Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 271 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    285
becks89":2fr88gs2 je napisao(la):
Pitanje za dareta i Solecara, koliko je vidno polje vozača na ogledalu?
Ako vozač stoji na stanici sa otvorenim vratima , duže nego što je uobičajeno , a svi putnici su već ušli i izašli , osim , recimo mene koji trčim ka vozilu , i kako se približim vozilu i dodirnem ga , vrata se zatvore , autobus krene a ja ostanem ko popišan na stanici. Da li po tebi ova situacija govori da je vidno polje vozača problem?
 
Ovde su stvari jasne, sem što je nepristojno i glupavo, ništa drugo nije pogrešno. Prva stvar, nisi na stanici, druga stvar zavisiš od njegove dobre volje. Naleteo si na budalu, kojih imaš u svakoj profesiji, što ne znači da treba generalizovati i napadati sve i svakoga u svakom momentu. Ako bi generalizovali, svi putnici su st***, jer neko baca smeće, švrlja i slično... Samo na to sam hteo da ti ukažem, sve ostalo si u pravu, pokušaj da ne generalizuješ i etiketiraš sve zbog jednog idiota.
 
Svaki put kada kažem da mi se to desilo , a iznosio sam i primere finih vozača , ti odmah kreneš da braniš vozača i staješ na njegovu stranu , a napadaš mene kako nije ovo ili ono , već nešto drugo u pitanju ... Nagradno pitanje , ko ovde generalizuje?
 
solecar":1klxx5mv je napisao(la):
Ti ne znaš kako je to kad ti zatvori vrata ispred nosa , a čeka da ti dotrčiš do vozila , ti ne znaš kako je to kada vozač popizdi zbohg običnog pitanja vezanog za to da li neki prevoz koristi neku stanicu ili ne , ti ne znaš kako je to kada vozač odvali turbo folk do daske , ti ne znaš kako je to kada se vozač ponaša ko "Jednoruki Krstivoje" iz Vrućeg vetra , ti ne znaš kako je to kada se vozač dere na tebe da se pomeriš jer mu zaklanjaš vidik , a ti nemaš gde da se mrdneš , samo zato što je on kasno bacio pogled , jer priča preko mobilnog ... , a ja sve to znam , jer se svakodnevno surećem sa time. A ti svaki put za svaku situaciju staneš na stranu vozača , i napadaš nas koji smo to napisali. E vidis tu je razlika izmedju tvog i mog stava , i zašto stojim iza onoga što sam rekao za "šoferski mentalitet". Zašto ti to treba u životu , ne znam , ali prosto je tako , ma šta god ti govorio , u suprotno me nećeš ubediti , sve dok ne pročitam da si napisao da je vozač u nekoj situaciji kriv , a ne ja ili neko drugi ko je izneo konkretan slučaj.
Ako ponovo bude prilike da se vozim Vučićevom Mečom , gledaću da uđem na srednja vrata , da vidim kakva je situacija i utisak o prednjem delu.
Ti si dečko otišao u aut.
Ne znam koliko godina imaš ali ja za svojih četrdeset nisam imao ovakvih budalaština. Nikakvih problema ni sa vozačima ni sa kontrolom.
Ne razumem ko je dužan da te čeka i zbog čega. Prosta stvar budi na vreme ili sačekaj sledeći kao sav normalan svet.
 
Nisam ja otišao u aut , nego si ti pogrešno shvatio to što sam ja rekao. Nije uopšte problem u tome što ja ili bilo ko drugi potrči za prevozom , a autobus mi pobegne , nego u situaciji kada ja potrčim za vozilom , a vozač stoji na stanici sa otvorenim vratima , duže nego što je uobičajeno , a svi putnici su već ušli i izašli , i stoji kao da čeka mene , a kako se približim vozilu i dodirnem ga , vrata se zatvore , autobus krene a ja ostanem ko popišan na stanici. Ako sam zbog ovoga otišao u aut , onda sa tvojim shvatanjem i viđenjem cele stvari nešto ne štima ...
 
Duze nego uobicajeno? Ovde imamo neki novi termin i poenta ove price je da je sadista od vozaca namerno cekao da ti dotrcis i onda pobegao. I dalje ne mogu da verujem, da si zaista uveren u to da postoje ljudi koji ispoljavaju svoje frustracije maltretirajuci ljude, tako sto ih ispaljuju.
Sam apsurd je 'cekanje duze od uobicajenog', ne postoji uobicajeno vreme stajanja u stanici, ne postoji ista situacija u saobracaju, pa tako ni u javnom prevozu, stoga ne postoji ni uobicajeno ponasanje.
Vozaci u momentu kada su se uverili da su ljudi bezbedno usli, zatvorili vrata, pustili kocnicu, podigli rucnu, daju levi migavac i gledaju u levi retrovizor, stoga i da hoce ne mogu da vas vide, druga stvar, preglednost retrovizora je ogranicena, stoga i vidno polje, a iz iskustva znam da istrcavaju iza autobusa i sa strane i cude se sto ih ne vide.
Gotovo da sam siguran da tvoj hejt ka vozacima, ide od nekog neprijatnijeg iskustva sa nekim pojedincem, koji nazalost, postoje, koji kvare imidz i stete kolegama i firmi, ali postoje i u drugim zanimanjima i to je kod nas, nekako normalno.
 
Očigledno si šoferskoj loži antipatičan.
Drugo koj đavo tražiš kod vozača, uđeš produžiš dalje i smestiš se kao sav normalan svet. Zna se ko i zašto stoji kod vozača.
 
Uglavnom na prednjim vratima stoje žene. Naguraju se tu ne može se od njih prolaziti.

Послато са B1-810 уз помоћ Тапатока
 
Žika":3hv7ixmg je napisao(la):
Očigledno si šoferskoj loži antipatičan.
Izgleda da nas ima više antipatičnih. Bitno da ti i becks niste.

Žika":3hv7ixmg je napisao(la):
Drugo koj đavo tražiš kod vozača, uđeš produžiš dalje i smestiš se kao sav normalan svet. Zna se ko i zašto stoji kod vozača.
Ako je tolika gužva da jedva mogu da uđem , zar ne misliš da je glupo da se provlačim dalje i guram ljude koji ionako nemaju gde da se sklone? I ne pričam ja o delu koji je rezervisan za vozača , već o delu koji je za putnike , a nalazi se odmah do vozačevog prostora.
Baš me zanima šta ćeš sledeće da iskopaš da ti nije jasno.
 
becks89":n5aennz9 je napisao(la):
Duze nego uobicajeno? Ovde imamo neki novi termin i poenta ove price je da je sadista od vozaca namerno cekao da ti dotrcis i onda pobegao. I dalje ne mogu da verujem, da si zaista uveren u to da postoje ljudi koji ispoljavaju svoje frustracije maltretirajuci ljude, tako sto ih ispaljuju.
Sam apsurd je 'cekanje duze od uobicajenog', ne postoji uobicajeno vreme stajanja u stanici, ne postoji ista situacija u saobracaju, pa tako ni u javnom prevozu, stoga ne postoji ni uobicajeno ponasanje.
Vozaci u momentu kada su se uverili da su ljudi bezbedno usli, zatvorili vrata, pustili kocnicu, podigli rucnu, daju levi migavac i gledaju u levi retrovizor, stoga i da hoce ne mogu da vas vide, druga stvar, preglednost retrovizora je ogranicena, stoga i vidno polje, a iz iskustva znam da istrcavaju iza autobusa i sa strane i cude se sto ih ne vide.
Gotovo da sam siguran da tvoj hejt ka vozacima, ide od nekog neprijatnijeg iskustva sa nekim pojedincem, koji nazalost, postoje, koji kvare imidz i stete kolegama i firmi, ali postoje i u drugim zanimanjima i to je kod nas, nekako normalno.
I evo opet se vraćamo na početak i "šoferski mkentalitet" koji si prisvojio odavno.
 
momci!!!!

Za zenama i autobusom se ne trci!!!

To ste do sada trebali da naucite. ;) :lol:


:!: :!: :!:
Inace, ne proverena vest od pre pola sata je da je na (oko) pancevca bio sudar u kome je ucestvovao autobs gradskog prevoza.
navodno ima i povredjenih. :!: :!: :!:
 
laki72":3bslm1wq je napisao(la):
momci!!!!

Za zenama i autobusom se ne trci!!!

To ste do sada trebali da naucite. ;) :lol:

Zaista :lol: Nema sta koga vozac da ceka. Dodjes na vreme ili ako ne mozes, cekas sledeci, nije smak sveta. Ako su otvorena vrata toliko dugo, a ti jos daleko, sta koji moj ima da trcis, vece su sanse da zatvori vrata pre nego sto stignes. Niko ti nije kriv posle. Ja sam cesto trcao za 50icom iz tramvaja na Trosarini i vise puta nisam uspeo da stignem. Bio sam ljut, al' sta sad. Par puta su me videli i sacekali i uvek sam utrcao na prednja vrata da se zahvalim. I onda sam shvatio da nema vajde od mog trcanja, em sto cu se jednom saplesti i polomiti sve zivo, em sto necu nista postici trcanjem. Sad jedino trcim ako negde kasnim ili vidim da vozilo pristize na stanicu.
 
solecar":m4mp7tdr je napisao(la):
becks89":m4mp7tdr je napisao(la):
Duze nego uobicajeno? Ovde imamo neki novi termin i poenta ove price je da je sadista od vozaca namerno cekao da ti dotrcis i onda pobegao. I dalje ne mogu da verujem, da si zaista uveren u to da postoje ljudi koji ispoljavaju svoje frustracije maltretirajuci ljude, tako sto ih ispaljuju.
Sam apsurd je 'cekanje duze od uobicajenog', ne postoji uobicajeno vreme stajanja u stanici, ne postoji ista situacija u saobracaju, pa tako ni u javnom prevozu, stoga ne postoji ni uobicajeno ponasanje.
Vozaci u momentu kada su se uverili da su ljudi bezbedno usli, zatvorili vrata, pustili kocnicu, podigli rucnu, daju levi migavac i gledaju u levi retrovizor, stoga i da hoce ne mogu da vas vide, druga stvar, preglednost retrovizora je ogranicena, stoga i vidno polje, a iz iskustva znam da istrcavaju iza autobusa i sa strane i cude se sto ih ne vide.
Gotovo da sam siguran da tvoj hejt ka vozacima, ide od nekog neprijatnijeg iskustva sa nekim pojedincem, koji nazalost, postoje, koji kvare imidz i stete kolegama i firmi, ali postoje i u drugim zanimanjima i to je kod nas, nekako normalno.
I evo opet se vraćamo na početak i "šoferski mkentalitet" koji si prisvojio odavno.
Zaista zelim da verujem da ceo tvoj hejt ka vozacima potice od toga sto ti je neki naskakao na devojku ili te fizicki maltretirao, ne zelim da poverujem da si toliko ogranicen da ne kapiras sustinu price. Doduse, nisi ogranicen, citas sta ti odgovara i pridrzavas se onoga sto je u tvoju korist. Jednostavno svako iole razumno bice neces nabediti da ti neko namerno zaje*******ava, ko si ti kao jedinka? Pa taj dnevno preveze 5000 ljudi i bas je tebe odabrao, definitivno onda imas neki problem, nisi im zanimljiv...
 
Moj hejt je prema tvom "šoferskom mentalitetu" koji si poprimio družeći se sa šoferima. Ovo nema nikakve veze sa bilo čime drugim , pa ni sa time što ima i vozača kretena , koji vole da zaje*******avaju.
 
Sto se tice tih vozaca stvarno ih ima raznih uglavnom sam stekao lepo musljenje o njima jer sam imao vise dobrih iskustva sa njima nego losih.sad skoro sam isao u kupovinu sa tatom.Tata je nosio kolica prazna da svrarimo u prodavnicu i da kupimo sve sto treba i sad nailazi Bamironov Megabus Po4274 na liniji 94 mi malo pozurili da udjemo.Vozac nam rekao ljubazno samo polako sacekacu vas.Mi smo mu se ljubazno zahvalili.Sto se tice Bamuronovih vozaca sve pohvale vozaci su uglavnom ljubazni bar kada je 94 upitanju
 
Posada iz po4170 je isto odlicna posada sve pohvale za njih
 
dare":vtkl6e17 je napisao(la):
Sto se tice tih vozaca stvarno ih ima raznih uglavnom sam stekao lepo musljenje o njima jer sam imao vise dobrih iskustva sa njima nego losih.sad skoro sam isao u kupovinu sa tatom.Tata je nosio kolica prazna da svrarimo u prodavnicu i da kupimo sve sto treba i sad nailazi Bamironov Megabus Po4274 na liniji 94 mi malo pozurili da udjemo.Vozac nam rekao ljubazno samo polako sacekacu vas.Mi smo mu se ljubazno zahvalili.Sto se tice Bamuronovih vozaca sve pohvale vozaci su uglavnom ljubazni bar kada je 94 upitanju
Upravo tako. O tome ja pričam , a pojedinci odmah počnu sa pričom kako generalizujem , samo zato što više iznosim primera loših vozača , ali jednostavno ne dešava se toliko često da je potrebno istaći neko dobro delo vozača , koje se ističe od uobičajenog , normalnog ponašanja. Svaki put kada se tako nešto pozitivno dogodilo , što treba istaći , ja sam to i uradio , pisao prevozniku čijeg vozača sam smatrao da treba posebno pohvaliti. Ako su takvi vozači dobili neki bonus ili neku drugu povlasticu , drago mi je zbog toga , isto kao što mi je drago kada nekoj seljačini oduzmu od plate ili mu uvale neku , za njega , tešku liniju ili ga na bilo koji drugi način sankcionišu.
 
becks89":x6nfmtu1 je napisao(la):
solecar":x6nfmtu1 je napisao(la):
becks89":x6nfmtu1 je napisao(la):
Duze nego uobicajeno? Ovde imamo neki novi termin i poenta ove price je da je sadista od vozaca namerno cekao da ti dotrcis i onda pobegao. I dalje ne mogu da verujem, da si zaista uveren u to da postoje ljudi koji ispoljavaju svoje frustracije maltretirajuci ljude, tako sto ih ispaljuju.
Sam apsurd je 'cekanje duze od uobicajenog', ne postoji uobicajeno vreme stajanja u stanici, ne postoji ista situacija u saobracaju, pa tako ni u javnom prevozu, stoga ne postoji ni uobicajeno ponasanje.
Vozaci u momentu kada su se uverili da su ljudi bezbedno usli, zatvorili vrata, pustili kocnicu, podigli rucnu, daju levi migavac i gledaju u levi retrovizor, stoga i da hoce ne mogu da vas vide, druga stvar, preglednost retrovizora je ogranicena, stoga i vidno polje, a iz iskustva znam da istrcavaju iza autobusa i sa strane i cude se sto ih ne vide.
Gotovo da sam siguran da tvoj hejt ka vozacima, ide od nekog neprijatnijeg iskustva sa nekim pojedincem, koji nazalost, postoje, koji kvare imidz i stete kolegama i firmi, ali postoje i u drugim zanimanjima i to je kod nas, nekako normalno.
I evo opet se vraćamo na početak i "šoferski mkentalitet" koji si prisvojio odavno.
Zaista zelim da verujem da ceo tvoj hejt ka vozacima potice od toga sto ti je neki naskakao na devojku ili te fizicki maltretirao, ne zelim da poverujem da si toliko ogranicen da ne kapiras sustinu price. Doduse, nisi ogranicen, citas sta ti odgovara i pridrzavas se onoga sto je u tvoju korist. Jednostavno svako iole razumno bice neces nabediti da ti neko namerno zaje*******ava, ko si ti kao jedinka? Pa taj dnevno preveze 5000 ljudi i bas je tebe odabrao, definitivno onda imas neki problem, nisi im zanimljiv...

Pre će da bude što mu niko ne dozvoljava da glumi dobru ribu na šipCi. Odatle toliki konflikti i bes.
Ranije su žene dobro znale kad vozači GSP primaju plate i tad kreće borba za što bolju poziciju na istoj.
Tako da na busu postoje druga treća pa i četvrta vrata. Četvrta su bila rezervisana za mangupariju u izlizanim farmerkama.
Dakle najbezbednije druga ili treća.
 
Žika":1pgrxove je napisao(la):
becks89":1pgrxove je napisao(la):
solecar":1pgrxove je napisao(la):
becks89":1pgrxove je napisao(la):
Duze nego uobicajeno? Ovde imamo neki novi termin i poenta ove price je da je sadista od vozaca namerno cekao da ti dotrcis i onda pobegao. I dalje ne mogu da verujem, da si zaista uveren u to da postoje ljudi koji ispoljavaju svoje frustracije maltretirajuci ljude, tako sto ih ispaljuju.
Sam apsurd je 'cekanje duze od uobicajenog', ne postoji uobicajeno vreme stajanja u stanici, ne postoji ista situacija u saobracaju, pa tako ni u javnom prevozu, stoga ne postoji ni uobicajeno ponasanje.
Vozaci u momentu kada su se uverili da su ljudi bezbedno usli, zatvorili vrata, pustili kocnicu, podigli rucnu, daju levi migavac i gledaju u levi retrovizor, stoga i da hoce ne mogu da vas vide, druga stvar, preglednost retrovizora je ogranicena, stoga i vidno polje, a iz iskustva znam da istrcavaju iza autobusa i sa strane i cude se sto ih ne vide.
Gotovo da sam siguran da tvoj hejt ka vozacima, ide od nekog neprijatnijeg iskustva sa nekim pojedincem, koji nazalost, postoje, koji kvare imidz i stete kolegama i firmi, ali postoje i u drugim zanimanjima i to je kod nas, nekako normalno.
I evo opet se vraćamo na početak i "šoferski mkentalitet" koji si prisvojio odavno.
Zaista zelim da verujem da ceo tvoj hejt ka vozacima potice od toga sto ti je neki naskakao na devojku ili te fizicki maltretirao, ne zelim da poverujem da si toliko ogranicen da ne kapiras sustinu price. Doduse, nisi ogranicen, citas sta ti odgovara i pridrzavas se onoga sto je u tvoju korist. Jednostavno svako iole razumno bice neces nabediti da ti neko namerno zaje*******ava, ko si ti kao jedinka? Pa taj dnevno preveze 5000 ljudi i bas je tebe odabrao, definitivno onda imas neki problem, nisi im zanimljiv...

Pre će da bude što mu niko ne dozvoljava da glumi dobru ribu na šipCi. Odatle toliki konflikti i bes.
Ranije su žene dobro znale kad vozači GSP primaju plate i tad kreće borba za što bolju poziciju na istoj.
Tako da na busu postoje druga treća pa i četvrta vrata. Četvrta su bila rezervisana za mangupariju u izlizanim farmerkama.
Dakle najbezbednije druga ili treća.
Do danas sam verovao da je becks jedan jedini i neponovljiv , ali ...
 
Hvala što veruješ u mene, znači mi to.

Kako moćno deluju i 12 godina kasnije...


 
http://i456.photobucket.com/albums/qq283/Nidza_018/Zaje*******ancije/AJDEcopy.jpg
 
Kako moćno deluju i 12 godina kasnije...

Da zaista, i pored evidentnog zapostavljanja odrzavanja nakon prestanka `nadzora` japanaca, ovi manovi ipak izgledaju `ozbiljno`.

da nisi pomenuo godiste ne bih ni bio svesan da su to vremesna vozila, narocito ako se uzmu u obzir uslovi u kojima su radili (opterecenost linija, saobracajna infrastruktura i sl.) ...


za M A N :sesir:

Nego...
sta mislite kako ce Solarisi izgledati za jos 10 godina? ;)
 
Vrh