Šta je novo?

Autobusi

Od kog proizvđača autobusa bi grad trebao da kupi 100 novih zglobnih vozila na gas.

  • Solaris

    Glasovi: 246 95,0%
  • BMC

    Glasovi: 13 5,0%

  • Ukupno glasača
    259
stf":31lwkzua je napisao(la):
Бекс, ок, ја сам животиња и дивљак, али шта си онда ти када на Ускрс некоме желиш зло и у томе уживаш? Каква је дефиниција једног таквог примерка Хомо сапиенса по теби? Шта си ти?

Будући да сам свима вама, "поштенима" више пута поставио питање, а ниједном нисам добио одговор, него даље вређање, сад вам постављам питање - зашто избегавате одговор? Ево, истине ради, поновић га још једном, и очекујем од Бекса, Маретацара, Лакија72, Игора за почетак да ми сви редом лепо одговоре на питање ...

Дакле ...

Током периода март-август 2012 године, због ригорозних контрола наплата је екстренмо повећана а шверц готово искорењен. То значи да је систем јавног превоза добијао много више новца тј. тачно онолико колико је предвиђено. У истом периоду, иако се новчани прилив повећао, квалитет услуге се није побољшао ни за промил, чак се и погоршао.

Питање:

Ако се новац од маркица користи за побољшање јавног превоза, како тврдите, зашто се исти није побољшао? Зашто возила нису била чистија, исправнија, читавија, редовнија, особље културније ... ?

Или још сажетије ...

Где су наше паре ?!?!?!?!


Чисто да оборимо за сва времена тезу да шверцери утичу негативно на стање у превозу и да потврдимо тезу да је новац од марница - чист харач септичке јаме зване - ГСП.
A ja se pitam gde su granice tvog bezobrazluka? Želim ti zlo time što ne želim da se na mojoj grbači finansira prevoz za takve lelemude kao što si ti? Čoveče ja sam 3 meseca letos radio po 14h u autobusu bez klime i cepkao karte, bio nasmejan i najdivniji da bi zaradio 30.000 mesečno, i sad ja mogu da plaćam prevoz,a vi lelemudi ne možete? I ja tebi time želim zlo? Kako te bre nije stid samog sebe? Kako te nije sramota tih fakulteta? Čemu su te naučili, da budeš sebičan i samoživ? Ja sam majmun, to smo utvrdili, kao i još dosta Beograđana, koji su majmuni i finansiraju vas "ljude", koji kao u džungli rešavaju sve time što dokažu da su jači od kontrolora, naravno kad su u masi, inače ih čovek ne može videti i svi su manji od makovog zrna, radio sam sa ljudima pa znam tu kategoriju ;) I drugo verniče, nije uskrs nego Vaskrs, i nemoj ti da se pozivaš na neke verske praznike, posle svega rečenog, tvoj moral nebih komentarisao,a da sam na tvom mestu nebih smeo da dovodim bilo čiji moral u pitanje!

A ko kaže da se prevoz nije poboljšao? Novac od naplate ide u gradski budžet, koji je osnivač GSP-a i koji uzima novac i od privatnika, dakle isti taj grad koji kupuje vozila, biva finansiran vašim kartama. Idemo dalje, od početka 2012. godine do danas, nabavljeno je oko 300 novih vozila, niskopodnih, klimatizovanih, i sa rampom za osobe sa invaliditetom. Zamenjen je deo voznog parka, čak je i u najgorem pogonu SP "kosmaj", smanjena prosek godina starosti vozila, kako donacijama, tako sečenjem starih vozila. Dakle, unapređen je prevoz. Dobili ste savremeni sistem naplate, sistem praćenja, bolja kontrola vozila, bolje upravljanje, bolja koordinacija, dakle prevoz je unapređen. Idemo dalje, započeta je gasna stanica u SP "Karaburma", proširen je SP "Novi Beograd", otvoren je tehnički pregled u SP "Novi Beograd", licenciran je isti, generalno je remontovano 6 IK-201/202/203 (#322,#407,#410,#421,#1124 i sad ne mogu da se setim još jednog gb), dakle napretka itekako ima, samo ako ima ko da ga vidi. Pošto sam oborio i ovu tvoju tezu, idemo dalje, ove godine će biti remontovani autobus IK-103, cena remonta po komadu iznosi 17.500E, odakle se to plaća? Dakle i za vas će biti napretka, već su izašli neki remontovani i značajno poboljšani autobusi, u odnosu na ono sa čime ste se vozili, ali ti i dalje ne plaćaš kartu.
Dakle, kao što sam već rekao, ti si jedan običan licemer i ništa više, jedan od prvih koji pljuju, a jedan od poslednjih koji bi to trebali da rade. I da šverceri itekako utiču na stanje u javnom prevozu, počevši od BG voza, preko vas koji "ne smeju" da se kontrolišu, to je jako velika brojka ljudi mili moj Stf, i nemoj da se zavaravaš, neće vaše iživljavanje nad majmunima dugo potrajati, ako majmuni prestaju da plaćaju vi ćete prvi stradati, prvo će ukinuti prevoz na prigradu, pa tek onda postepeno u gradu, tako da se majmunima zahvali što imaš i takav prevoz!


Somi303":31lwkzua je napisao(la):
becks89":31lwkzua je napisao(la):
dakle jaka ruka, jake "ekstremističke" mere, pa da vidiš kako će naplata da skoči.
becks89":31lwkzua je napisao(la):
A dokaz moje tvrdnje si sam potvrdio, životinjsko ponašanje je da kad ti nešto nije po volji to rešiš silom.
Врхунац је што то и даље мислиш да си други ограничени и лицемери, а види шта пишеш..
Најгоре је што и сам пишеш какво је понашање по ГСП-овим гаражама и након тога тражиш да ми то финансирамо?
krsti.gif

Nikola '93":31lwkzua je napisao(la):
Kupljeno je jos 200 vozila,znaci zamenjena je 1/4 voznog parka...To je napredak.Smanjena potrosnja goriva bar za 10% u globalu.
Prevoz je sigurno postao redovniji dolaskom Solarisa...
E sad,to sto nisu kupljena solo vozila,je*******i ga,kupice se do kraja godine pa ce i tu biti bolje...
Budite srecni dok nemate Iveco koji radi na 613.Garantujem da je i najgori FAP udobniji od njega....
Поновићу по хиљадити пут, када се поправи стање на линији коју ја користим платићу карту. Дај ми један једини нормалан разлог због којег бих ја платио карту јер на 95 вози Соларис?
Ti mora da si glup ili samo voliš da se praviš?
Zašto stroge i ekstremne mere moraju podrazumevati nasilje? Samo još jedan dokaz mog poređenja...
A pitanje jedno, zašto se voziš ako ti prevoz ne odgovara?

stf":31lwkzua je napisao(la):
Bivis i Nikola 93

Вама свака част. Иако вас нисам "прозвао" удостојили сте ме одговора одмах за разику од ових, "поштених" који питања недељама игноришу али зато воле да глуме полицију и Уставни суд ...

Бивис

Наравно да се за пар месеци ништа значајно не може променити, исувише је систем упропашћен. Међутим, морали су да се ураде барем неки кораци ка побољшању, да се барем мало мрдну та лења дупета. Да се покаже путницима да и систем жели да се промени као што жели то од путника - али не, није урађено ништа, услуга је чак драстично погоршана укидање станица, средњевњековним блокадама друмова и иживљавањем са уласком на прва врата ...

Ево, управо ми се на локалу дешава оно о чему ја причам овде. Имамо великих дугогодишњих проблема са хигијеном на општини захваљујући једном таквом ала ГСП предузећу мутираних нерадника. Основано је ново и иако не цветају руже, за само месец дана рада, побољшање се итекако види. Људи раде нон стоп, више се не може видети пун контејнер, људи се заиста труде иако раде у једнако тешким условима. У мојој улици се ништа није променило, али је битно да се људи труде да промене прво систем, а тек онда наплату. Нису кренули прво да туже и шаљу пописиваче имовине, него прво пружају услугу. И чим дође први рачун, идем исти дан да им платим. Исти дан. А предходној фирми нисам плаћао 10 година.

Према томе, нису потребне "репресивне" мере које Бекс тако хистерично прижељкује. Потребно је само потрудити се да се промениш. Овим путем ћу подсетити и о повећаној наплати у старту увођења Бусплуса (пре репресивних мера) јер су људи видели да се нешто почело мењати. Не променило, него је почело. И већ су кренули да плаћају ... док нису сконтали да их је неко направио - мајмунима.

Никола 93

Да су Солариси купљени из буџета, то би значило да су купљени од прихода од маркица. Међутим, они су купљени на кредит, тј. нова од маркица и даље не знамо где иде... ја још једном постављам питање? Где су паре?
Ja nikada nisam nekome ostao kratak za odgovor, a meni pitanje nikad nisi postavio, ali evo odgovorio sam ti, i rekoh ti samo ti nemoj o poštenju, znaš ima ona jedna poslovica "Ko o čemu ..... o poštenju" ;)
Drugo, prestani sebe da svrstavaš u putnike, ti nisi putnik dok god ne plaćaš svoje obaveze, i nemaš nikakva prava kao putnik i prestani da tražiš bilo kakvo poboljšanje dok god ne ispuniš svoje obaveze. A to što becks priželjkuje će doći, samo što će sve to ići preko grbače tih majmuna koji su vas i do sada pokrivali svojim plaćanjem, pa će opet ispaštati nedužni, ali nema veze, samo nek dovedu pojedince u red i biće to dobro.
A pitanje za filozofa, odakle će se isplaćivati kredit nego iz budžeta? Kredit je uzet, jer grad nema da pljune 40 miliona eura ili koliko već odjednom, nego im je "lakše" da ga otplaćuju, a odakle će to ići nego od prihoda grada, a između ostalog prihodi grada su i karte, odnosno procenat u naplati...
Ajde, ako imaš još neki izgovor, pa da završimo sa ovom farsom i ispiranjem mozgova naroda, i da konačno pokažemo da si bahat i licemeran!
 
becks89":1xitqtbt je napisao(la):
bla bla bla bla bla bla bla bla ... truć truć truć truć truć ...bla bla bla bla bla bla bla bla ... truć truć truć truć truć ...bla bla bla bla bla bla bla bla ... truć truć truć truć truć ...bla bla bla bla bla bla bla bla ... truć truć truć truć truć ...bla bla bla bla bla bla bla bla ... truć truć truć truć truć ...bla bla bla bla bla bla bla bla ... truć truć truć truć truć ...
Написа роман и не одговори на питање ....

becks89":1xitqtbt je napisao(la):
Ja sam majmun, to smo utvrdili, kao i još dosta Beograđana, koji su majmuni i finansiraju vas "ljude"
Не, мајмуни не финансирају људе него мајмуне у ГСП-у (2000 нерадника). Како их ти и стално браниш и оправдаваш, на теби је и да платиш. Али немој да си дајеш за право и тврдиш да винансираш оне који се шверцују јер то једноставно није тачно и немаш доказ ... само влажне снове да је то тако ... ја доказ имам да паре од маркица не иду у побољшање ЈП-а ... 2012 година ... увек ће вас демантовати 2012 година ...
 
Ti imaš dokaz, ajde daj nam jedan dokaz tvojih tvrdnji molim te, 2012. godina? Ušli smo u nju sa 10 niskopodnih vozila na gas, sa 25 novih kvalitetnih autobusa, novim modernim sistemom, eto minimalni napredak, ali je napredak, a danas je napredak mnogo veći u odnosu na tu 2012. godinu u svim sektorima, ali ti i dalje ne plaćaš. Molim te, ne pljuj po sebi, iskuliraj, nemoj dalje odgovarati... Samo se sve više i više ponižavaš, ostani bar do kraja dosledan svojoj priči, nemoj izmišljati i izbegavati stvarnost.
 
Alo!!!!!!

@Stf
Prozivas me na Vaskrs, najveci Hriscanski praznik ?!
Pretis da ce konrolori dobiti batine ako dodju na 'tvoj pravac' ?!

@beck
Nazivas narod stokom, koja ne zasluzije ni ovakav prevoz ?!

Sram vas bilo obojicu ...

Христос Васкресе !


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
"Narod"? Ne.
Prozvao sam ove licemere stokom i stojim iza toga. I stojim iza toga da ovakvi pojedinci ne zaslužuju ni ovakav prevoz.

Vaistinu voskrese!
 
Ok ajd odmor stvarno preteraste ;)
 
Udostojite se, pristojno se obracajte makar na ovaj najveci hriscanski praznik!!!

"Budimo ljudi, iako smo Srbi"
pokojni Patrijarh srpski Gospodin Pavle

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
laki72

Не, само сам те позвао да одговориш на питање, ништа више. Или је постављање питања неукусно за време празника? Осим тога, ово је тек трећи пут да сам то питање поставио, нисам га данас измислио.

becks89


не шири причу до увођења електричног трамваја ... моје питање се односило на период март-август 2012 јер једино тада је наплата доведена до максимума. Шта се конкретно у том периоду урадило на побољшању јавног превоза да би и математички доказано оправдало плаћање карте?
 
auh brate... užas jedan :D ma najbolje sad da izađete svi na ulice i da se pobijete :D i ovo je ironija, da ne bude posle gorštak držao govor mržnje na autobusima :)
 
Dobili smo 25 novih autobusa u Aprilu te godine, vrednosti oko 6.000.000 eura, uvedeno stalno praćenje vozila, uvedena kontrola preko sistema umesto kontrola putem ljudstva, konkretno to u tom periodu...
 
Nikola '93":106t10sc je napisao(la):
Kupljeno je jos 200 vozila,znaci zamenjena je 1/4 voznog parka...
sve je to lepo ali pogon Kosmaj nije zamenio svoja vozila te tako ljudi sa poteza 300 i 400 i ovi iz Sremcice nemaju nikakve koristi od novih Solarisa
 
Za Sremcicu nije kriv GSP.A i moj stav sto se tice linije 511 je sasvim korektan.Jedino sto je najmladje GSP-ovo vozilo 2008,ali Boze moj,moze to i gore...
Pa dobro,zamenice ove,sledece godine.To i dalje nije opravdanje....
 
Onda neka kaže, šta je unapređeno u pogonu Kosmaj i neka kaže ne treba da plaćaju ljudi koji se voze linijama 300 i 400, a ne da naziva majmunima sve one koji plaćaju kartu, ali kao i uvek generalizacija svega, evo danas je značajno unapređen prevoz i na tim linijama, podmlađen je vozni park, minimalan pomak, ali pomak i? Opet ne plaća, dakle nije problem u karti.
 
На који начин су та возила плаћена? Искеширана или кредит?
 
Vidis da Somiju ne smeta to sto su na kredit...
Jos jednom ponavljam.Neces kredit,hoces da se placa kesom.A kako dobiti kes kada niko ne placa kartu?
tj konkretno pitanje je,na koji nacin ti mislis da GSP treba da poboljsa prevoz da bi ti platio kartu,ako to nije kupovina autobusa na kredit?
 
Ето Бекс, на крају нисам у праву и то признајем. И чему сада сво оно вређање са твоје стране ако си имао аргумент у старту?
 
Priznao si da nisi u pravu, nakon mesec dana prepiske i nakon što si nas nazvao majmunima?
Ja bez argumenata ne ulazim u diskusiju, a dugo ti je trebalo da skapiraš da imam ozbiljnije argumente i informacije, sve je to ok ali zaista preko određene mere licemerja i bezobrazluka ne mogu da pređem i ostanem imun, a u poslednjih par postova si vređao moju inteligenciju, a verujem i inteligenciju svakog poštenog građanina koji redovno izmiruje svoje obaveze. Iznervirao si me, pogodio si tamo gde ne treba i zbog toga sam ti rekao sve što jesam, ako sam bilo koga uvredio ja se izvinjavam!
 
becks89":2yl06a4n je napisao(la):
Priznao si da nisi u pravu, nakon mesec dana prepiske i nakon što si nas nazvao majmunima?

Pa bolje i posle mesec dana , nego kao ti , da nijednom do sada nisi priznao da si pogrešio , već kostantno nas ubeđuješ da smo glupi , da nam se pričinjavaju neke stvari , da ne znamo pravo stanje stvari (uprkos tome što nam ti "objašnjavaš" svakodnevno) , da nismo kompetentni da govorimo o 99% stvari koje se ovde pominju ...
 
Stvarno nije teško priznati da si pogrešio Beks, eto ne osećam se loše, nije mi kapa sa glave pala i nastavljam dalje kroz život ... treba da probaš nekad da priznaš grešku, biće ti život iskreniji. Argumenata nemaš, nemoj da se umišljaš sad, da si ih imao, prepiska ne bi ni trajala mesec dana.
 
becks89":1he2g6bc je napisao(la):
Ti imaš dokaz, ajde daj nam jedan dokaz tvojih tvrdnji molim te, 2012. godina? Ušli smo u nju sa 10 niskopodnih vozila na gas, sa 25 novih kvalitetnih autobusa, novim modernim sistemom, eto minimalni napredak, ali je napredak, a danas je napredak mnogo veći u odnosu na tu 2012. godinu u svim sektorima, ali ti i dalje ne plaćaš. Molim te, ne pljuj po sebi, iskuliraj, nemoj dalje odgovarati... Samo se sve više i više ponižavaš, ostani bar do kraja dosledan svojoj priči, nemoj izmišljati i izbegavati stvarnost.
Јако ограничен мораш бити да кажеш нешто, очигледно не видиш стање даље од Карабурме, а тамо је цео један погон и преко 100.000 људи. Јел ово напредак?
2013-07-02-2564_zps86081d20.jpg

DSC_0122_zpsab108f9e.jpg

2013-03-06-1623_zps51c7cd6d.jpg

2013-02-22-1595_zps0286dd2a.jpg

DSC00135_zpsaee960b0.jpg
 
Pa ko je napravio tu štetu?

Stf, trajala bi rasprava još godinu dana da si imao podršku, ipak Šomi je ograničen, a solecar je kasno došao a i tanak je sa znanjem. Moji argumenti su dovoljni svakom iole pismenom i razumnom, a možda i nisu dovoljno dobri, nije na meni da sudim...

Prevoz je napredovao na potezu 300 i 400, minimalno, ali jeste. A ovo sto mi slikaš oštećenje u salonu, pa to isto su putnici napravili...
 
Путници запалили мотор? Путници пробушили кров на аутобусу? Седиште јесте откинуто од стране путниика, зато што је месец дана било закачено једним шрафом. Смешан си.
 
Vrh