Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Podrška Tragaču! Svako ima pravo da na avatar stavi šta želi, ukoliko se time ne krše pravila foruma. Muka mi je više od "moralne policije" na Beobuildu koja ide okolo po temama i sere ljudima šta treba da misle i rade u životu.

A ti Spatio, ludače jedan, možda bi mogao da pomisliš da su se mnogi sa foruma u petak uveče zabrinuli da li si dobro i da nam je laknulo kad smo videli da i dalje, živ i zdrav, piskaraš po Beobuildu.

I ne samo ti, nadam se da je i Zidar dobro, i bivši nam forumaš Cvrki, i mnogi drugi...
 
EUKALIPTUS":2r7dssml je napisao(la):
becks89":2r7dssml je napisao(la):
283 si izmislio, on ne moze da izbaci broj bez relacije.
Mala šansa je da sam pogrešio.

Na liniji 45 najmanje dve decenije nije menjan ni jedan terminus, a mislim da su i imena ista.
Stvar je u stavu. Nadležne u GSP-u mrzi da to urade, i to je problem, a stav GSP-a je da svi znaju brojeve, i da relacija nije potrebna, da je dovoljno imati broj, kao što je stav u Lasti za prigradska beogradska naselja da niko ne zna brojeve i da je relacija dovoljna a da broj nije potreban.

Do sada zaista ne mogu da se setim da sam ikada video ovakav primer u pogonu Novi Beograd osim ove 72-jke sada, kada je GSP u pitanju, kao ni u Lastri, kada je Lasta u pitanju.

A, koliko smo nedisciplinovani mentalitet od naroda, pravi primer je Lasta u Kragujevcu, gde se ujutru krpom prebriše mesto na kome je ispisan garažni broj, da bi se video od taloga prljavštine.

E, ovo su sve razlozi zbog kojih veoma imaju smisla prijave tih nekih "nebitnih" stvari, kako ti voliš da izbanalizuješ kad kažeš "prijavio ga što nije okrenuo tablu". Dok god imaju svest da postoje neke budale koje to primećuju i smeta im pa prijavljuju, do tada će koliko toliko stanje da bude u redu, ali da pustiš i samo gledaš, za par meseci bi javašluk tako uzeo maha da ne bismo mogli da prepoznamo grad.
Vidi druze, ne moze da izbaci samo broj bez linije, jer kod njega izbor linije ne moze da se potvrdi bez jednog terminusa, takav displej ima, mozda si permutovao nesto...
Ima toga svuda, u svakom pogonu imas namcore koje boli k. za bilo sta, samo da sedne i prodje 8h, ne zanima ga nista. Imas takvo i rukovodstvo i eto ti problema. Meni jesu nebitne, ali slazem se, ima nekog kome treba to i treba da se pise, ali sa druge strane iskustvo mi govori da 90% ljudi ne cita sta pise, uglavnom dok ne udju u bus, pa se onda cude otkud nije ta linija. Evo ganjaju ih ljudi i dalje zbog raznoraznih stvari, pa sta se menja? Svakodnevno me izbace iz takta zbog raznoraznih gluposti, ne moze jedinka promeniti tu nista, ovo sto prijavljujes je sporadican napad na njihov ususkani sistem, a to sto se vidi je sitnica u odnosu na ono sto se desava iza scene, odnosno u garazama i kancelarijama.
solecar":2r7dssml je napisao(la):
Becks se nekih stvari drži k'o pijan plota , i time poništava sve ono dobro što odradi , jer upravo tim "nebitnim" stvarima bode oči ovde. A malo je ljudi kao što smo mi ovde , koji maltene napamet znaju kuda ide koja linija i koji su nazivi terminusa i sl. Više puta mi se dešavalo da me ljudi pitaju gde ide neki autobus , jer su u delu grada koji ne poznaju tako dobro , a na displeju piše samo broj linije , ili još gore , na displeju piše jedno , na bočnim displejima nešto drugo , na zadnjem displeju treće , a ispod njega papir sa četvrtim brojem linije , do napred na šoferšajbi stoji zalepljena peta oznaka.
Ne radim ja nista, necu da skidam pohvale pojedinacima, nekome je mnogo veci uspeh da vozac dobije 5% zbog smera na displeju, nego da se sredi neki auto za rad. Naterati da se sredi, da budem precizniji. Svako ima svoje i ne znam zasto imas problem da prihvatis to, ti gledas da ovako resavas neki problem, ja mislim da je bolje resenje ovaj moj nacin, ali ako radimo i ti i ja pre cemo nesto promeniti u slucaju da udaramo tamo gde treba.
tragac":2r7dssml je napisao(la):
Poslednja 48 sa Pančevca po resu vožnje večeras nije išla. Pogon Kosmaj treba zatvoriti i govnjivom motkom najuriti sav šljam bez otpremnina.GB 3211 ikamerc projurio upravo kao isključen.
Pa normalno, klasican stos, to ti je kad imas listu razloga za iskljucenje, koje niko ne resava, onda mozes takve stvari da radis, samo sto neces zeznuti one kkji su neradnici, njih boli k. i dalje, a stradaju krajnji korisnici.
 
Homer Jay":2g9xtpwe je napisao(la):
A ti Spatio, ludače jedan, možda bi mogao da pomisliš da su se mnogi sa foruma u petak uveče zabrinuli da li si dobro i da nam je laknulo kad smo videli da i dalje, živ i zdrav, piskaraš po Beobuildu.

I ne samo ti, nadam se da je i Zidar dobro, i bivši nam forumaš Cvrki, i mnogi drugi...

Hvala Homere sto brines za mene, u to ime evo ti plusic! :sesir:
Nadam se da je i Jug dobro posto nisam video da je pisao na forumu od dana atentata.
Secam se i Cvrki-a ali on bas dugo vise nije aktivan na forumu tako da sa njim ne znam sta je.
 
Jedan post na temi 'autobusi' koji je totalno "of", al se nadam da ce Igor oprostiti.

@tragac
Naravno da imas pravo da drugacije razmisljas i nema potrebe da se bilo kome izvinjavas.

Moj motiv za komentar vezan za sliku na avataru se prvenstveno je upravo izbegavanje ovakvih bespotrebnih rasprava.

Naravno da svaka normalna osoba osudjuje akt terorizma pocinjen u Parizu!

Zar je to potrebno naglasavati?

Sa druge strane, uzrocnike ovakvog cina svako od nas vidi drugacije.
Tu se otvara prostor za bespotrebnu polemiku, bar na forumu koji se bavi temama kojima se bavi Beobuild.

Takodje, to sto se ne krse pravila foruma postavljanjem odredjene slike na avatar, ne znaci da je to nizno bez posledica.

Recimo postavim ja sliku M. Markovic? Ili F. Tudjmana?

Ocemo zastave?
Ok, postavim zastavu Albanije, ili Kosova???
To je moje pravo, ja mogu imati svoje motive za to, pravila foruma time ne bi bila prekrsena, ali bi kod svakog od forumasa izazivalo odredjene (uglavnom negativne) reakcije.

Ima li to ikakvu svrhu na ovakvom forumu koji se bavi nekim sasvim drugim temama?

Nadam se da sada malo bolje razumes moje motive.

Homer Jay":18m1dwus je napisao(la):
Podrška Tragaču! Svako ima pravo da na avatar stavi šta želi, ukoliko se time ne krše pravila foruma. Muka mi je više od "moralne policije" na Beobuildu koja ide okolo po temama i sere ljudima šta treba da misle i rade u životu.


O homere, homere...
Za mucninu ti preporucujem jednu "stomakliju" ! ;)

A "moralna policija" ti upucuje 'ostru opomenu zbog neadekvatne upotrebe reci "sere" ;)

Inace, zar i ti svojom 'podrskom' nisi upravo sugerisao ljudima sta treba da misle i rade? ;)
 
Laki, hvala Bogu da si shvatio postavljanje francuske zastave kao znak solidarnosti sa NARODOM a ne sa njenom vlašću ili geopolitičkim saveznicima.
To je isto kao kada bi zbog pokazivanja zastave Srbije nekome bila udeljena etiketa Vučićevog bota.
Što se tiče terorizma: sinoć mi nije došao poslednji autobusa linija je subotom nerentabilna već nekoliko godina. Niko ni prstom da mrdne. To je za mene teror, teror koji sprovode javne službe koje znaju jako dobro da naplate unapred ali uslugu isporučuju kad im se hoće.
 
Ja bih generalno uveo pravilo da se zabranjuju zastave na beobuild forumu, nebitno da li je francuska, hrvatska ili srpska, kao i stranačka obeležja. Zna se šta su zastave i gde im je mesto, ovde nije svakako, i ni jedan ni živ ni mrtav francuz, hrvat, nemac ni bilo ko nema ništa od toga što je neko istakao njihovu zastavu na forumu jedne vrlo uske tematike, koja se tiče konkretno razvoja Beograda. Svako ko stavlja bilo kakvo obeležje tog tipa (čak i Putina koji davi Medveda, kako neko reče) nikom ne čini uslugu, već to radi isključivo radi samopromocije, i kako bi drugima natrljao na nos svoj stav, a time se direktno provocira određeni sukob. Prema tome, zastave, državna, politička obeležja zabraniti na ovako uskotematskom forumu, jer tome ovde nema mesta.
 
becks89":1ovp04u8 je napisao(la):
Ne radim ja nista, necu da skidam pohvale pojedinacima, nekome je mnogo veci uspeh da vozac dobije 5% zbog smera na displeju, nego da se sredi neki auto za rad. Naterati da se sredi, da budem precizniji. Svako ima svoje i ne znam zasto imas problem da prihvatis to, ti gledas da ovako resavas neki problem, ja mislim da je bolje resenje ovaj moj nacin, ali ako radimo i ti i ja pre cemo nesto promeniti u slucaju da udaramo tamo gde treba.
Ja prijavljujem sve , od neispravnog displeja , do kvara na autobusu , i uopšte me ne interesuje da li će nekome vozaču zbog njegovog lošeg ponašanja prema putnicima ili zbog displeja da oduzmu 5 ili više % od plate , jer ja plaćam kartu , i shodno tome imam i pravo da očekujem uslugu na nekom nivou. Takođe prijavljujem i neispravno obeležena stajališta , prijavljujem stajališta koja bi trebalo da se urede ... Kad god sam u moguićnosti , svaku moguću sitnicu prijavljujem. Ja na ovaj način vidim poboljšanje usluge. Ako bilo ko iz bilo kog razlog misli da lažem za plaćanje karte , može da se nađe uživo samnom i da mu pokažem moju povlasticu , čisto da ne bude da ga "šiljim" a da sam švercer , jer sam jednom prilikom dobio takvu etiketu zato što sam prijavio da vozači ne koriste određeno stajalište , iako je uredno obeleženo , čak i kad ima putnika na stanici.
Sa druge strane , par puta sam pisao i pohvaljivao vozače , koji su za primer drugima. Malo koji vozač danas hoće da stoji dva minuta na stajalištu i čeka da se penzioner sa problematičnim zglobovima dovuče do trole , ili da se deset minuta muči da odblokira rampu za invalida koji čeka da uđe u autobus ...
 
EUKALIPTUS":3i145w7j je napisao(la):
Ja bih generalno uveo pravilo da se zabranjuju zastave na beobuild forumu, nebitno da li je francuska, hrvatska ili srpska, kao i stranačka obeležja. Zna se šta su zastave i gde im je mesto, ovde nije svakako, i ni jedan ni živ ni mrtav francuz, hrvat, nemac ni bilo ko nema ništa od toga što je neko istakao njihovu zastavu na forumu jedne vrlo uske tematike, koja se tiče konkretno razvoja Beograda. Svako ko stavlja bilo kakvo obeležje tog tipa (čak i Putina koji davi Medveda, kako neko reče) nikom ne čini uslugu, već to radi isključivo radi samopromocije, i kako bi drugima natrljao na nos svoj stav, a time se direktno provocira određeni sukob. Prema tome, zastave, državna, politička obeležja zabraniti na ovako uskotematskom forumu, jer tome ovde nema mesta.
U tom slučaju ne bi smeli da uopšte postavljamo slike autobusa , trolebusa i tramvaja , jer svaka kolor šema nekog podseća na neku stranku. Ili onaj "U" švajcarac ...
 
solecar":i0bg3f7h je napisao(la):
Ja prijavljujem sve , od neispravnog displeja , do kvara na autobusu , i uopšte me ne interesuje da li će nekome vozaču zbog njegovog lošeg ponašanja prema putnicima ili zbog displeja da oduzmu 5 ili više % od plate , jer ja plaćam kartu , i shodno tome imam i pravo da očekujem uslugu na nekom nivou. Takođe prijavljujem i neispravno obeležena stajališta , prijavljujem stajališta koja bi trebalo da se urede ... Kad god sam u moguićnosti , svaku moguću sitnicu prijavljujem. Ja na ovaj način vidim poboljšanje usluge. Ako bilo ko iz bilo kog razlog misli da lažem za plaćanje karte , može da se nađe uživo samnom i da mu pokažem moju povlasticu , čisto da ne bude da ga "šiljim" a da sam švercer , jer sam jednom prilikom dobio takvu etiketu zato što sam prijavio da vozači ne koriste određeno stajalište , iako je uredno obeleženo , čak i kad ima putnika na stanici.
Sa druge strane , par puta sam pisao i pohvaljivao vozače , koji su za primer drugima. Malo koji vozač danas hoće da stoji dva minuta na stajalištu i čeka da se penzioner sa problematičnim zglobovima dovuče do trole , ili da se deset minuta muči da odblokira rampu za invalida koji čeka da uđe u autobus ...
Vidi, to je tvoje pravo, generalno želje i moje i tvoje su iste, i ti i ja želimo bolji prevoz i bolje uslove, ti gledaš iz jednog ugla i sagledavaš stvari onako kako su ti dostupne, ja ih gledam i sa neke druge strane i vidim neke stvari koji tebi možda i nisu dostupne i verovatno zato imam neke druge stavove po pitanju realizacije. Tvoje pravo, a sa neke strane i obaveza je da sve što ti je uskraćeno prijaviš, generalno isključivanja je besmisleno prijavljivati, evo da idemo redom po vozilima, ne verujem da bi kompletno ispravnih našli jako malo. Tu dolazimo do termina "funkcionalna ispravnost" koji je relativan, a koji je dopušten jer kontrole nikakve nema. I generalno, za svaki bus možeš, kada bi išao do krajnjih granica da napišeš svakodnevno, 5-10 stavki koje nisu kako treba, počevši od neispravnih gabarita, katadioptera, pa čak i one osnovne signalizacije, farovi, štopaljke, pozicije, bez da ulaziš u vozilo bi mogao da nađeš dosta toga i generalno su u pravu, kada isključuju sve i svašta, ali tu ima dosta prostora za manipulaciju i to je problem celog sistema.
 
odlicna masina al mu fali jedno krpce i kofa vode i neki detardzent pa da se malo opere bus
 
I žrtva za taj zadatak, fali mu još puno toga, ne mogu da verujem da neko može tako da razvali autobus...
 
djakovac":3etdbz06 je napisao(la):
Neko će kazati da je besmislena, ali meni je draga linija. Ide u istoriju prvog januara.
steta :( ja je ne bi dirao jer je sjajna linija :)
 
Ja licno obozavam liniju 60.Kad god imam vremena vozikam se sa IK-107 pogotovo kada se vracam od grada na relaciji Zeleni venac-BuvljakObozavam IK-107 :)
 
tragac":3cbkuslk je napisao(la):
Laki, hvala Bogu da si shvatio postavljanje francuske zastave kao znak solidarnosti sa NARODOM a ne sa njenom vlašću ili geopolitičkim saveznicima.

И то је у реду, али не видим нити један једини разлог да се на овај начин издваја француски народ изнад толико других који такође страдају од тероризма.

Ево, прекључе је ИСИС извео терористички напад у Лебанону. Претпостављам да би било коректно да не издвајаш француске жртве од лебаноснких.

Ево, ако не знаш, ово је њихова застава па је ред да сада њу ставиш за аватар као знак једнаке солидарности и са лебанонским народом.
Lebanese-Flag.jpg
 
Ovo je zastava Libana , a ne Lebanona. Barem je u Srbiji tako. Ali ajde da se udubljujemo u dalju raspravu , vratimo se temi autobusi.
 
Mislim da bi ovde mnogo postova trebalo pobrisati. Uključujući i neke moje. Samo brisanje, jer ni nema tema gde bi se ovakva rasprava smestila.

Da se vratimo na temu. Kome da se žalim zbog lošeg stanja na liniji 48? Gde podneti žalbu ili pritužbu? Direkciji, Gradskoj upravi, GSP-u? Vredi li raditi to, ima li šanse da se tako poboljša prevoz u mom kraju?
 
Zavisi od razloga na šta se žališ, ali generalno Direkciji. Mada, njih savršeno boli uvo.
 
Kada jednom izostane polazak, makar i poslednji, to je nesrećan slučaj.

Kada se to desi dva, tri, četiri puta u nekom kratkom roku onda je toorganizacioni problem.

Kada se to dogadja REDOVNO i UVEK SE PONAVLJA to je bezobrazluk, inat, nemar, prevara, kradja, disciplinski prekršaj. Sve zajedno.

Nisam platio BUS PLUS da bih se smrzavao na stajalištu dva sata i onda morao da doplaćujem za noćni.

To se ništa ne razlikuje od onih šema kad neko proda lap top preko neproverenog sajta, uzme punu cenu, a kupcu pošalje cepanicu, jabuku (voćku) ili ne pošalje ništa. Nije bitan iznos štete. Prevara je prevara.
 
Vrh