Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 257 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    270
Pa kritike GSP-a su urodile plodom,jer u suprotnom imali bi nove Trole,Tramvaje i krš autobuse,a mislim da će grad ovih 100 na gas kupiti u Kragujevcu,video sam prototip u Beogradu izgleda fenomenalno.
 
Oni ne deluju loše, ali čini mi se da bi se brzo pohabali, završna obrada im nije na visokom nivou, ali njihova niska cena opravdava takvo stanje.

Mada, mislim da je kupovina 250 autobusa nekakav vid saradnje između vlade i VDL-a, pošto su im tako obezbedili plasman i garantovanu prodaju 250 autobusa! Drugačije se i ne može opravdati javna nabavka bez tendera, a sama vest o kupovini je plasirana sa vešću o promeni vlasniče strukture Ikarbusa.

Dakle, moje prognoze su da očekujemo 250 domaćih VDL-ova (Ikarbusa), nikakav K-MAZ,FAP i sl, možda Neobus pošto oni sarađuju sa VDL-om!
 
Pa to je i za očekivati, jer Ikarbus je Beogradska fabrika i u interesu građana je da ona radi a kadra je da proizvede najsavremenije autobuse ili kvaliteta koji im se naruči,podržavam da se fabrika ne ukine jer autobusi su brzo potrošna roba i potrebno je konstantno obnavljati vozni park,a tu su i domaći delovi,materijali i radna snaga.. :kafa:
 
Eksplozija CNG autobusa u Seulu
[video]http://www.youtube.com/watch?v=jOf69xHnyrk[/video]

Ovo je osmi koji je eksplodirao! :o Sad me je strah od ovih kragujevačkih MAZ-ova :/
 
to za 250 autobusa mislim da preteruju,videcemo kada bude nesto konkretno...ako bude lepa vest
 
Pa autobusi se brzo proizvode,fabrika velikog kapaciteta u sred Beograda,ne vidim razlog zašto ne bi bilo,ionako dobijaju gotove šasije ,motore tj.sve se sklapa..ako je repromaterijal na skaldištu :kafa:
 
Šasije ne dobijaju, one su Ikarbusove.
I kad bi danas otpočeli proizvodnju, teško da bi sklopili 100 komada do kraja godine! A i ne trebaju nam tako brzo sklopljeni autobusi, kao što je N serija.
 
N serija nema šasije, već samonoseće karoserije! ;) Volvo šasija na HESS karoseriji je iskorišćena za pravljenje ona dva prototipa.
 
2012":3t8p9fwe je napisao(la):
Zar nisu koristili Volvo šasije za niskopodne?
Možda je bilo bolje da jesu :D Ljudi često greše i misle da je IK-218.3 (Volvo, GB 888) sličan IK-218N, a ustvari, radi se o potpuno različitim autobusima!

Sa službenog sajta je izbačen IK-218N i IK-112N (Classic), sada na njihovom mestu stoji Avancity.
http://ikarbus.rs/
 
Primetio sam da u poslednje vreme ovi iz Press-a daju nepotpune info,tu je Beobuild da se informišu jer novinari nisu experti pa će ovde pronaći neku info.više,Bravo za ZET a zašto da ne kupe 100 ak.umesto 10 Mercedesa,a autobusi na gas su najbolje razvijeni na istoku Rusija,Belorusija i sl.u Kragujevcu se proivode sa Maz-om :kafa:
 
U MAZ-u (Minsk) se ne proizvode autobusi na CNG, dakle, sve što postoji od MAZ CNG autobusa je iz Kragujevca.
 
amm8990":186fouth je napisao(la):
Eksplozija CNG autobusa u Seulu
[video]http://www.youtube.com/watch?v=jOf69xHnyrk[/video]

Ovo je osmi koji je eksplodirao! :o Sad me je strah od ovih kragujevačkih MAZ-ova :/
Al je lik na skuteru imao srece! Taj vise u zivotu nece proci pored autobusa!
 
Autobus koji je eksplodirao je star 10 godina i tada su tankere ugrađivali ispod poda. Na svu sreću u ovoj nesreći nije bilo žrtava, povređeno je 17 ljudi (12 unutar busa) od kojih jedna žena teško. Danas se CNG rezevoari ugrađuju na krovu što može smanjiti rizik od povreda, što opet zavisi o kvalitetu izrade.

2012":sqhou21c je napisao(la):
Da kao zajednički projekat,ili.. :/
Pa naravno :) Motor koji ugrađuju je Cummins (Euro6), a pored njega ugrađuju još neke komponente domaće proizvodnje. Originalno MAZ ugrađuje samo MB (Euro3 i Euro4), u jeftinijoj varijanti Deutz (Euro3). Inače, proizvodi se i kao trolejbus, verovatno u Belkommunmašu.
 
Jesu odvojene, ali rade zajedno. Takođe su obe u državnom vlasništu.

MAZ 103T ili Belkommunmaš АКСМ-221 :lol:
800px-MAZ-103t_in_Minsk_2.JPG


Inače, na zvaničnom sajtu MAZ-a ne stoji da proizvode trolejbuse!
http://maz.by/_oid8459.html
 
videh gsp bus crvene boje broj 23(nije bio ni na kakvoj liniji),bas je izgledao staro,kapiram da je pravljen 80tih.Nisam ga video nikad na ulici a pamcenje me sluzi od sredine 90tih.Zna li neko o kom modelu se radi i sta ce u bulevaru?
 
Moze biti bus gumarska radionica ali koja je marka mercedes.man ili nesto trece :kafa:
 
Da li si siguran da je garažni broj 23? Da nije možda 21? Ako je 21 onda je gumar.
 
Vrh