Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Дошљак":3gmnl0n9 je napisao(la):
Maда ми некако фали боја слонове кости у висини прозора на свим овим поцрвенелим аутобусима. Велики пропуст што је то изостављено у конкурсу.

Na svu srecu sto jeste :) ionako nas vracaju sa ovom bojom u 90e...jedini spas da se ovo otvori malo je da svaki bus ima nalepljen novi logo, koji nije lose ispao.
 
Minibus na liniji 505 je dva meseca vozio bez prednjeg LEVOG svetla. Juče mu se pokvarilo p prednje levo svetlo pa je odradio smenu koja je do 9 uveče sa četiri žmigavca. Danas su, gle čuda, popravljena oba svetla, ili je to drugi kombi.
 
Razlog postavljanja mog posta je bila ta da vidite slike sto su na linku i da vidite sta je ostalo od autobusa samo to
 
Mogao bg gsp u kupovinu po komoru za farbanje i jos stosta .steta sto je fabrika prodata mesaru koji je kupio zbog lokacije id***
 
Nije on id***. Naprotiv.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
id*** su oni koji su dozvolili .on samo iskoristio sansu koja mu se pruza da ucari
 
zexland":3omjg8wf je napisao(la):
Дошљак":3omjg8wf je napisao(la):
Maда ми некако фали боја слонове кости у висини прозора на свим овим поцрвенелим аутобусима. Велики пропуст што је то изостављено у конкурсу.

Na svu srecu sto jeste :) ionako nas vracaju sa ovom bojom u 90e...jedini spas da se ovo otvori malo je da svaki bus ima nalepljen novi logo, koji nije lose ispao.

Не знам, по мени је веома неозбиљно од свих да нови аутобуси (по изабраном решењу) имају једну шему, а стари префарбани другу.
 
Дошљак":2if0733z je napisao(la):
zexland":2if0733z je napisao(la):
Дошљак":2if0733z je napisao(la):
Maда ми некако фали боја слонове кости у висини прозора на свим овим поцрвенелим аутобусима. Велики пропуст што је то изостављено у конкурсу.

Na svu srecu sto jeste :) ionako nas vracaju sa ovom bojom u 90e...jedini spas da se ovo otvori malo je da svaki bus ima nalepljen novi logo, koji nije lose ispao.

Не знам, по мени је веома неозбиљно од свих да нови аутобуси (по изабраном решењу) имају једну шему, а стари префарбани другу.

To je tacno, s tim da nazalost ovo nije nikakva kolor sema - ovo je samo kolor.
 
Jutros na Konjarniku, stariji čovek je povređen kada je "ispao" iz nekog busa... Prema rečima deke, on je krenuo u autobus i autobus mu je odneo štap, pretpostavljam da je krenuo da uđe kada su vrata počela da se zatvaraju i da mu je tada iz ruke ispao štap koji je ostao u vratima. Ipak, totalno nerazumno mi je da je vozač lagano nastavio vožnju kao da se nije desilo, to je morao videti.
Deka je pao, izgulio je ruku i malo je ugruvan, ali uz pomoć putnika je odveden kući, pošto je rekao da ne želi kod lekara...
 
20150924105525.jpg


Evo nekih razmisljanja na temu "kolor seme".

Imamo novu crvenu boju i novi logo - kombinacija bi mogla da bude sledeca:

1.
2vnm1lh.jpg


2.
n4v7t0.jpg


3.
kdlgeu.jpg


4. U kombinaciji sa plavom
2mdf3ex.jpg


Malo je losiji kvalitet prikaza, zbog lose rezolucije logotipa i fotografije.
 
Нема потребе много лупати главу око колор шеме. Она се сама намеће.

Ако је црвена била изворна основна боја ГСП-а, а њу су и грађани изгласали, онда нема дилеме о основној боји. Секундарне боје се такође намећу, што из грба Града Београда и логотипа Дирекције за јавни превоз. Да избор буде простији, КАФ-ови су у њу већ префарбани.

Дакле, на Икамерцима недостаје само тегет трака. А лого ДЈП бих ставио позади на стакло.


2howz7a.jpg
 
на стакло може са друге стране или позади, а са те стране бих ставио испод грба града
 
Novi autobusi za Dumeco Beograd - Cobra GD-272LF

Prevoznik "Dumeco" iz Beograda nastavlja dobru saradnju sa turskim proizvođačem autobusa "GÜLERYÜZ". Danas (30.09.2015) na parking ovog prevoznika stigla su dva nova niskopodna autobusa, tip: Cobra GD-272LF.

Cobra GD-272LF je niskopodni autobus sa troja vrata namenjen gradskom prevozu. Vozilo ima MAN motor snage 290 konja (213 kW) koji je uparen sa ZF automatskim menjačem sa 6 stepeni prenosa. Autobus je standardne dužine od 12m, sa sledećim kapacitetom putnika 28 sedenje + 72 stajanje.

Predhodna serija koje je prevoznik "Dumeco" nabavio (Cobra GD 290) odlično se pokazala i ovi autobusi i danas, posle već više od 4 godine redovnog rada na linijama u Beogradu, izgledaju veoma dobro. Kako će se nova serija niskopodnih vozila pokazati ostaje da vidimo, nadamo se jednako uspešno.

tehnički podaci: http://www.busevi.com/download/Cobra-GD ... podaci.pdf









izvor: busevi.com
 
Te kobre su sjajni autobusi vozili su najvise na 706, 84.
 
Dumekove stare kobre i dalje su u odličnom stanju, ali Banbusove (jeste da su nešto starije) su potpuno uništene i ruinirane. Ne znam kako su uspeli da ih dovedu u onakvo stanje. Inače, po mom nekom mišljenju to su najbolji autobusi koje smo u Beogradu imali u skorije vreme.
I druga vozila su im u jako lošem stanju. Stvarno ne znam šta se sa Banbusom dešava, s obzirom da su sada postali i zvanični distributer Akia autobusa i kontam da imaju love...
 
Ja koliko sam vidjao Banbusove Cobre na 860, dobro izgledaju. Cini mi se da sam se i u jednom vozio od Barica do Beograda pre par meseci. A prilicno su im stari, 10+ godina, tako da su super ovakvi kakvi su.
 
Ima poneki u dobrom stanju na 860, ali ima i onih koji se na svakoj stanici gase, pa ima onih koji ispuštaju gas u salon, inače, na 860 su ubedljivo najlošija vozila. Onda, menjači su im otišli u đavola... Ovaj je jedan od najgorih. Bukvalno jedva vuče.
 
Vrh