Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 260 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    273
Za sada, VIP daje besplatno prvih mesec dana rada, a Telekom 6. Ako se nešto nije izmenilo
 
а у Теленору нема ништа од тога. и требало би да та услуга остане бесплатна, јер ако се буде плаћала нико неће то ни користити
 
makar mts bi trebao imati uvek besplatno, pošto ionako imaju reklamu na karticama..
Ako se bude plaćalo verovatno neće niko ni koristiti...
 
Матеја Бељан":vkxgwu3s je napisao(la):
Pa ako operater neće da daje besplatnu uslugu, ko će je onda finansirati?
Pa Bus+, valjda treba za nesto da se upotrebi onih 8.35% osim za punjenje dzepova. :rolleyes: Najbolje da oni samo budu posrednici za skidanje kajmaka, a da gradjani/grad finansiraju apsolutno svaki aspekt sistema.
 
Da, ali jedan čovek će poslati više poruka nego što oni zarade od njega. Jedino da sklope neki mesečni ili godišnji ugovor sa operaterima, ali ako to bude 1, 2 3 din po poruci, ne može niko da finansira
 
Ja bih ostavio da ta usluga bude besplatna za ona stajališta koja nemaju displej. Mora i građanstvo da ima neku praktičnu, besplatnu korist od BusPlusa...
 
Kako ćeš to da regulišeš? Morao bih da ukucavam čitav kod kartice što baš i nije prijatno, priznaćeš
 
kopmania":2fwgqk5y je napisao(la):
ili da besplatno imaju korisnici busplus kartica :)
Misliš personalitzovanih? Ako daš svima besplatno, nikog ne izuzumaš jer svi koriste Bus Plus... ;)
Za personalizovane je lako je to sprovesti. kad je vadite ostavljate broj mobilnog i sa tog broja dobijete besplatnu uslugu, ostali plaćaju.
 
To sam mislio.. :)
naravno treba da bude besplatno za svakoga, ali kada već mora da se naplaćuje, makar nama koji smo prijavili mobilne za personalizovane, nama da uključe besplatno :)
 
Матеја Бељан":1puxiay0 je napisao(la):
Da, ali jedan čovek će poslati više poruka nego što oni zarade od njega. Jedino da sklope neki mesečni ili godišnji ugovor sa operaterima, ali ako to bude 1, 2 3 din po poruci, ne može niko da finansira
Pretpostavljam da bi operateri imali profit i ako dobijaju znatno manje od 1 din po poruci, a troškovi uvođenja ove usluge bi trebalo da budu mali. Većina korisnika neće 24 sata dnevno svakog sekunda slati poruke. Servis gubi smisao ako se naplaćuje po poruci i zato se nadam da će sklopiti ugovore po kojima će BusPlus ovo finansirati iz svojih 8.35%.
 
Skoro sam baš čuo da operateri nemaju nikakav trošak od sms-ova, tako da im je to čista zarada vših ~3 dinara. Isto tako ne verujem da oni imaju trošak od usluga *100# i *121# za proveravanje kredita, pa tako ni od *011*...#. A busplus prati vozila pa ih prati, tako da nikakav dodatni trošak nije da nama jave koliko su nam daleko vozila. OVA USLUGA MORA OSTATI BESPLATNA!

Inače, jel ima priče da će je uvoditi za Telenor, ja sam čuo da se spominje negde oko 15. marta?
 
To nije sms vec sistemska poruka,ili kako se zove.Stoga im je trosak 0 dinara i 0 para!
 
Сад рекоше на "хроници" да ће цена бити 1 дин. Слажем се да би корисницима МТС-а требало омогућити бесплатно коришћење те могућности јер је МТС неки спонзор БусПлус-а :)
 
E Somi, somi
A što samo MTS
Pa ako sam uredni personalizovani ili nepersonalizovani (užasnih li formulacija) građanin ove države sramota je da me određuju kao korisnika ili fana ili ljubitelja ove ili one provajderske stranke. Ja sa mog telefona i ne mogu da koristim te usluge dok se ne dogovore ko kome koliko dodje. Doduše i ne treba mi jer to je samo zabava za mlade i naivne.
 
Zabava za mlade i naivne wtf ???
Ovu uslugu koristim od kako je uvedena, i uvek pre nego izadjem iz kuće proverim kada mi dolazi bus na stanicu, još uvek je sve tačno i više ne čekam na stanici po 30 minuta...
 
Pa gospodine vi ste MTS verovatno. A verovatno i sve kupujete samo u Tempu i korisite samo Erste banku. Ove ostale ko ............A ja na primer kupujem samo kod Todorića u IDEI i volim samo robnu marku "K plus" umesto" Premia".
 
mts da ima uslugu za dž a kod ostalih da se plaća, neće da uspe.

Ko brani drugima da istu uslugu pružaju za dž?

Osim ako mts ima monopol nad podacima koje treba proslediti, što ne bi smelo da se desi..
 
Pa ako ta gospoda misli o gradjanima onda ih ne bi delila po pozivnim brojevima, ne bi mape na stajilištima prekrivala milkinim čokoladama, ne bi delilla ljude na personalizvoane i neperosnalizovane, studente i penzionere kao glasačku mašinu. Javni gradski prevoz je usluga od javnog interesa. Tako barem piše u zakonima. Onom o zaštiti potrošača i onom novousvojenom o komunalnim delatnostima gde kaže “ može da bidne a ne mora da znači” . Naime sve gradske komunalne službe mogu da se privatuzuju . Otvorililu su vrata. A vi se sigrajte sa zvezdica o11, zvezdica, šifra stajališta, taraba, poziv... i to je napredak ove države. Hleba i igara. I što više trljajte po validatoru
 
Наравно да требају сви да то раде за џ, али пре свега МТС јер је национални оператер, а то што ти користиш норвешког оператера је твој избор (проблем). А ако ти то не треба зато што ниси "наивна и млада" онда немој да се буниш и пусти да "добре ствари покрећу свет"!
 
pa ti LED ekrani će verovatno koristiti isti USSD servis *011*, tako da bi to trebalo stalno da bude aktivno, a možda se neće naplaćivati sa SIM kartica BusPlus sistema (koje će biti ugrađene na stanicama).

a ako posle 6 meseci (kada planiraju da će da počne da se naplaćuje) na svim stanicama budu LED ekrani onda pretpostavljam da će retko ko da koristi mobilni, nego će da gledaju u te ekrane. a ko od kuce hoce da proveri, pa valjda ce vec biti na netu dostupna free varijanta. i android aplikacija je toliko najavljivana...
 
Nema sanse da ce staviti led ekrane na sva stajalista.Stavice ih samo u centru.
 
kopmania":dp20ajjf je napisao(la):
Zabava za mlade i naivne wtf ???
Ovu uslugu koristim od kako je uvedena, i uvek pre nego izadjem iz kuće proverim kada mi dolazi bus na stanicu, još uvek je sve tačno i više ne čekam na stanici po 30 minuta...

Мени је ово одлично за линију 82 - иде ретко, станица ми је близу, и сад знам колико времена имам до следећег буса да не морам да чундрим на станици као лудак.

hobotnica":dp20ajjf je napisao(la):
Pa gospodine vi ste MTS verovatno. A verovatno i sve kupujete samo u Tempu i korisite samo Erste banku. Ove ostale ko ............A ja na primer kupujem samo kod Todorića u IDEI i volim samo robnu marku "K plus" umesto" Premia".

Почела си већ да будеш заморна са оваквим изјавама. Народски - смараш. На констатацију да је СМС-инфо забава за "младе и наивне" нећу да трошим тастатуру, то више говори о теби и твом животу и ставовима него о систему. ;)
 
Vrh