Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Mislim,nema zglobova na gas koje nasi mogu da zbudze :)

Dakle,bolje da ne isprobavamo to jos uvek.
 
NEOBUS ISPORUČIO PRVI AUTOBUS VEOLIJI
petak, 01 jul 2011 16:54

Novosadska fabrika autobusa ''Neobus'' isporučila je prvi od ugovorenih 25 autobusa tipa Citta SLF kupcu Veolia transport LUV iz Beograda.
U pitanju je gradsko solo vozilo na šasiji B7R švedskog proizvođača Volvo, opremljenoj sedmolitarskim dizel motorom D7B od 290 ks, klase emisije Euro 5 i automatskim petobrzinskim menjačem, nemačke firme ZF. Autobus je proizveden u skladu sa najsavremenijim evropskim standardima, poseduje klima uređaj od 32 kW, proizvođača Konvekta, te unutrašnji monitor i dvd sistem za informisanje putnika. Ugrađen je i GPS sistem za pozicioniranje vozila.

neobus_veolia1.jpg


Putnici će uživati vozeći se na lako tapaciranim sedištima, presvučenim antivandal tkaninom. Bezbednoj fluktuaciji putnika značajno doprinosi patos presvučen antikliznom oblogom. Na vozilo su ugrađena tri LED displeja za označavanje relacije na kojoj saobraćaju.

Planirano je da ostala 24 autobusa budu proizvedena i predata kupcu do kraja leta u sukcesivnim isporukama. Vozila će se koristiti za prevoz putnika u beogradskom gradskom saobraćaju, što, uz 20 istovetnih komada isporučenih beogradskoj Lasti, značajno povećava prisutnost novosadskih autobusa u prestonici.
http://www.autobusi.net/content/
 
Mogu li slicice enterijera?

Ovo mi izgleda kao zavera protiv Ikarbusa... :p
 
Александар":be7fvuoh je napisao(la):
Ko će prvi da pokuša da otvori prozor dok radi klima? :D
Питање је колико је овај начин заиста добар. Шта ћемо са прелазним периодима, када није довољно вруће за климу, али је загушљиво, или топло?
 
Ne jedan, već 20 komada. Inače, poslednji put kada sam se vozio Neobus je fino izvlačio na Dedinje, ali mislim da je vozač koristio kick-down, 290ks je prilično snage za gradski autobus.
 
Јаооо, већ видим ову лепоту на 75! :) Срећа срећа радос'! :kk:

Неко је тражио ентеријер, ево са Необусовог сајта:

http://www.neobus.rs/srb/proizvodi/gradski/citta_slf/galerija.php

Замолио бих зналце да ми одговоре на једно питање: да ли необус само склапа Волвоове аутобусе, или их конструише на основи Волвоа? Видим да имају Вловоов знак напред, а не верујем да би Швеђани дозволили да њихов знак стоји на нечему што је по квалитету у рангу Икарбусове Н серије.
 
Enterije nije nešto posebno, više mi se sviđa Lastina kobinacija. Inače vozila bi trebalo da su pod kontrolom kvaliteta Volvoa, tako da ne verujem da može izaći bilo šta iz fabrike.

"cone"":2oylv6s3 je napisao(la):
http://autobusi.net/forum/viewtopic.php?t=9&start=900

Inače, vozih se u jednom Veolijinom IK-103 danas i primetih da iznad šofera stoji GPS uređaj sa indikatorom nivoa signala, ne znam da li su i ranije imali sistem praćenja?
 
A gde su prozori ???? Ovakvi autobusi bez prozora ne mogu da idu za BEograd... Jel postoji period recimo septembar, ili april kada je vrućina a neće uključivati klimu..
 
Privatnici klime mogu da drze ukljucene i van leta,zato i dobijaju dodatne pare.

Dok gsp samo leti ukljucuje klime.
 
To je problem¨mogu¨. Nije stvar dal može il ne može nego je pitanje dal hoće ili neće :)
Sad je leto pa i sad privatnici ne pale klime, većina njih
 
Ma klime su glupe da vam ja kazem, evo primera od danas. Ulazim u novi ikarbus lastin, i unuta zagusljivo pola prozora otvoreno pola zatvoreno, otvaram i ja jos jedan prozor. Nakon cetiri pet stanica pali se klima, i sta sad, ko ce sada da se cima da zatvara sve te prozore.

Klima bi trebala svo vreme da radi, a ako vozac vec nezeli da ukljuci hladjenje onda neka ostavi samo ventilaciju, ovako cim ne radi par stanica logicno je da ce ljudi poceti da otvaraju prozore jer niko ne zeli da sedi u zagusljivom autobusu bez ukljucene klime sa zatvorenim prozorima.
 
kopmania":2zamad1b je napisao(la):
A gde su prozori ???? Ovakvi autobusi bez prozora ne mogu da idu za BEograd... Jel postoji period recimo septembar, ili april kada je vrućina a neće uključivati klimu..
На линији 75 привани превозник Веолија има Волво аутобус(е) који нема прозоре, а климе не укључују. Посебно се то односи на аутобус са гаражним бројем 69 !
 
Problem je što se taj Volvo autobus, kao i Conecto vodi kao autobus bez rashladnog uređaja. Najbolje bi bilo da im se što veći broj vas obrati na info@veolia-transport.rs i pošalje pritužbu na to vozilo. Garažni broj je možda interni, ali ne i Direkcije za JP, jer bi trebao da je jedan od ovih P0375, P0378 i P0379.
 
Александар":2osfgz0b je napisao(la):
Problem je što se taj Volvo autobus, kao i Conecto vodi kao autobus bez rashladnog uređaja. Najbolje bi bilo da im se što veći broj vas obrati na info@veolia-transport.rs i pošalje pritužbu na to vozilo. Garažni broj je možda interni, ali ne i Direkcije za JP, jer bi trebao da je jedan od ovih P0375, P0378 i P0379.
То је интерни број и стоји позади са десне стране гледано у правцу вожње.
 
Ja nemogu da verujem da je GSP Novi Sad kupio Solaris 12 i 18 znaci neverovatno :shok: :shok: :shok:
 
Зато што Новосађанима не требају намештаљке тендера, него бирају најбољи однос цена-квалитет, који Соларис итекако поседује.
 
Vrh