Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Somi303":3ltqni9l je napisao(la):
Која је уопште сврха постојања линије Вуков споменик - Сава центар? Остаје ми макар да се надам да ће узети нешто што се већ показало као добро, нпр Urbino electric, али сам скептичан пошто видим да је Мали већ одлучио..
Šomi sta kazes na ovo Ik112 electric a ikarbus ove godine potpisao ugovor o izradi prototipa e busa HAHAHAHHAHAAHAHHAHA
Ugovori sa poljskom firmom URSUS
Ikarbus je u Varšavi potpisao sa poljskom firmom URSUS dva ugovora; jedan – Generalni Ugovor o saradnji na izradi E–autobusa i trolejbusa i drugi Ugovor o proizvodnji prototipa E–autobusa.

Ursus je poljska firma koja posluje u sastavu korporacije POL–MOT i saradnja sa njima je izuzetno značajna za nas jer bi nam otvorila mnoga tržišta u Evropi i šire.

U Ikarbusu bi se pravio kompletan autobus bez elektro komponenata koje bi se kasnije ugrađivale u Poljskoj.
 
То можда и не би испало лоше, ако би они радили компликованији посао :D
 
Гага":1d2rozro je napisao(la):
Јуче у мојој улици видех ГСП-ов "Јапанац" на линији 75, који има ознаку линије само позади ! На предњем делу аутобуса (екрану) је писало број линије "952 превоз деце" !!!!! Жао ми је што нисам видео гаражни број, а и нисам имао апарат при себи, иначи бих ово пријави Дирекцији за јавни превоз.

Стварно не могу да разумем да возача мрзи да постави број линије како треба. Или га једноставно не интересује ништа, него само да одради смену.

А путници, ко њих ......., нека гледају одпозади који је број линије !!!! Е гсп, гсп
Данас поново у мојој улици видех овај аутобус и даље на екрану пише "952 превоз деце" !!! Али сад је био на линији 72, а гаражни број аутобуса је 1306. Зар их стварно толико мрзи да поправе овај екран (ако је стварно заблокирао).
 
Zablokirao je, ali možda ne može da se resetuje skidanjem sa napajanja... A znamo kakvi su sa tehnikom ovi u GSPu...
 
Ja sam video Japanca na liniji 72 gde je na displeju pisalo MEDAKOVIĆ 3, na staklu je bilo nalepljeno, pa je teško odlepiti 17, a na papiru napisanom rukom je pisalo 72.

E, sad, pogon Zemun: vozila sa garažnim brojevima 289, 283, 353, 357, 360 voze tako što na displeju samo stoji broj linije a relacije (smera) nema. Tako je već danima, i ja ne mogu da verujem da ni na jednom od ova dva autobusa displej nije ispravan, a čak i da nije, da je TOLIKO TEŠKO odštampati relacijsku tablu.
Ovo su samo vozila koja sam uspeo da zapamtim, a video sam ih mnogo više, i tako svaki dan...
 
283 si izmislio, on ne moze da izbaci broj bez relacije.
Svima od navedenih rade displeji, ali su problemi sto su u medjuvremenu terminusi promenjeni, nekih i nema, neki su pogresno ubaceni, a i procedura promene smera je dugotrajna, ako ne znate kodove terminusa, jer treba skrolovati 130 i nesto destinacija, da bi nasli onu koja vam je potrebna. Kod nekoliko pomenutih sam napred sretao relacijsku tablu sa oba terminusa, pa je prema tome vozilo uredno obelezeno, sto opet ne moze biti opravdanje za bilo koji propust koji se desi, pravila su vrlo jasno definisana, a poslodavac bi morao da obezbedi neophodne informacije i sredstva radnicima, kako bi mogli uredno ispunjavati svoje duznosti.
 
EUKALIPTUS":1hgpcpug je napisao(la):
E, sad, pogon Zemun: vozila sa garažnim brojevima 289, 283, 353, 357, 360 voze tako što na displeju samo stoji broj linije a relacije (smera) nema. Tako je već danima, i ja ne mogu da verujem da ni na jednom od ova dva autobusa displej nije ispravan, a čak i da nije, da je TOLIKO TEŠKO odštampati relacijsku tablu.
Ovo su samo vozila koja sam uspeo da zapamtim, a video sam ih mnogo više, i tako svaki dan...
Dobro je da uopste stoji broj linije sta bi tek bilo da pise na svakom od tih buseva 952 prevoz dece ljudi bi mislili da se voze novom linijom :laugh: hahha videh ga i ja cak danas 1306 je upitanju :)
ovome takodje ne radi displej

Gb1194 na liniji 45

 
danas mi bilo em milo em drago kada sam ugledao japanac na liniji 82 zamenjivao je 1358 ali se ne bi bunio kada bi ga tu i zaduzili
GB1312

 
becks89":1k2r0rpe je napisao(la):
283 si izmislio, on ne moze da izbaci broj bez relacije.
Mala šansa je da sam pogrešio.

Na liniji 45 najmanje dve decenije nije menjan ni jedan terminus, a mislim da su i imena ista.
Stvar je u stavu. Nadležne u GSP-u mrzi da to urade, i to je problem, a stav GSP-a je da svi znaju brojeve, i da relacija nije potrebna, da je dovoljno imati broj, kao što je stav u Lasti za prigradska beogradska naselja da niko ne zna brojeve i da je relacija dovoljna a da broj nije potreban.

Do sada zaista ne mogu da se setim da sam ikada video ovakav primer u pogonu Novi Beograd osim ove 72-jke sada, kada je GSP u pitanju, kao ni u Lastri, kada je Lasta u pitanju.

A, koliko smo nedisciplinovani mentalitet od naroda, pravi primer je Lasta u Kragujevcu, gde se ujutru krpom prebriše mesto na kome je ispisan garažni broj, da bi se video od taloga prljavštine.

E, ovo su sve razlozi zbog kojih veoma imaju smisla prijave tih nekih "nebitnih" stvari, kako ti voliš da izbanalizuješ kad kažeš "prijavio ga što nije okrenuo tablu". Dok god imaju svest da postoje neke budale koje to primećuju i smeta im pa prijavljuju, do tada će koliko toliko stanje da bude u redu, ali da pustiš i samo gledaš, za par meseci bi javašluk tako uzeo maha da ne bismo mogli da prepoznamo grad.
 
Becks se nekih stvari drži k'o pijan plota , i time poništava sve ono dobro što odradi , jer upravo tim "nebitnim" stvarima bode oči ovde. A malo je ljudi kao što smo mi ovde , koji maltene napamet znaju kuda ide koja linija i koji su nazivi terminusa i sl. Više puta mi se dešavalo da me ljudi pitaju gde ide neki autobus , jer su u delu grada koji ne poznaju tako dobro , a na displeju piše samo broj linije , ili još gore , na displeju piše jedno , na bočnim displejima nešto drugo , na zadnjem displeju treće , a ispod njega papir sa četvrtim brojem linije , do napred na šoferšajbi stoji zalepljena peta oznaka.
 
Juce neka zena nije znala da li linija 60 staje kod Brankovog mosta pita majstora na zelenjaku jel staje kod Brankovog mosta?majstor kaze stajem pita ga zena a jel se ovo placa ili je ovo GSP :shock: misleci verovatno da li je neka ekspres linija.Vozac zacudjeno ovo je GSP i zena za svaki slucaj izadje i udje u 67
 
Kad je već pomenuta "fantomska" linija 60... Još kao klincu mi je bila misterija. Nekada je stajalište u Jurija Gagarina koje sada koriste i 94, 85, 89 bilo samo za nju, i 95 (dok nije krivudala kroz Antifašističke borbe). Pošto živim u bloku 23, vidiš je jednom u nedelju dana kako se pojavi iz pravca toplane i skrene u nepoznato ka onim cementarama, šta li su već (pošto ide na sat vremena i to samo do 17h ukoliko se ne varam). Jednom sam rešio da sednem i obrnem oba kruga sa njom. Neverovatno je da postoji tako "izolovana" linija, a gledano na karti, kreće se u samom centru Beograda. Realno, zvrji prazna, mnogo joj je i taj jedan minibus koji vozi prazan. Vozač maltene preskače sve stanice, vozi od terminusa do terminusa. Ljudi jednostavno ne znaju da uopšte postoji (ako izuzmemo radnike toplane i po nekog stanovnika Starog Sajmišta). Neko će kazati da je besmislena, ali meni je draga linija. Ide u istoriju prvog januara.
 
Poslednja 48 sa Pančevca po resu vožnje večeras nije išla. Pogon Kosmaj treba zatvoriti i govnjivom motkom najuriti sav šljam bez otpremnina.GB 3211 ikamerc projurio upravo kao isključen.
 
tragac":3lcm2syk je napisao(la):
A zamisli liniju 54 dok je vozila Makiš-Kanarevo brdo.
Ta linija je 'nekada' povezivala dve industrijske zone u tom delu grada, rakovicu i zeleznik.
Pored toga, bila je i najkraca veza sa ibarske magistrale ka ova dva naselja i zone, te su je koristili i oni koji su dolazili iz pravca lipovacke sume, ali i vidikovca, lavudovog i petlovog brda, jer je linija 521 uvedena dosta kasnije i to upravo onda kada je zbog ne bezbednosti stajalista na ibarskoj (stajaliste na kolovoznoj traci) ono ukinuto.
E sad sto smo u medjuvremwnu 'pogasili' sve prozvodne kapacitete u zelezniku i rakovici, a ovi iz gsp-a i sada direkcije malo inertni, to je druga prica.
Slicno je i sa prve tri stanice na liniji 37, kao i tramvaja u rakovici.
Idu potpuno prazni, ili sa 2-3 putnika.
Ali nekada to nije bilo tako. Upravo je 'terminus' kijevo i napravljen zbog ogromnog broja radnika u DMB-u, Rekordu i drugim tadasnjim fabrikama koje danas ne postoje...

Jbg, grad se menja, sve se menja, samo je mreza linija gotovo ista vec 40 godina :D

(Jaoooo... francuska zastava :(

Koliko sirijske dece je stradalo u poslednjih 5 godina?
:( )
 
Hteo sam i ja da prokomentarišem zastavu, ali nekako predviđam da ćemo otići u takav OFF da admini neće znati gde se nalaze (tema AUTOBUSI xD )
 
Meni je vec obrisan post gde sam rekao da nema potrebe da se isticu te francuske zastave na beobuildu, vec ko voli nek to radi na fejsu.
Ne vidim koga sam uvredio time??? :shock: :roll:
 
kada ti je obrisan post juce i danas nisam nista brisao?
 
Onda sam zaboravio da stisnem dugme "Submit". :D
Izvinjavam se na pometnji, bilo je i meni cudno. :wink:

Morate da me razumete, malo me potreslo sve ovo u Parizu, juce za malo da izadjem i ja u grad... :shok:
 
Spat, niko ti ne brani da staviš u avatar Putina kako davi medveda, mada ne znam hoće li se ovi iz PETA-e buniti ;)
Ja stavljam šta ja hoću sve dok je u skladu sa pravilnikom foruma.
 
Vrh