Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 271 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    285
Bender Rodriguez":3muivnfo je napisao(la):
Noćas pred ponoć me vozio Mutant gb 84 na 22A. Leti ko raketa. Najbolje su te vožnje pred ponoć, kad vozači žure da završe smenu. Stigneš brže nego taksijem. :D Čak je u jednom momentu pokušavao da pretekne putničke automobile koliko mu se žurilo. :mrgreen:
Препоручујем ти последње 302 и 303 из насеља ка граду :3

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Zna li neko koji autobusi su na liniji 6A? Konkretno me zanimaju gbr, i to od Solarisa i jednog Ikarbusa, čini mi se starija M serija sa plavim sedištima. Da pošaljem prijavu jer nije radila klima, a unutra nije moglo da se diše. Uleteo sam prvo u Solaris kod Vuka, ali me je toplota tako jako udarila da sam morao da izađem i sačekam sledeći polazak. Nažalost ni u njemu nije bilo ništa bolje. Ne vidim nigde da postoji red vožnje, a kod Vuka sam bio oko 14h, ako to pomaže. Polazak jedan za drugim, Solaris pa Ikarbus.
 
marrecar":1se2hmac je napisao(la):
Zna li neko koji autobusi su na liniji 6A? Konkretno me zanimaju gbr, i to od Solarisa i jednog Ikarbusa, čini mi se starija M serija sa plavim sedištima. Da pošaljem prijavu jer nije radila klima, a unutra nije moglo da se diše. Uleteo sam prvo u Solaris kod Vuka, ali me je toplota tako jako udarila da sam morao da izađem i sačekam sledeći polazak. Nažalost ni u njemu nije bilo ništa bolje. Ne vidim nigde da postoji red vožnje, a kod Vuka sam bio oko 14h, ako to pomaže. Polazak jedan za drugim, Solaris pa Ikarbus.
Jao ne mogu da se setim, bio je Zemunov M, valjda 369,tako nešto i Solaris 3012

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Napravio sam neku mini-reportažu pa da podelim sa vama.
Potez 100 - Linije od kojih je Bog digao ruke.
Sve češće na forumu,ali i u vestima se može čuti sve najgore o potezu 300 i 400,a potez 100 niko ne spominje.Na potezu 100 saobraćaju jedanko užašna,pa i gora vozila nego na navedenim potezima.Jedino gde se može naći informacija o potezu 100 jeste lobi-info.rs
Linije saobraćaju od 25 pa sve do 50,maksimalno 80 minuta.Tu je izuzetak 101 koji ide na oko 9 minuta.Znači ako se autobus ne pojavi čekate od 50 do 100,maksimalno 160 minuta.A to izostajanje je sve češća pojava ne zbog nemara,već zbog samih vozila.
Potez 100 čine linije:
101 (Omladinski Stadion - Padinska Skela)
102 (Padinska Skela - Vrbovsko/Široka Greda/)
104 (Omladinski Stadion - Crvenka)
105 (Omladinski Stadion - Ovča/Železnička Stanica/)
105L (Ovča/Železnička Stanica/ - Borča 3)
106 (Omladinski Stadion - Kovilovo - Jabučki Rit)
107 (Padinska Skela - Dunavac)
107OS (Omladinski Stadion - Dunavac)
108 (Omladinski Stadion - Reva/Duboka Bara/)
109 (Padinska Skela - Čenta)
110 (Padinska Skela - Opovo)
202 (Omladinski Stadion - Veliko Selo)
Linija 101 je najbolja na potezu 100 i ona nije problem.Saobraćaju Solarisi i Ikarbusi,tako da je linija ok,mada je sve češća pojava izostajanje polazaka.
Na liniji 102 redovni autobus je MAN iz japanske donacije.Autobus ide na 50 minuta,pa ako propustite polazak,jer je 101 kasnila ili se nešto drugo desilo,čekate 50 minuta.A naravno ako padne sneg ništa od prevoz ili ako se kojim čudom pojavi samo sa skafanderom i rukavicama.
Na liniji 104 redovni autobus je MAN iz japanske donacije I kifla IK-103,a ponekda se provuče i MAZ BIK 203 CNG.Takt je u špicu 25,ali van 50,znači ako nema jednog busa van špica čekanje 100 minuta.Takođe tu je i ne realizacija polazak,mahom zbog vozila.Takođe linija završava saobraćanje jako rano - 23:00 radnima danima tj. 22:50 vikendom.Znači ko bi hteo da izađe ili radi do kasno,taksi ne gine.Naravno zimi vožnja sa skafanderom i rukavicama.
Linija 105 je linija koja je koliko toliko ok.Saobraćaju stariji zglobni Ikarbusi i poneki Solaris.Takt je na pola sata što bi moglo i bolje.Tu je takođe i česta ne realizacija polazaka,pa se može čekati i po sat vremena.
105L je linija koja je koliko toliko ok.Saobraćaju Manovi iz Japanske donacije,stariji zglobni ikarbusi i poneki Solaris.Takt je na pola sata što je ok .Tu je takođe i česta ne realizacija polazaka,pa se može čekati i po sat vremena.
Linija 106 - Priča slična sa 104.Kifla,Man i ponekada MAZ BIK 203 CNG.Takt je u špicu 25,ali van 50.Takođe tu je i ne realizacija polazak,mahom zbog vozila.Često zna da ne ide za Kovilo zbog lošeg puta.Na linije i jedno vreme saobraćao Mahovina autobus - U autobusu izrasla mahovina.Naravno zimi vožnja sa skafanderom i rukavicama.
https://www.lobi-info.rs/problemi-na-li ... -prestaju/
Na liniji 107 redovni autobus je MAN iz japanske donacije ili Kifla ili MAZ BIK 203 CNG.Autobus ide na 50 minuta u špicu,a 80 van,pa ako propustite polazak,jer je 101 kasnila ili se nešto drugo desilo,čekate 50 - 80 minuta.Doka ko se auobus pokvario čekate 100 - 160 minuta.A naravno ako padne sneg ništa od prevoz ili ako se kojim čudom pojavi samo sa skafanderom i rukavicama.
1070S je nikakva linija.Saobraća na neverovatnih 120 minuta.Ide ili Kifla ili ponekada Man.Saobraća samo do 21:55.Znači od provoda ništa.Linija koja bi trebalo da olakša,samo pogoršava.
Linija 108 je linija koja je koliko toliko ok.Saobraćaju zglobni Ikarbusi(Iz 2008) i Manovi iz Japanske donacije.Takt je 20-30 minuta što je ok.Realizacija je ok,nije svaki polazak realizovan,ali većina jeste.
Linija 109 i 110 su super.Realizacija polazaka je na mestu,vozni park čine Solarisi.Takt nije baš ja,ali je sasvim ok.
Linija 202 je ok.Realizacija je dobra,vozni park čine Kifle,Manovi iz Japanske donacije,sve češće i IK - 112M,a ponekada uleti i MAZ BIK 203 CNG.
Ono što je zajedničko za sve linije je:Grejanje i Hlađenje(sem u Solarisima i ponekom Ikarbusu) misaona imenica,Zimi obavezno sa Skafanderom i rukavicama,Da ni pri jednoj vožnji,ne možete a da ne sretnete :Romkinju koja doji bebu,nekog ko se svađa, nekog ko smrdi na gaće nepromenjene 3 nedelje ili na luk,nekog pijanog.
Hger autobusi kao spas?
Uskoro bi trebalo stići Higer autobusi koji će rešiti problem starih vozila,što je super.Rešiće i problem ne poštovanja reda vožnje zbog kvarova.
Sad naravno ne sporim ja da je potez 300 i 400 loš,ali je potez 100 sigurno mnogo gori.
 
Чини ми се да би било паметно део тих линија са потеза 100 где су соло возила и лош такт уступити приватницима уз појачање такта.
 
Kao neko ko redovno koristi linije poteza 300, tvrdim da je potez 100 daleko gori od poteza 300 i 400. Čini mi se da Karaburma godinama nije dobila nijedno novo solo vozilo, što se za Kosmaj ne može reći. Nadajmo se da će Higeri popraviti situaciju.
 
Solo linije poteza 100, 32E, 35L i 202 su katastrofa, ali očigledno da nemamo neke forumaše odatle koji će o tome da pričaju. Sve linije poteza 300 i 400 imaju po jedno novo vozilo, sem 405. Iz kog je razloga to tako, ne znam. Moj drugar iz Velikog sela ne zna ni šta je novi autobus. Kad im je sad došao 112N, on mi je rekao da su im poslali novi bus i bilo mi je smešno kad sam čuo da je to 112N. On se šokirao kad su im poslali tamnavin ik 103 na 202.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ja jedno-dva puta mesečno koristim potez sto pa koliko toliko mogu pomoći.Takođe i 32E.Dok 35L daj bože da vidim jedno mesečno,ali je to obično Kifla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636385#p636385:w9mcolw3 je napisao(la):
Сенке » Pet Jul 05, 2019 11:05 am[/url]":w9mcolw3]107ОС је викенд линија и тотално је безвезе, није ми јасно зашто уопште и постоји.
Zato što je redukovana 101 vikendom , a 107OS se 100% poklapapa sa njenom trasom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636402#p636402:1g5ggd6z je napisao(la):
solecar » Pet Jul 05, 2019 11:05 am[/url]":1g5ggd6z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636385#p636385:1g5ggd6z je napisao(la):
Сенке » Pet Jul 05, 2019 11:05 am[/url]":1g5ggd6z]107ОС је викенд линија и тотално је безвезе, није ми јасно зашто уопште и постоји.
Zato što je redukovana 101 vikendom , a 107OS se 100% poklapapa sa njenom trasom.
Nije 100%.Ne ide 107OS na trasi Padinska Skela - O.Stadion
-------------------------------------------------------------------------
Inače kad smo kod vozila na potezu 100 MAZ BIK 203 CNG je njima božanstvo ko npr. na 89 Connecto.
 
Не знам каква је ситуација не залазим у Банат, али колико видим на 101 и 105 и није тако лоше због Солариса и кршева од ИК 218М.
 
101 je dobra,ali na 105 često znaju da pošalju i IK-201.Takođe na 105 nema IK - 218M.
 
Mitroslav":1ju1875k je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636402#p636402:1ju1875k je napisao(la):
solecar » Pet Jul 05, 2019 11:05 am[/url]":1ju1875k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636385#p636385:1ju1875k je napisao(la):
Сенке » Pet Jul 05, 2019 11:05 am[/url]":1ju1875k]107ОС је викенд линија и тотално је безвезе, није ми јасно зашто уопште и постоји.
Zato što je redukovana 101 vikendom , a 107OS se 100% poklapapa sa njenom trasom.
Nije 100%.Ne ide 107OS na trasi Padinska Skela - O.Stadion
Nisam ni napisao da ide 107OS na relaciji Padinska Skela - O.Stadion , nego da u potpunosti prati relaciju linije 101 , bez da napominjem da od Padinske skele produžava do Dunavca trasom 107.
 
Izvini,pogrešno sam razumeo.Ali sve jedno linija 107OS izgleda kao da je neki predškolac napravio.Saobraća na 120m min.Znači ako nekome iz Dunavca treba grad,a omaši polazak ili peške ili taksi ili čekaš 120 minuta.Ali ono što mi je još gluplje je to da saobraća do 21:55 znači ako hoćeš u provod vikendom moraš peške ili taksi.Ja imam prijatelje na levoj obali i skoro sam imao situaciju da sa morao prijatelje da vozim.Dolazili su iz Niša vozom,a voz stiže u 21:36 znači nema šanse da se stigne na 107OS.
 
Pitam se zašto u vozilima ik 218 radi grejanje preko leta?? U pitanju je gb 3284 na liniji 23. Isto i u 3286 u nedelju na liniji Ada 4 radi grejanje.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Грбавци који ће прокувати због електронике и још много чега.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636439#p636439:37axc5e4 je napisao(la):
Vinča307 » Fri Jul 05, 2019 12:43 pm[/url]":37axc5e4]Pitam se zašto u vozilima ik 218 radi grejanje preko leta?? U pitanju je gb 3284 na liniji 23. Isto i u 3286 u nedelju na liniji Ada 4 radi grejanje.

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Лоша изолација, плус катастрофална завршна обрада доводи до тога! Није МАН као произвођач шасије крив, криви су нерадници Икарбуса који су навикнути на поруџбине из ГСПа, које ће бивати рекламиране, ово лето са Икарбусима на линији биће реш печено!
 
Nije tacno imas pacjenata koji upale namjerno grijanje znam dva slucaja .....
 
@ Gaspar18
Не знам за ове Икарбусе код вас, али у #3258 на 408 је 'ладовина, никаква топлота од мотора се не осећа, чак сам својевремено пипао кутију хладњака и ништа нисам осетио. А клима хлади као змија.
 
Vrh