Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 259 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    272
A oni cobra autobusi, jel su Turski, i oni imaju dosta problema sa menjacem, vrlo sporo se saltaju...
 
To su prigradski autobusi. Nisu zadvoljavali uslove u Beogradu, a jedan od razloga su i širina vrata. Takođe su dosta visoki, jer kod njih je praktično ceo pod iznad visine svih točkova. Nisu oni toliko loši, ali sve ovo usporava ulazak/izlazak putnika u autobus.
Tako je to kad na tenderu pobede oni koji ponude Liaze i Cobre, a izgube prevoznici koji su imali MB Connecto autobuse...
 
Conecto je najbolji bus trenutno u Beogradu, cujem da ih i vozaci hvale. A cobre su bas nestartne, bucne, mnogo dime...
 
Merdža MB O405N2 danas na liniji 400 gore na Avali :cool:
20uqsgn.jpg
 
Je li linija 400 popunjena? Mislim da je steta sto ide samo vikendom, umesto da promovisu Avalu ostalo je sve kao pre... ako ne i gore, mislim da je pre isao radnim danima
 
Taman toliko da su zauzeta sva mesta za sedenje. Inače ide u intervalu od 40minuta. Planirano je i da ova linija polazi od Slavije, čak su duž Bulevara Oslobođenja na stanicama zalepili broj 400, međutim sada opet ide sa Trošarine. :/
 
I ove je za vreme otvaranje tornja i par nedelja kasnije išla od Slavije. Samo se ne sećam kako je prošlih godina to bilo organizovano, mislim da je postojala 400 do podnožija, a onda 400L do vrha koja je kružila....
 
amm8990":1cs3guf5 je napisao(la):
I ove je za vreme otvaranje tornja i par nedelja kasnije išla od Slavije. Samo se ne sećam kako je prošlih godina to bilo organizovano, mislim da je postojala 400 do podnožija, a onda 400L do vrha koja je kružila....
Prošle godine sam išao busem, tokom leta do vrha Avale sa Slavije tj.Birčininove
 
Moguće, možda je 400L postojala recimo radnim danima, pa se preseda iz neke 40x linije :/
 
amm8990":37sc3qw8 je napisao(la):
Moguće, možda je 400L postojala recimo radnim danima, pa se preseda iz neke 40x linije :/
Sad si me posetio, vikendom je bila direktna linija sa Slavije, a radnim danima nije radila tj. verovatno je bio lokal.
 
E slusja te cekam ja danas autobus na okretnici 55 gore na zvezdari.... naidje autobus 2 minuta ranije i udjem u autobus kao i svi ostali otkucam kartu i sednem.... izadje vozac i autobusa na pus pauzu a sa njim cubretari pardon 2 kontrolora posto vozac ima pravo na mali odmor.... paz sad dodje neka baba pocinje da se buni kako nema vozaca i pocne da prica kako joj je trebalo pola sata sesticom da dodje do pijace a kaze kao vozacu sestice da neide tu... mislim baba je luda..... i lepo udje vozac sa kontrolorima i krene on stignemo mi do raskrnice gospodara vucica i voislava ilica krene on lepo na zeleno a baba se jos raspravlja sa kondukterima i stane autobus na stanicu otvori on vrata jedan od konduktera kaze evo mi izlazimo a ja se cepam ko lud kako ih je baba napusla uzduz i popreko :laugh: :laugh: :lol:
JA SE IZVINJAVAM NA RECNIK ALI NISAM ZNAO KAKO DA OPISEM OVO ZADNJE
 
Preneo sa aubousi.net. Dobro, preteruje sa nekim stvarima.
 
amm8990":1ur8dd6p je napisao(la):
Preneo sa aubousi.net. Dobro, preteruje sa nekim stvarima.
Zapravo,nazalost, ne preteruje,jedino nije u pravu za fioku, jer nju moze i sam da obrise ako je prasnjava.
 
Pa pazi, ono što pokazuje da je pukao okvir prozora ne mora da znači da je pukla šasija, čak ne i karoserija već samo plastični okvir! Što se table tiče, ona nije naša, to je VDO tabla i ista je i kod mnogih drugih proizvođača. Što se pištanja tiče, to je u pravu, ali se taj zumer programira i to nije nerešiv problem. Kašnjenje jeste ozbiljniji problem i time se treba pozabaviti i mnogim boljkama koje ovde nisu navedene. Kako je neko napisao, video bi on kada bi seo u ZiU-9 šta je istrument tabla i kako se koči levom nogom :lol:
 
Vrh