Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Nisu svi verzirani kao mi ovde sa Beobuilda da odmah zumiraju GB kad se nešto neuobičajeno desi. Ovo je teško delo protiv bezbednosti saobraćaja. Ne možda to što je udario dete, koje je verovatno bilo nepažljivo već što je pobegao sa mesta nesreće i sad se krije. I danas je vozio sigurno. Treba odvesti na poligraf sve koji ispunjavaju uslove da budu vozači u ovom slučaju, dakle imamo liniju, zglobni bus i vreme i lokaciju. Imamo i činjenicu da su sva vozila praćena GPS'om i nadam se da se ti podaci arhiviraju. Onaj ko ima pristup tim podacima može da identifikuje vozača za dva minuta i bez GB. Čak i ako takav sistem ne postoji, jako je sužen izbor vozača.

Mene čudi što su prošla tri dana dok stvar nije dospela u javnost. Biće da taj ima jaka ledja.
 
Tu GSP odmah prvi treba da proveri sta se tacno desilo i da se utvrdi ko je u pitanju. Recimo da roditelji nisu prijavili slucaj direktno GSPu, tu je policija koja je morala da to ispita. GSP se ili pravi da ne zna nista ili policija ne radi posao kako treba. Drugo nema sta, jedna strana ozbiljno zakazuje i radi los posao (ili dobar ako stiti).
 
taj blesavi vozac je osramotio svoje casne i postene kolege koje vredno obavljaju svoje posao :evil: sram ga bilo :evil:
 
звали су полицију и дошли су, а они су били у фазону: није смртни исход, нема сведока (осим 10так путника из буса и неколико људи што је било на лицу места), тако да м немамо ту шта да тражимо
 
Ја верујем да возач није видео. Каже ова жена да је дете било на клупи кад је дошла, дакле није лежало на путу или близу пута да га возач види када је изашао из аутобуса да види. Страшно је што је дете ударено, ту нема дилеме.
 
Ne smemo pustiti da se ovo zataška. Profesionalni vozač i to autobusa da beži sa mesta nesreće i to još da izbacuje putnike, znači i kršenje radne discipline. Taj ludak će se osmeliri, opustiti i napraviće još neko sranje. Možda i sa smrtnim ishodom. Mi kao društvo previše dopuštamo, mirimo se sa dekadencijom na svim nivoima. Sa takvom naivnošću se mora prestati. Treba insistirati da se pronađe počinilac.
@ Šomi, vidim da si pisao sad. Ponavljam čovek je POBEGAO SA MESTA NESREĆE pritom je bio svestan šta se dogodilo.
 
tragac":2h5t8fd3 je napisao(la):
Ne smemo pustiti da se ovo zataška. Profesionalni vozač i to autobusa da beži sa mesta nesreće i to još da izbacuje putnike, znači i kršenje radne discipline. Taj ludak će se osmeliri, opustiti i napraviće još neko sranje. Možda i sa smrtnim ishodom. Mi kao društvo previše dopuštamo, mirimo se sa dekadencijom na svim nivoima. Sa takvom naivnošću se mora prestati. Treba insistirati da se pronađe počinilac.
@ Šomi, vidim da si pisao sad. Ponavljam čovek je POBEGAO SA MESTA NESREĆE pritom je bio svestan šta se dogodilo.
A ti znaš da je svestan šta se dogodilo? Evo, mogu da ti svedočim da se vrlo malo oseti kad prikolica mlatne kola, koja su jedno 1000 kg teža od deteta, vrlo moguće je da je klinac stajao na ivičnjaku i da ga je zakačio, niste ni svesni koliko jako može da udari prikolica, drugo dete je malo i lagano, dovoljno je samo da ga je mimoišla prikolica "na malo" pa da je od straha pao, a ne ako ga je stvarno dokačilo. Po svemu ovome, skoro da sam 100% da vozač nije znao da ga je udario, ali ako su mu stvarno rekli, ne znam šta ga je koštalo da stane i proveri, taman i da nije kriv. Ovako, problem ni iz čega... Malenom, želim što brži oporavak! :)
 
Koliko vidim čak je i Šomi toliko bio realan, ne vidim u čemu je tvoj problem?
 
Becks, objasni ti nama zašto su putnici izbačeni iz busa kad već vozač po tebi nije znao šta je uradio. Celo veče pričam o tome a ne o samoj nesreći. NJEGOVA REAKCIJA JE PROBLEM A NE UDES četvrti put...
 
Možeš da ponavljaš do sutra , i da govoriš na milion različitih načina , becks će svaki put da da odgovor kojim će na kraju doći do toga da vozačeva krivica ne postoji jer nije ni znao da je nešto uradio , a to što je izbacio putnike može da bude zato što je vozilo imalo neki kvar u datom trenutku.
 
Treba sacekati da se i druga strana oglasi i da svoje vidjenje dogadjaja, pa tek onda da se donose zakljuci. Ovaj clanak koliko vidim izbacio je Blic, a njihovi novinari znaju da cesto preuvelicavaju stvari. Sve u svemu nek malom bude dobro, to je najbitnije.
Zasto u solarisima na unutrasnjem displeju ne ispisuje vise naziv stajalista? (barem je tako na liniji 59)
 
Naziv stanice se prikazuje samo u onim vozilima u kojima je displej povezan sa BusPlusom. Nisam siguran da li je u svim Solarisima to urađeno, ali znam da se pokvarilo bar u jednom, pa su tamo vratili na staro. Treba da odrade to povezivanje u svim vozilima, da se prikazuju stanice i tačno vreme, ali izgleda da su odustali.
 
Sve što je komplikovanije od uključivanja i isključivanja kompjutera , gledaju da izbegnu. Zašto da zamaraju svoje mozgove sa teškom naukom. :)
Ima to povezano i u par trola. S vremena na vreme viđam u jednoj na liniji 41.
 
Jos jedna zanimljivost iz gsp-a, sinoc u novom ik 112le gb 3201 pokusao da se povezem na wifi, ima mrezu ali nema prenos podataka. Pre toga vozio se starim ik201 ili ik203 gb 1280 u njemu nema nalepnica za wifi ali mu wifi radi kao lud. Samo mi nije jasno nov bus nema, a stari bus ima wifi.
 
tragac":17im30oj je napisao(la):
Becks, objasni ti nama zašto su putnici izbačeni iz busa kad već vozač po tebi nije znao šta je uradio. Celo veče pričam o tome a ne o samoj nesreći. NJEGOVA REAKCIJA JE PROBLEM A NE UDES četvrti put...
Prvo, nigde ne piše da su svi putnici izbačeni, piše izbacio putnike, s' obzirom ko je sve novinar, može biti i da je otvorio da izađu, ali zbog bolje čitanosti koriste reči koje su dvosmislene. Zar stvarno misliš da sad može tebi da padne na pamet u ovom trenutku da isključiš autobus, jer ne znam šta i da niko to ne vidi, pa prvog momenta kada je skrenuo sa trase ili nije stao na sledećoj stanici, mogli su da vide ko je.
Pokušavam da objasnim svim užarenim glavama da je nemoguće osetiti tako nešto, a nije moguće ni videti na ogledalima, to je hod prikolice koji ide na procenu vozača. Žalosno je u celoj priči što je dete povređeno, pa kako god da je povređeno, a još žalosnije ako je vozač profesionalac, čuo ili nekim slučajem znao da je udario osobu, još gore u ovom slučaju dete i da nije reagovao. On nije dunđer za volanom, sa kupljenom dozvolom, profesionalac bi morao da se ponaša dosta odgovornije i da bude za primer, kao što dare reče, bez obzira na krivicu, bacio je ljagu i na svoju profesiju i na svoje kolege.
solecar":17im30oj je napisao(la):
Možeš da ponavljaš do sutra , i da govoriš na milion različitih načina , becks će svaki put da da odgovor kojim će na kraju doći do toga da vozačeva krivica ne postoji jer nije ni znao da je nešto uradio , a to što je izbacio putnike može da bude zato što je vozilo imalo neki kvar u datom trenutku.
Aj da te zamolim, da mi se skineš sa vrata i da svoje frustracije lečiš negde drugde, smaraš preterano.

biftek":17im30oj je napisao(la):
Jos jedna zanimljivost iz gsp-a, sinoc u novom ik 112le gb 3201 pokusao da se povezem na wifi, ima mrezu ali nema prenos podataka. Pre toga vozio se starim ik201 ili ik203 gb 1280 u njemu nema nalepnica za wifi ali mu wifi radi kao lud. Samo mi nije jasno nov bus nema, a stari bus ima wifi.
Novi gotovo svi imaju problem, ne znam razlog, u kantama radi extra...
 
becks89":3uioxcso je napisao(la):
Aj da te zamolim, da mi se skineš sa vrata i da svoje frustracije lečiš negde drugde, smaraš preterano.
To što ti nazivaš frustracijama je ustvari problem šoferskog mentaliteta. Iako te je neko ranije krstio "profesionalnim suvozačem" , ti si pokupio način razmišljanja vozača , što se jasno vidi u svakom tvom odgovoru. Bilo koji član foruma da iznese neku kritiku na ponašanje vozača , ti prokomentarišeš tako da ispadne da je kvar na vozilu , da vozač nije video da neko hoće da uđe u vozilo , da je kriv onaj što je pitao nešto vozača i nepotrebno ga iznervirao , da vozač nije u obavezi da zna da upravlja zglobnim vozilom ... Ovako bih mogao da nabrajam stvari do sutra , ali poenta je jasna , dođeš svaki put do toga da vozač nije kriv. E to je ono što meni smeta , i zbog čega ima da smaram preterano , kako ti kažeš. Pri tom mislim samo na komentare vezano za vozače.
 
Pa da , putnici sami izašli iz vozila jer su videli da vozač traga za fantomskim dečakom , i krenuli peške , kako ne bi zakasnili tamo gde su se uputili.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wkms-zO3iUQ[/youtube]
Пошто не могу да се начудим да ГСП заправо брани свог запослен не могу да им не поверујем у овој ванредној ситуацији.
 
Mnogo toga smrdi u ovom slucaju, prosto nije mi normalno da vozac javnog prevoza pobegne ili ode sa mesta udesa kada se lako utvrdi po gb ko je bio vozac tog dana. Prosto mislim da je blic naduvao informacije, do kojih ne znamo ni kako je dosao. Bitno samo da se objavi sto bombasticniji tekst, narod to prihvati, posle ni 1000 demantija ne moze da pomogne.
 
To sve stoji , ali isto tako kod nas ima dosta toga da se nešto slično zaista desi , a da se zataška posle , iako se digla prašina oko toga. Tako da , more bit a na ne mora da znači ....
 
U samom startu price se ne slazu oko mesta udesa, po svedocima 20 metara pre stanice, a po gsp-u verovatno na stajalistu. Vise cu verovati u ovom slucaju gsp-u jer u toj ulici autobus ne moze da vozi blizu trotoara od parkiranih automobila. Vozaci se priblizavaju trotoaru samo gde su stajalista, na svim drugim mestima beze ka sredini zbog parkiranih automobila. Znaci do udarca je moglo mozda doci jedino prilikom kretanja sa stajalista, da je smotao u levo i da je prikolica u tom trenutku krenula u desno i udarila decaka. Onda procitas izjavu svedoka koji je video kako prikolica udara decaka koji ceka da predje ulicu na pesackom. Star autobus prikolica poskocila i zakacila decaka, koliko je morala da poskoci sigurno metar dva. Po meni ta izjava ne pije vodu. Tesko ce se ovde saznati sta se stvarno desilo, samo ako je neka sigurnosna kamera zabelezila saznacemo sta je bilo. Sve ostalo se svodi na moja rec protiv tvoje.
 
како су мени родитељи објаснили, било је испред броја 82 (тј. мало после, али после стајалишта, које је између бројева 78 и 80). оно што сви овде смећу са ума (осим, колико сам приметио, трагача), нико овде не брани малог (чак ни његови родитељи), већ је проблем у возачу, који је мртав 'ладан избацио путнике и отишао даље. штавише, родитељи не туже град и ГСП зато што је ударио малог (прелазио је ван пешачког прелаза), већ управо зато што је возач отишао са места несреће
 
Vrh