Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 244 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,1%

  • Ukupno glasača
    257
Samo jedna stvar. Bas sam se negativno iznenadio kad sam saznao da na 602 i 604 voze solarisi, a za bitnije linije nema solarisa.
 
Pre svega na 602 ni ne mogu da voze Solarisi obzirom da je ona pripada pogonu Zemun koji nažalost nema Solarise.
Drugo ako si umesto 602 hteo da napišeš 605 samo da ti kažem da ni tu ne rade Solarisi. Na 604 obično bude 2-3 Solarisa svaki dan od dolaska zglobnih BMCa.
Nema sta negativno da se iznenadis, raspored je takav I to je to. Ne znam na kojoj liniji tebi fale bas ta 3 Solarisa?
Informiši se bolje pre nego što napišeš post ili bar proveri to što napišeš.
 
Samo jedna stvar. Bas sam se negativno iznenadio kad sam saznao da na 602 i 604 voze solarisi, a za bitnije linije nema solarisa.
Na 602 ne voze Solarisi, a na 604 su bili prekopotrebni, pa su stavljena 3 redovna. Provozaj se malo na toj liniji i videćeš o čemu pričam, za razliku od 605 ova linija nije ničime rasterećena, te je puna od početne u Bloku, pa sve do izlaza iz Bečmena.
 
A evo i da se dopunim, pošto mi nema edit dugmeta iz nekog razloga:

Te „bitnije” linije idu često, samim tim neko sa tih linija čekaće autobus sa iste linije svega 5-10 minuta ako mu jedan pobegne pred nosom, pri čemu u tim „bitnijim” delovima grada ima više linija, pa samim tim nije prinuđen na tu jednu jedinu liniju, dok na 604 ako ti pobegne bus pred nosom, sledeći čekaš 15-25 minuta i to će ti retko kad naići prazan bus, ljudi vise na vratima i van špica na 604, prekopotrebni su zglobovi na njoj svakako.
 
Poslednja izmena:
Da li je moguće da je tolika potražnja za kućom / stanom u Bečmenu?
 
Da li je moguće da je tolika potražnja za kućom / stanom u Bečmenu?
I da jeste i da nije, gužve u 604 su svakako dovoljno haotične da ta linija ima zglobove... Ne kažem da treba biti potpuno zglobna linija, daleko od toga, ali tvrdim da je ovakav režim (4 solo i 3 zgloba) odličan, ako ne i savršen. Rasterećenje na toj liniji se oseti u odnosu na prethodan period kada je radilo 7 solo autobusa. Isto važi i za 601 i 611.
 
Nisam pitao zato što mislim da su zglobovi nepotrebni, nego zato što sam iznenađen navalom ljudi na Bečmen, jer prema pisanju na forumu je spomenuto da već pun 604 dođe u Surčin.
 
Nisam pitao zato što mislim da su zglobovi nepotrebni, nego zato što sam iznenađen navalom ljudi na Bečmen, jer prema pisanju na forumu je spomenuto da već pun 604 dođe u Surčin.
I meni je to misterija, 604 Petrovčić i Bečmen zajedno oko 4500 ljudi vozi pun, dok 605 sa Progarom i Boljevcima koji imaju više vozi prazniji, pa čak i preskače stanice u tim naseljima.
 
Možda zato što 604 koriste i oni koji žive po naseljima na teritoriji opštine Pećinci. Znam i par ljudi koji koriste tu liniju do Preke kaldrme, pa kolima idu u Deč na primer.
 
Zašto je preko noći linija 15 dobila većinu solo autobusa, ovo toliko nema smisla ljudi danas ne mogu da se uguraju u autobuse, dokle više ovo igranje sa građanima Zemuna, i sa tim prevozom, da li postoji 10 iole ispravnih zglobih autobusa u toj garaži za linuju 15
Toliko užasna vozila izlaze na ulicu pa sad su nam zavukli do kraja sa solo autobusima, životinje u kamionima se lepše prevozi nego građani Zemuna, de je vlast da malo udje u špic na Zelenom vencu u 706, 704, i 15 toliki bezobrazluk više sa ovim malim autobusima na dvomilionski grad bez metroa.
 
@Zemun 3322
Koliko ja znam, na 15 ima 1-2 solo autobusa.

@solecar
Bečmen i Petrovčić zaista imaju samo 604 (što je okej ako autobusi idu dovoljno često i većeg su kapaciteta).
Ostala surčinska naselja imaju više linija (recimo Jakovo - 605, 610, 860).
 
Zašto je preko noći linija 15 dobila većinu solo autobusa, ovo toliko nema smisla ljudi danas ne mogu da se uguraju u autobuse, dokle više ovo igranje sa građanima Zemuna, i sa tim prevozom, da li postoji 10 iole ispravnih zglobih autobusa u toj garaži za linuju 15
Toliko užasna vozila izlaze na ulicu pa sad su nam zavukli do kraja sa solo autobusima, životinje u kamionima se lepše prevozi nego građani Zemuna, de je vlast da malo udje u špic na Zelenom vencu u 706, 704, i 15 toliki bezobrazluk više sa ovim malim autobusima na dvomilionski grad bez metroa.
Изброј "исправне" зглобове у погону Отпад и све ће ти бити јасно.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@solecar
Bečmen i Petrovčić zaista imaju samo 604 (što je okej ako autobusi idu dovoljno često i većeg su kapaciteta).
Ostala surčinska naselja imaju više linija (recimo Jakovo - 605, 610, 860).
Niko nije ni sporio da Petrovčić i Bečmen imaju samo 604. Ovde je samo izraženo čuđenje toliko velikom popunjnošću linije 604. A to su kasnije objasnili drugi zašto je tako.
 
@Zemun 3322
Koliko ja znam, na 15 ima 1-2 solo autobusa.

@solecar
Bečmen i Petrovčić zaista imaju samo 604 (što je okej ako autobusi idu dovoljno često i većeg su kapaciteta).
Ostala surčinska naselja imaju više linija (recimo Jakovo - 605, 610, 860).
Na 15 danas su su bila 4-5 zglobih vozila od 13-14 koliko ih izlazi to zaista ne znam, većina su oni kineski
Zaista nije u redu ta linija je jako opterećena pogotovo u špicu gde je zglob pun skroz, dans ljudi nisu mogli da uđu u autobus.

@Djole Pevcanin autobusi su užasni svaki čas nešto lupa trese šuška krcka ljudi se gegaju ko u tramvaju koliko se svaka mala rupa oseti kvare se ali bar su zglobni i ako ispadne jedan drugi zglob bude pun ali solo je bas bas uzas
 
Na 15 danas su su bila 4-5 zglobih vozila od 13-14 koliko ih izlazi to zaista ne znam, većina su oni kineski
Zaista nije u redu ta linija je jako opterećena pogotovo u špicu gde je zglob pun skroz, dans ljudi nisu mogli da uđu u autobus.

@Djole Pevcanin autobusi su užasni svaki čas nešto lupa trese šuška krcka ljudi se gegaju ko u tramvaju koliko se svaka mala rupa oseti kvare se ali bar su zglobni i ako ispadne jedan drugi zglob bude pun ali solo je bas bas uzas
Netačna informacija za 15, danas sam od zglobova video:

304 892 3280 895 3270 282 3265 (a verujem i da ih ima još više)

Od solo:

3480 3231 3485

Jeste da sigurno ima još Kineza, ali ne verujem da ih sveukupno ima više od zglobova.
 
Ja sam video svojim očima 6 solo autobusa kad sam putovao do zelenjaka u toku špica znam sta sam video i to je mnogo a i to ti daje cifru 13-14 koliko ih i izlazi na tvoj spisak
 
I na liniji 73 sam video 2 kineska autobusa danas van spica ono je tek horor videti na toliko dugačkoj i opterećenoj liniji mali autobus ljudi su bili kao sardine unutra.
 
Zašto je preko noći linija 15 dobila većinu solo autobusa, ovo toliko nema smisla ljudi danas ne mogu da se uguraju u autobuse, dokle više ovo igranje sa građanima Zemuna, i sa tim prevozom, da li postoji 10 iole ispravnih zglobih autobusa u toj garaži za linuju 15
Toliko užasna vozila izlaze na ulicu pa sad su nam zavukli do kraja sa solo autobusima, životinje u kamionima se lepše prevozi nego građani Zemuna, de je vlast da malo udje u špic na Zelenom vencu u 706, 704, i 15 toliki bezobrazluk više sa ovim malim autobusima na dvomilionski grad bez metroa.
pa vidi, kad linije poteza 700 skoro sve imaju zglobove, onda ne ostaje mnogo za liniju 15.
 
Vrh