Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Žika":1q6mrila je napisao(la):
GB 508 je izgleda završio karijeru. Bio je natovaren na kamion put Savske magistrale. Najverovatnije Železnik.
508 je završio karijeru 2016-te.
Ovaj prvi je 211
d36c21c61d9fcdd1dc9a9055adb2c499.jpg


Послато са HTC Desire 820 уз помоћ Тапатока
 
@Midnight
Buraz pa i ti si uzeo moje slike za svoj sajt, i već sam ti napisao jednom poruku koju si iskulirao.. Nije GSP jedini, kao ni ti.. Nije problem uzeti sliku ukoliko ostavis trag autora, protiv toga nemam nista. Treba ceniti i tudji trud i izdvojeno vreme.
 
GB 3331 je danas radio na 611....čini mi se ako sam dobro primetio, a vi me ispravite ako grešim da će BMC u kompletu preuzeti linije 75 i 601,koje možemo reći da su zglobne bile uvek... isto tako, primetio sam da sve velike zglobne linije iz pogona N. Beograd 56,88,pa čak i 17 i 18,već nekoliko dana u špicevima imaju solo autobuse kao ispomoć... pošto treba da stigne BMC buseva sve do GB 3359,možda će neki od tih buseva raditi i kao standardna postava odredjene zglobne linije, tu mislim pre svega na 52,77 i 85....

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
Ајде још соло на траси 85 овакав какав је, па лепо људима из Земуна који хоће што пре у Блокове, да све пребациш у 45...? 85 ако ико овде хоће соло и кратку конзерву, мора да стави барем 15 комада у сменама да ради до 22, јер превише станица које су преседачке су на траси линије, а имајте у виду да исти не уме и може покупити од Угриновачке до Старог Меркатора и Општине, на 85 треба додавати зглобове због Блока 42 догодине, а не стављати соло аутобусе... 88 се користи само ако неко хоће до Сајма и Сава Центра, две станице где је линија највише попуњена, док 85 има проблем интервал, али и то се да средити додавањем барем још једног возила у смени и сређивање инфраструктуре!
 
Au brate, da li tebe neki stav uopste moze da zadovolji... a ne bi ti smrdeo solo da ti radi novi BMC na tvojoj omiljenoj 610...jel da.. to bi se moglo istolerisati... daj vise ne zrači rodjače i gledaj šta se dešava oko tebe... frustrira te rad u Maksiju pa se onda ovde lečiš na nama... aman više.. i stanica kod Airport Citi-a, i šta sve ti tu ne bi promenio, i koji krševi rade na 610...dakle da bi ti bio jasan... pogon N. BEOGRAD je mnogo nekadasnjih solo linija izgubio takozvanom privatizacijom,ili promenom pogona,svejedno... 67,51,53,46,58,87,57,59...itd,itd...neke su bile i mešovite zglobne-solo... ovo linija sto je ostalo u pogonu Nbgd, a opsluzuju ih pretezno stari solaci, vec se uveliko menja sa BMC busevima... posto su gospoda iz Gsp-a, a ne ti ili ja, odlučili da ove nove buseve daju sve u Nbgd, moje razmisljanje potkrepio sam vidjenim na terenu, a to je da solo busevi rade i na 17,18,56,85,88...uglavnom je to špic.. i šta to tebi toliko smeta što sam pomenuo 85...na tom tvom omiljenom potezu B. Milutina Milankovića-Jurija Gagarina-Blok 45,grade se novi stanovi, zgrade... otvaraju se firme... polako.. doći će i taj potez na red... možda će dolaskom novih buseva biti prostora za još neku liniju da ide tuda.... sačekaću ponovo najavljenu privatizaciju poteza 600 i 700,pa ćemo videti da li će ti se vratiti tvoji omiljeni privatnici na 610...do tada se malo smiri i daj malo argumenata više i izadji malo iz tog poteza koji ti je bolna tačka, prodji malo po gradu, udahni malo vazduha, nije ceo svet u Blokovima i Maksiju...

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk
 
@Gaspar18 стрпи се мало, гурај се у соло бмц док не стигну нови зглобови из Икарбуса 8)

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627854#p627854:g5lak6qv je napisao(la):
busspoter » Sre Jun 05, 2019 9:24 pm[/url]":g5lak6qv]@Midnight
Buraz pa i ti si uzeo moje slike za svoj sajt, i već sam ti napisao jednom poruku koju si iskulirao.. Nije GSP jedini, kao ni ti.. Nije problem uzeti sliku ukoliko ostavis trag autora, protiv toga nemam nista. Treba ceniti i tudji trud i izdvojeno vreme.
Da, ali ja kad koristim slike dajem zasluge onima koji su napravili tu sliku jer ta slika nije moje vlasništvo. Ovo što je GSP uradio je to što je uzeo sliku od nekog i nije dao zasluge. Imaju pravo da iskoriste sliku jer je na internetu (i uploadovana je na Flickr, a ne na nekom Stock sajtu), ali nemaju pravo da tvrde da je ta slika njihova. Pevčanin mi se isto žalio kako sam iskoristio njegovu sliku i kad mi je on poslao poruke ja sam sklonio njegovu sliku sa njegovog sajta. Pošalji mi u DM ako treba da sklonim tvoje slike sa sajta.
 
запамтите једном за свагда, оног момента када слику поставите на друштвене мреже (или форуме), слика престаје да буде ваше власништво, и свако, али свако, може да је слободно преузме и даље дистрибуира. да ли ће да наведе аутора или не је на тој особи. НИЈЕ У ОБАВЕЗИ
 
Jedino ako nećeš zarađivati pare od ukradenih slika kao GSP koji verovatno prodaje taj njihov "časopis" (ako uopšte štampaju te PDF-ove) sa slikama koje su uzeli od ljudi bez njihove dozvole!
 
Juče ujutro idem auoputem pored Kosmaja prema Nišu i vidim kako kamioni odvlače dva Ik(ne znam koji model) u raspadu,verovatno za Železnik,bili su natovareni na kamione.
 
Да нису они несрећни ИК-103Ф #87 и #99, који су ремонтовани, али је #99 возио тек нешто мали, а #87 нимало?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627929#p627929:24y81idg je napisao(la):
MidnightParkour » 06 Јун 2019, 09:16[/url]":24y81idg]Jedino ako nećeš zarađivati pare od ukradenih slika kao GSP koji verovatno prodaje taj njihov "časopis" (ako uopšte štampaju te PDF-ove) sa slikama koje su uzeli od ljudi bez njihove dozvole!
Не продају часописе, штампају их али ретко кад. На ноћи музеја се могао узети један примерак часописа.
 
MidnightParkour":1e0wnorc je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627854#p627854 je napisao(la):
busspoter » Sre Jun 05, 2019 9:24 pm[/url]":1e0wnorc]@Midnight
Buraz pa i ti si uzeo moje slike za svoj sajt, i već sam ti napisao jednom poruku koju si iskulirao.. Nije GSP jedini, kao ni ti.. Nije problem uzeti sliku ukoliko ostavis trag autora, protiv toga nemam nista. Treba ceniti i tudji trud i izdvojeno vreme.
Da, ali ja kad koristim slike dajem zasluge onima koji su napravili tu sliku jer ta slika nije moje vlasništvo. Ovo što je GSP uradio je to što je uzeo sliku od nekog i nije dao zasluge. Imaju pravo da iskoriste sliku jer je na internetu (i uploadovana je na Flickr, a ne na nekom Stock sajtu), ali nemaju pravo da tvrde da je ta slika njihova. Pevčanin mi se isto žalio kako sam iskoristio njegovu sliku i kad mi je on poslao poruke ja sam sklonio njegovu sliku sa njegovog sajta. Pošalji mi u DM ako treba da sklonim tvoje slike sa sajta.

Где си ти то тачно дао заслуге како кажеш? Кад је спотер написао ово горе отишао сам на твој сајт и видео исту ту слику и нигде нисам видео своје име или ник?

JohnnyLee":1e0wnorc je napisao(la):
запамтите једном за свагда, оног момента када слику поставите на друштвене мреже (или форуме), слика престаје да буде ваше власништво, и свако, али свако, може да је слободно преузме и даље дистрибуира. да ли ће да наведе аутора или не је на тој особи. НИЈЕ У ОБАВЕЗИ

А чије власништво постаје извини молим те? Твоје? Игорево? Уопште ми није битно то што је ГСП узео фотографију, али не лупај глупости.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
добро је Шоми, одмори мало. конкретно у случају Фејсбука, постаје власништво Фејсбука. мада мислим да је генерално тако, тј. медиј постаје власништво портала на ком је објављен, докле год не постоји фамозни

Послато са Nokia 7 plus помоћу Тапатока
 
Fotka objavljena na nekom sajtu ili novinama ili tv
Bez da je autor potpisan dovodi do toga da npr rts za dve fotke koje uzeo nije potpisao pljunuo ozbiljnu lovu od nase pretplate ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628044#p628044:1er0ajn9 je napisao(la):
busspoter » Thu Jun 06, 2019 3:17 pm[/url]":1er0ajn9]Hoće ostati kod tebe? Kako ti se čini?

Stavljen je od danas a ja sam slobodan danas i sutra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628164#p628164:imkl3e9p je napisao(la):
direktor » Thu Jun 06, 2019 7:41 pm[/url]":imkl3e9p]Fotka objavljena na nekom sajtu ili novinama ili tv
Bez da je autor potpisan dovodi do toga da npr rts za dve fotke koje uzeo nije potpisao pljunuo ozbiljnu lovu od nase pretplate ...

Mogu da potvrdim iz prve ruke.
Sajt, novina ili tv nemaju pravo da uzmu vasu fotografiju sa foruma, nekog portala, pa u principu ni sa drustvenih mreza (to je malo problematicno definisano i retke su takve tuzbe) bez dozvole autora. Cak ni ako je potpisu. Ako se to desi imate puno pravo da tuzite.
Izuzetak je ako se embeduje kompletna objava. To je potpuno legalno onda. Tu jedino imate varijantu da blokirate svako embedovanje.
E sad postoji mnogo manjih sajtova koji uzimaju bez pardona i tesko da ce ikad odgovarati.
 
Vrh