Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 252 95,1%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,9%

  • Ukupno glasača
    265
p2509151644.jpg
 
Delija":13aopb85 je napisao(la):
На нашу срећу то је то што видите од ових "мерцедеса" пошто се ради о старој шасији које више нема на лагеру у Шпанији где је и произведена. је
Ima šasija ima najmanje jedno jos 100 komada ...
 
Taman da naprave joŠ jednu instant seriju, samo im fale žrtve za kupovinu istih...
 
Pa Beograd ce, ko ce drugi. Ne znam gde sam citao izjavu nekog zvanicnika "...Ikarbus je primer kako moze da se oporavi unistena fabrika...Prodali su toliko i toliko IK112LE autobusa ove godine, a u planu je 2016. da se proda jos 80..." Gle cuda, bas onoliko koliko su Vesic i Mali rekli da je planirano da se kupi autobusa sledece godine.
 
A ja čuo da će proizvodnja uskoro da ide do 500 modela godišnje.
 
Kaда би се људи генерално угледали на њега, било на радном месту било у пролазу...
 
Mogu da kazem da je on jedan od najboljih vozaca sa kojima sam imao priliku da razgovaram.Covek je car.Pored njega nije los ni vozac 92-ke.lepo sam se ispricao kad je voziGb480
 
Valjda je osnovna kultura da prvo putnik kaže "Dobar dan" ? Ne ulazi vozač kod tebe, nego ti kod njega u vozilo. Za majstora, sve pohvale!
 
Зато кажем да сви генерално треба да постанемо уљуднији и пријатнији једни према другима, без обзира на професију и да ли смо на дужности или не.
 
becks89":22lo2qlr je napisao(la):
Valjda je osnovna kultura da prvo putnik kaže "Dobar dan" ? Ne ulazi vozač kod tebe, nego ti kod njega u vozilo. Za majstora, sve pohvale!

Pa dobro, možeš da gledaš i da vozač tebe dočekuje u svom busu pa ti kaže dobardan :)

Koristio sam autobus u njujorku 4 meseca, apsolutno svaki vozač ti kaže dobar dan kad udješ, a kada izlaziš ti mu se zahvališ i poželiš mu prijatan dan :)
 
Еее, у Њујорку сигурно не улази путника на једној станици колико у Београду. Сад већ замишљам како би изгледало када би и путници поздрављали једни друге при уласку и изласку из возила :D
 
Ima jedan vozač na liniji 52 koji se preziva Zatezalo. Svima se pristojno javlja. Bio je i jedan članak u novinama o njemu, mislim da su bile Smrdljive u pitanju.
 
Дошљак":3iwi8dq1 je napisao(la):
Еее, у Њујорку сигурно не улази путника на једној станици колико у Београду. Сад већ замишљам како би изгледало када би и путници поздрављали једни друге при уласку и изласку из возила :D

O bogami ulazi. U špicevima su autobusi krcati kao i kod nas. Ali uredno se stoji u redu po 2-3 minuta na stanici da svi udju i otkucaju kartu.

tragac, baš sam postavio to iz novina par postova gore
 
Delija":3ldphv5v je napisao(la):
Још горе. Ова шасија сада је назаднија и од те из 97е.
Парадокса ли, на линијама за које је возило намењено, тренутно саобраћају аутобуси са шасијом из 1991. године. У пракси дакле, постоји напредак. :lol:
 
@Somi
Aj strucnjace objasi mi zasto je autor ovoga moron?
@stf
Nece biti da je bas sasija na 103F iz 1991 jer je motor drugaciji hladnjak je drugacije orjentisan kao i same komponente oslanjanja koje nisu iste nisu iste...
 
а: Лево је зглобни, а десно соло аутобус
б: Лево је надоградња МАН, а десно надоградња Мерцедесове шасије
в: Лево је аутобус са фабричом грешком која је довела до овога
Аутобус оштећен у пожару у оквиру СП Земун ГСП Београд by Somi303, on Flickr
десно је не тестирати аутобус, и нема основе сврстати га у промашај.
 
Стручњаци у питању је ИСТИ МОДЕЛ само у другачијој "форми" ...

Лево je IK218М што је заправо ознака за зглобну верзију IK112 на МАН-овој шасији , десно је IK112LE law enrty верзија истог модела на мерцесовој шасији. Дакле једно лимузина , друго је караван и наравно да ће да изгледа исто... kapish? :grand: :bash:

IK112 :)
Вожд":1hnx5kjf je napisao(la):
 
Slažem se, ali onda je i MAN "investirao" u Ikarbus samo nije imao ko da lepi znak itd. Verovatno je to bila poenta slike, sve ostalo se slažem.
 
Vrh