Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Pa ne znam bas, sta ce toliko zglobova u Zemunu? Potrebniji su Novom Beogradu i Karaburmi, a u Zemun moze da dodje deo isporuke,nikako cela..
 
LE sigurno, ali M serija ne mora da znači da ce ostati posle dolaska Higera..
 
Вриснуо #3221 јутрос на Трошарини... Полазак на 407 у 10:45 са мањим закашњењем обавила Аривина Citta #П40043... Толико о томе колико је #3221 добар. :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=626985#p626985:2ii25fs2 je napisao(la):
Рипањац 405 » Pon Jun 03, 2019 11:46 am[/url]":2ii25fs2]Вриснуо #3221 јутрос на Трошарини... Полазак на 407 у 10:45 са мањим закашњењем обавила Аривина Citta #П40043... Толико о томе колико је #3221 добар. :bash:
Šta je to čudno za bus koji već ima ozbiljne probleme. I ovaj 3251 na 307 se često kvari, a za 3230 sa 311 bolje da ne govorim. Za vikend ga je menjao 3250, ali ne verujem da će tu i ostati, nego se verovatno vratio 52
 
Нажалост, ништа чудно... Уместо да врате #3229 и да макну оног једног возача који му буквално душу вади, они ћерају по своме. Брука невиђена. :rant:
 
3229 radi na 70 i ima ikein logo. Taj bus je mašina, jednom je radio šihtu na 307 i iznenadio sam se kako je bus u dobrom stanju i kako je došao tek opran, još se nije ni osušio skorz i unutra je mirisalo na neki limun.
 
3229 radi na 70 i ima ikein logo. Taj bus je mašina, jednom je radio šihtu na 307 i iznenadio sam se kako je bus u dobrom stanju i kako je došao tek opran, još se nije ni osušio skorz i unutra je mirisalo na neki limun.
Тако је то кад се бус лепо чува... 8) Стари, никад прежаљени редовњак са 407-ице, незаслужено померен прво на 44, а ево сад и на 70. Привремена ротирања возила док су још у гаранцији због пеглања километраже могу да разумем, али да се затим не врате на стари полазак... Е то већ не могу. :roll: Плус што је ионако фелеричан #3221 додатно уништен и разваљен од стране једног Кубице који је умислио да вози болид Формуле 1... :rant: Ако им буде пало на памет после мојих коментара да врате #3229 на 407 (што се највероватније неће десити), нека са њим заједно пошаљу и целу посаду која га сада вози и лепо чува! 8)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625880#p625880:1flux5y6 je napisao(la):
Aca604 » Wed May 29, 2019 7:37 pm[/url]":1flux5y6]
Najdzel":1flux5y6 je napisao(la):
Juce na 602 bmc imao problem sa vratima na centru Surcina,nisu mogla da se zatvore,valjda zbog senzora...
Iskljucivan vise puta zbog toga, i posle ikarbus ne valja...
Jeste los Ikarbus i ne valja i neka su ga ugasili, prebolece ove decije bolesti i bice to sve okej. Sve je okej dok autobus ne otvara sam vrata i toku voznje, kao sto se desava na ovim poslednjim M serijama. Pa poginuce neko ne daj boze. Da se razumemo zivim u Becmenu i zeleo bih da kazem nesto, srecan BMC svima koji slave pa i meni.

Послато са SM-A600FN уз помоћ Тапатока
Dok god se budemo videli tom filozofijom kupuj tudje, nemoj domace, daleko cemo dogurati sa ekonomskim stanjem u ovom zemlji. Nista ne fali m seriji,koliko Sam kilometara presao samo I u solo I u zglobu,eto meni se te stvari nisu desavale, one sto sam ja hteo da kazem jeste da,sve to sto se desava ikarbusu desavace se I BMC , i u to sam apsolutno siguran.
A i moje neko misljenje je da BMC nekako vise gradski Nego prigradski autobus ,zbog velikog stajaceg prostora idealan je za gradske linije.
 
A kako da kupuješ kad isporuke kasne mesecima i to za smešan broj vozila. Poslednja isporuka solo vozila je kasnila 6 meseci, što je nedopustivo, dok su Bmc busevi počeli da pristižu mnogo pre zadatog roka
 
Jer su već bili napravljeni, sa lagera su uzeti, nije isto.
 
Ali reci mi jel normalno da isporuka kasni 6 meseci? Šta potpisuješ ugovor ako ne možeš da isporučiš
 
Није нормално, но тако послују предузећа под државном (политичком) управом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627158#p627158:3d0697hu je napisao(la):
Najdzel » 03 Jun 2019 08:58 pm[/url]":3d0697hu]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625880#p625880:3d0697hu je napisao(la):
Aca604 » Wed May 29, 2019 7:37 pm[/url]":3d0697hu]
Najdzel":3d0697hu je napisao(la):
Juce na 602 bmc imao problem sa vratima na centru Surcina,nisu mogla da se zatvore,valjda zbog senzora...
Iskljucivan vise puta zbog toga, i posle ikarbus ne valja...
Jeste los Ikarbus i ne valja i neka su ga ugasili, prebolece ove decije bolesti i bice to sve okej. Sve je okej dok autobus ne otvara sam vrata i toku voznje, kao sto se desava na ovim poslednjim M serijama. Pa poginuce neko ne daj boze. Da se razumemo zivim u Becmenu i zeleo bih da kazem nesto, srecan BMC svima koji slave pa i meni.

Послато са SM-A600FN уз помоћ Тапатока
Dok god se budemo videli tom filozofijom kupuj tudje, nemoj domace, daleko cemo dogurati sa ekonomskim stanjem u ovom zemlji. Nista ne fali m seriji,koliko Sam kilometara presao samo I u solo I u zglobu,eto meni se te stvari nisu desavale, one sto sam ja hteo da kazem jeste da,sve to sto se desava ikarbusu desavace se I BMC , i u to sam apsolutno siguran.
A i moje neko misljenje je da BMC nekako vise gradski Nego prigradski autobus ,zbog velikog stajaceg prostora idealan je za gradske linije.

Ili možda ovako: izvozimo domaće po što višoj ceni uz solidan kvalitet - kupujmo tuđe sa što boljim odnosom cena-kvalitet dok ne podignemo BDP toliko da možemo sami svoj kvalitetan proizvod da priuštimo.

Kada prodaješ našem kupcu na nameštenim tenderima nemaš konkurenciju (kupuje šta može, ne šta hoće tj. da ti postavlja uslove) zbog čega stagniraš, međutim kada se nađeš među velikim igračima i uvaženim mogućim mušterijama primoran si da se maksimalno potrudiš, da daš sve od sebe.

Ta ideologija kupujmo domaće je fundamentalna greška jer ignoriše druge faktore u igri. Razmislite zašto se Ikarbus toliko zevzeči već decenijama. Zato što mu nemarni "roditelj" rasipnik (država) to i dozvoljava.

Ako domaća sirotinja kupuje domaće pa gde je tu zarada? Čime će Ikarbus da plati razvoj novih modela i sa kime da bude konkurentan? Ovo je posebno uočljivo kod malog, ograničenog i nestabilnog tržišta kao što je Srbija.

Zar nije logično da prodaješ skupo a kupuješ jeftino kako bi vremenom povećao kupovnu moć te postepeno stvorio povoljniju ekonomsku atmosferu da bi narod posle mogao nabavljati nove proizvode sve skuplje dok ne dostigne taj tvoj domaći kvalitetan izvozni proizvod?

Ima i drugog načina - Poljskog. Napraviš skup proizvod za svoje tržište pa se potrudiš što da izvoziš što da prodaš lokalno po sniženoj ceni (dotiranje države) kako bi na kraju imao i viši BDP i para u džepu za novi ciklus nabavki.

Menadžeri nula, patriote nula, nacionalisti samo takvi. Sloganom kupujmo domaće - ne strano neophodni međđunarodni poslovni partneri bivaju lako rasterani. Ako već to zaista mislite onda morate to dobro da prikrijete kako ne bi rasterali ljude.

Mislim to je kao da dođeš kod poslodavca i kažeš mu vidi kakva ti je firma najgori ste. Ima da te šutne nogom iz poslovnog objekta. Jesi ti došao kod njega da tražiš posao, da mu zvocaš i soliš pamet ili te on zvao pa misliš da možeš da se iživljavaš? Ono prvo.

Ako je Ikarbus već trećerazredan proizvod sa drugorazrednom cenom kako ćete vi uopšte da podignete BDP da bi on posle proizvodio kvalitetnije, potom vi kupovali isto kad ste zajedno gubitaši koji sami po sebi ne omogućavaju privredni rast novim nabavkama? Nema ker za šta da vas ujede narodski rečeno. Sirotinja dakle mora proizvoditi nešto skupo, skupo i prodati da bi se otisnula iz bede.

Ideologija kupujmo domaće (đubre) nema nikakvog smisla. Ako kupujemo đubre na đubretu (ili još prikladnije u đubretu) ćemo i ostati.

Šta rade Turci. Izvoze bato. Prodaju i za svoje potrebe ali izvoze. To je bitnije od onoga što prolazi na domaćem terenu (a svi znamo šta sve prolazi). Kad bi se Ikarbus tako glupirao pred svetom uništio bi ga samo jedan sudski spor.

Šta Kinezi sad rade i protiv čega se Tramp i Merkelova bore a Vučić odobrava? Izvoze jer su u škripcu. Stagniraju polako ali sigurno. Zasićeno globalno tržište dok konkurencija u vidu Indije, Latinske Amerike i Afrike polako staje na noge. Već kidišu jedni na druge, samo što se ne raskomadaju. Vodi se trgovniski rat, ovog puta globalni.

Šta još karakteriše dva pomenuta tržišta izvoznika u Srbiju? Nema monopola. Na domaćem tržištu imaju opaku konkurenciju. A Ikarbus? Ko ili šta je njegova konkurencija? Pa FAP nije, Neobus nije, Sanos nije a da li su Otokar, Temsa i društvo ili još gore M.A.N, Mercedes itd.? Ne, naravno da nisu. Konkurencija je sam sebi i konkurencija mu je ujedno i Srbija majka rođena. Ona mu ne postavlja uslove kako bi mu ujedno i pomogla a on sam sebi sužava tržište ujedno ostavivši prostor da ostatak alava rulja zaposedne.

Komunizam došo, prošo... Nema plakanja bato.

Je li, šta je čekao AV Kineze kad je mogao Ikar lepo da šljaka, dosad bi napravio više? Odgovorih samom sebi. Da, pa čekao čovek Kineze. Šta je čekao onda i Turski lager? Eto tako mislio je da će i to "braća Kinezi" pa izvisio.
 
Е па видиш експресе, није комунизам прошо како ти кажеш, јер се наш домаћи произвођач ограничава на државно предузеће, чак и Арива им окренула леђа, још сам М М Транс и то је ћао... Не може се свакојаке ћакије уваљивати превознику, а да га не тестира, не можеш му увалити све и свашта, јер тамо влада незадовољство, то купца не треба да занима, јер ако ти је наручен аутобус, и радиш без притиска, а после увалиш шкарт, то купца треба да забрине, и има право да узме паре назад, без обзира да ли су аутобуси ваљаног квалитета, јер купац је платио аутобус, па има право и да узме паре натраг, јер га не занимају унутрашњи проблеми фабрике...
 
:)
37606ad85fb42209458aeb6f96defbc6.jpg


Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока
 
Ja se začudio kako su u ponedeljak sva redovna vozila bila na liniji i u ponedeljak ujutru su isto sva redovna vozila bila na liniji. Kad ono u toku dana crkli 155,161 i 177. Ovaj 155 je izgurao čitavih 2-3 dana bez kvara
d51eaa71e2cae8664699c2576bdea2c7.jpg


Послато са Mi 9 SE уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=627235#p627235:1idmpn0d je napisao(la):
Miroslaves » Uto Jun 04, 2019 7:22 am[/url]":1idmpn0d]Takav će da vozi dok ga nego ne odalami sa te strane.

Neće, dobiće brzo crveni poklopac.
 
Vrh