Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 279 94,9%
  • BMC

    Glasovi: 15 5,1%

  • Ukupno glasača
    294
Ok, znači nije da ti autobusi ne mogu uopšte da se prefarbaju a da garancija ostane, nego moraju da se prefarbaju u ovlašćenom servisu i na određen način, a sve to košta (više nego recimo obično prefarbavanje starih Ikarbusa), pa zato GSP to ne radi? Jesam sad dobro razumeo?
 
Apsolutno si u pravu.
Naravno da moze, samo takvo farbanje bi bilo papreno skupo.
Papreno, toliko da se ne bi svidelo poreskim obveznicima, pa ni tebi i meni.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465730#p465730:2av0wxbv je napisao(la):
Bender Rodriguez » Sub Jul 15, 2017 8:54 pm[/url]":2av0wxbv]Ok, a jel postoji u Srbiji ovlašćeni servis koji to može da uradi?

Lakša i sitnija farabanja se rade u Pančevu , krupnija i ozbiljnija oštećenja rade se u Dobanovcima.
Neko kad kaže garancija na farbu i karoseriju 12 godina onda stoji iza toga. U međuvremenu se rade kontrolni pregledi.
Da GSB može da ispuni norme i uslove to bi se sigurno radilo u radionicama GSP-a ovako radi drugo lice.

Cifra se pominjala oko 2000 evra po vozilu pa puta 199.
Donacija vlade Japana imala je uslove i ti se uslovi poštuju. Neka su se vozila nazovi krečila u IkarRusu i daleko su u boljem stanju nego li mlađa vozila iz Zemunske fabrike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465580#p465580:2zk1k3av je napisao(la):
Bender Rodriguez » Пет Јул 14, 2017 9:16 pm[/url]":2zk1k3av]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465576#p465576:2zk1k3av je napisao(la):
Miroslaves » Pet Jul 14, 2017 8:48 pm[/url]":2zk1k3av]777 je uskočio na liniju pre neki dan
A šta mu bi sa zglobnim rođakom? Kad je beše on izbačen iz upotrebe?
2015. или 2016. је расходован.
 
20170715_115836.jpg
 
Ево и слика новог 218М :) Слике су од Стефана са аутобуси.нет, надам се да му не смета да их поделим овде.

Ikarbus_ik-218_M-_GSP_Beograd-3.jpg
Ikarbus_ik-218_M-_GSP_Beograd-4.jpg
 
Били су на техничком прегледу, нису испоручени

Иначе ГСП поправио климе у старијим возилима (Н серија и Мерцедеси). Шок!

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ново, први од 30 наручених зглобних аутобуса, и као што се види по недостатку делова, није још завршен.
 
Kako tako sme u saobraćaj ? Nema zadnje tablice , prednja skrivena a što bi onda išli na tehnički pregled ako je vozilo registrovano ?
Možda tehnički prijem nekompletnog vozila ?

Vrata u startu šlogirana, to što su otvorena sigurno da klima ne radi i ko zna šta još.
To bolje da vrate odakle je došlo.
 
Mислим да након 20 задњих 112М следећих 30 треба сви да буду зглобни.
 
Sada su samo preostali ovih 30 zglobnih, nema nikakve druge kupovine vozila ove godine. Ako da bog, vise da ne gledamo ove Ikarbuse, pa da pocnemo sa onih 200 polovnjaka.
 
Evo jedan 112M izgoreo na Slaviji :) Prosao sam kolima pored njega, nisam stigao da uslikam. Nisu dugo potrajali.
 
Privatnik ili GSP? Koliko znam, nijedan GSPov ne bi trebalo da ide preko Slavije, pa pretpostavljam da je privatnik?
 
Video sam ga na momenat tako da nisam zapazio detalje ali bio je crven, mislim da je imao zuti krov (sto mi je bilo cudno, mozda odlika privatnika). Stajao je na stanici trole. Nije imao putnike naravno. Pozadi gde je goreo je bio crn, nije delovao mnogo ostecen osim toga.

Da li postoji neki drugi Ikarbusov kratki autobus koji ima istu crnu masku za farove kao 112M? Po tome sam ga (mozda pogresno) identifikovao.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=466769#p466769:2ccjda1n je napisao(la):
JohnnyLee » 21 Jul 2017 04:09 pm[/url]":2ccjda1n]ГСП држи 30 и 36 који иду преко Славије
Nisam se potpuno izrazio, GSP ne drži linije koje idu preko Slavije na kojima vozi IK112M.
Jedino ako nije M nego LE, koji bi trebalo da bude na 30.
 
Aко је жути кров, а црвени аутобус, мислим да такав Икарбус има приватник на 42 или 59.
 
Вероватно Луи Травел и њихов ИК112, већ су имали искуства са пожарима на тим возилима :D

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Vrh