Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
becks89":1yz8fplw je napisao(la):
Pa ko je napravio tu štetu?

Stf, trajala bi rasprava još godinu dana da si imao podršku, ipak Šomi je ograničen, a solecar je kasno došao a i tanak je sa znanjem. Moji argumenti su dovoljni svakom iole pismenom i razumnom, a možda i nisu dovoljno dobri, nije na meni da sudim...

Prevoz je napredovao na potezu 300 i 400, minimalno, ali jeste. A ovo sto mi slikaš oštećenje u salonu, pa to isto su putnici napravili...

Evo jednog banalnog primera. Ako jedna osoba kaže da mu se desio određenio incident sa vozačem , ti kažeš da mu se to učinilo. Aj' da uzmemo taj tvoj argument kao dovoljno dobar. Ako više osoba potvrdi da im se isto desilo , i to od strane nekih sasvim drugih vozača , umesto da priznaš da si pogrešio , ti se držiš i dalje onog prvobitnog argumentra , uz obrazloženje kako ti ne menjaš mišljenje svaki čas , kao mi ostali. Svakoj iole pismenoj i razumnoj osobi je dovoljno da prizna da je pogrešio , ili da jednostavno promeni mišljenje , kada dođe do nekih novih saznanja (činjenica).
A što se tiče autobusa , ne možeš za sve da okriviš putnike. Da li su putnici krivi što u pojedinim autobusima ne radi grejanje , što su neispravne kočnice , što elektronski displeji ne rade , što ne mogu da se otvore prozori , što su klime neispravne , što prokišnjava krov i kroz uredno zavarene spojeve , što se na zglobnim autobusima harmonika vuče po asfaltu , što fali poklopac na motoru , što su neispravne sijalice iako su zaštitne plastike uredno prišrafljene , što izlazi crni dim iz auspuha , što se ne menja smer na displejima , što se ne uključuju uvek bus plus aparati ...
Ako si pismen i razuman , shvatićeš šta sam hteo da kažem.
 
I dobro putnici su polomili sedište, da li je to razlog da se tako ostavi sedište, ili možda da uzmu i da ga odma poprave ???
 
Sa cime da ga poprave? Da ga zalepe lepkom?
Plocice koje bi trebalo menjati na 30.000km, menjaju se na 100.000km i to nakon sto vozac smori pola garaze molbama. Od takvih ocekujete nesto?
A da, oni vas ne zanimaju dok pitanje naplate ne dodje na red.
 
A ljudi,cemu sad ovo?
Beks jeste bio u pravu,nego nije birao prave reci.Malo je brzopleto odgovaraoi impulsivno,ali i vi ste ga pljuvali i prozivali za sve pare.
Razjasnili smo sve,i opet pokrecemo istu pricu.Zasto?!
Ok,lose je stanje na tom potezu,zalite se.Ne moze Beks da vam resi problem sa gorivom,prokisnavanjem,poslascima i sl.
Ako bus prokisnjava,pozovite pogon Kosmaj.Broj je: 011/289-0029
Ako nije ostvaren polazak,ako je konstantan problem sa gorivom imate DJP.27 Mart 43-45,soba 301,Snezana Acimovic ili telefon 3309-153
Pobljsalo se stanje,to je sigurno.Doslo je 20-30 donacija od drugih pogona,doci ce jos 10 remontovanih autobusa.A iz toga sledi da je stanje poboljsano i da je smanjena starost vozila.
 
Zašto mene kao korisnika treba da interesuje zašto tamo neki vozač moli radnike da popravi, i šta mene treba da zanima dal mjastori imaju sa nečim da zalepe sedište ?
Jednostavno kada platim vožnju ne želim da gledam aljkavo raspadnuti autobus. Kada kartu ne platim ne bunim se što je nešto raspadnuto, ali kada platim kartu i imam mesečnu markicu jednostavno moram prokomentarisati neradnike po pogonima koji su nesposobni da održavaju autobuse.
 
Slazem se,i ne treba da te zanima.To treba da zanima vozaca,sefa,direktora pogona,ali tebe kao putnika koji placa kartu ne.
Prijavi ga...
 
Za to nije vozac kriv. Oni bi najradije da voze nove, bezbedne, ciste i ispravne autobuse, a da iskljuci vozilo iz saobracaja jer ne radi klima, polomljeno sediste, to je samoubistvo. Upravu bas briga za to, vozi se ono sto im daju, a oni ce da sede u kancelarijama, da puse i pijuckaju kafu. Naravno, ovo nije nikakvo opravdanje sto se neki vozaci ponasaju bahato.
 
Naravno, za ovakva stanja nisu vozači krivi, osudjujem neradnike po pogonima.
Prijavom ništa neću postići, znam da se ništa neće promeniti niti biti bilo ko kažnjen. Prijaviću samo vozača koji svojom vožnjom bude ugrozio moju bezbednost, nepoštovanjem propisa ili bahatom vožnjom.
A kao što reče marrecar to si u pravu :) Zato vidim da su recimo novo beogradjani najbolji vozači, jer definitivno imaju najbolje uslove i najbolje autobuse. Retko kada da sam doživeo neku neprijatnost na njihovim linijama. Najgori su vozači malih privatnika, koji drže 1-2-3 linije..
 
A onda se pojavio Vuksa..:D
Da napisem kako pocinje njegov savki intervju?
''Ljudi misle da ne mogu nista da urade,a nisu svesni sta sve mogu da urade samo jednom prijavom.Okrenite se oko sebe,gomila problema u komsiluku,a niko ne poteze inicijativu,a dovoljna je samo jedna prijava komunalnoj da bi se promeila stvar.''Itd...Kontate poentu.
Pa da li tebe treba da zanima kao kupca karte da li ce neki radnik biti kaznjen?Ako tvoja prijava dovede do toga da bude cist autobus,sto bi te zanimala kazna?
Pa i ne mora da znaci.U svakom sistemu postojie problematicini,tako i ovde.Samo ne treba generalizovati stvari...
 
Ja iskreno nemam živaca da se smaram sa bilo kakvim prijavama. :) možda i može nešto da se promeni ali mene to ne dotiče baš puno. Kada se vozim u novom očuvanom busu plaćam kartu, kada se vozim u šupljem poluraspalom kosmajskom ikarnusu 112n ne pada mi na pamet da otkucam kartu, takodje žao mi je i vozača koji voze te raspalitete od autobusa :(
 
becks89":q6ftj9ht je napisao(la):
Pa ko je napravio tu štetu?
Prevoz je napredovao na potezu 300 i 400, minimalno, ali jeste. A ovo sto mi slikaš oštećenje u salonu, pa to isto su putnici napravili...

Добро, штету направили путници? И? Шта си сад овиме хтео да кажеш? Окани се те гебеловске кампање против путника коју ДЈП и ГСП тако воле и која им помаже да свој јавашлук сакрију и оперу.

Дивљаци постоје и у Бечу, и у Бриселу, Хамбургу, Паризу и ломе и уништавају возила која се моментално исто вече поправљају. Нису ти народи ништа културнији и цивилизованији али су им превозници одговорни наспрам септичке јаме зване ГСП.

kopmania":q6ftj9ht je napisao(la):
I dobro putnici su polomili sedište, da li je to razlog da se tako ostavi sedište, ili možda da uzmu i da ga odma poprave ???
becks89":q6ftj9ht je napisao(la):
Sa cime da ga poprave? Da ga zalepe lepkom?Plocice koje bi trebalo menjati na 30.000km, menjaju se na 100.000km ...
Па нека купе шрафове од пара које добијају од маркица ,... а да ... заборавио сам да те паре одоше на плате 2 000 радника вишка ... беше 3 милиона месечно ... јебига, како да купиш делове када магарци морају да приме плату.

Nikola '93":q6ftj9ht je napisao(la):
A ljudi,cemu sad ovo?Beks jeste bio u pravu,nego nije birao prave reci.Malo je brzopleto odgovaraoi impulsivno,ali i vi ste ga pljuvali i prozivali za sve pare.
Razjasnili smo sve,i opet pokrecemo istu pricu.Zasto?!
Шта смо разјаснили? Само то да су од повећаних прихода на наплати 2012 купљена 32 аутобуса ... хигијена није била боља, особље културније, стара возила исправнија ...
Nikola '93":q6ftj9ht je napisao(la):
Pobljsalo se stanje,to je sigurno.Doslo je 20-30 donacija od drugih pogona,doci ce jos 10 remontovanih autobusa.A iz toga sledi da je stanje poboljsano i da je smanjena starost vozila.
Да се стање побољшало у Лештанима можеш да кажеш ти, који живиш у Радиофару на основу статистике коју наводи Бекс који и не залази овамо - сем статистички. Дођи у Лештане па понови ово што си рекао.

Вас двојица се тачно види да сте ГСП-овци ... држите се статистике ко пијани плота. "На улице је изашло 13000 возила" ... статистика до јаја а реалност: "Из гараже је изашло 1300 возила, до терминуса је дошло 1100" ...

Донације које је Космај добио су само статистичко подмлађивање возног парка. Та возила нису ни визуелно ни механички ништа боља од космајевих канти. Само су коју годину млађа, то се уопште не осети нити види. Чак нису повећали стање ни бројчано, јер је исто толико возила - расходовано. Ено их паркирани уз ограду према Ласти, има их више него икад, цео потез до аутопута су расходована возила ... има их брат брату 15-20 ... гле случајности, баш онолико колико је стигло као појачање.

Ето прексиноћ донација 429 заглавио у Заклопачи, нема компресију, неће даље ... не може да савладава брда а имбецили га пошаљу на највеће на целом потезу (Бећарево брдо)
 
Pa isti ti jadni vozači su ih raštelovali i ne trude se ni malo da ih paze koliko god mogu i teraju ko nenormalni i onda ih oni u garazi dokusure ... Čovek kada pogleda N seriju komotno bi mogla cela na jedan remont u matičnu fabriku ...
 
Vracamo se opet na istu pricu.PRIJAVI IH AKO TI SMETA.
Umesto sto gubis vreme u prici sa nama,bolje da si otkucao jedan mail koji bi svakodnevno slao centrali GSP-a i DJP-a sa konkretnim podacima (kada nisu ostvareni polasci,slike sa prljavim vozilom i sl.)
Idem cesto u Pinosavu,imam par ortaka iz tih krajeva pa znam o cemu pricas.
''Та возила нису ни визуелно ни механички ништа боља од космајевих канти''
E na ovome se vidi da ni ti nisi zalazio u nase krajeve.Potpisujem ti za Zemunska vozila 295-297 da su bila vrhunska.
Donacija 429,sta to bese?
Opet generalizujemo stvari.Ima i dobrih primeraka N serije i vozaca koji ih cuvaju...
Zakljucak: Svi kenjamo kako je lose,a niko se ne zali.Pa dok se niko ne zali,logican je da je sve sjajno.
 
becks89":115scn3x je napisao(la):
Sa cime da ga poprave? Da ga zalepe lepkom?
Plocice koje bi trebalo menjati na 30.000km, menjaju se na 100.000km i to nakon sto vozac smori pola garaze molbama. Od takvih ocekujete nesto?
A da, oni vas ne zanimaju dok pitanje naplate ne dodje na red.
Зашто сад ћутиш? Где су аргументи? Где су докази да смо ја и другари пробушили кров и запалили мотор?
 
solecar":zi0op425 je napisao(la):
becks89":zi0op425 je napisao(la):
Pa ko je napravio tu štetu?

Stf, trajala bi rasprava još godinu dana da si imao podršku, ipak Šomi je ograničen, a solecar je kasno došao a i tanak je sa znanjem. Moji argumenti su dovoljni svakom iole pismenom i razumnom, a možda i nisu dovoljno dobri, nije na meni da sudim...

Prevoz je napredovao na potezu 300 i 400, minimalno, ali jeste. A ovo sto mi slikaš oštećenje u salonu, pa to isto su putnici napravili...

Evo jednog banalnog primera. Ako jedna osoba kaže da mu se desio određenio incident sa vozačem , ti kažeš da mu se to učinilo. Aj' da uzmemo taj tvoj argument kao dovoljno dobar. Ako više osoba potvrdi da im se isto desilo , i to od strane nekih sasvim drugih vozača , umesto da priznaš da si pogrešio , ti se držiš i dalje onog prvobitnog argumentra , uz obrazloženje kako ti ne menjaš mišljenje svaki čas , kao mi ostali. Svakoj iole pismenoj i razumnoj osobi je dovoljno da prizna da je pogrešio , ili da jednostavno promeni mišljenje , kada dođe do nekih novih saznanja (činjenica).
A što se tiče autobusa , ne možeš za sve da okriviš putnike. Da li su putnici krivi što u pojedinim autobusima ne radi grejanje , što su neispravne kočnice , što elektronski displeji ne rade , što ne mogu da se otvore prozori , što su klime neispravne , što prokišnjava krov i kroz uredno zavarene spojeve , što se na zglobnim autobusima harmonika vuče po asfaltu , što fali poklopac na motoru , što su neispravne sijalice iako su zaštitne plastike uredno prišrafljene , što izlazi crni dim iz auspuha , što se ne menja smer na displejima , što se ne uključuju uvek bus plus aparati ...
Ako si pismen i razuman , shvatićeš šta sam hteo da kažem.
Zarekao sam se da tebi ne odgovaram, ali brate evo napraviću izuzetak da završim konačno i sa tobom. Ja se držim prvobitnog argumenta, jer nikada od vas nisam dobio odgovor na pitanje "Zašto vi mislite da vama vozač, kontrolor, mesar, bilo ko nešto namerno radi?"
Imamo onog što ga vade iz Solarisa i dalje, pa se kasnije sam pokazao, kakva je osoba i time ide u prilog mojoj priči da vi preuveličavate stvari. Prva stvar koju vi ne znate je šta vozač vidi, a šta vozač ne vidi. Masu puta se u toku radnog dana zna desiti da putnik čeka od boga blagoslov da bi izašao napolje i posle ga uhvate vrata i kriv je bahati vozač? Isto tako imamo masu stajališta na kojima putnici bukvalno uleću u autobus, kada ih vrata priklješte kriv je bahati vozač. Prvo što Beograđani nemaju je kultura ulaska, masa ljudi još nije naučila da se prvo izlazi pa ulazi u autobus, a kamoli nešto više. Hoćete li mi objasniti, kako u Subotici ulaz može na prva i poslednja vrata, a izlaz na srednja? I u sred špica tako funkcioniše? Kod njih nema hvatanja vrata, kod njih se znaju pravila i barem osnovna kultura. Da ne pričam što volite da gurnete glavu kroz vrata da vidite šta se dešava i što stojite u stanici i o sličnim pojavama, kao što su stajanje u vratima iako se ne izlazi i slično, kultura nula, a nekome vi ukazujete na ponašanje?
Naravno nikad nisam porekao da ima indijanaca, koji su tu izvrte svojih 8 sati i vozili traktor ili Solarisa njima je svejedno, ali takav broj je jako mali i svakog dana je sve manji...

A sada vrhunac, vi se žalite i bunite što je pola toga neispravno, a ne plaćate kartu? Alo pa koga vi, s' oproštenjem, zaje*******avate?

kopmania":zi0op425 je napisao(la):
Zašto mene kao korisnika treba da interesuje zašto tamo neki vozač moli radnike da popravi, i šta mene treba da zanima dal mjastori imaju sa nečim da zalepe sedište ?
Jednostavno kada platim vožnju ne želim da gledam aljkavo raspadnuti autobus. Kada kartu ne platim ne bunim se što je nešto raspadnuto, ali kada platim kartu i imam mesečnu markicu jednostavno moram prokomentarisati neradnike po pogonima koji su nesposobni da održavaju autobuse.
Kako tebe kao korisnika zanimaju ti radnici kad treba da se plati karta? (Ne mislim sada lično na tebe, nego sada si ti rekao tu poznatu rečenicu)
Za boldovani deo, svaka čast i pohvala sa moje strane, bar lažno ne morališeš i iskreno govoriš! +!

stf":zi0op425 je napisao(la):
Добро, штету направили путници? И? Шта си сад овиме хтео да кажеш? Окани се те гебеловске кампање против путника коју ДЈП и ГСП тако воле и која им помаже да свој јавашлук сакрију и оперу.
Дивљаци постоје и у Бечу, и у Бриселу, Хамбургу, Паризу и ломе и уништавају возила која се моментално исто вече поправљају. Нису ти народи ништа културнији и цивилизованији али су им превозници одговорни наспрам септичке јаме зване ГСП.

kopmania":zi0op425 je napisao(la):
I dobro putnici su polomili sedište, da li je to razlog da se tako ostavi sedište, ili možda da uzmu i da ga odma poprave ???
becks89":zi0op425 je napisao(la):
Sa cime da ga poprave? Da ga zalepe lepkom?Plocice koje bi trebalo menjati na 30.000km, menjaju se na 100.000km ...
Па нека купе шрафове од пара које добијају од маркица ,... а да ... заборавио сам да те паре одоше на плате 2 000 радника вишка ... беше 3 милиона месечно ... јебига, како да купиш делове када магарци морају да приме плату.

Nikola '93":zi0op425 je napisao(la):
A ljudi,cemu sad ovo?Beks jeste bio u pravu,nego nije birao prave reci.Malo je brzopleto odgovaraoi impulsivno,ali i vi ste ga pljuvali i prozivali za sve pare.
Razjasnili smo sve,i opet pokrecemo istu pricu.Zasto?!
Шта смо разјаснили? Само то да су од повећаних прихода на наплати 2012 купљена 32 аутобуса ... хигијена није била боља, особље културније, стара возила исправнија ...
Nikola '93":zi0op425 je napisao(la):
Pobljsalo se stanje,to je sigurno.Doslo je 20-30 donacija od drugih pogona,doci ce jos 10 remontovanih autobusa.A iz toga sledi da je stanje poboljsano i da je smanjena starost vozila.
Да се стање побољшало у Лештанима можеш да кажеш ти, који живиш у Радиофару на основу статистике коју наводи Бекс који и не залази овамо - сем статистички. Дођи у Лештане па понови ово што си рекао.

Вас двојица се тачно види да сте ГСП-овци ... држите се статистике ко пијани плота. "На улице је изашло 13000 возила" ... статистика до јаја а реалност: "Из гараже је изашло 1300 возила, до терминуса је дошло 1100" ...

Донације које је Космај добио су само статистичко подмлађивање возног парка. Та возила нису ни визуелно ни механички ништа боља од космајевих канти. Само су коју годину млађа, то се уопште не осети нити види. Чак нису повећали стање ни бројчано, јер је исто толико возила - расходовано. Ено их паркирани уз ограду према Ласти, има их више него икад, цео потез до аутопута су расходована возила ... има их брат брату 15-20 ... гле случајности, баш онолико колико је стигло као појачање.

Ето прексиноћ донација 429 заглавио у Заклопачи, нема компресију, неће даље ... не може да савладава брда а имбецили га пошаљу на највеће на целом потезу (Бећарево брдо)
Zašto nisi jednostavno ćutao i pustio da prođe neko vreme? Sad ću opet morati da ti pokažem neke stvari i da potvrdim sve ono rečeno...

U Beču i drugim gradovima svi moraju prvo da plate kartu, drugo izgrednici i vandali se vrlo brzo privode pravdi i jako brzo se šteta naplaćuje, sve to što mi nemamo!

Problem je što nabavka delova ide preko privatne firme, koliko sam ja upoznat, dok pare prođu kroz nekoliko ruku, ostane jaaaako jako malo, sa tim se slažem.

Idemo dalje, higijena jeste popravljena, aktivirane su četke u SP "Karaburma" u tom periodu, i u tom periodu je donesen akt o generalnom pranju na 6 meseci, što sa tadašnjih 12 meseci, značajno poboljšava situaciju, žalosno, ali ipak pomak!


stf":zi0op425 je napisao(la):
Да се стање побољшало у Лештанима можеш да кажеш ти, који живиш у Радиофару на основу статистике коју наводи Бекс који и не залази овамо - сем статистички. Дођи у Лештане па понови ово што си рекао.
Вас двојица се тачно види да сте ГСП-овци ... држите се статистике ко пијани плота. "На улице је изашло 13000 возила" ... статистика до јаја а реалност: "Из гараже је изашло 1300 возила, до терминуса је дошло 1100" ...
Донације које је Космај добио су само статистичко подмлађивање возног парка. Та возила нису ни визуелно ни механички ништа боља од космајевих канти. Само су коју годину млађа, то се уопште не осети нити види. Чак нису повећали стање ни бројчано, јер је исто толико возила - расходовано. Ено их паркирани уз ограду према Ласти, има их више него икад, цео потез до аутопута су расходована возила ... има их брат брату 15-20 ... гле случајности, баш онолико колико је стигло као појачање.
Ето прексиноћ донација 429 заглавио у Заклопачи, нема компресију, неће даље ... не може да савладава брда а имбецили га пошаљу на највеће на целом потезу (Бећарево брдо)
Ipak u priču da je stf promenio mišljenje i priznao poraz, teško je poverovati, nisam ni sumnjao da ćeš se sam razotkriti i pokazati tvoje pravo lice. Međutim, žalosno je što da bi oborio činjenice koristiš najobičnije laži i pljuvanje po meni i Nikoli, ja sam navikao, ali on dečko ne zaslužuje takvo ophođenje. Ali, dobro od tebe bolje i ne može da se očekuje, ipak si ti iznad nas, imaš 2 diplome ;)
Becks je blago tebi, obišao sve linije i od linija javnog gradskog prevoza nije se vozio samo linijom 76 i 613, a statistika nije moja nego zvanična statistika koja je lako dostupna onima koji umeju da čitaju. A koju si nam statistiku ili podatak ti dao, bilo šta sem lažnih pretpostavki, pretnji, gluposti i laži? Jedan jedini podatak od tebe video nisam, samo gomilu laži i izmišljotina, baš kao i u ovom citiranom delu. Zašto? Ako treba da se uzdigneš iznad nas, lako je, pa ti imaš diplome, ali šta će ti laži i neistine? Zašto, zbog čega? Da dođem u Leštane i šta, ti i tvoji saplemenici ćete izaći na ulice i kamenovati me? Poješće me neko? Ne budi smešan, ja stavljam ovde činjenice, a šta ti stavljaš sem laži i prozivki bez pokrića? Ja tebi mogu da kažem šta hoćeš, jer bar obrćem nekim tačnim podatcima i činjenicama, a ti? Em lažeš, još i vređaš?
Jako važna stvar, već sam nekoliko puta dokazao tvoje poznavanje materije i same tematike autobusa i javnog saobraćaja, koji se završava na tome što umeš da čitaš garažni broj i da napišeš prijavu, ok, svaka čast i to je neki napredak, eh da, umeš da razlikuješ i GSP i privatnike. Skloniti 15 trulih krševa sa ulice i zameniti ih vozilima 12 godina mlađim i bar malo boljim vozilima je za mene pomak, i to značajan, ne znam šta ti očekuješ, crveni tepih i Mercedese po tim selima? A sad nastavak gluposti, koju godinu mlađa, jes' izvini, najstarija donacija koju ste dobili je 2006.godište, a posečena vozila i 1992, 93, 96 godine, kolika je to razlika? Ne računam Mercedese sa Karaburme u donaciju, ali su i oni mnogo bolji od onoga što ste vi imali, ali njih neću računati. A došao sam do zaključka da ti nemaš pojma šta su donacije, ne znaš koje su, samo pominješ da bi kao oborio moje činjenice, al' eto sam sebe si ukanalio, #429 ne postoji, nije ga ni bilo, tako moraš malo više da se potrudiš kad pokušavaš da nas lažeš.
Ne smatram se dužan da ti odgovaram više, dok god ne počneš činjenice i validne podatke da iznosiš, prestani sa lažima i sa izmišljanjima.

Nikola zbog čega da ih prijavi? Pa jel platio tu vožnju? Nije! I još ima pravo da se žali?

Somi303":zi0op425 je napisao(la):
becks89":zi0op425 je napisao(la):
Sa cime da ga poprave? Da ga zalepe lepkom?
Plocice koje bi trebalo menjati na 30.000km, menjaju se na 100.000km i to nakon sto vozac smori pola garaze molbama. Od takvih ocekujete nesto?
A da, oni vas ne zanimaju dok pitanje naplate ne dodje na red.
Зашто сад ћутиш? Где су аргументи? Где су докази да смо ја и другари пробушили кров и запалили мотор?
Ko je probušio krov? Vozač udarao glavom u putničkom salonu dok vas je spuštao ka gradu? Gde su odgovori na moja pitanja? Kada ti treba da odgovoriš, tad samo znaš da kažeš da sam glup, tipično! Na tvom mestu bih ćutao neko vreme!
 
becks89":2j24fazz je napisao(la):
Zarekao sam se da tebi ne odgovaram, ali brate evo napraviću izuzetak da završim konačno i sa tobom. Ja se držim prvobitnog argumenta, jer nikada od vas nisam dobio odgovor na pitanje "Zašto vi mislite da vama vozač, kontrolor, mesar, bilo ko nešto namerno radi?"

Nedavno mi se desilo , po ko zna koji put , da vozač stoji u stanici , sa otvorenim vratima , svi putnici odavno ušli , ja trčim da stignem vozilo , i taman kad sam stigao kod vozila , vozač je zatvorio vrata i krenuo , a mene ostavo na stanici da čekam sledeći. Par dana kasnije , opet ja trčim za vozilom. Pošto su svi koji su bili na stanici ušli , vozač je krenuo da izlazi iz stanice , i kada je primetio da ja trčim , zaustavio se i sačekao da ja uđem.
Meni lično se nijednom nije desilo da dođem u sukob sa kontrolom , čak i kada mi se desilo da nisam imao kod sebe povlasticu (mesečnu bus plus) , jer sam u jednoj situaciji zaboravio kompletan novčanik kod kuće , dok me je par puta mrzelo da se raskopščavam i vadim povlasticu iz jakne , a znao sam da silazim na sledećoj stanici ili za par stanica , te sam lepo objasnio da imam povlasticu , ali da silazim za jednu - dve stanice , pa ako može da ne vadim i pokazujem. Kada god bih išao više stanica , vadio bih i pokazao povlasticu.
Više puta sam prisustvovao situacijama u kojima su kontrolori prosto tražili kavgu. Prvi slučaj je su zahtevajli da ljudi ponište karte , iako je recimo gužva u prevozu , a aparat koji se nalazi u njihovoj neposrednoj blizini ne radi , a ne mogu da se probiju do drugog da ponište kartu. Drugi slučaj je da je majka sa detetom u kolicima ušla u autobus , i krenula prvo da bezbedno skloni kolica , a kada je nakon toga krenula da vadi kartu da je poništi , kontrolorka ju je sprečila u tome i počela da joj traži ličnu kartu da bi mogla da joj naplati kaznu. Treći slučaj je da se u autobusu zadesilo da je ušla kontrola (dve žene). Išle su tako one i proveravale svima karte , i kada su naišle na mladića koji nije imao kartu , pustile su ga , ali su zato zaustavile autobus koji je stajao dobrih 5 minuta u stanici , jer autobus nisu htele da napuste dve devojke koje nisu imale karte.
A što se tiče mesara , primer ti je loš , jer on ti prodaje to što ti prodaje , zato što ima takvu direktivu , a ne želi da izgubi posao. Dakle , ovde nije mesar kriv , ali u drugim slučajevima koje sam naveo , jasno se vidi da namerno rade to što rade , samo zato što im se može.
A ti becks89 , ponovo uzmi i citiraj ovo što sam gore napisao , pa prepiši pitanje koje si postavio , pošto ti dobijen opdgovor nije zadovoljavajuć (adekvatan), jer ja nisam , za razliku od tebe , "stručan" da procenjujem ovakve stvari.
 
Pa moze li Beks nesto od ovoga da promeni?Ne moze.
Da li je podnesena prijava protiv ovakvih ljudi?Nije
Da li generalizujemo stvari?Generalizujemo
Da li je Beks napisao da medju vozacima i kontrolorima ima bagre?Jeste
I? :p
 
Ti očigledno nisi razumeo moje pitanje, mesar nije bio primer, kao ni kontrola, samo sam nastavio niz, jer je Beograđanima za sve neko drugi kriv.
Sam si naveo u prva 2 primera, prvi put je otišao, drugi put nije. Prvi put te možda nije video, drugi put jeste, ali siguran sam da niko neće namerno da te uhvati vratima, time rizikuje da mu ispadneš i da pogineš daleko bilo. Niko neće da odgovara, ma koliko on lud ili bilo šta bio.
Samo na to se odnosila moja konstatacija da vam ne verujem, ne verujem da će vas neko namerno povrediti, zaglaviti vratima, jer niko nije lud da odgovara za vas. Samo toliko, sve ostalo znam i sve ostalo je ok.
Hvala lepo i pozdrav! :)
 
becks89":3oa2aj5u je napisao(la):
Ali, dobro od tebe bolje i ne može da se očekuje, ipak si ti iznad nas, imaš 2 diplome ;)
Коначно си схватио! Дуго ти је требало. :gobb:
 
becks89":35h6djka je napisao(la):
Ipak u priču da je stf promenio mišljenje i priznao poraz, teško je poverovati, nisam ni sumnjao da ćeš se sam razotkriti i pokazati tvoje pravo lice.
Читај између редова..
Somi303":35h6djka je napisao(la):
becks89":35h6djka je napisao(la):
Sa cime da ga poprave? Da ga zalepe lepkom?
Plocice koje bi trebalo menjati na 30.000km, menjaju se na 100.000km i to nakon sto vozac smori pola garaze molbama. Od takvih ocekujete nesto?
A da, oni vas ne zanimaju dok pitanje naplate ne dodje na red.
Зашто сад ћутиш? Где су аргументи? Где су докази да смо ја и другари пробушили кров и запалили мотор?
becks89":35h6djka je napisao(la):
Ko je probušio krov? Vozač udarao glavom u putničkom salonu dok vas je spuštao ka gradu? Gde su odgovori na moja pitanja? Kada ti treba da odgovoriš, tad samo znaš da kažeš da sam glup, tipično! Na tvom mestu bih ćutao neko vreme!
Да ли сам ја игде рекао да је то возач урадио? Нисам, читај шта пише и немој да ћутиш, признај грешку.
 
Treba tebi ukinuti tu 303, onda kad već nemaš u glavi, imaćeš u nogama.
Ja da priznam grešku? Koju to? Koji si ti meni argument naveo, koji podatak ste ti i obrazovani naveli? Jedan jedini?
Još bre vi imate pravo da se žalite na prevoz, koji ne plaćate?
Kako vas nije sramota?
 
Изврћеш речи, за то требаш свима да се извиниш! Цитирај где сам ја то тачно рекао да је возач крив што аутобус прокишњава, што нема седиште и што се запалио! Ја више не плаћам карту јер за три године плаћања нисам видео никакав напредак на мојој линији, схвати да ме не занимају остале линије. Плаћао сам пре и после Бус Плуса и ништа нисам добио, немам ни један разлог да и даље плаћам. Свугде у свету се услуга пружи па се очекује наплата, не видим зашто бих ја плаћао капање кише по унутрашњости возила. Што се тиче донација, то што је возила млађе 10 година у пракси не значи ништа. Конекто је старији од Н серије па је хиљаду пута бољи..
 
becks89":18ji6pml je napisao(la):
Još bre vi imate pravo da se žalite na prevoz, koji ne plaćate?
Kako vas nije sramota?
Somi303":18ji6pml je napisao(la):
Ја више не плаћам карту јер за три године плаћања нисам видео никакав напредак на мојој линији, схвати да ме не занимају остале линије.

Prvo Beks, prestani da se kačiš na to da nemamo pravo da se žalimo jer ne plaćamo. Nije tako oduvek. Kao što sam više puta naveo, švercujem se tek od januara ove godine. Ista priča je i sa šomijem i sa barem 50% švercera. Ako ne i više.

Godinama smo plaćali karte i imali pravo da kritikujemo ali si i tada nalazio raznorazna banalna opravdanja za sve prestupe i nazvao nas imbecilima, nekompetentnima, džabalebarošima i ostalim sinonimima. Ne samo ti, nego cela ekipa GSP-a. Pa pogledaj samo šta misliš o Vukši i ti i cela GSP šoferska branša džabalebaroša.

Prema tome, prestani se kačiti za švercere (to radiš tek od skoro) i priznaj da po tebi niko nema pravo da kritikuje rad GSP-a ako nije GSP-ovac i da su svi koji to rade - id***.

Mislim, nema šta da priznaš, to si desetine puta napisao.
 
becks89":4g0jmgqt je napisao(la):
Ti očigledno nisi razumeo moje pitanje, mesar nije bio primer, kao ni kontrola, samo sam nastavio niz, jer je Beograđanima za sve neko drugi kriv.
Sam si naveo u prva 2 primera, prvi put je otišao, drugi put nije. Prvi put te možda nije video, drugi put jeste, ali siguran sam da niko neće namerno da te uhvati vratima, time rizikuje da mu ispadneš i da pogineš daleko bilo. Niko neće da odgovara, ma koliko on lud ili bilo šta bio.
Samo na to se odnosila moja konstatacija da vam ne verujem, ne verujem da će vas neko namerno povrediti, zaglaviti vratima, jer niko nije lud da odgovara za vas. Samo toliko, sve ostalo znam i sve ostalo je ok.
Hvala lepo i pozdrav! :)

Jedna stvar je kad ti kažeš da ne veruješ u to , a sasvim druga stvar je kada ti nekoga ubeđuješ da je umislio. A evo i još jedan primer "nenamernog" propusta vozača. Vidim ja trolu , i počnem da trčim za njom , tačnije ispred nje , i vozač vidi da trčim ka stanici , ali ne usporava , već produžava dalje , ne stajući na stanici , samo zato što nije niko izlazio. Ajde i sad reci da me vozač nije video , i ajde sad reci da nije vozač mogao da pretpostavi da ja trčim ka stanici.
 
Evo da vas ja pitam jednu stvar...

Ako bi se sutra povecala prodaja karata na 100% da li bi DJP, GSP imali bilo kakav razlog da promene bilo sta na bolje? Da nije mozda u tome problem? Ha?

Posto iz moje perspektive, cela vlast i JP sa njima sve vise lice na minimum rada, maksimum pljackanja.

I jos jedna stvar. Mogu da se slozim sa velikom vecinom argumenata protiv svercovanja, ali NE POMINJITE 'jedenje kolaca'. SVI autobusi su ITS sistemu koji (sem onih minibuseva) NEMAJU alternativu. Taksi, automobil nisu ISTA stvar. Takodje napominjem da grad ima KONKRETNU i FINANSIJSKI merljivu korist cak i od svercera koji se voze javnim prevozom BAS ZBOG TOGA sto se ne voze taksijem, kolima, helikopterom.

Ja verujem da se prevoz u gradu moze dramaticno poboljsati prostom preraspodelom sretstava, relativno (za broj stanovnika jelte) skromnim ulaganjima i pre svega ORGANIZACIJOM. Narodski receno ne pare, vec vadjenje dupeta iz glave! I naravno to niko nece ni da cuje, pa ni na forumu...
 
Vrh