Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
moze li neko da mi rascisti nedoumicu:
od pre oko godinu dana na liniju 26 su prebaceni svi ikarbusovi autobusi sa drvenim sedistima. danas sam se iznenadio kada sam ugledao "japanca" (koji po isteku roka japanske kontrole takodje ne lici ni na sta)

tako da me zanima, apropo famoznih tenderskih uslova za privatne prevoznike od prvog januara, da li ce i gsp postovati iste, tj da li mogu da ocekujem da niskopodan crveni relativno nov autobus zameni ove sklopocije iz vremena sankcija

ukoliko je odgovor da, kako su isplanirali da pokriju potreban broj autobusa novim autobusima a da se kapacitet prevoza ne smanji za pola, tj gde kriju te nove autobuse koje pustaju u pogon u januaru?
 
112LE(le) ne mozes da ocekujes jer je u Kosmaju. Eventualno neki od novih 20 autobusa koji treba da budu tek kupljeni, ali tesko i tada. Od 1. januara vec ce biti poboljsanje na 26 tako da nema sanse da tamo bude drvenih sedista ili neke sklopocije. Kao sto sam vec rekao, 26 potpuno preuzimaju privatnici, kako ce biti rasporedjeni po privatnicima ne znam, ali ce svakako biti bolje sto se tice udobnosti i broja ostvarenih polazaka.
 
Somi303":3cpcfhtx je napisao(la):
То би било прејако, имали би фабрику која је у стању да сарађује са ман-ом, мерцедесом и волвом :О

Било би екстра.
Али..
 
Blokirao tip okretnicu na 20 minuta, Solaris ne može da prođe, zvali policiju, kontrolni centar, baja mrtav ladan došao, seo i oterao, začuđen zbog gužve i što vozač autobusa drami... id***..
 
arapski investitor":cc9rywxy je napisao(la):
moze li neko da mi rascisti nedoumicu:
od pre oko godinu dana na liniju 26 su prebaceni svi ikarbusovi autobusi sa drvenim sedistima. danas sam se iznenadio kada sam ugledao "japanca" (koji po isteku roka japanske kontrole takodje ne lici ni na sta)

tako da me zanima, apropo famoznih tenderskih uslova za privatne prevoznike od prvog januara, da li ce i gsp postovati iste, tj da li mogu da ocekujem da niskopodan crveni relativno nov autobus zameni ove sklopocije iz vremena sankcija

ukoliko je odgovor da, kako su isplanirali da pokriju potreban broj autobusa novim autobusima a da se kapacitet prevoza ne smanji za pola, tj gde kriju te nove autobuse koje pustaju u pogon u januaru?

Добићеш препарирани покушај да се шклопоција из доба санкција рестаурира да буде као да је изашла из фабрике

Видео негде неки ИК201 који је био на ремонту и добио фарбу посекли пуно ставили модернија стакла каобајаги изједна као код ИК206
 
Ja videh pre neki dan, nekog remontovanog IK-201 sa Karaburme, u crvenoj boji, sav sija, na blic sam ga video, ali baš baš lepo izgleda...
 
Јуче у мојој улици видех ГСП-ов "Јапанац" на линији 75, који има ознаку линије само позади ! На предњем делу аутобуса (екрану) је писало број линије "952 превоз деце" !!!!! Жао ми је што нисам видео гаражни број, а и нисам имао апарат при себи, иначи бих ово пријави Дирекцији за јавни превоз.

Стварно не могу да разумем да возача мрзи да постави број линије како треба. Или га једноставно не интересује ништа, него само да одради смену.

А путници, ко њих ......., нека гледају одпозади који је број линије !!!! Е гсп, гсп
 
Ja sam isto video taj bus prošle nedelje na 511. Napred piše "prevoz dece", sa strane na displejima piše 17, a dole ispod na papiru 511. Cirkus. :D
Bila je gužva na stanici pa nisam imao vremena da vadim telefon da ga uslikam-
 
Zakucao mu je displej, imao ispod zalepljenu tablu.
Tako je cak i na 72 isao. Trebalo bi raskaciti displej, bolje da ne pise nista, nego da pise pogresni, bar da ne buni narod.
 
Ма дисплеј ради него ови не знају како се користи па ћим нешто није како треба помисле да је црко
 
@Srbo
To za displej, to nagadjas ili imas proverenu informaciju?
Jer, da je na jednoj liniji i sa jednim vozacem radi pomialio bih i ja da je neznanje i nezainteresovanost u pitanju, ali ovde je ocito u pitanju neispravnost.
Nemoguce je da je minimum 5-6 vozaca na razlicitim linijama bolelo uvo za natpis na displeju...
 
SRBO":3w579422 je napisao(la):
Ма дисплеј ради него ови не знају како се користи па ћим нешто није како треба помисле да је црко
Sto volim ove sveznalice, vazno ti da znas kako se koristi. Evo ja te pozivam da odaberes dan i vreme, pa cu ti omoguciti da pokazes svoje znanje kako to radi i funkcionise.
Isto tako dolazi zena juce i napada vozaca kako ne moze nijedan prozor da se otvori i sto ne pusti ventilaciji, ovaj lepo kaze da je polomljen prekidac i da ne moze da se pusti, ona njega napada kako on ne zna da radi svoj posao i da on mora da pusti ventilaciju kad treba i kako ce ga tuziti, jos ga napusi kako je on nju napao i da ce odgovarati kod nadleznih. Vidim svi znaju kako sta radi i ko sta mora, da vas ubace neko u kabinu, ne bi umeli da upalite autobus, a kamoli neku drugu radnju, ali svi sve znaju ko sta treba i mora i kako sve radi...
 
danas sam prvi put usao u Ikarusov mercedes i doziveo strasno razocarenje. Nemogu da ulazim u motor, prenos, vesanje ali unutrasnjost je vrlo losa. 3 stepenika, malo sedista, losh raspored... sreca da nije bilo guzve, ko zna kako izgleda kada se napunu
 
Autobus ima manu da je kod trecih vrata pod toliko visoko da visi covek udara glavom o plafon. Pritom sam stekao utisak da je pozadi dosta zagusljivo kada je puniji autobus, valjda zbog manjeg prostora. Onda dolazimo do ventilacije koja u tom delu bukvalno duva sa 20 cm pravo u glave putnika koji sede.
 
becks89":qur8plpq je napisao(la):
SRBO":qur8plpq je napisao(la):
Ма дисплеј ради него ови не знају како се користи па ћим нешто није како треба помисле да је црко
Sto volim ove sveznalice, vazno ti da znas kako se koristi. Evo ja te pozivam da odaberes dan i vreme, pa cu ti omoguciti da pokazes svoje znanje kako to radi i funkcionise.
Isto tako dolazi zena juce i napada vozaca kako ne moze nijedan prozor da se otvori i sto ne pusti ventilaciji, ovaj lepo kaze da je polomljen prekidac i da ne moze da se pusti, ona njega napada kako on ne zna da radi svoj posao i da on mora da pusti ventilaciju kad treba i kako ce ga tuziti, jos ga napusi kako je on nju napao i da ce odgovarati kod nadleznih. Vidim svi znaju kako sta radi i ko sta mora, da vas ubace neko u kabinu, ne bi umeli da upalite autobus, a kamoli neku drugu radnju, ali svi sve znaju ko sta treba i mora i kako sve radi...


Па не кажем да га боли уво него да је могуће да није да је дисплеј црко него да мора нешто да се уради а возач не зна да може јер му није речено. Мислим да је то јер знам да се често деси да људи који раде са електроником нису научени о томе потпуно јер јбг администрацију боли уво само да се шљака
 
Displej kad crkne, ne znaci da ne mora nista da bude na njemu. Moze da zakuca i da ne menja prikaz na ekranu, ne moze nista da se uradi, mora da se otvori kutija i da se raskaci sa centralne jedinice, kako bi se mozda resetovao prikaz, nece kod svih displeja tako da se resi problem.
A ne znam, kakve veze administracija ima sa zakucavanjem, ljudi su uredno obelezili tablama autobus i to je u njihovoj moci.
 
34bfba5eddf89b39318f242b0e2bf869.jpg


ugledah ga danas bila je to ljubav na prvi pogled
 
Гледам га већ месецима и питам се зашто труне у Болечу толико, где си га сликао?
 
Kakve su ovo danas prijave da je nekoliko Ikarus-Mercedesa danas pokvareno?!

Edit: nešto nije u redu sa linkovanjem tvitova

TT
 
Nista novo, retko koji izdrzi ceo dan. Imaju problema sa senzorima za vrata, elektronikom, laznim signalima za pozar u predelu motora i sl. Ja sam danas video #3214 sa upaljena sva 4 na Smed. putu, oko pola 4. Znaci jedva pola radnog dana. Mercedes kvalitet, zar ne?
 
Vrh