Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 259 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    272
meni je odlicno kad ima da se sedne :cool: . I onako nisu guzve kao pre par godina, tako da mislim da dupla sedista ne smetaju, a za vas vidim da ste pristalice da u autobusu nema sedista :D . A i bolje kad autobus nije preopterecen, brze ide i manje se unistava
 
Kako nisu gužve? Živiš i radiš u Knezu?Pa onda verovatno i nisu....' ne treba ti prevoz...:D
 
Raspored sedišta bi trebao biti prilagođen svakom gradu, još bolje svakoj liniji u gradu, ali to je kod nas već utopija. U nekim autobusima ostanete zaglavljeni između 2+2 reda sedišta u gužvi i ne možete izaći iz autobusa :rant: Kod zadnjih vrata je neophodan prostor za stajanje, ali to je sada već kod niskopodnih vozila teško izvesti. Veliki broj sedišta smanjuje kapacitet vozila.

Evo kako izgleda Bredin enterijer, prostrano!
1zppgmq.jpg

stariji model
20sfx90.jpg
 
MAN-ovi autobusi su bez premca, do daljnjeg. :D

Nije mi jasno zasto Ikarbus enterijer novih zglobnih modela ne uchini po ugledu na MAN-ove. :|
Mislim pre svega na deo u "harmonici". MAN-ovi autobusi imaju, po meni, idealno resenje - onu ogradicu. :vops:
 
MAN (Japanac) nije niskopodno vozilo, za razliku od IK-218N, sada već nisam siguran kakva je harmonika kod Classic verzije, ali ovakva je kod Avancity modela.

41771.jpg


I naravno da je teško porediti MAN autobus sa Ikarbusom :D Čak su i turski Mercedesi dosta bolji i za mene najbolja solo vozila u voznom parku (Conecto).
 
Da složio bih se ,od svih vozila koja imamo najudobnija mi je vožnja kao i grejanje zimi u Mercedesu.. :kafa:
 
Ja sam se u Mercedesu vozio nekoliko puta, moze se nabrojati na prstima obe ruke. :D

Zivim u Novom Beogradu, pa koristim najcesce Ikarbusove ili MAN-ove autobuse, kako do centra tako i do Zemuna. Ili, razume se, tramvaj. :)

Slab sam poznavalac tih Merdzi. :p
 
Pa osećaj je kao da lebdiš ,rupe gotovo ne osećaš već samo gibanje,prijatan enterijer,nema buke i greje kao ludo.. :kafa: u suštini bolji je osećaj nego u bilo kom autobusu koji je 100%niskopodan dok je Connecto polu niskopodan ima jedan stepenik na ulazu koji ne smeta ni malo,ali recimo za invalide smeta..na žalost..
 
Jedinu zamerku koju ja imam kod tih Mercedesovih vozila jeste to što samo malo da se otvori prozor ogromna je promaja...pogotovo je nezgodno sedeti do samog prozora kad je otvoren.
 
Ovako izgledaju autobusi koji su napravljeni u Ikarbusu i namenjeni su bili Bariju, Italija.

9h0512008rma.jpg

autobusi.org (slikano prilikom isporuke u Zagrebu)

enterijer otprilike ovako izgleda, samo je boja malo drugačija.
2vkgdoh.jpg
 
Pričalo se ovde kako u celom GSPu postoji jedan Sanos..

imao sam sreće jutros da ga vidim kod Karađorđevog Parka, na 47..
 
Eto ko kaže da Ikarbus ne može da napravi kvalitetne autobuse?,kao što rekoh kakva kvalitet im naručite to će vam i isporučiti... :rolleyes:
 
Goldstein":ni8f6ldw je napisao(la):
Jedinu zamerku koju ja imam kod tih Mercedesovih vozila jeste to što samo malo da se otvori prozor ogromna je promaja...pogotovo je nezgodno sedeti do samog prozora kad je otvoren.
Mercedesi imaju taj problem sa strujanjev vazduha. Desava se da je leti samo jedan otvoren, a da posle desetak minuta voznje krene da me boli glava. Zimi je neprevazidjen, ali leti ima taj problem. Sasvim druga stvar bi bila da su klimatizovani.

medjutim":ni8f6ldw je napisao(la):
Pričalo se ovde kako u celom GSPu postoji jedan Sanos..

imao sam sreće jutros da ga vidim kod Karađorđevog Parka, na 47...
Malo, malo pa taj Sanos vozi na 47. Ja ih bas gotivim, neunistivi su. ;)

2012":ni8f6ldw je napisao(la):
Eto ko kaže da Ikarbus ne može da napravi kvalitetne autobuse?,kao što rekoh kakva kvalitet im naručite to će vam i isporučiti... ...
To je prava istina. Zasto bi se maltretirali oko zavrsne obrade, ako je to GSP-u poslednja rupa na svirali.
 
Ima i jedan zglobni sanos lastra iz Lazarevca, vec decenijama ide od Beograda do Lazarevca i srecan sam kad ga vidim :grand:
 
Скоро сваки дан користим линију 45 и морам напоменути да сам презадовољан Унакоп аутобусима на ТНГ. На себи имају ознаку "БИК", вожња је крајње удобна, а ентеријер одличан, а нису ни бучни. Дефинитивно за мене најбоље искуство.
Такође битна ствар јесте велики предњи дисплеј који када падне мрак изгледа феноменално (наравно уз ћирилична слова што би по мени требао да испоштује сваки превозник).
 
omerta1988":2s8je026 je napisao(la):
Скоро сваки дан користим линију 45 и морам напоменути да сам презадовољан Унакоп аутобусима на ТНГ. На себи имају ознаку "БИК", вожња је крајње удобна, а ентеријер одличан, а нису ни бучни. Дефинитивно за мене најбоље искуство.
Такође битна ствар јесте велики предњи дисплеј који када падне мрак изгледа феноменално (наравно уз ћирилична слова што би по мени требао да испоштује сваки превозник).
To su autobusi od MAZ-a koji se sklapaju u Kragujevcu pod nazivom BIK.. Sklapa ih Vulovic transport mislim ;)
 
Не само да склапа, већ и по својој технологији (мислим у сарадњи са Машинским факултетом у Крагујевцу) уграђује погон на ТНГ. Зато је и Загреб од њих, а не од МАЗ-а, наручио десет комада.
 
sizif":fazrqbr3 je napisao(la):
уграђује погон на ТНГ.
Ne na Tečni Naftni Gas (TNG ili eng. LPG - Liquefied petroleum gas), već na Kompresovani Prirodni Gas (KPG ili eng. CNG - Compressed Natural Gas)! CNG se u rezevoarima sprema pod pristiskom od 200 do 250 bari i zbog toga zahteva specijalizovane punionice!
 
Inace danas na 89 LuI travel ubacio nove autobuse sa kojima ce na novi konkurs. Beli sanosi, ocekivao sam nesto bolje i modernije :notok:
 
Ех кад би ГСБ купио од њих (БИК) макар 10ак аутобуса, то би било право освјежење наспрам дрндавих Икара...
 
Videćemo kako će se oni pokazati. Nikolić (direktor GSP-a) je izjavio da nije isključena nabavaka i od drugih proizvođača.

prostorni planer":34o2gz51 je napisao(la):
Inace danas na 89 LuI travel ubacio nove autobuse sa kojima ce na novi konkurs. Beli sanosi, ocekivao sam nesto bolje i modernije :notok:
Na gspbeograd nađoh ovo:

"Bucko"":34o2gz51 je napisao(la):
Ta dva sanosa Lui ima jos od 2005 godine,kada je kupio i ove Ikarbusove,samo sto mu nikada nisu izlazili.Ponekad je neki znao da zaluta na nocni 511,ali uglavnom su bili u pogonu kao rezerve ;)
 
Onda se nadajmo da LUi neće dobiti na tenderu ništa..kada nas gedaju kao stoku,pa uzimaju kante :notok:
 
Vrh