Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
@ vixi

Prosleđena je prijava šefu saobraćaja GSP-ovog pogona "Zemun".
Ubuduće samo navedi sa kog termunusa je trebao da bude ostvaren polazak, a ne bi bilo loše navesti ni mesto na kom si ga čekao.
 
1491983_GSB_promocija_novih_autobusa_v.jpg
 
Uh, kako mi se svidja dizajn tih autobusa, jednostavan a moderan.. odlicno!
A i lepo im stoji zuta boja :pob:
 
Juče je započeta akcija obeležavanja noćnih linija na svim stajalištima koja one koriste.
Nalepnice za noćne linije se vizuelno kompletno razlikuju od onih za dnevne linije.
Naravno to se ne radi u organizaciji Direkcije ili GSP-a. ;)

Odrađena su stajališta za liniju 32n i delimično za 202n:

2wcl4kh.jpg

vopd6s.jpg

20ihif.jpg

rvvuhs.jpg


Terminus Višnjica:
16jn8d1.jpg



Spisak stajališta koje koriste noćne linije je "ručno" pravljen, tj. nije rađen po nekom zvaničnom daljinaru ovih linija jer je do njih nemoguće dobiti.
Samim tim je moguće da se negde potkrala i poneka manja greška, slobodno skrenite pažnju ako ubuduće uočite neku.
 
Obeležavanje stajališta noćnih linija je nastavljeno juče na potezu 300:


1zd6gbo.jpg

6dwksg.jpg

2w4i3wo.jpg

24ovryh.jpg

ohpt1k.jpg

14d22v4.jpg

mtm59y.jpg


Za sad su završena sva stajališta u Kaljuđerici, Leštanima, Vinči, Boleču i Ritopeku, kao i sva usputna stajališta do skretanja za Ritopek. Na potezu 300 ostaju još Grocka i Begaljica, što će biti završeno u narednim danima.
Naravno Direkcija nikad nije ni planirala da obeleži stajališta noćnih linija, tako da na pojedinim stajalištima nema prostora na tabli za obeležavanje ovih linija. Ponegde je moralo malo i da se improvizuje, ali bitno da je urađeno.
Interesantne su bile reakcije pojedinih stanovnika navedenih naselja jer ni sami nisu znali da tuda prolazi noćni prevoz.
Uglavnom, ova velika akcija je prst u oku Direkciji, a ujedno i čist dokaz da se sve može kad se hoće i da izgovori Direkcije kako obeležavanje noćnih linija nije moguće usled nedostatka para, vremena i sl. jednostavno ne piju vodu. :notok:
 
Veliki, veliki aplauz za ovu inicijativu i njenu realizaciju :pob:
 
@c.s.i.
+1 :)
Bravo , super akcija

dovoljno je da svaki član BB na svojim stanicama (ako nije istaknuto) zalepi
broj nocnog autobusa i br. koda stanice
a ne da čekamo da nam c.s.i. to uradi

bar za početak markerom napisati na samolepljivim papiru
( nalepnice za sveske, ili za obeležavanje kesica za fiz, koje skoro svi imamo )
i ako nije dugotrajno rešenje,
bar će ljudi imati priliku da vide i da zapamte tako važnu informaciju
 
Наравно да свако од нас може обележити барем своја стајалишта са информацијама.
 
c.s.i.":19924ssa je napisao(la):
Obeležavanje stajališta noćnih linija je nastavljeno juče na potezu 300:
...
Za sad su završena sva stajališta u Kaljuđerici, Leštanima, Vinči, Boleču i Ritopeku, kao i sva usputna stajališta do skretanja za Ritopek. Na potezu 300 ostaju još Grocka i Begaljica, što će biti završeno u narednim danima.
A Zaklopaca (303)?! :o :laugh: Naljutice se Shomi :lol:

Inace, kroz Bolec ide i 302, tj. poslednji polazak 302 u 23.30 koji svraca u Bolec i potom ide dalje za Grocku i Begaljicu.
Mozda takodje niste znali da 305 ide i za Ritopek! :D Polazak sa Ustanicke u 23.10 nakon Boleca ide za Ritopek pa onda nazad za grad.
E sad, s obzirom da te kombinovane linije idu po jednom u navedena naselja kojima ne pripadaju, a nocni 304n ide "cak" dva puta u ista naselja i dobio je svoju oznaku na stanicama, neko bi rekao da i te "nepripadajuce" linije zasluzuju svoju oznaku na stanicama u naseljima :p Sala mala, ali opet.. u svakoj sali pola zbilje ;)
 
Хтео сам да напишем то, али и ово што је c.s.i. урадио је доста :D Ионако код мене не иде ни један ноћни бус :rolleyes:
 
E vala strasno nijedan do Zaklopace moj predlog je produziti nocnu 7-icu do Zaklopace na relaciji Blok45-Zaklpaca stvarno sramota da ovi iz direkcije nisu mislili na Zaklopacu :notok:
 
Kodove možete da lepite, ili pišete, a ove N nalepnice će c.s.i. izlepiti svuda, to je posebna folija koja bi trebalo da traje
 
Svaka cast momci za ovo kad već ne zanima ni direkciju a naročito foteljaše iz opštine da takve informacije lepe...A kad ce potez 300 dobiti sifre stajalista? :D Strasno je to sto relativno nigde nema autobuskih nisa... ili ima a oni lexani plexiglasi i ostalo neko skinuo i odneo kuci... da se zastiti od promaje... Kakav smo narod... strasno :shok:
 
Hvala ! ;)

Kao što boca-ica kaže bilo bi bilje da je svako tokom svih ovih godina provedenih na diskusijama Beobuild foruma uzeo i obeležio makar svoje stajalište svim nedostajućim informacijama, kad već znamo da od direkcije ne možemo da očekujemo ništa konstruktivno. Čudi me da sam jedini od skoro 2 miliona beograđana kome je pala na pamet ovakva ideja.
Ne kažem da pojedinac treba sve ovo da odradi (ja sam ipak ekstrem), ali ponavljam - svima bi bilo bolje da je svako sredio makar sovje stajalište.
U narednih mesec - dva će sve biti obeleženo što se tiče noćnih linija.

@ veb983
Ovo je akcija obeležavanja stajališta noćnih linija, a kao što Somi303 reče, za Zaklopaču ne ide ni jedna noćna linija.
Slažem se da treba posebno obeležiti i 302 i 305 koji imaju po jedan izmenjen polazak. Zato: svi imaju isto što i ja - ruke, noge i merdevine - pa udrite sa obeležavanjem.
 
C.S.I
Pa šta je ovo, samoupravljanje, mesne zajednice....
Ko to treba da obeležava stajališta. Grad ili građani dobrovoljnim prilozima uz podršku entuzijasta.
To nije naša obaveza ,samo dobra volja. Poslala sam pitanje i Direkciji i Beokomu vezano za održavanje stajališta i reklamiranje na autobusima ali još uvek nema odgovora.
 
Vrh