Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
To sam i ja pomislio. Previše je primamljivo.
Ali, čudi i da su propustili da od toga naprave medijski događaj.
Smrducka, a?
 
Kakve teorije zavere... :laugh:
Neko je već preneo sliku autobusa na jednoj od prethodnih stranica.
Vinča307":1s9ogp8s je napisao(la):
Hahahahah kakav cirkus. Ja bi Kinezima zbog ovakve neozbiljnosti lupio debele penale jer im za 7 dana ističe rok.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Ne vidim zašto bi oni, tj. proizvođač bio kriv za kašnjenje broda? Osim ako je to brod samog proizvođača, koji je zadužen za isporuku, u šta sumnjam. Ovako isporuka stiže tuđim brodom, a na kašnjenje nemaju uticaj niti je to njihova odgovornost niti neozbiljnost.
 
Brod putuje više dana i moglo se i pratiti gde je, kao i sa lukom ugovoriti tačno vreme preuzimanja, po sprovedenim formalnostima. Nije brod avion.
Tu je velika greška u tajmingu nekoga ko je za to odgovoran.
Inače, to više nisu teorije zavere, već realnost, posebno Beograda. Nije li cirkus na Trgu pokazao nesposobnost ljudi koji se bave Gradom? Nije li haos izazvan zatvorenim ulicama nastavak toga, a reka niz 27. marta šlag na sve to?
Zato ne verujem u ono što čitam. Tek kad vidim.
A taj što je slikan negde u Kini je samo jedan i bez ikakve beogradske oznake.
 
Нема довољно аутобуса да се испуни ред вожње. У приграду увече се аутобус чека до сат времена, зато што су интелектуалци пола возног парка сместили иза строја.
 
Gsp nema nikakve veze sa brodom i ostalom logistikom. Kao što već rekoh mesto isporuke je Beograd, a kako će stići do nas je isključivo problem Kineza...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663749#p663749:crjqpogl je napisao(la):
branik » 25 Sep 2019 12:37 pm[/url]":crjqpogl]Brod putuje više dana i moglo se i pratiti gde je, kao i sa lukom ugovoriti tačno vreme preuzimanja, po sprovedenim formalnostima. Nije brod avion.
Tu je velika greška u tajmingut nekoga ko je za to odgovoran.
Inače, to više nisu teorije zavere, već realnost, posebno Beograda. Nije li cirkus na Trgu pokazao nesposobnost ljudi koji se bave Gradom? Nije li haos izazvan zatvorenim ulicama nastavak toga, a reka niz 27. marta šlag na sve to?
Zato ne verujem u ono što čitam. Tek kad vidim.
A taj što je slikan negde u Kini je samo jedan i bez ikakve beogradske oznake.
Ali ne možemo da izmišljamo stvari kako nama odgovara. Sve to stoji, jasan je cirkus i nesposobnost i bahatost. Ali to što se desilo, opravdana je svaka kritika i bes, jer su to sve stvari koje smo videli svojim očima i za koje znamo da su se dogodile. Ali ovo za autobuse, jedino što znamo je da se nisu hvalili, slikali sa autobusima. Da li neko zvanično zna da li jesu ili nisu išli u inspekciju? Da niko nije obišao fabriku u toku radova i pre početka isporuke? Ako to ne znamo, onda nije uopšte dobro da izmišljamo neke teorije, jer to onda ide nama na štetu ako se borimo protiv režima i svega pogrešnog. Taj jedan je slikan, tačno, bez oznaka, ali kolor šema potpuno odgovara beogradskoj. Ali dobro, ni tu ne znamo sa sigurnošću da je to naš autobus.
Da, prati se pošiljka i isporučilac ima informacije o lokaciji i može da se dogovori sa primaocima o vremenu i mestu dolaska. Ali nije Grčka preko puta pa da stignemo brzo. Ne znamo ni kako izgleda komunikacija između Higera i GSPa, pretpostavljam da su im rekli da bi isporuka trebalo da stigne tad i tad, GSP organizovao prevoz za taj datum, i onda je odjednom došlo do nečega što je uzrokovalo kašnjenje dok su vozači bili u putu i GSPu je to javljeno. Dakle ne znamo šta se dešava, dok neko ne kaže preciznu informaciju šta se dogodilo.
 
Grad Beograd (GSP) je platio 6 miliona evra Kinezima za isporuku i ostale zavisne troškove nabavke . Kako će oni to trasportovati nije problem GSP-a, za te pare su mogli i avionom.

Radnici GSP-a ako nekim slučajem idu po te autobuse, onda je to najverovatnije u privatnoj režiji nekog od sindikata. Sasvim je sigurno da te troškove ne snosi GSP, već Kinezi koji su plaćeni za taj posao.
 
Koliko ja znam, vozače GSPa unajmljuje neka agencija koja im plaća za to..
 
Ko god da je organizovao, diletant je u tom poslu. Jeste Pirej daleko, ali ni pribložno koliko putuje brod iz Kine i to je moglo da se iskordiniše u minut.
O ostalim delovima, tačno je, nagađamo i onda je potpuno bespredmetno bilo kakvo dalje diskutovanje dok ne stignu, ili dok ne bude kakva zvanična vest.
A ja, ponavljam, po iskustvu, ne verujem u raznorazne priče koje u ovakvim slučajevima kolaju, kao što ne verujem ni ekipi koja vodi ceo ovaj posao. Isuviše su se puta i u prevelikim razmerama pokazali i dokazali kao nesposobni. Sa druge strane, baš zbog toga, ništa nije nemoguće.
Sačekajmo autobuse!
 
Da sažmemo priču: Niko ništa ne zna,ni kad stižu ,ni kako izgledaju( sem one jedne upitne slike za koju niko nema potvrdu da je to bus za Beograd),niko nije išao u KInu na kontrolu( bar da mi znamo),gradska vlast ćuti o svemu,autobusi očigledno neće stići u obećano vreme.Da li je moguće da je najveća( uh,kako to moćno zvuči) pojedninačna nabavka autobusa u istoriji(pardon,novijoj) Beograda obavijena tolikim velom tajne. Ili je u pitanj nešto drugo....(stavite sami šta to drugo može da bude). Kad su stizali solarisi moglo je da se prati stalno šta se dešava,a i bila je i poneka slika,ovo ko da sklapaju stelt avione,toliko dobro je skriveno.Kako god se ode na sajt proizvođača,otvorise prva strana i to je to,kad se pokuša tražiti dalje šipak,ne može.Jedan od najvećih proizvođača u Kini a sajt im na nivou mesne zajednice Kukljin.Ipak bi porudžbina od 240 komada trebala da je neka vest bar na njihovom sajtu ,ako se već kod nas nešto krije( ili se ne zna šta se dešava u šta sumjnam)! Veliki vezir Iznogud baš upadljivo ćuti po ovom pitanju:)
 
Ništa čudno u gradu u kome se kocke raspadaju i posle drugog preslaganja, (ostale su još 4 strane) a autobusi neobjašnjivo lude.
Glavni motiv treba da bude dobrobit grada i njegovih građana. A kad se građani usprotive drugim motivima, budu nazvani agresivnom manjinom. Zato postoji (smatram vrlo opravdana) sumnja da će sve da bude kako je rečeno.
U pravu si za sve što kažeš i utoliko je čudniji taj cirkus sa vozikanjem vozača.
A toliko sam radoznao šta će biti, da bih rado dovezao jednog samo za troškove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663749#p663749:2ilfzz17 je napisao(la):
branik » 25 Sep 2019 12:37 pm[/url]":2ilfzz17]A taj što je slikan negde u Kini je samo jedan i bez ikakve beogradske oznake.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663762#p663762:2ilfzz17 je napisao(la):
marrecar » Sre Sep 25, 2019 12:58 pm[/url]":2ilfzz17] Taj jedan je slikan, tačno, bez oznaka, ali kolor šema potpuno odgovara beogradskoj. Ali dobro, ni tu ne znamo sa sigurnošću da je to naš autobus.


izvor: gspbeograd.net
 
Ово сиво напред би било боље да је црно или црвено...

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Oko farova je već crno, ovaj deo iznad njih je siv. Slažem se, ja bih pak u crveno, tada će čak da se slaže i sa našim Solarisima.
 
Hvala bogu da imaju novatronic displeje i prozore na zaključavanje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664200#p664200:2geiht8b je napisao(la):
marrecar » Čet Sep 26, 2019 6:56 pm[/url]":2geiht8b]Oko farova je već crno, ovaj deo iznad njih je siv. Slažem se, ja bih pak u crveno, tada će čak da se slaže i sa našim Solarisima.
Oko farova je tamno sivo , a maska sa znakom svetlo siva. Ovako sa slike deluje da je deo na kome je znak , urađen od plastike.
 
I ja sam se obradovao kad sam video Novatronic displeje, opametili se konačno.
Jedino me nervira ovaj kineski standard za dužinu prednjeg displeja, što lepo nije preko cele šoferke, kao kod Solarisa.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Mislio sam u smislu izbora, i naravno shodno svom vremenu.
Ali slažem se. Solarisi, Konektosi i MAN Japanci.
Uz određeno poštovanje prema Ik-103 i IK-201 iz prve polovine 2000ih, koji su (bili) domaći proizvod a i dalje teraju nakon dugih i teških 16 godina.

To je to što se tiče zadnjih 25 godina. IK-161 i IK-111 svrstavam u drugu eru, ne računam njih u ovoj kategoriji.
 
Vrh