Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 267 95,4%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,6%

  • Ukupno glasača
    280
Данас се сретнем у 367 на 73, са једним од форумаша, ајде муке Икарбуса капирам, али брате слатки, аутобус је 6 година стар, мука звана врата то ми је продужило путовање од 10 на 25 минута... Од издувних гасова у котобањи штипа за очи, након изласка са станице једва белу мачку да сам видео, свака шипка одваљена, ољуштена, баш сам негативно згранут, о непостојању изолације у самом аутобусу је прежвакано, и мириса нафте... Бачене паре!
 
U svakom svom postu si negativno zgranut Ikarbusom, ali šta da se radi, biće bolje valjda..
 
Ja kad uđem u Ikarbus, bežim što dalje od motora, bar to mogu da uradim

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Razumem da nemaju dovoljno vožača,ali da linija saobraća do 17:55 sa taktom od 105 minuta je debilno.
 
Избегавам ИкарКРШ колико могу, једино ако касним негде улазим и бежим од мотора и хармонике.
 
Не знам ни један аутобус где је издрживо бити близу мотора

Фали Икарбусу контрола квалитета. Неко мора да је одговоран
 
SRBO":19ibe8u5 je napisao(la):
Не знам ни један аутобус где је издрживо бити близу мотора

Фали Икарбусу контрола квалитета. Неко мора да је одговоран
Solaris i liaz 5292 kada radi klima, dok u Ikarbusu je i sa klimom neozdrživo

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Распад #771 на 5А, корозија изнад прозора са десне бочне стране од предњих до средњих врата, а патос код средњих врата је толико помеканио да је само питање тренутка када ће пући. Надлежни да реагују.
#3216 на 402 зрео за фарбање, фарба је толико ољуштена да је оно туга гледати, а аутобус стар само 3 године и 9 месеци.
@ SRBO
Можда ви нисте били те среће да вам наиђе неки добро изолован, али ја знам један који је одлично изолован - #3258. М серија уопште није лош аутобус, само му је изолација проблем, али опет не баш толико изражен као код неких старијих серија.
@Gaspar18
Што се врата тиче, скоро сам писао зашто се то дешава и чиме су опремљена, али није на одмет да то поновим. Понављам, врата су опремљена уређајем против заглављивања путника, и када детектују страно тело, сама се отварају. Е сад, то што се код нас не зна где треба распоредити соло, а где зглобове, то је већ проблем друге врсте, па није ни чуда што се дешавају те ,,мушице" са вратима. Да смо мало више развили трамвајску мрежу (самим тим бисмо имали и умерено попуњене аутобусе), тај систем против заглављивања би био врло копристан јер не дозвољава возачу да крене док се врата не затворе. Било је случајева раније што код нас, што у региону, код возила која нису опремљена тим системом, да возач крене да вуче особу која се заглавила и по више десетина метара, што је знало да доведе до врло тешких повреда, па мало поразмислите и о томе... Један Миријевац је пре пар година завршио са ампутираном ногом зато што га је повукао аутобус, ево и линка ка вести:
http://www.novosti.rs/vesti/beograd...-Coveku-koga-je-vukao-autobus-amputirana-noga
 
Ja сам се скоро возио у Конекту на 27е, на први поглед ентеријер савршен, али онда сам дошао до првих врата и видео рупу на степенику.
 
Bus solaris 3153 na liniji broj 16 danas namjerno izgasio klimu jer su otvorieni prozori i upalicce grijanhe tako kaze kolegi na telefon umjesto da zakljuca prozore nervira ga sto su ih otvorili
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637274#p637274:ytgc60au je napisao(la):
SRBO » Pon Jul 08, 2019 12:44 pm[/url]":ytgc60au]Не знам ни један аутобус где је издрживо бити близу мотора
Da, s tim što neki imaju bolje izolacije, a neki zrače ko rerna.

Inače sinoć sam se vozio privatnim MAZom na 35ici. Moram da ih pohvalim (ko god da su, nisam stigao da vidim nalepnicu), klima radila samo tako. Bilo ko u hladnjači. :mrgreen:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637300#p637300:atd15yyy je napisao(la):
SRBO » 08 Jul 2019 01:50 pm[/url]":atd15yyy]Тако и треба. Изотварају прозоре па се чуде што је вруће. Сплачине
Vozačima treba minut da se prošetaju kroz autobus i zatvore sve prozore dok su na okretnici. Pa makar i kasnili, ništa posebno ne gube. Zatvore lepo prozore i zaključaju ih, pogotovo što Solarisi imaju tu mogućnost. Ako ne mogu, onda šta ima da filozofira i da isključuje klimu.
 
Возач и ако касни по Закону о радном времену возача мора да има паузу 5 минута и мора да је користи иначе казна 35 или 40 сома.
 
Pazi, IK nema to, i na primer dodjemo u situaciju da klima radi u nekom busu i ja logicno zatvorim prozor, i onda na sledecoj stanici udje neko i pootvara sve prozore, iako klima radi. To mi nikad nece biti jasno. I jos ljudima kazes da su zatvoreni jer klima radi, ali ne, on svoju glavu nabije u prozor i misli da je tako najbolje. I posle pitanje sto IK ne moze da rashladi ili tako nesto... U 899 klima radi super, samo da su prozori zatvoreni, iako je to Zemun i iako je to IK-218M prve serije.
 
vya36pH.jpg

5bc3dTy.jpg

YIdMjTM.jpg

Ovako se slikaju BMC-ovi - slikate jednu bez menjanja exposure-a, a drugu slikate sa najvećim mogućim exposurom jer se se sa većim exposurom prilagođava shutter speed na taj display. Poslednja slika je montaža pošto me je zanimalo kako bi izgledao u toj boji.
 
Uspeo sam i ja, samo nisam ih kacio, nisu mi se svidele.. Ali nece svaki put lepo nazalost..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637356#p637356:2ora54r2 je napisao(la):
MidnightParkour » Pon Jul 08, 2019 4:39 pm[/url]":2ora54r2]Poslednja slika je montaža pošto me je zanimalo kako bi izgledao u toj boji.
Vauuu, najs! :sesir: Ako mogu da pitam, koliko vremena ti je trebalo da napraviš tu montažu? Pitam jer već neko vreme drndan sebe da uzmem i naučim Photoshop i još par drugih programa al nikako da se nateram. :mrgreen: Pa me u međuvremenu zanima primera radi, koliko nekome s iskustvom u tome treba da uradi ovako nešto?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637336#p637336:3eo4pgul je napisao(la):
busspoter » Mon Jul 08, 2019 2:29 pm[/url]":3eo4pgul]Pazi, IK nema to, i na primer dodjemo u situaciju da klima radi u nekom busu i ja logicno zatvorim prozor, i onda na sledecoj stanici udje neko i pootvara sve prozore, iako klima radi. To mi nikad nece biti jasno. I jos ljudima kazes da su zatvoreni jer klima radi, ali ne, on svoju glavu nabije u prozor i misli da je tako najbolje...

:mrgreen:
 
:mrgreen:

To s otvaranjem prozora je večiti problem ovde jer ljudima ne dopire u lobanje da to što su se, primera radi, juče vozili praznom 65icom koja je bila kao hladnjača u 21h... ne znači da mogu da očekuju da će danas u 16h puna 16ica da bude podjednako hladna. Prosto nemoguće je. Ali avaj, ne može se ljudima to objasniti...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637365#p637365:2nljxtq7 je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pon Jul 08, 2019 3:13 pm[/url]":2nljxtq7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=637356#p637356:2nljxtq7 je napisao(la):
MidnightParkour » Pon Jul 08, 2019 4:39 pm[/url]":2nljxtq7]Poslednja slika je montaža pošto me je zanimalo kako bi izgledao u toj boji.
Vauuu, najs! :sesir: Ako mogu da pitam, koliko vremena ti je trebalo da napraviš tu montažu? Pitam jer već neko vreme drndan sebe da uzmem i naučim Photoshop i još par drugih programa al nikako da se nateram. :mrgreen: Pa me u međuvremenu zanima primera radi, koliko nekome s iskustvom u tome treba da uradi ovako nešto?
Uradio sam to u besplatnom programu Paint.net sa Lasso Select alatkom i u tom selectovanom regionu promenio Hue/Saturation. Gledaj tutorijale kao i svako. Ako na netu nemaš toliko objašnjenja o tome kako usavršiti nešto, onda to već i sam znaš.
 
Икарбус и климатизација? Људи, становници 604 и 605 су са БМЦовима продисали, јесте да су соло, али аутобуси који су иоле бољи од Икарбуса, не кваре се, ретко се виде прекоманде са других линија... Ти аутобуси, можда овако делују смешно, али шта се пре возило на 602, 603, 604 и 605 су премија...
 
Vrh