Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 260 95,2%
  • BMC

    Glasovi: 13 4,8%

  • Ukupno glasača
    273
AHAHAHAH :D rado bih sahranio taj LRT projekat, ali kao da je onaj iz Bogranovicevog vremena i dalje na snazi :( Mada ovo je offtopic, pa cu da se vratim na temu, evo slike unutrasnjosti jednog zemunskog busa na liniji 705:D

dsc03215gy.jpg

dsc03213k.jpg
 
Na 705 inace ide neki narandzasti bus italijanske donacije, ali sve cesce ga zamenjuju neki drugi, znaci na izdahu je. BG je dobio 2 takva, jedan je isao na 32E cini mi se.
 
Juče nisam mogao da verujem svojim očima ušao sam u nov dupli žuti bus na liniji br: 17 i sve miriše.
Pogledam bolje i vidim pored vozača air-vick ( osveživač u spreju koj prska na pokret ili min.) Protljam oči, vozač mlad čist uredan., komandna tabla uglancana sija a vožnja bez drmusanja i cimanja. Upitah ga za narednu stanicu onako samo da ga čujem , dobijem vrlo korektnu informaciju i to prijatnim tonom
Tvrdim Vam istina je, nisam sanjao.
Dečko-vozač drži sve čisto i najverovatnije od svojih para kupio osveživač , pristojno obučen i normalno govori i to ovde u Bgd
Ma da nisam ja to naleteo na neku turističku atrakciju?
 
Pa vozači su sve mlađi i mlađi pa im i imidž bitan... ;)
 
2012":2eokzko0 je napisao(la):
Pa vozači su sve mlađi i mlađi pa im i imidž bitan... ;)
Upravo......ovi matori su najgori, mada kapiram da im se posle 40 godina smucio svaki putnik i autobus i linija i sve.....ali to naravno, nije opravdanje.
 
ode mi baterije na mobu inace bih snimio sada vozaca 77-ice u zvanicnom odelu u kosulji,ali bez kravate kako slusa beogradski sindikat i uziva,takav gsp hocu da vidim :kk:
 
Матеја Бељан":1jrvftfz je napisao(la):
Na 705 inace ide neki narandzasti bus italijanske donacije, ali sve cesce ga zamenjuju neki drugi, znaci na izdahu je. BG je dobio 2 takva, jedan je isao na 32E cini mi se.
Ostao je taj jedan FIAT-IVECO u Zemunu, Karaburma je sve rashodovala, a na 32E ga je zamenio IK-112 Avancity Te autobuse smo dobili iz Trsta, pa sam baš nameravao da se provozan ne bi li se prisetio dana iz Italije.

11778u1.jpg
 
vucko":3gku5njl je napisao(la):
ode mi baterije na mobu inace bih snimio sada vozaca 77-ice u zvanicnom odelu u kosulji,ali bez kravate kako slusa beogradski sindikat i uziva,takav gsp hocu da vidim :kk:
Eh, sta ti je pluralitet misljenja. Ja bih za slusanje BGD sindikata na javnom radnom mestu davao otkaz. I to ne zbog muzickog ukusa.
 
Не знам дал сте примјетили али у једном броју нископодних зглобних бусева у току вожње се чује гребање металних дијелова о претпостављам асвалт. Јел могуће да се распадају или ја трипујем? Својевремено су у бусевима ако се добро сјећам постојали сензори прекорачења максимално дозвољене тежине то се претпостављам код нас не користи? Једва чекам (ако дочекам) да се у употребу увеку бусеви на електропогон ( ал да то не буду троле) па да се ријешимо ове несносе буке коју праве чим пређу црика 1000 километара.
 
"NEOBUS_PR"":1xj7yff1 je napisao(la):
Необус и ТП Ласта су потписали уговор у купопродаји 20 нових градских аутобуса типа Citta SLF на шасији Volvo B7R за превоз путника у Београду.

Коначно смо успели да се пробијемо на београдске мокре улице (што би рекао Дејан Цукић :lol: ).

Надамо се да ће и неки приватници купити од нас још аутобуса, будући да је један од познатијих Бамирон већ направио с нама уговор на 3 оваква буса.
NEOBUS PR, Autobusi.net

model.jpg

CITTA SLF

"NEOBUS" AD upotrebljava najkvalitetnije materijale koji garantuju dug životni vek karoserija, apsolutnu antikorozivnu zaštitu, te omogućavaju najfunkcionalniji i najudobniji dizajn enterijera autobusa, koji će vašim putnicima pružiti komfor u vožnji kakav su oduvek sanjali. Posedovanje "NEOBUS" CITTA u svom voznom parku je komparativna prednost najvišeg ranga za svako transportno preduzeće.

Komfor
A/C CITTA ima sedišta iz kojih ne želite da ustanete, sistem držača je osmišljen tako da su svakome dostupni, niski patos i pragovi omogućavaju laku i brzu fluktuaciju putnika, a na raspolaganju je i dodatno spuštanje autobusa ili samo njegove ulazne strane (mogućnost klečanja), dok je za invalidna lica i dečja kolica ugrađena posebna, pokretna rampa. U samom autobusu postoji specijalno osmišljen i dizajniran deo prilagođen prevozu vaših sugrađana sa posebnim potrebama.
vranje_1.jpg

03.jpg

02.jpg
http://www.neobus.rs/srb/proizvodi/gradski/citta_slf/osnovno.php
 
Ijoj, hvala bogu! Neobus je već duže vreme politički blokiran od prodaje autobusa za javni prevoz u Beogradu. Nadam se da će nešto od toga ispasti!
 
amm8990":3uv1pdp1 je napisao(la):
"NEOBUS_PR"":3uv1pdp1 je napisao(la):
Необус и ТП Ласта су потписали уговор у купопродаји 20 нових градских аутобуса типа Citta SLF на шасији Volvo B7R за превоз путника у Београду.
Iijaooo ima zadnja svetla kao oni mali ružni spori liaz/uaz/whatever autobusi - me not like :laugh:
 
To su najgori i najjeftiniji autobusi. Plus neko je privatnicima omogućio da uvezu te buseve iz Rusija jako jeftino, znam da je nešto vezano sa politikom. I na kraju na tenderu je više vrednovano da li privatnik nudi nova vozila, pa su tako pobedili privatnici sa LIAZima, bez obzira što su neki na konursu imali Mercedese ili Neoplane koji su kao takvi (polovni) bili dosta bolji. Sva sreća pa ovi busevi idu u zaborav sledeće godine, bar se nadam. Takođe se nagađa da će u Beogradu ostati samo Lasta i Veolia, moguće i još neko veće udruženje privatnika kao treći privatni prevoznik.
 
E dobro je što će ostati 3 prevoznika,jer ovaj sitniš ne liči ni na šta,pa će barem ta 3 prevoznika imati isti tipa buseva :rolleyes:
 
Veolia već sad' ima Neobus-eve, i koliko vidim, u planu im je da sve Ikarbus-e zamene Neobus-evima. evo, i Lasta je počela. ovi ostali.... jedino bih zadržao one što imaju niskopodne MAZ-ove.
na Liaz-ima piše da je Euro 3 motor, meni izgleda kao Euro 0.
 
Tačno tako, Veolia nema ni jedan jedini Neobus već 4 komada "pravih" Volvoa! :)
 
Vrh