Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
Njuz":s50cokd9 je napisao(la):
Javna preduzeća često nemaju vremena da se bave poslovima koji su u njihovoj nadležnosti i mi tu računamo na savesnost građana.
:laugh: :laugh:
U svakoj sali pola zbilje.. :rolleyes:
 
Какав си ти краљ, си-ес-ај. :D Свака ти част на свему што радиш. :vops: Добро је што су и новинари макар мало почели да раде оно што би требали да раде - да својом моћи за обликовање јавног мишљења врше притисак да се унапреде ствари за које је надлежна јавна власт, а које не коштају много него су само питање одговорности. Што више простора буду добијале акције овог типа, покренуће и друге на тако нешто, па ће бити честа ситуација да политичари, у страху од пада рејтинга терају надлежне да раде свој посао.
 
Mislim da bi celokupno poslovanje Direkcije trebalo prebaciti na neku volontersku organizaciju entuzijasta, s tim sto bi se iz budzeta vrsilo projektno finansiranje :p
 
Neće da može, a kako ću se ja onda ugraditi u neki od poverenih poslića.
 
Zna li nekom kome prijaviti da ne radi najava stanica u nekom autobusu? U poslednje vreme imam utisak da funkcioniše kako treba svaki peti put kada uđem u neki bus.
 
Hvala svima na podršci, a tekst na njuz.net je ispao prokleto dobro ! :laugh: :laugh:


Juče je akcija nastavljena u Velikom mokrom lugu i u Mirijevu:

34gatj4.jpg


Evo kako izgledaju propisno obeležene i modernizovane stajališne oznake:
24e98nq.jpg

2ufuk3b.jpg

34q1api.jpg



Sledeći na redu je Dorćol, i sva stajališta linija 33N i 401N.
 
Ih šta fali , kako žene kažu: ,, krivo al vrši poso ,, :lool: :laugh: :lool:
 
Bravo,Filipe! Ako se jednog dana kandidujes za gradonacelnika,imaces i moj glas. Bar cu znati zasto sam glasao. Svaka cast! :kk:
 
Ne volim tapšanje po ramenu, ali momak, svaka ti čast kako si ih posramio!

Samo ne znam koja je to kritična količina sramote koja će te balvane naterati da rade ono za šta ih plaćamo?
 
relja":dhrhhjvu je napisao(la):
Samo ne znam koja je to kritična količina sramote koja će te balvane naterati da rade ono za šta ih plaćamo?

Bolje da prestanemo da ih placamo i da postavimo druge ljude koji ce da rade svoj posao umesto tih balvana...
 
Samo da iskazem odusevljenje akcijom koju sprovodi c.s.i.! Svaka cast, imenjace! Klanjam se do zemlje! :kk: :kk: :kk:

Uh, sto se Direkcija divno izblamirala! :lol: :D
 
Svaka čast Filipe! Danas sam presedao sa 308 na 307, ka Vinči, kod one škole na Smederevskom putu i sećam se da kada se preko raznih foruma proširila priča o *011* servisu, da na toj stanici nije bio napisan kôd, jer stoji onaj metalni stub sa tablicom. I danas mi se činilo kao da ima nešto tamno na toj tablici i što sam bliži vidim da je to ustvari tvoja N nalepnica za noćni bus, ekstra! Kad ono iznad još veća i šarenija nalepnica sa nazivom stanice, grb/logo grada Beograda, kôd stanice i *011* informacija. Ti si ladno i te velike nalepnice radio i lepio? Po člancima iz novina i sa neta delovalo je kao da stavljaš samo ove manje, N nalepnice, ali tek što ove velike izgledaju ekstra i naravno jako su informativne!

Mini komentar, ne piše na nalepnicama da treba mobilnim da se pozove onaj broj, ali valjda neće biti balvana koji bi to pokušavali od kuće, sa fiksnog, pre nego što jurnu na stanicu.

Još jednom bravo!
 
Синоћ у 21:28 аутобус на линији 82 није стао на станицу "Наша крила" на Тошином бунару у смеру ка граду. Нисам успео да видим гаражни број, пошто је прозујао великом брзином - али унутра је било путника. У питању је приватни Лиаз, можда се може открити који је гаражни број у питању према времену када је кренуо са почетне у Блоку 44?
 
@VVVV
Filip sprovodi akciju obeležavanja stanica u vezi sa noćnim linijama, a Sekretarijat za saobraćaj Beograda koliko znam postavlja te informativne tablice u vezi sa proverom udaljenosti vozila preko mobilnog.
 
Beograd put mislim da postavlja te gornje table. Konačno imamo funkcionalna stajališta. Ako ih je devedesetih pregazilo vreme, sada opet nije potrebno da vise razni redovi vožnje okačeni kad svako ima mobilni. Mislim da će naši zeleni stubići opstati narednih 50 godina =) Činjenica je da su jednostavni i prepoznatljivi

Hong Kong
hktstnathanroadnearmidd.jpg

3968933774a785aa1845.jpg


Singapur
43897879300ace6d4f81.jpg

bustransportsg.jpg
 
@c.s.i. nadam se da si ovde samo držao nalepnicu za slikanje (pošto valjda postoji oznaka za noćni ispod nadstrešnice), jer ako je bila zalepljena onda ju je neko skinuo:
24pkok9.jpg
Inače, :kk: :kk: :kk: za akciju.
 
Филипе, нећу ти рећи "Свака ти част", јер то сматрам тапшањем по рамену. А од тапшања по рамену ни ти ни ја, ни овај град ни ова земља, немамо никакве користи.

А од тих који те тапшу по рамену (не мислим на овом форуму, него у глобалу), буди сигуран да има гомила њих који мисле "Каква бу****". И убеђен сам да је било и оних (вероватно људи који са којима си приснији) који су ти рекли нешто типа: "Шта се замлађујеш тим налепницама? Боље да си нешто креснуо."

Због таквих мозгова нам и град и држава личе на септичку јаму. Можеш ти да јуриш рибе, да гледаш своја посла, и да те ништа што се дешава око тебе не занима, али та стајалишта ће и даље бити необележена и распала. Јер, они чији је посао да се тиме баве, очигледно, не желе да се у то упусте. Дакле, препуштени смо сами себи.

Због тога, уместо тапшања по рамену, ја могу једино да ти понудим помоћ када на ред за лепљење буде дошао Видиковац.
 
@ Zvezdan, @ relja, @ prigradski, @ Felipe, @ vvvv

Hvala ! :D

@ lynx

Hvala ! Linija 29N još nije došla na red (veoma brzo će i ona biti obeležena), tu sam držao nalepnicu samo zbog fotografisanja. ;)

@ CBET

Hvaala, javljam ako bude trebala pomoć. ;) Inače mislim da će Vidikovac, Petlovo brdo i Rušanj doći na red za oko 10 - 15 dana.


Akcija je u nedelju nastavljena obeležavanjem svih stajališta linija 33n i 401n.
Posle preko 30 prepešačenih kilometara i taj posao je obavljen. Osim toga uklonjene su sve oznake za nepostojeće linije 400 i 404, kao i za liniju 401 u Vojvode stepe, koje su sve do danas ostale zahvaljujući ažurnosti Direkcije i GSP-a. Takođe su postavljeni i odgovarajući redovi vožnje na terminusima koje koriste linije 33n i 401n.

257p3di.jpg


2s1orrq.jpg


332tp29.jpg


4gmex0.jpg


33paixs.jpg


14xcf86.jpg


2005ziq.jpg
>>>>
34t7pfa.jpg
 
Zna li neko koliko se naplacuju "informacije o dolasku vozila"?
 
Vrh