Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Bonvivan":2xha6brk je napisao(la):
Da sažmemo priču: Niko ništa ne zna,ni kad stižu ,ni kako izgledaju( sem one jedne upitne slike za koju niko nema potvrdu da je to bus za Beograd),niko nije išao u KInu na kontrolu( bar da mi znamo),gradska vlast ćuti o svemu,autobusi očigledno neće stići u obećano vreme.Da li je moguće da je najveća( uh,kako to moćno zvuči) pojedninačna nabavka autobusa u istoriji(pardon,novijoj) Beograda obavijena tolikim velom tajne. Ili je u pitanj nešto drugo....(stavite sami šta to drugo može da bude). Kad su stizali solarisi moglo je da se prati stalno šta se dešava,a i bila je i poneka slika,ovo ko da sklapaju stelt avione,toliko dobro je skriveno.Kako god se ode na sajt proizvođača,otvorise prva strana i to je to,kad se pokuša tražiti dalje šipak,ne može.Jedan od najvećih proizvođača u Kini a sajt im na nivou mesne zajednice Kukljin.Ipak bi porudžbina od 240 komada trebala da je neka vest bar na njihovom sajtu ,ako se već kod nas nešto krije( ili se ne zna šta se dešava u šta sumjnam)! Veliki vezir Iznogud baš upadljivo ćuti po ovom pitanju:)
Da nisu ove kineze oteli pirati kod Somalije!?
Samo pitam.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Огласи на стаклу стајалишта на Видиковцу испред солитера које зову Дебили:



У аутобусу на линији 73 јутрос:



У аутобусу на линији 81 у Угриновачкој улици у Земуну јутрос:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XgdmvplszzE[/youtube]

У аутобусу на линији 59 данас је једно седиште било мокро јер је кроз кров капала вода на њега. Нисам то снимио због гужве.
 
Ništa čudno da ima vode u staklima na Liazu 5292

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Najbolji autobusi na ulicama Beograda u poslednjih... pa bar 25 godina.
Док по мом мишљењу, ту титулу сасвим заслужено носи Neobus Citta SLF. Поготово Аривини, некако су ми лепши него Ластини, што споља, што изнутра. Светски, а наш, ненаметљиво дизајниран, простран, утегнут, са квалитетним уградним елементима. Но добро, опет свако има своје мишљење! :wink: Ја лично никад нисам нешто готивио Соларисе, чак напротив, мало су ми ружњикави за мој укус, доста су крути и неудобни спрам нових Икара. Бар их ја доживљавам тако.
 
U pravu si, setio sam se posle i Neobusa al zaboravih da dopišem. :) Mnogo mi je krivo što je ta fabrika raskantana.
 
Neobus Citta SLF су најбоља домаћа возила. Утегнути, издржљиви, добри за све линије. Штета што се ГСП определио за IK112N и IK218N, могао је купити ове и данас би одржавао много више линија.
 
Po meni je dosta ružan bus, ali šta je, tu je. Bitno je samo da se dobro pokaže

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Колико новца толико музике не практикује само Икарбус. За мало новца Higer не може направити одлична возила.
 
Ovo kinesko čudo ima još manje luftere nego Solaris. Sledećeg leta kad crkne klima ima da se onesvestimo od vrućine.
 
Dejan011":3ajry0b6 je napisao(la):
Ovo kinesko čudo ima još manje luftere nego Solaris. Sledećeg leta kad crkne klima ima da se onesvestimo od vrućine.
Bolje nego da neke seljačine otvaraju prozore dok radi klima

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
A šta u slučaju kad klima ne bude radila,što je vrlo izvesno za par godina jer kod nas je održavanje nečega u rangu cepanja atoma,vrhunska nauka.
 
Није то наука, већ неће да раде и неће да троше паре, јер их нико не обавезује. Како радевклиме у двадесетакнгодина старим туристичким? Зато штовзнајувда без климе нема посла. И њих клима кошта, гуши возило, троши гориво, филтере... Али ипак, све уредно сервисирају.
Кад би заиста били искључивани и кажњавани и возачи и превозници кад раде без, и кад би се такви пропусти узимали у обзир код тендера и доделе линија, чак и ГСП, било би другачије.
 
@ branik
Морам да извршим једно малецко поређење (извињавам се зато што је делимично ОТ, али немам избора јер ништа друго не би било адекватно). Како је могуће да на брдовитом Балкану, у сред 21. века, у јутарњем возу Београд - Бар (додуше, црногорски су вагони, ал' нема везе) клима ради до те мере да кроз тунеле мало фали да се претвориш у пингвина, док ова наша господа у градском превозу у Београду не пали климе у бусевима под изговором да се више троши гориво? Реално, и локомотиве гутају струју када је упаљена клима, па се железничари (ни наши, ни они у ЦГ) и не жале, док овде ГСП и приватници свако мало кукају због потрошње горива. Превозници се нису адекватно спремили за услове наведене у тендеру? ДОВИЂЕЊА, ПРИЈАТНО!!! :rant:
 
Одговор на ово је у мом претходном посту на који си реаговао: нико их не обавезује.
Возила имају климе, и оне морају бити функционалне и укључене најкасније када се изда налог. Ако клима не ради, а треба, превозник и возач морају да сноси последице. То је потпуно исто као да је изашло некомплетно или неисправно возило.
Сличну илустрацију сам дао у том посту - исправност клима у туристичким аутобусима. Нема климе, нема путника и посла. Сурови закон тржишта. Са железницом је слично. У великој кризи је том брдовитом Балкану, јер се инфраструктура распада, просечна брзина пада. Морају да се отимају за сваког путника са све јачом аутобуском конкуренцијом и сеобом путника ка њима. На другој страни, струја је јефтинија, државна је, баш као и та железница па неког није брига за температуру, већ му је цажно да је задовољио форму и да ради. Што је на планини на 1500м нмв много мање врело него у Пг на 40, њега баш брига.
И за крај, нема никакве потребе за тако непријатан и непристојан завршетак поста. Сматрам да то ничим нисам изазвао. Два човека никако не могу у потпуности имати исто мишљење и став. А ако се у мишљењу не слажемо, утолико боље, јер ово је форум који служи за дискусију, и где се снага мери аргументима, а никако величином слова.
 
@ branik
Овај емотикон и завршетак поста није се ни односио на Вас, искрено се извињавам ако сам се погрешно изразио, нешто лоше срочио или превидео и тимe испао непристојан и дрзак. :wink: :( То се, пре свега, односи на власнике фирми, њихове директоре, укратко - на фотељаше. Потрудићу се да од следећи пут, у оваквим ситуацијама, наглашавам на кога се примедба тачно односи, ово стварно није било уперено против Вас, опростите... :( И мени, нажалост, каткад зна да се догоди нека омашка док пишем пост, поштено ово кажем. Пробаћу да избацим из употребе чак и та несрећна велика слова на која сам, нажалост, толико навикао када ме ароганција и ошљарење разних високих функционера у врху јавних предузећа избаци из такта, у овом конкретном случају ГСП-а, и да их заменим нечим мање упадљивим.
 
Ma iskreno ja se radujem sto cemo ih ipak videti uskoro,jer kakvi god da su,za razliku od Kosmajevih potrosenih autobusa, ipak su novi i sluzice nas
 
:wink: све ок.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664733#p664733:1xzz38au je napisao(la):
Рипањац 405 » Sub Sep 28, 2019 5:54 pm[/url]":1xzz38au]@ branik
Овај емотикон и завршетак поста није се ни односио на Вас, искрено се извињавам ако сам се погрешно изразио, нешто лоше срочио или превидео и тимe испао непристојан и дрзак. :wink: :( То се, пре свега, односи на власнике фирми, њихове директоре, укратко - на фотељаше. Потрудићу се да од следећи пут, у оваквим ситуацијама, наглашавам на кога се примедба тачно односи, ово стварно није било уперено против Вас, опростите... :( И мени, нажалост, каткад зна да се догоди нека омашка док пишем пост, поштено ово кажем. Пробаћу да избацим из употребе чак и та несрећна велика слова на која сам, нажалост, толико навикао када ме ароганција и ошљарење разних високих функционера у врху јавних предузећа избаци из такта, у овом конкретном случају ГСП-а, и да их заменим нечим мање упадљивим.
 
Што се Кинеза тиче, какве сам грдобе очекивао, још су и добро испали, лепши су ми него БМЦ... Симпатични су ми у најмању руку. Надам се ускоро и неким фоткама ентеријера!
 
Meni je Bmc dosta lepši od Higera, ali dobro svako ima svoje mišljenje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
#289 je danas radio na 700 ali zbog ukidanja linije 706E ovog vikenda mu je trasa promenjena i jedno od stajalista bilo je i na Aerodromu u Batajnici. Evo fotka od danas, ne znam da li ce se ikada ovako nesto ponoviti pa da se zabelezi :D

IkhDtxt.jpg
 
За тридесет три дана сви аутобуси имаће грејање и климу. Јапанци, Немци и Срби без климе иду на отпад, захваљујући Весићу.
 
Vrh