Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 271 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    285
Тачно тако, после ових година би свако другачије писање нашег директора звучало ко да то није он, ми смо већ навикли :)
 
"cone"":25ht6r9g je napisao(la):
"boyan92"":25ht6r9g je napisao(la):
Jos jedna novost , PP Banbus nije se odlucio ni za jedan od domacih prozivodjaca autobusa, vec je odlucio sam da pravi autobuse.
Kupili su pogon neke stare firme u Zelezniku , i sklapace u saradnji sa Volvom nove autobuse. Jos treba da se opreme hale i pocece proizvodnja. :D To sam danas saznao.
Volvo je u Mađarskoj zatvorio svoju fabriku Alfa Busz u kojoj su se nadograđivali, između ostalih modela, Volvo B7RLE šasije, a model se zvao Localo. Na liniji je ostalo nezavršeno četiri ova modela i prototip zglobnog niskopodnog autobusa B9S.

Nekoliko beogradskih firmi je odlučilo da otkupi ove nezavršene autobuse od Volvoa i da ih završe u Beogradu.

Ovo je jedan od četiri nezavršena autobusa Volvo B7RLE:

4b7rle1.jpg


Foto: Alfa Busz
http://autobusi.net/forum/viewtopic.php?t=8&start=210
 
@ Amm8990 Tешко нама са тим аутобусима.
 
Zao mi je putnika sto moraju bezveze da dozivljavaju stresove jer ovima iz GSP-a doslo tako da jos ne menjaju ove krseve.Pa autobus sam po sebi smrdi a ovima je to lep autobus i ubedjeni su da ce jos da traje.Najgore od svega mi je kad vidim da ne ciste ove bolje autobuse i da ih uopste ne odrzavaju. :bash: :bash: Pre neki dan neznam da li je neko gledao u vestima bilo kao da se gradjani zale da autobusi prljavi a da nisu upravu tako tvrde jer oni ciste autobuse i onda prikazu ove krseve kako ih oni ribaju sa cetkama i spolja i iz unutra .Krseve ribaju a one lepe ne ribaju pa to je uzas :notok: :notok: :bash: :bash:
 
У ГСПу се ради чишћење возила изнутра само пред објективима, респ. ТВ камерама.
 
Provali sliku ovog busa.Nazad je skroz opran.Dakle ovog meseca peru zadnje delove vozila ali ne i stranu.

Cekamo dan kada ce prati istovremeno i zadnji deo vozila i bok
 
То мора доћи нека нова екипа из Преса код овог приватника :D И ти приватници се сигурно угледају на колеге с традиционалне компаније :)
 
Приватни превозник Престо је најгори од свих. Држи дању линије 302 и 308, а истим бусевима саобраћа ноћу на 15.
Сувишно је рећи да немају кад да их перу. Свако јутро дође бус исповраћан, испишан, и са запањујућом количином смећа. Споља и по центиметар блата.
Са друге стране, никада им се ниједан бус није покварио, што значи да бар механику одржавају.
 
Престо јесте бљак највећи по ономе што сам могао прочитати на интернету. То је бахатост приватника, јер због сваке једне кинтице коју хоће да зараде возе бусеве целодневно/целоноћно и шаб их габри за чистоћу, важан им је само профит од пара из Дирекције.
 
Гар. бр. 228? Мислим да је он тај већ последњи стари Санос, који држи погон Космај. Штета што други погони нису сачували неког зглобног.
 
мислим да је 228, или је можда 239, не могу да се сетим, видео сам ГБ у ретровизору, па нисам обратио пажњу
 
сада сам се возио бусом после ко зна колико времена, и налети ми на Аутокоманди 48, ГБ237. људи, то је контејнер на точковима са мотором. после, када сам се враћао из града, прошао тај исти поред мене, и избацио путнике код Храма, изгледа да је цркао
 
Изгледа да сво ђубре бацају у Космај. Или они најбедније одржавају возила.
 
Најбедније одржавање има ипак Карабурма, то се може слободно рећи и увек добијају највише нових возила. Космај је био најгори деведесетих, сада се мало тамо ситуација побољшала ал и тако је далеко од фантастичне. Мора се подвући да Космајци држе само солаће, дакле њихов возни парк је веома шаролик, од највећих канти до Конектоса, које привилеговано држе само они.
 
Da, Mečke i Fapovi su na Kosmaju, tamo ima najmanje Ikarbusa, ali čistokrvnih, mutanta ima četrdesetak. Takođe Kosmaj nema zglobova, samo solo vozila.

RockerSVK":1bgfrs05 je napisao(la):
Није ни чудо, космајски 237 има већ 20 година.
1991. godište i to još prastari IK-102, sa motorom u sredini, uglavnom retkost, ja sam se svega jednom takvim autobusom vozio :)
 
Vucko ovo moze biti i 46 ako se nevaram u avgustu 2010 izgorio na istoj liniji :kafa:
 
Vrh