Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Iskreno ne postoji nijedan miran nacin (za bilo sta) da se resi neki goruci problem u Srbiji. Mozes ti da se zalis i Direkciji, Gradu i GSPu, tesko da ce se situacija promeniti. Mozda nesto preko novina, ali samo ako imas neku vezu koja ce propratiti pricu, umesto da napise clanak od par redova i to je to. Meni se cini da samo radikalnim putem moze da se nesto promeni, tipa blokiranje okretnica, sto su jednom uradili na Ustanickoj, sad se ne secam tacno sta je bilo. Medjutim to je samo jednom uradjeno, a danas ima mnogo vise problema sa tim linijama. Tako da to treba raditi sve dok se nesto zasigurno ne promeni. Evo npr. kod mene na 306 u poslednje dve nedelje najmanje cetiri polazaka nije obavljeno, vise od 6 polazaka je obavljeno sa kasnjenjem duzim od 5 minuta, a cesto i 10, a par polazaka je obavljeno ranije. I to samo kad sam ja bio na okretnicama, ne smem da pomislim koliko je jos takvih slucajeva bilo. Ja sam ranije prijavljivao slicne dogadjaju, gspu i direkciji, svi se kao izvinjavaju, ali nista se nije promenilo, nego se cak pogorsalo.
 
Зато општинска инспекција не залази у Бегаљицу, једно за свагда је спаљен службени кец :D
 
tragac":3ho6lj44 je napisao(la):
Znači ništa bez mase. Banda zna da je narod razjedinjen...
Samo sto banda ne zna da ce se u jednom trenutku (ujedinjenja), akumulirani bes naroda ustremiti na njih (bandu)...
:)
 
laki72":37g4lji5 je napisao(la):
tragac":37g4lji5 je napisao(la):
Znači ništa bez mase. Banda zna da je narod razjedinjen...
Samo sto banda ne zna da ce se u jednom trenutku (ujedinjenja), akumulirani bes naroda ustremiti na njih (bandu)...
:)
Nemaju Srbi taj kapacitet, suviše smo mekog srca, a kad neko hoće da se istakne i buni obično će ga ismejavati upravo oni koji bi trebalo da ga podrže. Vi stariji ste imali marksizam u školi, učili ste o lumpenproletarijatu. Ta definicija najbolje opisuje naš narod. Hleba i igara, mada hleb nije obavezan.
 
marrecar":2nefmhjo je napisao(la):
tipa blokiranje okretnica, sto su jednom uradili na Ustanickoj, sad se ne secam tacno sta je bilo. Medjutim to je samo jednom uradjeno
Svojevremeno su Batajnicani blokirali Zeleni Venac zbog 706 (ono stvarno jeste bio idiotluk, u popodnevnom "spicu" su cekali autobus po 40 minuta), ljudi su imali puno pravo, omeli su i mene i mnoge koji koristimo linije sa terminusa da odemo kucama, ali se niko nije bunio. Epilog je bio da Grad jeste resio problem, ali je policija podnela prekrsajne prijave protiv gradjana koje su identifikovali kao "organizatore", pa sad ko hoce, moze da blokira, ali treba da bude svestan sta ga ceka, jer ce se organi reda drzati zakona "kao pijan plota" iako je drzava (grad) ta koja je primorala gradjane na samoorganizovanje.
 
tragac":16a7h7gt je napisao(la):
Nemaju Srbi taj kapacitet, suviše smo mekog srca, a kad neko hoće da se istakne i buni obično će ga ismejavati upravo oni koji bi trebalo da ga podrže. Vi stariji ste imali marksizam u školi, učili ste o lumpenproletarijatu. Ta definicija najbolje opisuje naš narod. Hleba i igara, mada hleb nije obavezan.
Zaostaješ druže. :) Ta izreka je odavno prevaziđena. Danas je u funkciji nova "Rijalitija , daljinaca i kraćeg radnog vremena , da stignemo na pregled dana i / ili izbacivanje".
 
Sve to spada u igre. Rijaliti, kladionice, tabloidi, sa sve Mesijom koji izigrava žrtvu.

Odosmo mi opet u off. Gnev naroda se gomila po serverima, ruterima i svičevima. :)
 
Ne gomila se. Mi smo šaka jada koja se trudi da imamo bolji gradski prevoz i bolji život. Kada bi recimo svaki deseti građanin digao glas , to bi već bilo kolko tolko dovoljno da se dese neke promene. Ono što sam primetio je da je mnogima lakše da kukaju nego da urade nešto konkretno za sebe. Evo recimo korisnici neke od linija sa poteza 300 kukaju kako imaju loš prevoz , kako su loše povezani sa centrom , i kako njih niko ne šljivi , kako ih smatraju građanima drugog reda , umesto da se late tastature i word-a i sastave predlog za poboljšanje prevoza , i predaju ga u DJP , kada je već Vesić pozvao građane da to učine , jer i sami vrlo dobro znaju kako to teško ide u "regularnim" okolnostima.
 
Sole ne treba mi word i predlog za poboljšanje, jer se ovde radi o nepoštovanju reda vožnje koga su sami doneli i izlepili po terminusima.

Goran Vesić pozvao gradjane da predlažu. Bolje da njemu niko ništa ne predloži, šta god je dotakao upropastio je.
 
Ja sam to samo naveo kao primer , da je većini ljudi lakše da kukaju , nego da probaju da konkretno urade nešto po pitanju svog problema , što kod tebe nije slučaj.
 
Ok, hvala, znači ipak bolje probati sa njim nego ostaviti kao podnesak u 27. marta.

Baš da isprobamo i Vesićev proces. Ne znam da li valja šminkati žalbu sa "problem datira još od vremena bivše vlasti..." Jeste govnarski, ali u ovom slučaju (48) je stvarno tako.
 
Treba biti maksimalno bezobrazan , i gladati da se tako sastavi da im se zavuče , da moraju dobrano da se razmisle šta će da stave kao razlog odbijanja.
 
solecar":145h74hl je napisao(la):
Treba biti maksimalno bezobrazan , i gladati da se tako sastavi da im se zavuče , da moraju dobrano da se razmisle šta će da stave kao razlog odbijanja.



mlad si ti sinko :grand:

Znas, ona narodna ``koga je moliti, nije ga srditi`` nije bez razloga...

O prici, problem datira jos od (neke prethodne vlasti)...
Pa i Vesic `datira od tada :lool:
 
Возимо се са чак 139 окретница
С. Б. МИЛОШЕВИЋ | 16. новембар 2015. 16:28 | Коментара: 0

Београд може да се похвали великим бројем почетних стајалишта за аутобусе, трамваје и тролејбусе. На Зеленом венцу круг прави чак 15 линија, а гужве има и у Устаничкој улици и Блоку 45

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%86%D0%B0
 
Danas je preminuo jedan vozac na liniji 72, sreca u nesreci je da je to bilo na okretnici kod Aerodroma, dok je vozilo stajalo.
 
PREMINUO ZA VOLANOM Vozač autobusa 72 umro na okretnici na aerodromu

Vozač GSP autobusa D.D. (56) na liniji 72 preminuo je danas oko 10 sati za volanom na okretnici na aerodromu "Nikola Tesla". Hrabri vozač je bio dovoljno priseban da zaustavi vozilo i pozove Hitnu pomoć tako da niko od putnika nije povređen.


Kako saznajemo, vozač je taman krenuo sa stanice, a pošto se osećao jako loše napravio je polukružno skretanje, ugasio motor i pozvao lekarsku pomoć.


U Hitnoj pomoći kažu da je pružanje pomoći vozaču preuzeo aerodromski lekar.

- Aerodromski lekar je radio reanimaciju, međutim oko 10.15 vozač je, nažalost, preminuo - kažu u Hitnoj pomoći čija je ekipa kasnije mogla da konstatuje, nažalost, samo smrt vozača.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/606788 ... -aerodromu
 
UDARIO AUTOBUSOM DETE I POBEGAO: Vozač autobusa nehumanošću šokirao putnike

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/607075 ... ao-putnike

D. Katanić | 17. 11. 2015. - 14:13h | Foto: Privatna arhiva | Komentara: 29
Autobus na liniji 25 udario je u petak oko 16.15 sati Milutina Krstovića (11) u Ulici braće Jerković u Beogradu 20 metara pre autobuske stanice, nakon čega je vozač izbacio putnike i nastavio dalje.


Milutin Krstović teško povređen, tri dana bio na Odeljenju intenzivne nege
- Putnici su vikali šoferu da stane, da je udario dete, ali je on izbacio putnike na stanici i nastavio dalje - priča svedok Ivan Tasić.


Tasić se pešice vraćao sa posla. Prolazio je pored stanice i video je kada je dete udareno.

- Dete je odletelo jedno metar i po kada ga je autobus udario. Dečaj je stajao pored puta, valjda čekajući da pređe ulicu. Zakačio ga je zadnjim krajem, delom od zadnjih vrata do kraja autobusa. Autobus je bio star, sa harmonikom i dok je vozio zadnji deo mu je šetao levo-desno - priča Tasić.

Istu priču potvrdila nam je Zorica Anastasovski, koja je u autobus ušla na stanici.

-Ušla sam u autobus 25 na stanici u Ulici braće Jerković i neki čovek je rekao vozaču: "Stani, udario si dete". Vozač je stao na semaforu, izašao da pogleda i rekao da nema ničega. Ja sam izašla i vratila se do stanice i videla dete kako sedi na klupi - priča Zorica Anastasovski.

Prolaznici koji su videli šta se dogodilo i pozvali su Hitnu pomoć.

- Dete je prebačeno u Urgentni centar sa povredama nosa i čela - potvrdila je Nada Macura.

Međutim, u GSP kažu da nemaju evidentiran takav slućaj.

Vladan Krstović, otac dečaka koga je autobus udario, saznao je šta se dogodilo od prolaznika. Ceo slučaj je prijavio „Blicu“, jer, kako kaže, nije zadovoljan radom policije.

- Jutros su mi rekli da nemaju dovoljno dokaza. Ceo slučaj se razvlači od petka a danas je već utorak. Traže da im ja dam kontakte svedoka - kaže Vladan Krstović, starešina u Žandarmeriji.

U Birou MUP-a kažu da je policija izašla na lice mesta, ali da su prve podatke dobili u Urgentnom centru, gde je dete prebačeno. Kako kažu, slučaj je evidentiran i prosleđen nadležnom tužiocu.

"Dečak rođen 2005. godine udaren je u petak oko 16.30 kada je prelazio ulicu na
pešačkom prelazu u Ulici braće Jerković kod broja 82. Policija radi na identifikaciji vozača i pronalaženju autobusa koji je udario dete", rekli su nam u Birou MUP-a.
 
Treba da zabeleze GB vozila kao i tacno vreme dogadjaja ovako tesko da se bilo sta uradi
 
Ka ko teško?

Pa valjda ima zabeleženo koje je vozilo isključeno iz saobraćaja pre par dana. Čemu služi bus plus?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ako imaju tacno vreme, ili okvirno, mogu da preko sistema pracenja odrede koje je vozilo u pitanju. Eventualno, a malo moguce, mogu iz obliznje Nisove pumpe da provere snimke sa kamera, ako je to to skretanje, raskrsnica Darvinove i Brace Jerkovica.
 
Vrh