Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 265 95,3%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,7%

  • Ukupno glasača
    278
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562877#p562877:3eh2rdoz je napisao(la):
becks89 » Uto Avg 28, 2018 8:32 pm[/url]":3eh2rdoz]Šta se koga tiče kako ću ja da provodim svoje slobodno vreme, koje me zakonski sleduje?
Zakon kaže da mora imati dva slobodna dana, hoću li ja tokom ta dva dana pecati, voziti bicikl, spavati ili ići da vozim kod nekoga, to je moja lična stvar.
Neće da rade jer su nikad bolji uslovi i nikad bolji ljudi nisu vodili tu firmu, ne zna se koji potez im je bolji. Teško onome ko tamo mora da radi.

Zakon zabranjuje da se profesionalno upravlja u vreme predviđeno za odmor. Svako prekoračenje vremena upravljanja donosi i velike kazne. Ono što sigurno rade je da ne ubacuju vozačku karticu ili voze vozila sa starim tahografom/ listićem.
Tu su velike kazne za vozača kao i za firmu/firme, odgovorno lice gde vozač radi.

Član 60

Novčanom kaznom u fiksnom iznosu od 10.000 dinara kazniće se za prekršaj fizičko lice:

1) ako ne dostavi, odnosno ne dostavi pravovremeno prevozniku izvod iz evidencije o radnom vremenu kod drugog ili drugih prevoznika, odnosno poslodavaca u pisanom ili elektronskom obliku, suprotno članu 4. stav 8. ovog zakona;

Član 4

Ukoliko je član posade vozila angažovan kod više prevoznika, odnosno poslodavaca ili je i sam prevoznik, radno vreme člana posade vozila predstavlja zbir svih časova rada kod svih prevoznika, odnosno poslodavaca kod kojih je angažovan.

Prevoznik, odnosno poslodavac koji je angažovao člana posade vozila iz stava 6. ovog člana, nalaže članu posade vozila u pisanom ili elektronskom obliku da mu dostavi izvod iz evidencije o radnom vremenu kod drugog ili drugih prevoznika, odnosno poslodavaca.

Član posade vozila dužan je da izvod iz evidencije iz stava 7. ovog člana dostavlja za prethodni kalendarski mesec najkasnije do sedmog u narednom mesecu, u pisanom ili elektronskom obliku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563101#p563101:j0grl8po je napisao(la):
busspoter » Sre Avg 29, 2018 2:23 pm[/url]":j0grl8po]Evo nekih fotkica od juce iz Zemuna...

Solaris Urbino 18 by busspoter, on Flickr

Ovde se lepo vidi koliko je bočna linija lepša kod Solarisa. Em što je kao kutija za cipele sam ćoškast em ima tanku liniju krova tj crnilo kao produžetak stakala ruži autobus.
 
Žika":19ixct9d je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562877#p562877 je napisao(la):
becks89 » Uto Avg 28, 2018 8:32 pm[/url]":19ixct9d]Šta se koga tiče kako ću ja da provodim svoje slobodno vreme, koje me zakonski sleduje?
Zakon kaže da mora imati dva slobodna dana, hoću li ja tokom ta dva dana pecati, voziti bicikl, spavati ili ići da vozim kod nekoga, to je moja lična stvar.
Neće da rade jer su nikad bolji uslovi i nikad bolji ljudi nisu vodili tu firmu, ne zna se koji potez im je bolji. Teško onome ko tamo mora da radi.

Zakon zabranjuje da se profesionalno upravlja u vreme predviđeno za odmor. Svako prekoračenje vremena upravljanja donosi i velike kazne. Ono što sigurno rade je da ne ubacuju vozačku karticu ili voze vozila sa starim tahografom/ listićem.
Tu su velike kazne za vozača kao i za firmu/firme, odgovorno lice gde vozač radi.

Član 60

Novčanom kaznom u fiksnom iznosu od 10.000 dinara kazniće se za prekršaj fizičko lice:

1) ako ne dostavi, odnosno ne dostavi pravovremeno prevozniku izvod iz evidencije o radnom vremenu kod drugog ili drugih prevoznika, odnosno poslodavaca u pisanom ili elektronskom obliku, suprotno članu 4. stav 8. ovog zakona;

Član 4

Ukoliko je član posade vozila angažovan kod više prevoznika, odnosno poslodavaca ili je i sam prevoznik, radno vreme člana posade vozila predstavlja zbir svih časova rada kod svih prevoznika, odnosno poslodavaca kod kojih je angažovan.

Prevoznik, odnosno poslodavac koji je angažovao člana posade vozila iz stava 6. ovog člana, nalaže članu posade vozila u pisanom ili elektronskom obliku da mu dostavi izvod iz evidencije o radnom vremenu kod drugog ili drugih prevoznika, odnosno poslodavaca.

Član posade vozila dužan je da izvod iz evidencije iz stava 7. ovog člana dostavlja za prethodni kalendarski mesec najkasnije do sedmog u narednom mesecu, u pisanom ili elektronskom obliku.

Pa hoće GSP snositi krivicu ili ja kao vozač i firma u kojoj radim?
Da su lepo plaćeni ne bi dolazili vikendom kod privatnika, da baci jednu Grčku ili da vozi ceo dan po gradu.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Svi verovatno.

Član 56

Novčanom kaznom u fiksnom iznosu od 40.000 dinara kazniće se za prekršaj pravno lice ili preduzetnik:

1) ako ne naloži članu posade vozila u pisanom ili elektronskom obliku da mu dostavi izvod iz evidencije o radnom vremenu kod drugog ili drugih prevoznika, odnosno poslodavaca, suprotno članu 4. stav 7. ovog zakona;

Ovaj što angažuje vozača zna da radi recimo u GSP-u jer ga ne prijavljuje u PIO već sklapa ugovor od delu ili ništa od toga. A definitivno svestan šta radi. Recimo GSP ako ima saznanja dužna je da traži inače snosi posledice. I ako nema saznanja opet može da snosti posledice.

Motivi ne dotiču policiju/sudiju niti treba ali ono što je bitno svaka prijava ide na tri strane/minimum- dakle fizičko lice/vozač, dalje odgovorno lice/šef i firma. I nisu male kazne, naročito ako se ponavljaju.
 
GSP i Direkcija za javni prevoz su se lepo provukli da i ove ''sezone'' ne uključuju klimu u vozilima.

Kad je bio maj nisu uključivali jer ko veli polaaaako, još je rano, tek je proleće po kalendaru.
Jun - nije dovoljno toplo, mora da bude 40 stepeni u hladu u Košutnjaku 10 dana zaredom da bi se uopšte razmatralo uključivanje.
Jul - ima dosta kiše, nema potrebe za klimom. Jes da je vreme ko u prašumi ali termometar ne prelazi 40 ' tako da nema potrebe.
Avgust - promenljivo je vreme, a i skratio se dan, ionako je ''već'' u 20h 25 stepeni, šta ima da palimo klime na dva sata dnevno...
Septembar - nema šta, septembar je već jesen, a u jesen nema vrućina, stoga nema ni potrebe za klimom...

I tako mic po mic izguraše oni još jednu godinu izvlačeći se na razne izgovore i fore. A klima uređaji koje smo mi platili im stoje za ukras i slikanje pred medijima i vlastima.

Hohštapleri!
 
То што причаш нема везе са везом, ГСП је чак оспособио климе које су уграђене за време Ђиласа, па је тако било климе и у аутобусима старим по 10 година. Арива је најгора по том питању

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Govorim na osnovu mojih iskustava, koja mogu a i ne moraju biti merodavna. Ovog leta, koristio sam linije koje pretežno opslužuje GSP. Kad god bih ušao u njihovo vozilo koje ima klima uređaj, on bi bio uključen, šta ga znam... svaki 7. put. S druge strane, nekoliko puta mi se desilo da uđem u vozila privatnika i da unutra bude toliko lepo da poželim da ne izađem.

Kažem, to jeste moje iskustvo, vezano za određene delove grada. Ali vozio sam se mnogim linijama, po raznim delovima grada i u vozilima raznih preduzeća. Tako da dajem sebi slobodu da kažem da većinski zabušavaju.

I da se ne zezamo, tako je svake godine. Prvo se čekaju jul i avgust, jer kao ''šta će vam klima u proleće, kao da su proleća topla u Beogradu...'' Onda kad dođu jul i avgust, nađe se 100 izgovora da se ne pale ili se pale polovično. Te u kvaru su, te nisu stigli da osposobe sve, te čeka se direktiva iz Direkcije koja čeka da se na Gazeli prži jaje da bi procenila da je u redu paliti ih, te ovo te ono... kad prođe avgust, bez reči se sve gasi i zaboravlja jer bože moj, septembar je, sa' će jesen, a jesen nema vrućina... i voila! Malo po malo, dan po dan, izguraju oni celu ''sezonu'' uz minimum rada klima uređaja.

I tako svake godine. Uostalom, aj baš jednom da sprovedemo anketu pa da vidimo. Eto, Beobuild i Blic urade anketu na nivou celog grada pa da vidimo šta ljudi kažu.

P.S.
Mada, ako nešto znači... da me neko pita da li bi i privatnici mogli češće da uključuju, naravno da bi moj odgovor bio - da. Nisu ni oni cvećke, jer na kraju krajeva i oni rade po nalozima DJP. E upravo ta DJP je najveći problem, jer po njima, dokle god ne mož' da praviš omlet na ogradi Gazele, nema potrebe da se uključuje klima. Što je krajnje imbecilno i bezobrazno.
 
Na liniji 31 u 90% Solarisa ne radi klima. Unutra je blago rečeno pakao. Solarise bez ispravnog klima uređaja na spoljašnjoj temperaturi preko 30 stepeni ne bi smeli pustiti u saobraćaj. To je kriminal za koji treba neko krivično da odgovara.

Pritom par puta se desilo i da na pola puta vozač naprasno upali klimu. Mada slaba vajda od toga kad si već potpuno mokar...
 
Гасе климу јер једва иду, па их клима додатно гуши. Одличан пример је #3131 који толико споро иде, да је то скандалозно. Возач мора да угаси климу да би аутобус изашао уз брдо код хотела Србија. Карабурма је своје Соларисе упропастила, Новобеоградски са 17 редовно обиђу 31 на тој деоници јер и са климом иду брже и генерално су у бољем стању.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
direktor":37xdm77n je napisao(la):
Znaci i solarise su uspjeli da raskantaju
Pa uspeli da raskantaju, ta vozila su pregazila pola miliona po oranicama Beograda, 5 godina su kod nas.

Što se paljenja klime tiče, bilo je priče, činjenica je da se iz leta leta bukvalno provlače, sa 20% vozila u kojima radi klima.

Priču o tome da nisu stigli, nisu spremili, može progutati neko ko je autobus na slici video, samo takav neki mozak koji i izjavi takvu nebulozu. Klima uređaj se ne sprema u julu za rad, klima uređaj se čisti u martu, aprilu. Tad se proverava kako radi.
Da su od marta svakog dana po 5 vozila u tri smene pripremali, do tog juna bi osposobili sva svoja vozila. Samo što ih boli uvo, niko ih ne dira, možeš kako hoćeš.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564036#p564036:3l96e9ay je napisao(la):
WLABmz » Ned Sep 02, 2018 2:03 am[/url]":3l96e9ay]Na liniji 31 u 90% Solarisa ne radi klima. Unutra je blago rečeno pakao. Solarise bez ispravnog klima uređaja na spoljašnjoj temperaturi preko 30 stepeni ne bi smeli pustiti u saobraćaj. To je kriminal za koji treba neko krivično da odgovara.

Pritom par puta se desilo i da na pola puta vozač naprasno upali klimu. Mada slaba vajda od toga kad si već potpuno mokar...

slazem se potpuno, aj kad u japancima i prastarim ikarbusima ne radi klima, pa otvoris prozor i mozes da dises, nije prijatno, al bar nije ausvic, al u ovim novim ikarbusima i solarisima koji maltene nemaju prozore je bukvalno zlocin protiv covecnosti ne upaliti klimu

@somi303 ako ne moze upali klimu, onda ne treba ni da vozi, to je kao kad bi reko panduru "a je*******iga ne mogu da palim farove, veliko je opterecenje na motor koji je nesto slab zadnjih dana, pa ne vuce uzbrdo", bukvalno je potpuno isto po znacajnosti i podjednako glup argument, zasto onda ne bi taj koji odrzava podjednako odgovarao kao neko ko na tehnickom pusti auto koji ne moze upali farove???
 
Ko bi te vozio kad bi svaki takav ostao u garaži?
Morali bi da zaposle jedno 5000 migranata da Vas na leđima nose, mada i nije loša ideja, manje gužve, ekološki, a ne treba klima.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Ja odgovorno tvrdim da u Liazima svih generacija na 45 od Unakopa i Kosave sam video da radi klima, MAZovi od Knezevica i LDMa takodje, a i Akie su bile fino rashladjene... Pljujte vi MAZ koliko hocete, ali ova poslednja serija je daleko bolja u svim parametrima od Ikarbusa... Mehanicki mozda nisu, ali izolacija, plus rad klima uredjaja je zaista vrhunska :)
 
Odgovorno si slagao.
Mora da otvaraju vrata zato što je prejaka klima.

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
Odgvorno me nauci gde se krecem, i kad se vozim i u koje doba dana... Ako treba vozi se u LDMu na 71, Knezevicu takodje na pomenutoj liniji, a i Akije su na 71 prisutne obe radnim danima. Za Unacop ti mogu potvrditi barem za stare Liaze i niskopodne, za prvu seriju MAZa iz Vulovica stoji da su uzasni! Obrati malo paznju na recnik i kako se obracas i koji nacin ;) !
 
Koji si ti faktor da prema tebi bilo šta menjam?
Prvo smo sa svih vozila, došli na određene, kad prestaneš sa iluzijama, doćemo do određenog broja vozila. Pričaj mi ti o vozilima kroz Zemun gde sam svaki dan, hoćemo da slikamo, da konačno dokažeš nešto?

Poslato sa Huawei Honor 9 uz pomoć Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564079#p564079:rrqsrpqu je napisao(la):
becks89 » Ned Sep 02, 2018 11:20 am[/url]":rrqsrpqu]
direktor":rrqsrpqu je napisao(la):
Znaci i solarise su uspjeli da raskantaju
Pa uspeli da raskantaju, ta vozila su pregazila pola miliona po oranicama Beograda, 5 godina su kod nas.

Što se paljenja klime tiče, bilo je priče, činjenica je da se iz leta leta bukvalno provlače, sa 20% vozila u kojima radi klima.

Priču o tome da nisu stigli, nisu spremili, može progutati neko ko je autobus na slici video, samo takav neki mozak koji i izjavi takvu nebulozu. Klima uređaj se ne sprema u julu za rad, klima uređaj se čisti u martu, aprilu. Tad se proverava kako radi.
Da su od marta svakog dana po 5 vozila u tri smene pripremali, do tog juna bi osposobili sva svoja vozila. Samo što ih boli uvo, niko ih ne dira, možeš kako hoćeš.
Evo, da ne bude da sam ''hejter'' i da je samo do mene...

Inače ne sećam se kad sam ja zadnji put bio u troli a da je radila klima. Naglašavam ovo ''kad sam ja bio...'', jer možda ih je i bilo kojima su radile ali ja igrom slučaja nisam naletao na njih. Ali jelte i sama ta činjenica, da se poprilično vozim njima a ne nalećem na klimatizovane, onda govori da postoji nemali broj trola kojima ne radi.

Sve u svemu, provlače se iz godine u godinu, to je više nego očigledno. Mada ne revoltira mene toliko samo GSP koliko i DJP, koja čeka da ljudi krenu da kolabiraju da bi se setili da je vreme da se uključe uređaji koji su pritom svi plaćeni našim parama. Ne znam za koj moj su ih onda uopšte i uzimali. Podseti me na xy priča sa naših fakulteta, preduzeća, laboratorija, institucija, policije, vojske, bolnica... gde se isto tako nabavi nešto novo i lepo, samo da bi bilo gurnuto u podrum/garažu jer nema ko da se iscima da ga osposobi, instalira i/ili održava. Ako se ikad i koristi, to je samo u izuzetnim prilikama, recimo kad treba da se uradi neka prezentacija ili kad dolazi neki političar u obilazak pa da se napravi slika kako je sve na nivou a u stvari se sve raspada. E tako i ovo sa klimama. Malo malo pa se GSP i DJP diče po novinama kako je, beše - 2/3 vozila opremljeno klimama. A to što 2/3 njih ne radi, to nikom ništa. :bash: Al bitno da su sve brojke na papiru u redu i da je politički sve lepo ispeglano i mirno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564118#p564118:dr3jzs8j je napisao(la):
Bender Rodriguez » Ned Sep 02, 2018 1:47 pm[/url]":dr3jzs8j]Inače ne sećam se kad sam ja zadnji put bio u troli a da je radila klima. Naglašavam ovo ''kad sam ja bio...'', jer možda ih je i bilo kojima su radile ali ja igrom slučaja nisam naletao na njih. Ali jelte i sama ta činjenica, da se poprilično vozim njima a ne nalećem na klimatizovane, onda govori da postoji nemali broj trola kojima ne radi.
Ima i trola u kojima radi klima , jer se igrom slučaja , u poslednje vreme njima baš dosta vozim (mimo 40 i 41 koje mi prolaze pored kuće) , ali to je tako slabo da se čovek prosto zapita da li to duva vetrić zbog otvorenih prozora i cuga koji se stvara ili je zbog duvaljki na klimi u čijoj je neposrednoj blizini. Čim se malo udaljiš od duvaljki , efekat klime je 0.
 
E moguće, pošto se ja vozim na ovom potezu koji ide ka Slaviji, a 28,40 i 41 se baš dugo nisam vozio, možda čak nijednom u toku ove ''sezone''. Ali u ovima što idu ka Slaviji klima ili ne radi ili radi ali toliko jadno da se ni ne oseća.

A sećam se prošlog leta, bilo je itekako prilika kad bih se vozio njima i bile bi lepo rashlađene. Mislim onoliko koliko ti njihovi uređaji dozvoljavaju, ali dovoljno da bude prijatno u vozilu. A ovog leta svuda dry cooker-i.
 
Slazem se da u trolama slabo radi klima. Mislim nije da ne radi u svima ali u vecini ne radi. Cak i kada radi klima uglavnom je neka splacina od klime daj boze ako u barem 30% trolejbusa uopste i radi klima :bash:

Mada ipak trole i nisu tako nove 7-8 godina GSP (ne)odrzavanja dobro i da rade :lol:

Solarisi su tek druga prica, ima ih u kojima radi klima ali opet 5 godina u GSPu i nije malo da je bolje odrzavanje sigurno bi duze i potrajala. Cesto kada se vozim sa 31 jedva izvuce uz Sumice, pa se cesto desava da Solaris na 17 iza prestigne ovog bez problema. Sta ces Poljaci nisu pravili Solarise sa tradicionalno velikim prozorima kao u starijim Ikarbusima jer nisu ocekivali da cemo ih raskantati i unistiti tako brzo :mrgreen:
 
nekianonimnilik":1kmbybec je napisao(la):
@somi303 ako ne moze upali klimu, onda ne treba ni da vozi, to je kao kad bi reko panduru "a jbg ne mogu da palim farove, veliko je opterecenje na motor koji je nesto slab zadnjih dana, pa ne vuce uzbrdo", bukvalno je potpuno isto po znacajnosti i podjednako glup argument, zasto onda ne bi taj koji odrzava podjednako odgovarao kao neko ko na tehnickom pusti auto koji ne moze upali farove???
Нисам рекао да је то оправдање, већ разлог. Па ја се први гушим у том 31 свакодневно. Карабурма је по одржавању буквално спала испод Космаја, сва срећа што су Солариси квалитетна возила па се 5 година неодржавања унутра скоро и не примећује. Из угла путника највећи проблем су клима и полупана преградна стакла, али механички посустају полако, скоро сваком другом на 31 код возача сија грешка на мотору, добро је да уопште и иду. Јуче ме је у 31 код хотела Србије обишао јапанац са 17, јапанац који је колико старији од тог Солариса. И опет није битно ни то што је МАН, исти такви са Карабурме се распадају колико и Солариси.


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
@Somi
I znači prvo meni kažeš kako pričam nešto što ''nema veze s vezom'', da bi se na kraju ispostavilo, što iz mog, što iz Becks-ovog, pa čak i iz tvog iskaza... da je ipak činjenica da je procenat upotrebe klima u vozilima u današnje vreme smešno i bezobrazno mali?

Reci mi sad, jel moramo uvek da prolazimo kroz ove povuci-potegni sudske rasprave da bismo se složili oko sasvim očiglednih i jasnih stvari? Pogotovu što niko ne komentariše i ne pljuje nešto tvoje ili još gore - nekog tvog... Nego preduzeće i državnu instituciju (DJP) koji su poznati po vatanju krivina, k***bolji i bezobrazluku. A koji se finansiraju upravo od para svih poreskih obveznika.

Mislim ne razumem što uvek moramo da prođemo kroz taj klin-ploča-klin-ploča-klin-ploča okolo-naokolo nije-jeste ciklus pre nego što se svi složimo oko nečega i ustanovimo da šija = vrat... ? :roll: Postade govor mržnje čak i kad neko kaže da mu je pun kufer što uredno plaća karte i 300 drugih harača (od kojih se dotira GSP) a vozi se u ekspres loncima 80% vremena... :roll:
 
Морамо да пролазимо кроз такве расправе јер се стање од погона до погона разликује као да су у питању различити превозници. Ти кажеш да ГСП не укључује клима уређаје, а ја ти кажем да су у Космају поправили климу која је уграђена у возило старо преко 10 година и свако ново возило има исправну климу. Немам ја потребу да браним ГСП као да је мој, само имам потребу да ти скренем пажњу да генерализујеш и да твој став није на месту. Ја сам реалан, ценим и не волим да ниподоштавам нечији рад. Дакле ако нешто није тако, онда није тако, да ли ћеш се ти сложити са тим није мој проблем. Навићи ћеш се временом, и поменутом Бексу је требало ;)

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Vrh