Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Izgleda da klima zavisi od sofera samo...svi su namcori :D

Inace slozio bi se da ikarbus pravi mnogo bolja vozila za privatne prevoznike nego za gsp. Pogledajte samo nove lastine autobuse na 17.18ici , pogledajte koliko drze na veoliji i sem zvrljotina nemaju vece probleme, grupa privatni autoprevoznici je kupila one zelena ikarbus vozila koja su jako udobna....Za razliku od njih gsp voli da upropasti sve sto poseduje to su dosad uspesno radili
 
Извињавам се....78. :p Ишао сам из Земуна на Вождовац а ове линије држи Ласта па сам побркао. Извињавам се на забуни. :)
 
vozdovacki":152kfkpc je napisao(la):
aladin2908":152kfkpc je napisao(la):
vozdovacki":152kfkpc je napisao(la):
nema sanse..da neobus vozi na liniji 18...

ne vozi...17 i 18 imaju samo sa harmonikom
pa znam ,zato mi i cudno..svaki dan se vozim 18..a i zivim kod okretnice..

pa to, mnogo bi ljudi stalo u nju kad bi bila solo
 
stf":tng89d62 je napisao(la):
Извињавам се....78. :p Ишао сам из Земуна на Вождовац а ове линије држи Ласта па сам побркао. Извињавам се на забуни. :)
stf..necu puno da brkam u intimu..ali ti bese imas devojku na vozdu..il samo zbog posla dolazis,,,
 
stf":2rj2e7u4 je napisao(la):
Извињавам се....78. :p Ишао сам из Земуна на Вождовац а ове линије држи Ласта па сам побркао. Извињавам се на забуни. :)

е то је већ ок. унесе забуну само тако :)
 
u vestima na STB govorili su o ubrzanju tempa ugradnje klima u autobuse, i spomenuse kako ce 30 novih tramvaja i 250 narucenih autobusa vec imati klime?! jel sam ja nesto propustio?
 
To je to uprincipu.Cinjenica je sledeca znamo kada ce tramvaji dolaziti al nigde se ne prica o autobusima kazu novu autobusi.Neznamo kakvi su to autobusi znaci slika autobusa neznamo da li ce opet nesto nabavljati a da je kvalitet kao liaz znaci nigde nisu stavili barem sliku a mogli su i da snime kako je unutra nigde nisu rekli kad ti autobusi stizu ponavljaju kao papagaji narucili 250 autobusa 250 je mnogo autobusa i verujem da su to neki jeftini krsevi
 
@dusan
To su autobusi Ikarbusa oko čijeg tendera se vodi spor izmedju Neobusa i grada. Naime, grad je kupio autobuse koji su nekih 30% skuplji, a sve to ima veze sa ovim preuzimanjem od VDL-a, i ličnim interesima... :)

Da, svi autobusi imaju klimu. Takođe se vodi spor jedne sestrinske firme Neobusa i grada, jer je ugradnju klima isto dobio skuplji ponuđač.
 
30% skuplji deluje kao dobro to znaci da necemo gledati neke krseve kao sto su liazevi
 
Hvala, propustio sam vest da je to vec naruceno od Ikarbusa. Jel proizvodnja tih 250 vec pocela ili? koji li ce model biti, vdl sigurno nece, nadam se necem kvalitetnijem od N serije
 
биће Н серија. сада ГСП узима само њих, као да сви аутобуси буду нископодни
 
I kao da u nijednom nece raditi klima hehe. Procenat u koliko n autobusima radi klima je sigurno 20% ,na skoro svakom vidim otvorene prozore , sto znaci da ne radi
 
vozdovacki":3dz6xizj je napisao(la):
stf":3dz6xizj je napisao(la):
Извињавам се....78. :p Ишао сам из Земуна на Вождовац а ове линије држи Ласта па сам побркао. Извињавам се на забуни. :)
stf..necu puno da brkam u intimu..ali ti bese imas devojku na vozdu.
Jaп ;)
JohnnyLee":3dz6xizj je napisao(la):
биће Н серија. сада ГСП узима само њих, као да сви аутобуси буду нископодни
И поново је узимају пред изборе. Опет ћемо добити на врат на нос склепане бусеве.
 
Ljudi, izgleda da me niste ukapirali - autobus istih karakteristika kao Neobusov je odabran na tenderu iako je 30% bio skuplji. Zbog toga se pokreće spor...

Poenta je da se neko (opet) ugradio, a ne da će autobusi biti kvalitetniji. Uostalom, uporedite gradski prevoz u Novom Sadu i Beogradu. Tako i klime u GSP ugrađuje firma koja to nikad pre nije radila, a firme koje su imale gotove sisteme i planove su ispušile.
 
па то је Н серија када се уради како треба. ако упоредиш техничке карактеристике Н серије и Необуса видећеш да нема много разлике
 
Не знам људи, опет ће бити мућке у тендерима и на крају ће само корисници услуга ЈГП "патити", сто пута прежвакана прича као и 2008.
 
Po meni najbolje klime tj najbolje rashladjeni autobusi su lastini neobusevi, pa onda ti conecti sa novim klimama. U cobrama dosta srmdi kada radi klima.
 
Vrh