnje pa su samim tim i posledice manje.
Ne smem da pomislim šta bi bilo da je u udesu učestvovao neki polutruli, raspali autobus.
 
Mislim da su pre pričali i hvalili se da su svi, i oni bez karte, osigurani u autobusima.
 
Samim činom kupovine karte ti stupaš u neki ugovorni odnos sa prevoznikom na osnovu toga je verovatno i regulisano pravo naknade štete. Po kojoj bi onda pravnoj logici šverceri imali pravo na naknadu štete?
 
Svi putnici u javnom prevozu su osigurani od nezgode. Ne znam da li osiguravajuća društva traže dokaz o plaćanju karte (sasvim moguće da traže), ali ono što znam je da je ukupna suma osiguranja koja je na raspolaganju za isplatu štete ograničena po štetnom događaju, tako da se štete isplaćuju po principu ko pre devojci.
 
Vrh