Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 272 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 14 4,9%

  • Ukupno glasača
    286
Upravo je u tome poena slike, da nema bas puno razlike i da se minorne izmene predstavljaju kao srpski projekat veka...
 
Шта могу када су га ови из Икарбуса тако крстили... :lol:

City
Lion's City M (different types available) - midibus, 8.6 m to 10.5 m
Lion's City (also designated as A21 and NL xx3) - standard single decker, 12 m
Lion's City C - long single decker, 13.7 m
Lion's City L (known as Lion's City LL until late 2009, also designated as A26 and NL xx3-15m) - long single decker, 14.7 m
Lion's City G (also designated as A23 and NG xx3) - articulated single decker, 18 m
Lion's City GL (also designated as A23 and NG xx3) - articulated single decker, 18.75 m
Lion's City GXL - articulated long (4-axle) single decker, 20.45 m
Lion's City DD (also designated as A39 and ND xx3) - double decker, 13.73 m
Intercity
Lion's City Ü (also designated as A20 and NÜ xx3) - intercity single decker
Lion's City ÜLL (also designated as A25 and NÜ xx3-15m) - long intercity single decker
Low-entry versions
Lion's City LE (known as Lion's City T until 2008, also designated as A78 and EL xx3) - city, 12 m
Lion's City LE Ü (known as Lion's City TÜ until 2008, also designated as A78 and EL xx3) - intercity, 12 m
Lion's City C LE - long single decker, 13.7 m
Lion's City L LE - long single decker, 14.7 m
Lion's City G LE - articulated single decker, 18 m
Lion's City GL LE - articulated single decker, 18.75 m
 
Слика је стигла до циљане публике, особе попут вас које мисле да аутобус чини предња маска. Благо вама таквима :kafa:
 
Somi303":ot1www3j je napisao(la):
Слика је стигла до циљане публике, особе попут вас које мисле да аутобус чини предња маска. Благо вама таквима :kafa:

Па оно јест постоји разлика између BMW-a 112 i 120d. Замисли носе другачије ознаке ,а исти модел? :lol:
 
Ти стварно не схваташ да се ради о шасијама два различита произвођача или се намерно правиш глуп?
 
Somi303":35azhkq1 je napisao(la):
Ти стварно не схваташ да се ради о шасијама два различита произвођача или се намерно правиш глуп?

Јел' ти читаш моје постове? Лепо сам рекао у чему је разлика. :shock:

Да није другачији модел ови би га назвали IK702 или како већ ,а не IK112LE. Постоји разлог због чега се једна ознака користи у фабричке ,а друга у комерцијалне сврхе. Слажем се да то није исти аутобус ,али за комерц је исти модел и сасвим је логично што носи ту ознаку. :wink:
 
Као прво престани да цитираш постове на које одговараш, ако нема поруке између јер нема потребе за тиме, имаш на дну странице простор где се куца одговор. Друго немам намеру да ти више објашњавам у чему је разлика између она два аутобуса јерси један просечни затуцани малоумник коме ни чињенице изнесене на тањиру нису довољне.
 
Somi303":1cn7cg4x je napisao(la):
Слика је стигла до циљане публике, особе попут вас које мисле да аутобус чини предња маска. Благо вама таквима :kafa:
E bas to sto si rekao... Bas si lepo rekao, svaka cast!

Vidim da u Srbiji i dalje vlada sindrom "ima SEGA na pijaci za 10 marke"

Zasto je slika nebulozna?
Zato sto su u pitanju dva sasvim razlicita autobusa na potpuno razlicitim sasijama, sa potpuno razlicitim motorima, sto u konacnici daje sasvim drugacije karakteristike!
 
Somi303":1ikz6186 je napisao(la):
Као прво престани да цитираш постове на које одговараш, ако нема поруке између јер нема потребе за тиме, имаш на дну странице простор где се куца одговор. Друго немам намеру да ти више објашњавам у чему је разлика између она два аутобуса јерси један просечни затуцани малоумник коме ни чињенице изнесене на тањиру нису довољне.

Једини малуумник је онај који за другог каже да је малоумник. :D

Нигде нисам рекао да то нису два различита аутобуса по карактеритикама! И знам разлику између ова два модела ,али требаш онда да се запиташ због чега је разлог што овај модел носи то име ,а не неко друго? Ај' сад! :D
 
Упути ме свепаметни па да те послушам (озбиљан сам , без икакве фолиранције)... :D

Када видим да сам негде погрешио ја увек своју грешку исправљам. :kafa:
 
@somi
Bravo, sasija ima drugacije karakteristike, a karoserija koju Ikarbus pravi ostade ista. I sad je to necija velika zasluga, daj ne primaj se molim te. Isto ovo moze za mesec dana da se uradi na Scania ili Volvo sasiji. Na stranu sto mi imamo domacu sasijj koja je prilagodjena Beogradu...
 
Kod Čurdića se već skida crvena boja, te se vidi prethodna bela u kojoj su bili farbani. Vidim da su, uglavnom, svi privatnici krenuli sa farbanjem, ali se plašim da ne bude nije dobra nijansa crvene ili ne treba da ceo autobus bude u crvenoj...
 
bazinga":5a1a37kq je napisao(la):
@somi
Bravo, sasija ima drugacije karakteristike, a karoserija koju Ikarbus pravi ostade ista. I sad je to necija velika zasluga, daj ne primaj se molim te. Isto ovo moze za mesec dana da se uradi na Scania ili Volvo sasiji. Na stranu sto mi imamo domacu sasijj koja je prilagodjena Beogradu...
Браво, само је каросерија иста, све остало се разликује
54146974.jpg
 
Наводно је Икарбус тражио од ФАП-а да им склапају шасије за Икамерц, али им се као онда испоставио неочекивани трошак транспорта делова до Прибоја и шасија до Београда натраг. Па су тражили да ФАП пошаље раднике код њих, али им онда није било исплативо да плаћају смештај радницима у Београду.
 
I ja sam čuo ovu informaciju, od nekoliko ljudi, možda će se uzeti u pamet i odraditi ono što sam davno predlagao, da kao Fap nekada, imamo više proizvodnih pogona za jedno ime i jedan proizvod! :)
 
Да се возиш мутантима не би то предлагао :D
Нису они толико лоши, ја посебно волим #106 (<3), али не бих желео још таквих експеримената на путевима.
 
Nažalost, vozim se poslednjih mesec dana, silom prilika :D
Ipak, neće tu biti puno eksperimenata, ovi će raditi kako im se kaže, umemo mi to, kad je gazda stranac :D
 
Мутанти су били најбољи бусеви на улицама после Конекта све док мудре главе нису накалемиле климе а посао повериле аматерској фирми која је бусеве - упропастила.
 
Лимаријски су били ок и дихтовала су врата добро, пошто је то недостижан сан на овом потезу, али мотори су им били слаби. Јако су споро ишли, сад су им ваљда скинули блокаде или шта су већ радили па иду како треба.
 
Vrh