Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Mozda je ovo za temu Održavanje vozila, ne znam, ali danas sam imala tu čast da se vozim u 962 na 52-ci. Jel verujete da sam izdržala samo 2 stanice i sišla. Ono je ugljenmonoksidna komora! Svi prozori su bili otvoreni, šiberi na krovu, ali nema tu pomoći. Bukvalno ne može da se diše. Unutra je i vazduh bio sive boje.
Inače, da ne pomislite da sam previše razmaženo, ja više volim te stare buseve od novih. Imaju veće prozore i više njih, i namerno sam ušla u taj umesto u neki Solaris, ali eto, loše sam se provela. Strašno je šta nas sve vozi.
 
155 ostao u kvaru poslednjeg dana maja pokušao da ga spasi 7071 ali nije uspeo.
 
Evo ga 466 danas na 307. Kakva je ovo krntija jbt. Smešno mi je da su ga stavili umesto 177 koji radi poslednje polaske na liniji. Očekujem da će se pokvariti do kraja dana.
 
963 је био највећа гасна комора. Возих се у 467 и он увлачи издувне гасове али не толико као ономад 962 и 963.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627505#p627505:2bnli2fm je napisao(la):
nervozna baba » Uto Jun 04, 2019 10:41 pm[/url]":2bnli2fm]Mozda je ovo za temu Održavanje vozila, ne znam, ali danas sam imala tu čast da se vozim u 962 na 52-ci. Jel verujete da sam izdržala samo 2 stanice i sišla. Ono je ugljenmonoksidna komora! Svi prozori su bili otvoreni, šiberi na krovu, ali nema tu pomoći. Bukvalno ne može da se diše. Unutra je i vazduh bio sive boje.
Inače, da ne pomislite da sam previše razmaženo, ja više volim te stare buseve od novih. Imaju veće prozore i više njih, i namerno sam ušla u taj umesto u neki Solaris, ali eto, loše sam se provela. Strašno je šta nas sve vozi.

isto i ja vise volim starije buseve, lepsi mi je zvuk motora, vise mesta, ne znam, vise ih gotivim, a vise puta sam se vozio u starom 31 a da je unutra zadimljeno, kad obasja sunce sa strane vidis dim unutra, vidis da je unutra zamagljeno, slaba vidljivost, ne pamtim garazne brojeve pa ne znam koji je, ako ih nije vise

neverovatno da takvi krsevi idu, mogu da razumem da nema klime, najgore sto moze da ti se desi je da se preznojis, ali ovde covek dobije rak pluca
 
Еее, ал' ништа не може да се мери са млађаним ИК-112ЛЕ на 408 у коме клима пичи све у 16! 8) Емаре (ИК-112М) су још моћније, штета што ускоро иду из Космаја! :cry: Но добро, свако има своје мишљење!
#49 је својевремено био душегупка невиђена... Возио сам се њим прошле или претпрошле године једном на 405 и ваздух је буквално био сив од дима... Сада нема тих проблема, чини ми се.
Што не дадоше Космају преостале Н серије (#501, #502, #503 чини ми се), а не ове дрље? :evil: Н серије ће сигурно возити бар још коју годину, нису џаба недавно ремонтоване.
Претпостављам да, када Карабурма добије БМЦ-е, у Космај стиже још једна пошиљка кршева у виду #758, #761... Ако је буде, надам се да ће барем дати #775 и #776.
 
Vidim da je BMC preuzeo skroz 82,72 i 76 .Jesu li svi stigli ili ih ima još na čekanju?
 
BMC je predviđen samo za Novi Beograd, koliko znam, dok će Karaburma i Kosmaj dobiti Higere. Videh A-501 juče na 202-jci, što znači da su preostali 112N poslati na Karaburmu. Te stare 103-jke što su poslali u Kosmaj, sigurno da će u rashod po dolasku Higera.
 
Tako ispada. Kod njih idu M-ovi najverovatnije, bar solaći, dok zglobne nema logike da šalju ni Karaburma, a ni Novi Beograd, što zbog manjka istih, što zbog skromnih kapaciteta SP Zemun. Kosmaj ima 30 M-ova što i nije tako mali broj vozila za Zemun, a svakako da i njima trebaju zglobna vozila. No, valjda nećemo čekati tako dugo na još 100 najavljenih zglobnih autobusa. Nadam se da su ih predvideli za ovu godinu.
 
Космај има 20 ИК112М колико ја знам, биће стварно штета ако их пребаце све у Земун. Ти аутобуси као из шале савладају свако брдо на потезу 300, за 302 и 303 душу дали.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Imaš pravo, moja greška. 30 M-ova je ukupno uzeto, od čega je deset poslato u Zemun.
 
3318 na 601...

hGE2rVK.jpg
 
Motor im je po meni najbolja stvar bez dileme. Lagano izvuku uz brdo u Vinči koje je sigurno jedno od težih u gradu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627645#p627645:2zzjooyi je napisao(la):
Kesha » Sre Jun 05, 2019 12:25 pm[/url]":2zzjooyi]BMC je predviđen samo za Novi Beograd, koliko znam, dok će Karaburma i Kosmaj dobiti Higere. Videh A-501 juče na 202-jci, što znači da su preostali 112N poslati na Karaburmu. Te stare 103-jke što su poslali u Kosmaj, sigurno da će u rashod po dolasku Higera.
A501 je beše koji model?(Znam da je A501 garažno broj)
 
Vinča307":267x44jg je napisao(la):
Motor im je po meni najbolja stvar bez dileme. Lagano izvuku uz brdo u Vinči koje je sigurno jedno od težih u gradu
Е да, скроз сам заборавио Милоша Обреновића у Винчи. Мотор је стварно пун погодак, као створен за потез 300, ја се барем нисам возио у аутобусу који лакше савладава све те успоне.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
GB 508 je izgleda završio karijeru. Bio je natovaren na kamion put Savske magistrale. Najverovatnije Železnik.
 
Ustanička 18:00
Baš nam je odličan prevoz na potezu 300
557c4745c1dec3fa31e3a2ec8a938bdb.jpg


Послато са Mi 9 SE уз помоћ Тапатока
 
Неки хаос је био код Коцке, мени је требало 15 минута од ВМЛ до Моравца. Стање полако постаје неподношљиво.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
@ Vinča307
Саосећам са вама, тако зна да буде и код нас на потезу 400, посебно на 405 када се прескочи цише од једног поласка за редом.
 
Somi303":30a4k6tz je napisao(la):
Неки хаос је био код Коцке, мени је требало 15 минута од ВМЛ до Моравца. Стање полако постаје неподношљиво.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
I onda se pola vozača isključilo na Ustaničkoj, otišli su do institutskog puta i onda se vratili nazad na Ustaničku. I ne znam kako uvek u ovo vreme sredom, bude neki haos

Послато са Mi 9 SE уз помоћ Тапатока
 
Vrh